Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Evli çocuklu olunca araba ile yolculuk kaçınılmaz. Motosikletiniz nerede peki?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Evli barklı olunca bayram, tatil gibi durumlarda araba ile seyehat kaçınılmaz oluyor . Motosikletimizi ise tatil kısmına varınca çok arar oluyoruz. Bu sebebten ötürü önce motosiklet taşıma aparatı yaptırdım sonrasında baktım vespa yı taşıyorum ama bazen büyük motorlarında yanımda olması gerekiyor diye düşündüm ve yaklaşık 3 ay kadar önce romörk aldım. Eksiklerini tamamladım.
    130 cm eni, 250 uzunluk. Knot marka torsiyon dingil, knot marka ithal şase, knot marka kaplin.
    Sıfır jant lastik. 7 pin söketli ışıklandırma , ön pilot tekerli ve arka sabitleme ayakları olan römork e sahip oldum. 750 kg altı 01 belgeli ve adıma faturalı. Rabbim isteyen herkese nasip etsin . Detaylı yazdım almak isteyen düşüncesi olan kişilere faydalı olsun diye 45 bin ile 100 bin arası değişken fiyatlara sahip benzer römörkler. El yapımı kaynakçıların yaptığı römörkleri almak istemedim.

[img]https://

i.hizliresim.com/qw0uviy.jpeg[/img]

[https://hizliresim.com/dp9nfcn görsel]

espresso, tommygun, mertowski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    biri beni sevse aile kurmak istese 883ü köprüden aşağı atarım römork falan hikaye. ışık hızında station wagon araba alırım ama yok,
    bira göbek yapıyor tabii yoksa severler.
    Metehan48, Green Arrow, haluk23 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri beni sevse aile kurmak istese 883ü köprüden aşağı atarım römork falan hikaye. ışık hızında station wagon araba alırım ama yok,
    Araç minibüs değilse sığmıyor
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abyasar, R4DON, mertowski ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Damardan vurdu…

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    ilk başta bakınca güzel fikir gibi geldi. Ama bizde böyle bir romorkumuz olsa hanım arabayı sen kullan siz çocuklarla önden yola çıkın ben peşinizden motorla gelicem deme bahanem kalmaz.

Bizde çok çok uzağa gidilmeyecekse SW arabanın bagajına kamp malzemelerini yüklüyoruz, hanım çocuklarla arabayla yola çıkıyor ben motorla gidiyorum.
    xtrafrozen, Ramazan Can ve Metehan48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    O römorka motor koyup yola cikma, madem römorkda motor tasiyacaksiniz daha güvenlikli ve rizikosuz profesyonele yakin bir model secin,yurtdisinda kullanilan bir model bulup ya sanatkar bir ustaya galveniz malzemeden yaptirtin böyle genel amacli bir römorkdan daha saglam ve güvenlikli olur, ha fotograf cekerdende o yerdeki partal kilimleri ortadan kaldir ve römorkun üzerindeki malzemeleri de kenara koyda römorkun asaleti belli olsun beyaaaa,sakin alinma haaaa, niyetim ve söylemimi kinama cünkü bende biraz simetri hastaligi var,selam ve hürmetlerimle.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk başta bakınca güzel fikir gibi geldi. Ama bizde böyle bir romorkumuz olsa hanım arabayı sen kullan siz çocuklarla önden yola çıkın ben peşinizden motorla gelicem deme bahanem kalmaz.

Bizde çok çok uzağa gidilmeyecekse SW arabanın bagajına kamp malzemelerini yüklüyoruz, hanım çocuklarla arabayla yola çıkıyor ben motorla gidiyorum.
    Her zaman peşlerinden gidemiyorum 2. Çocuk ufak annesi ilgilenirse araba bana kalıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O römorka motor koyup yola cikma, madem römorkda motor tasiyacaksiniz daha güvenlikli ve rizikosuz profesyonele yakin bir model secin,yurtdisinda kullanilan bir model bulup ya sanatkar bir ustaya galveniz malzemeden yaptirtin böyle genel amacli bir römorkdan daha saglam ve güvenlikli olur, ha fotograf cekerdende o yerdeki partal kilimleri ortadan kaldir ve römorkun üzerindeki malzemeleri de kenara koyda römorkun asaleti belli olsun beyaaaa,sakin alinma haaaa, niyetim ve söylemimi kinama cünkü bende biraz simetri hastaligi var,selam ve hürmetlerimle.
    Bu romörk zaten tip onay belgesine sahip ve güvenlik testlerinden geçmiş. Motosiklet spanzetler ile 4 noktadan bağlanacak zaten.
    espresso bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hayırlısı olsun..Ama romork yük için yapılanlardan ..Motorun yüksekliği de hesaba katıldıgında yük dengesi çok yukarıda olduğundan virajlarda tehlike yaratır diye düşünüyorum.. Kaldı ki GS hem yüksek hem ağır bir motor.. Ama dersen ki ben 70 - 80 i geçmem sıkıntı olacağını düşünmüyorum.. Bir de aracın çekme topuzları işle romorkun ağırlığını iyi dengelemen lazım..Yolda çeki demiri topuzu kaldırıp vurmasın..Arabayı çok sallar haberin olsun.. yani motoru sabitlediğin nokta çok önemli...

