Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikleti yıkamak için su pompası

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Köpürtme için en ucuzundan camsil alıyorum, onlar fısfıslı şişelerde zaten. motoru ıslatıp onu sıkınca yeterince köpürüyor. Sonra sünger devamında durulama, en son da bezle kurulama miss gibi oldu.
    burak r25 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Peki motorunuzu nerede yıkıyorsunuz? Benim problemim bu. Sitede oturuyorum. Bir bardak su döksek millet laf ediyor. Var mıdır motor yıkamak için müsait yer öneriniz?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki motorunuzu nerede yıkıyorsunuz? Benim problemim bu. Sitede oturuyorum. Bir bardak su döksek millet laf ediyor. Var mıdır motor yıkamak için müsait yer öneriniz?
    ben sokakta yıkıyorum, eski evimde de açık otoparkımda yıkıyordum. Komşularımla ilişkim ve muhabbetim iyi olduğu için kimse birşey demiyordu. Sizin sitede problem oluyorsa en güzel çözüm site çıkış kapısının hemen sonrasında kaldırımda, yolda vs yıkamak.Zaten köpüktü, suydu hemen kuruyor, iz bırakmıyor (gaz yağı lekesi hariç, yere yağ vs damlıyorsa da bir avuç kum ya da toprak atın üzerine, emer)
    Macabre bunu beğendi.

Bunlar ne korkunç yıkama önerileri böyle..

Mikrofiber yıkama eldiveni
    Ph nötr oto şampuan
    İki tane kova
    Edinin. Bir de hortumla şebeke suyu yeterli.

Çift kova tekniğini araştırıp öğrenin ve o şekilde yıkayın. Üstten alta doğru. Janta yıkama eldivenini sürmeyin.

Yapışıp sertleşmiş böcekler için bütçe varsa böcek temizleyici alabilirsiniz. Böcek kalıntılarını yumuşattığı için ovalarken yüzeye zarar vermemenizi sağlar.

Jantlar için orta yollu jant temizleyici, sele için deri temizleme ve deri bakım kiti alabilirsiniz.

Doğru alanda doğru kimyasal kullanın, sonra 3 yıllık motosikletim neden 10 yıl güneşin altında kalmış gibi soldu demeyin.
    burak r25 bunu beğendi.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Tel jant temizliği için öneri var mıdır? Kararma, paslanma olmasını engelleyebilecek?

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Sinek ve zift çıkarmak için boşuna kimyasal kullanmayın. Margarin hepsini çıkarıyor. Dalga geçmiyorum. Eskiden Anadolu'ya pazarlamaya gittiğimde, öğrendim. Birazcık üstüne sürüp bekleyin. Zift ve böcekler kolayca çıkacaktır.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpürtme için en ucuzundan camsil alıyorum, onlar fısfıslı şişelerde zaten. motoru ıslatıp onu sıkınca yeterince köpürüyor. Sonra sünger devamında durulama, en son da bezle kurulama miss gibi oldu.
    Hocam sende yılda bir kere motor yıkamışsın, sanırsın her hafta yapıyormuş gibi yazıyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinek ve zift çıkarmak için boşuna kimyasal kullanmayın. Margarin hepsini çıkarıyor. Dalga geçmiyorum. Eskiden Anadolu'ya pazarlamaya gittiğimde, öğrendim. Birazcık üstüne sürüp bekleyin. Zift ve böcekler kolayca çıkacaktır.
    Doğrudur. Margarin böcek kalıntıları ve zift için çok pratik bir çözümdür.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sende yılda bir kere motor yıkamışsın, sanırsın her hafta yapıyormuş gibi yazıyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Doğrudur. Margarin böcek kalıntıları ve zift için çok pratik bir çözümdür.
    Yılda bir değil de 6 ayda bir diyelim. Ama benim sürüşümle zaten normal insanın ayda bir yıkaması gibi oluyor, yılda 3bin km zor yapan insanım malesef.
    Punctum bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    mesajları okuyunca canım çekti, bu haftasonu bir motoru yıkayım bende, yaz sonuna kadar idare eder artık beni
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Bu motosiklet yıkanan bir şey miydi? Ben daha yağmur suyundan başka bir şey göstermedim garibime 2 senedir.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tel jant temizliği için öneri var mıdır? Kararma, paslanma olmasını engelleyebilecek?
    Ben Mamba09'ün ürettiği Ridermade ürünlerinden Uber Wash'u kullandım, yumuşak bir fırçayla jantlar süper oldu. Gazyağı ile de temizlenir ama gazyağının kokusu ve yerde bıraktığı lekeyi sevmiyorum.
    espresso ve selsa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)