Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yağ koymadan motor sürmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yağsız en çok hangi araba dayanacak diye bir video vardı youtube de bir izle istersen kaç dakika çalışıyor görürüsün
    evet zarar verebilir ama bunu ölçecek bir test daha bulunamadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yok.
    Motorsiklet degil ama arabamda yag isigi yandiktan sonra duracak yer arayincaya kadar motoru kucagima aldim. Motor stop etti. Cekici ile tamirciye gittim. Arabaya cikma motor taktirmak zorunda kaldim. Kiyas olmasi acisindan yaziyorum.
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Muhtemelen yüke gelmediği, zorlanmadığı için bu süre çalıştı. Yolda olsa bu süreleri göremezdi gibime geliyor.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağsız en çok hangi araba dayanacak diye bir video vardı youtube de bir izle istersen kaç dakika çalışıyor görürüsün
    evet zarar verebilir ama bunu ölçecek bir test daha bulunamadı
    Bende izlemiştim Honda en dayanıklısı idi yağsız baya bir süre gitmişti. Yorumlarda millet satmak isterseniz yağsızda çalışır diye dalgaya alıyordu.
    F54 bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Ya ama işte sen izleyince öyle utanmış ustan... Minik pır pır atan kalbi hızlı atınca yağ koymayı unutmuş olabilir yani olamaz mı? Anlayışsız davranıyorsunuz bence...

Motorun garantisi yoksa en güzeli kendin değiştirmen. Ben yağ değişimine gittiğimde yapılcak başka işte varsa ustam yağı boşaltır arka yada ön balatayı sökerken yağ iyice boşalsın diye bekler ve bana yağ koymadım unutma der. Sigaraya çıkarım vs vs geldiğimde tapa kapalıysa 'yağ koydun dimi' diye sorarım alırım motoru çıkarım. Senin durum çok şansız bir durum ve dedikleri gibi motorun hasar almama şansı çok düşük. Şimdi değilsede 10/15 bin sonra hissedersin.
    Mr.wind bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı zerdüşt34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni gördüm yorumu karakoldan geliyorum başlarından savdılar yarın savcılığa gidiyorum keşke önceden görseydim
    Savcılığa ya da karakola giderek ne umuyorsun ? Savcılığa suç duyurusunda bulunmaya gidersin. Senin başına gelen Türk Ceza Kanunu uyarınca herhangi bir suç değil, bu durumdan olsa olsa tüketici uyuşmazlığı çıkar.
    Motorunun markası ne ? Yetkili servise mi gittin ? İş emri açıldı mı ? Motoruna yağ konulmasının unutulmasına ilişkin elinde herhangi ispat edici belge var mı ? Savcılığa falan gidip hem kendinin hem başkalarının vaktini alma.
    Bilindik bir markaysa müşteri hizmetlerini ara en fazla oradan sonuç alabilirsin. Yok rks yuki mondial vs ise de geçmiş olsun, o tamirciden çıktıktan sonra artık yapabileceğin hiçbirşey yok, kimsenin sorumluluk alacağını sanmam.
    espresso, motorine ve DickName bunu beğendiler.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

ustayla görüştüm parça sipariş edicekmiş motoru söküp parçalarını değiştiricem dedi herhangi bir kalıcı hasar kalır mı acaba

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Ulan ne ustalar var beeee

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zerdüşt34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustayla görüştüm parça sipariş edicekmiş motoru söküp parçalarını değiştiricem dedi herhangi bir kalıcı hasar kalır mı acaba
    Arkadaş o ustadan mümkün olduğunca uzak dur. Bir sonraki seferde motoru takmayı unutmayacağı ne malum? Pzvnk masrafları karşılasın başka yerde yaptır imkanı varsa.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savcılığa ya da karakola giderek ne umuyorsun ? Savcılığa suç duyurusunda bulunmaya gidersin. Senin başına gelen Türk Ceza Kanunu uyarınca herhangi bir suç değil, bu durumdan olsa olsa tüketici uyuşmazlığı çıkar.
    Motorunun markası ne ? Yetkili servise mi gittin ? İş emri açıldı mı ? Motoruna yağ konulmasının unutulmasına ilişkin elinde herhangi ispat edici belge var mı ? Savcılığa falan gidip hem kendinin hem başkalarının vaktini alma.
    Bilindik bir markaysa müşteri hizmetlerini ara en fazla oradan sonuç alabilirsin. Yok rks yuki mondial vs ise de geçmiş olsun, o tamirciden çıktıktan sonra artık yapabileceğin hiçbirşey yok, kimsenin sorumluluk alacağını sanmam.
    Desene başımıza benzer bir iş gelse yapacak bir şey yok. Ustanın insafına kalmışız.
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Abi kime ne iş yaptırırsan yaptır. Gözle yapabileceğin kontrolleri yapmadan teslim alma.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Kimse de sormamış. Motorun markası modeli nedir acaba?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse de sormamış. Motorun markası modeli nedir acaba?
    Tvs Raider 125, açtığı eski konulardan biliyoruz.
    just4techno bunu beğendi.

Symurg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Wildcat
    İyi sabır varmış sende tebrik ederim. Motor yağını unutuyor ama başımda durup beni şaşırttın diyerek sıvı yağ olup üste çıkmayı unutmuyor beyefendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)