Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

FC-MOTO SIMPSON SPEED 06 KASK

Motovento
    REKLAM ALANI
    yarım akıllı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, FC-MOTO'dan https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...Helmet-24-0001 bu kaskı almak istiyorum. Daha önce Simpson marka kask kullanan ve/veya FC-MOTO'dan alışveriş yapanlar bilgilerini paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    150 Euro altındaki ürünlere bakmalısınız. Diğer türlü gümrükten geçirmek çok zor.

Ben ceket sipariş vermiştim 2-3 güne geldi DHL express ile.
    yarım akıllı bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı yarım akıllı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, FC-MOTO'dan https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...Helmet-24-0001 bu kaskı almak istiyorum. Daha önce Simpson marka kask kullanan ve/veya FC-MOTO'dan alışveriş yapanlar bilgilerini paylaşabilir mi?

Teşekkürler.
    Ürün 226.85 €. Bu rakam size gümrğkte sorun çıkarır. Evet, elinize ulaşır ancak ciddi gümrük vergisi ve ekstralar çıkar. Yukarıda da yazıldığı gibi, 150 € altı ürünlere bakın. 2024 yılı için gümrük muafiyeti limitini aşmayın.

Teşekkürler. Sarı sitede 14.500₺'ye satılıyor, yaklaşık 420€, bana 150€ - 200€ ek masraf çıkar mı acaba buradan alsam?

Motosikleti
    Teşekkürler. Sarı sitede 14.500₺'ye satılıyor, yaklaşık 420€, bana 150€ - 200€ ek masraf çıkar mı acaba buradan alsam?
    Ticaret Bakanlığı Gümrük Rehberine göre, bedeli 150-1500 € arasında olan kişisel kullanıma mahsus olan eşyaya yürürlükte olan ithalat vergilerine ilişkin oranlar uygulanır diyor.

Ben olsam hiç riske girmezdim. Gümrük müşavirliği ücreti, ordino-terminal vb. ücreti, sürpriz masraflar, bürokratik işlemler, ekstra belgeler vs, vs.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam bir arkadaş 2024 yılı Mart ayında 380€ bedelle İspanya'dan saat satın almış, FedEx'le gelen ürüne şöyle bir masraf çıkartmışlar.

Gümrük Vergisi:15.500,00 TL
    Ardiye:4500 TL
    Küşat:1700 TL
    Yolluk:1400 TL
    Müş. Hiz. Bed.:3300 TL
    CIF Süre Uzatımı:1300 TL
    Tarex DTS:3300 TL
    Tarex Denetim 15.500 TL
    CE Tercüme:2000 TL
    TOPLAM:48.000,00 TL

aldığınız ürün ücretinden fazla masraf çıkabilir.
    motorine bunu beğendi.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bir arkadaş 2024 yılı Mart ayında 380€ bedelle İspanya'dan saat satın almış, FedEx'le gelen ürüne şöyle bir masraf çıkartmışlar.

Gümrük Vergisi:15.500,00 TL
    Ardiye:4500 TL
    Küşat:1700 TL
    Yolluk:1400 TL
    Müş. Hiz. Bed.:3300 TL
    CIF Süre Uzatımı:1300 TL
    Tarex DTS:3300 TL
    Tarex Denetim 15.500 TL
    CE Tercüme:2000 TL
    TOPLAM:48.000,00 TL

aldığınız ürün ücretinden fazla masraf çıkabilir.
    Teşekkürler, diyecek bir şey bulamadım valla, 150€'dan ucuza bulursam bakayım, yoksa TR'den alacağım bir şey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticaret Bakanlığı Gümrük Rehberine göre, bedeli 150-1500 € arasında olan kişisel kullanıma mahsus olan eşyaya yürürlükte olan ithalat vergilerine ilişkin oranlar uygulanır diyor.

Ben olsam hiç riske girmezdim. Gümrük müşavirliği ücreti, ordino-terminal vb. ücreti, sürpriz masraflar, bürokratik işlemler, ekstra belgeler vs, vs.
    Evet, devletimiz yine biz uğraşmayalım diye her türlü caydırıcılığı uygulamış, sağolun cevabınız için.
    Nine'T bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet, devletimiz yine biz uğraşmayalım diye her türlü caydırıcılığı uygulamış, sağolun cevabınız için.
    Devletimiz her daim vatandaşının arkasındadır

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    O değil de kask çok çirkinmiş ya. Polikarbon(plastik) kask için emeğine yazık olur.

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de kask çok çirkinmiş ya. Polikarbon(plastik) kask için emeğine yazık olur.
    Merhaba, valla içeriğine pek bakmadım açıkçası, alabiliyorken daha sağlamını almak isterim tabii.
    Bu kaskı seçmemin nedeni tamamen The Stig. Onun beyaz, mavi vizörlü kaskı hala daha en sevdigim kask tipidir. Simpson mı olur başka marka mı bilmiyorum ama alacağım kask kesinlikle beyaz ve mavi vizörlü olacak. Ayrıca bu kask görüntü olarak cok müthiş ya...

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Benzeri var tasarım olarak ? Scorpion ..

https://www.motomax.com.tr/scorpion-...et-kaski-beyaz
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Merhaba, valla içeriğine pek bakmadım açıkçası, alabiliyorken daha sağlamını almak isterim tabii.
    Bu kaskı seçmemin nedeni tamamen The Stig. Onun beyaz, mavi vizörlü kaskı hala daha en sevdigim kask tipidir. Simpson mı olur başka marka mı bilmiyorum ama alacağım kask kesinlikle beyaz ve mavi vizörlü olacak. Ayrıca bu kask görüntü olarak cok müthiş ya...
    https://www.ruroc.com/en_row/motorcy.../atlas-4-track

Bütçeniz yetiyorsa ben bu kasktan getirtmiştim yurtdışından bir kişi aracılığı ile. Gören dönüp bir daha bakıyor.

Şuanda yanılmıyorsam Türkiye'de de satışı mevcut. Her ürün var mıdır bilemiyorum ama çoğu vardır sanırım.

Size yazarken satıcıyı hatırladım https://www.vipmoto.net/kapali-kaskl...ka=441&sayfa=1 4 ürün varmış. Tabi pahalı ama yine bırakayım buraya.

Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.ruroc.com/en_row/motorcy.../atlas-4-track

Bütçeniz yetiyorsa ben bu kasktan getirtmiştim yurtdışından bir kişi aracılığı ile. Gören dönüp bir daha bakıyor.

Şuanda yanılmıyorsam Türkiye'de de satışı mevcut. Her ürün var mıdır bilemiyorum ama çoğu vardır sanırım.

Size yazarken satıcıyı hatırladım https://www.vipmoto.net/kapali-kaskl...ka=441&sayfa=1 4 ürün varmış. Tabi pahalı ama yine bırakayım buraya.
    Merhaba, teşekkürler. Ruroc benim de beğenerek takip ettiğim bir marka fakat fiyatları fazla gerçekten. İlk kaskım olacağı için ve daha ekipmanlarımı yeni yeni aldığım için bu fiyatları karşılayamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, teşekkürler öneri için, ben de 6-7bin liraya kadar benzer kasklara bakınıyorum...
    Metehan48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler