Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikleti yıkamak için su pompası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Önerilerinizi istiyorum arkadaşlar.
    Benzinlikte yıkamayı beceremiyorum illa bir yerden çamur kir pasak çıkıyor yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dikşın, dikşın, dikşın...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motosikletinizi yumuşak bir sünger kullanarak foş foş foş köpürttükten sonra aşağıdaki basınçlı ilaçlama zımbırtısına doldurduğunuz temiz suyla gönül rahatlığıyla durulayabilirsiniz. Bu cücük kadar şey komple bir motoru durulamanıza yeter. Ben yıllardır kullanıyorum.

jonvolkan, burak r25, abyasar ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletinizi yumuşak bir sünger kullanarak foş foş foş köpürttükten sonra aşağıdaki basınçlı ilaçlama zımbırtısına doldurduğunuz temiz suyla gönül rahatlığıyla durulayabilirsiniz. Bu cücük kadar şey komple bir motoru durulamanıza yeter. Ben yıllardır kullanıyorum.

https://i.hizliresim.com/19tl393.png
    Bu basit ama etkin aleti küçük bir manüplasyon ile köpük makinesine çevirenler de var. Youtube de videoları var hatta. Tavsiye ederim.
    burak r25, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X

abi kurumuş toprağı yol pisliğini arka maşadan atabiliyor musun bununla
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi kurumuş toprağı yol pisliğini arka maşadan atabiliyor musun bununla
    Bununla atamazsın, köpükle sünger ya da fırçayla o pisliği atıp bununla köpüklü kısmı duruluyorsun.
    espresso ve Yobaaz bunu beğendiler.

Motosikleti yıkayacağın yerde elektrik ve su kaynağın varsa;

Su kaynağı yoksa bile bir kovadan damacanadan vs su çekebilir.

Elektrik kaynağın yoksa şarjlı cihazlardan alabilirsin.

burak r25 bunu beğendi.

Motosikleti
    250r

Geçen önerdiğinde de görmüştüm bunu. Bu haftasonu takriben 10 lt suyla motoru temizledim. Köpük içinde bunu kullandım ama beklediğim kadar etkili olmadı açıkçası. Deterjanı az koymuş olabilirim.
    Eyvallah.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben Tomygun'ın önerdiği 2 litrelik pompalı fısfıs şeyinden 100 liraya görünce aldım bir tane.

Motor yazdan beri yıkanmamıştı, ön camda farlarda böcek ölüleri, yolların çamuru vb çok pisti.
    Önce fıs fıs suyla ıslattım bütün motoru, kirler biraz yumuşadı, sonra bimden alınma en ucuzundan camsil ile fıs fır her yeri köpük yaptım. Pis yerleri süngerle silince hemen çıktı kirler, sonra yine bu fısfıs aleti ile su püskürtüp duruladım, sonra da kuru bezle her yerini kurulayınca motor cillop gibi oldu.

Motoru yıkama işini 100 liraya çözdüm. 2 litre su az diye 5 litrelik pet şişe ile de aşağı su indirmiştim onun da anca yarısını kullandım, yani toplamda 4-5 litre suyla motor cillop gibi oldu. Bu alet iş görüyor. Ziraat ilaçlama malzemeleri satan bir dükkanın önünden geçerken görüp aaa Tomygun bundna tavsiye etmişti geçerken alayım deyip almıştım.
    burak r25 bunu beğendi.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Pompa sormuşsun ancak hiçbir yıkama sistemi 2 su dolu mini leğen, 3 tane de süngerin yapacağı etkiyi yapamaz. Oldschool şekilde süngeri suya bandırıp bandırıp yıkamak gibisi yoktur. En sonunda da mikroıfiber cam bezi ile silmek/kurulamak faydalıdır.

Sadece yağ bulaşmış noktalar için (sünger ya da bezi daha az kirletmek için), gaz yağı vb. bir çözücü sıktıktan sonra, su ile o pislikleri uzaklaştırabilirsin.

Bunun dışında bir köpüklü, bir de köpüksüz olarak; motosikleti sünger ile ovalayarak temizlemek yeterlidir. 3. süngerin görevi de, jant kenarlarına parlaklık katan o şeyi yaymak amaçlı kullanmak olabilir. (WURTH marka sünger öneridir. Tipi delikli peynir gibi.)

Son olarak 5LT su ile en pis motosiklet bile dediğim şekilde temizlenebilir ancak ben yine de 10LT ile otomobil ve motosiklet yıkamayı tercih ve tavsiye ediyorum.