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklınızda bulunsun. Bizim başgan yaya geçidinde arabasına çarpan yaya yüzünden (BE) ehliyeti olmadığı için, yetersiz ehliyetten 8.500 lera ceza yedi.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun..Ama romork yük için yapılanlardan ..Motorun yüksekliği de hesaba katıldıgında yük dengesi çok yukarıda olduğundan virajlarda tehlike yaratır diye düşünüyorum.. Kaldı ki GS hem yüksek hem ağır bir motor.. Ama dersen ki ben 70 - 80 i geçmem sıkıntı olacağını düşünmüyorum.. Bir de aracın çekme topuzları işle romorkun ağırlığını iyi dengelemen lazım..Yolda çeki demiri topuzu kaldırıp vurmasın..Arabayı çok sallar haberin olsun.. yani motoru sabitlediğin nokta çok önemli...
    Daha önce bundan yüksek makaslı romörk ile taşıdım . Onda edindiğim tecrübeler ile bunu aldım. Hız olarak romörk veya karavan varken 100 km yi geçmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklınızda bulunsun. Bizim başgan yaya geçidinde arabasına çarpan yaya yüzünden (BE) ehliyeti olmadığı için, yetersiz ehliyetten 8.500 lera ceza yedi.
    https://i.hizliresim.com/5ai0j14.jpg
    Ehliyet olarak sorun olmaz �� eski ehliyet olarak A2+E+D+G mevcut. Yeni tip olarak arkada boş yer yok.
    Src 2/4 mevcut. Psikoteknik de mevcut .
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet olarak sorun olmaz �� eski ehliyet olarak A2+E+D+G mevcut. Yeni tip olarak arkada boş yer yok.
    Src 2/4 mevcut. Psikoteknik de mevcut .
    Yerde yürüyen her türlü nakil vasıtasını kullanacak ehliyet bende de var ama bilmeyenler öğrensin diye şiyaptım. Doğrudan geline söylemedim, kızıma söyledim.
    motorine ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerde yürüyen her türlü nakil vasıtasını kullanacak ehliyet bende de var ama bilmeyenler öğrensin diye şiyaptım. Doğrudan geline söylemedim, kızıma söyledim.
    Meslek şoförlük olunca evrak eksiği olmamalı.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yengeye ehliyet alsan daha iyi olurdu bu kadar zahmete ne gerek yani
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yengeye ehliyet alsan daha iyi olurdu bu kadar zahmete ne gerek yani
    Ehliyeti var aktif araç kullanıyor ama büyük 16 yaşında oturuyor sorunsuz küçük 2,5 yaşında durmuyor yerinde
    F54 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ehliyeti var aktif araç kullanıyor ama büyük 16 yaşında oturuyor sorunsuz küçük 2,5 yaşında durmuyor yerinde
    2.5 yaşında olan arka koltukta çocuk koltuğuna bağlanmadan bu araba hareket etmez diye baştan alıştırmak lazım. Bir ikaç kez taviz verince zor oluyor.
    Bizde ikiz çocuklar var oradan biliyorum, daha en başından bu şekilde tavizsiz hep çocuk koltuğunda ve kemerleri bağlı gitmeye alıştılar, şimdi 11 yaşındalar ama hala arka koltukta benden önce takıyorlar kemerlerini. iki çocuk birden arka koltukta çocuk koltuğunda olunca aralarına bir kişi daha sığmıyordu bu yüzden eşim yanlarında da gitmedi, böyle alıştılar, bu sayede eşim çocuklarla arabayı alıp tek başına ben olmadan onları gezdirebiliyordu.
    Bir süre tartışma çıkabilir ama çocuğu alıştırın. Çocuk alışırsa siz de rahat edersiniz.

Ben araba kullanırken arka koltuğa kim oturursa otursun kemeri bağlı olmadan arabayı hareket ettirmiyorum. Yetişkinler kemer takmayalım ne olacak yaa arka koltuk diyecek oluyorlar, sen kemer takmayınca kaza olduğunda benim de kafamı kıracaksın, olmaz diye kestirip atıyorum.
    F54, haluk23, Bilinmez ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Römork içindeki sarı sabitleme aparatını hazır mı aldınız, yaptırdınız mı?

Motosikleti
    2.5 yaşında olan arka koltukta çocuk koltuğuna bağlanmadan bu araba hareket etmez diye baştan alıştırmak lazım. Bir ikaç kez taviz verince zor oluyor.
    Bizde ikiz çocuklar var oradan biliyorum, daha en başından bu şekilde tavizsiz hep çocuk koltuğunda ve kemerleri bağlı gitmeye alıştılar, şimdi 11 yaşındalar ama hala arka koltukta benden önce takıyorlar kemerlerini. iki çocuk birden arka koltukta çocuk koltuğunda olunca aralarına bir kişi daha sığmıyordu bu yüzden eşim yanlarında da gitmedi, böyle alıştılar, bu sayede eşim çocuklarla arabayı alıp tek başına ben olmadan onları gezdirebiliyordu.
    Bir süre tartışma çıkabilir ama çocuğu alıştırın. Çocuk alışırsa siz de rahat edersiniz.

Ben araba kullanırken arka koltuğa kim oturursa otursun kemeri bağlı olmadan arabayı hareket ettirmiyorum. Yetişkinler kemer takmayalım ne olacak yaa arka koltuk diyecek oluyorlar, sen kemer takmayınca kaza olduğunda benim de kafamı kıracaksın, olmaz diye kestirip atıyorum.
    Sonuna kadar haklısın aslında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Römork içindeki sarı sabitleme aparatını hazır mı aldınız, yaptırdınız mı?
    Hazır aldım onu montajını yaptım.
    espresso bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Hazır aldım onu montajını yaptım.
    Nereden aldığınızı da yazar mısınız?

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250

bizim cadı 11 aylık, bir türlü araç koltuğuna alıştıramadık,
    kurban bayramında 1000 km araba yolculuğu var nasıl yapacağız hiç bir fikrim yok.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)