Kirlenen bez ya da süngerleri de, işin sonunda kalıp sabun ile çitileyerek temizlemek lazım.
    espresso ve burak r25 bunu beğendiler.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700

Abi ucundaki nozul’u çıkartıp içine bulaşık süngerinin yeşil tarafını kesip yerleştiriyorsun, benzinlikteki köpük makinesinden daha iyi köpük atıyor haberin olsun ) Ben de almıştım, direkt modifiye ettim artık benzinliğe gitmeme gerek kalmıyor.
    burak r25, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ucundaki nozul’u çıkartıp içine bulaşık süngerinin yeşil tarafını kesip yerleştiriyorsun, benzinlikteki köpük makinesinden daha iyi köpük atıyor haberin olsun ) Ben de almıştım, direkt modifiye ettim artık benzinliğe gitmeme gerek kalmıyor.
    Bir resim var mı uçtaki değişikliği göstersen de biz de uygulasak
    espresso bunu beğendi.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadım foto gelir mi deneyek :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti yıkayacağın yerde elektrik ve su kaynağın varsa;

https://cdn.dsmcdn.com/ty52/product/...1_org_zoom.jpg

Su kaynağı yoksa bile bir kovadan damacanadan vs su çekebilir.

Elektrik kaynağın yoksa şarjlı cihazlardan alabilirsin.

https://cdn.dsmcdn.com/ty1143/produc...1_org_zoom.jpg
    boştan var bende hayvan gibi ses çıkartıyor, camış gibi su harcıyor kurmal kaldırmak ölüm ya, ama alttaki şarjlı olanı merak etmiyor değilim
    Khaira bunu beğendi.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    https://www.trendyol.com/polhammobil...si-p-738372915

İndirimdeyken şu ürünü almıştım da hiç kullanmadım, ele bez alıp silmek daha makul geliyor hep
    burak r25 bunu beğendi.

sedattemiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    Merhaba,

Ben de bu aparat var balkondan saldığım yaklaşık 20 metrelik hortum ucuna bu bağlı. Aç kapa tapası olmadığından kendim küçük bir aç kapa vanası ekledim. Eğer musluk su basıncınız düşük ise daha dar bir hortumla daha tazikli su elde edebilirsiniz. Köpürtmek için yukarda gösterilen tarım pompasından kullanılıyorum. Gayet işimi görüyor tavsiye ederim.

https://www.amazon.com.tr/gp/product...?ie=UTF8&psc=1
    burak r25 bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    İlk önce su ile motosikletin üstündeki tozları ve çamurları kabartıp ardından kovadaki sabunlu suyu sünger ile hoşur hoşur yıkamak daha pratik ve daha az maliyetli değil mi?

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadım foto gelir mi deneyek :D[COLOR="Silver"]
    Bir resim var mı uçtaki değişikliği göstersen de biz de uygulasak
    Evde değilim fotoğraf veya video çekemedim, bu video yardımcı olacaktır. Arkadaş biraz uzun tutmuş, temel mantık pompayı çıkartıp içindeki hortumun en tepesinden 3-4cm aşağıya tek taraflı bir iğne deliği açmak. Sonra pompanın uç kısmını söküyoruz, bir bulaşık süngerinin yeşil kısmını kesip dürüyoruz (sigara saranlar için baya zıvana yapma mantığı). İçine tam sığacak boyutta ayarlayıp tıkıştırıyoruz. Daha sonra hazneye su ve köpüğü koyup pompaladıktan sonra ateşlemeye başlıyoruz. Ben ilk denemelerimi Pril’le yaptım, malum oto şampuan ucuz bir şey değil heba edemedim

https://youtube.com/watch?v=3sJELoyE...SxaMDqXFhaft0H

Dakika 5 ve sonrasını izleyebilirsiniz. Anlaşılmazsa Youtube’da “el köpük pompası” diye arattığınızda birkaç örnek var, onlara da bakabilirsiniz.

Akşam eve geçtiğimde detaylı fotoğraflarını çekip yüklerim yapamayanlar için.
    espresso, tommygun ve Yobaaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dediğim gibi ben bu aparatı sadece durulama için kullanıyorum, köpürtme için değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hangi markası var abi sende ya da link var mı :D

daha once de sen önermiştin sanırım annemin bahcesi için olan ile denedım de basıncı o kadar kötüydü ki kullanamadım
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi markası var abi sende ya da link var mı :D

daha once de sen önermiştin sanırım annemin bahcesi için olan ile denedım de basıncı o kadar kötüydü ki kullanamadım
    Ben de ucuz, dandik birşey kullanıyorum, basıncı yüksek tutmak için ara ara yukarıdaki kolu kullanarak pompalamak gerekiyor ve de ucunu döndürerek tazyiki ayarlayabiliyorsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)