Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CfMoto Nk250 Kronik Plakalık sorunu ve öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Merhaba, 2500+ km sonrası kronik Nk250 sorunu: plakalık.

Plakalık geçenlerde otoyolda seyir halinde iken kırıldı. Binbir zahmet 3 şeritli otobanda orta şeride geçebilmek için 15 dk araba seyredip plakayı aldım. Yetkili servise gittim, yeni plakalık takıldı. Dedim ki ‘ucuz yırttın, sür eve akla pakla kapat cihazı’ Bir hafta sonra ‘bugün hava çok güzel’ naraları altında cillop gibi motosikleti uyandırıp yola çıktım. Otoyolda 25 km sürüş ve iner inmez o da ne! yeni plakalık da yerinde yok beni terketmiş tabi ki plaka da yok. 25 km geri dönüş ve 25 km yeniden arayış ama kavak yelleri. toplam 100 km ve plakasızlıkla günü kapadık.

başlığı açma sebebim:
    - hafta sonu böyle bir durum başınıza gelse dahi plaka çıkmıyor. hafta sonu + hafta içi yarım güne elveda.
    - trafik şubeye gitmeniz gerekiyor. trafik şube sadece hafta içi mesai saatlerinde çalışıyor.
    - notere gidiyorsunuz yeni ruhsat veriliyor.
    - yeni plaka bastırıyorsunuz.
    - sigortayı durumun izahıyla düzenletmeniz gerekiyor.

özetle yazmıştım ama yine yazıyorum: plakalığınızı sağlamlaştırın, yoksa para sıkışıyor. vesselam.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    CLX 700'de aynı sorunu yaşadım. Metal plakalık aldım, umuyorum tekrar düşmez.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben alüminyum sacdan kendim yaptım.Plakalığın kopması için kuyruğun kopup gitmesi lazım.Gerçi bazı motorlarda o da oluyor plakalık ağır olunca kuyruğa bağlı olan yerden kırılıyor titreşimden yada kasisten geçerken.

Şu plastik plakalıkları o yüzden hiç sevmiyorum.Genelde servisler falan reklam olsun diye değiştiriyor.Haliyle promosyon gibi bedava olunca en ucuzunu alıyorlar.Ucuz olanların plastikleride en adi plastikten büyük çoğunluğu çöpten geri dönüştürülmüş plastikten basılıyor.O plastikte zaten çok kırılgan biraz güneç gördümü birazda titireşim olunca plakalığın bağlantı yerlerinden krılip gidiyor.

O yüzden kendiniz hafif bir sacı kuyruğa güzelce bağlayıp plakayıda bu saca plaklık kullanmadan direk çift taraflı bant ve silikon ikilisi ile yapıştırırsanız yerinden sökmek için baya çaba sarf etmek gerekir.Sacla beraber kuyruğunda kopması lazım düşmesi için.

Birde şöyle bir anım var.Önceki arabada plakalıkları söküp direk tampona yapıştırmıştım yine ön ve arka plakayı.Arabayı servise verdim.Adam üşenmemiş plakaları söküp yine kendi reklamı olsun diye plakalık takmış.Dedim niye plakalık taktın.Bide iyi bişey yapmış gibi abi çok zor söktük plakaları plakalık takmak için diyor.Dingil herif yaaa.

Motosikleti
    2024 itibariyle nasıl yapılıyor bu işler:

1) ruhsat ve kimlik fotokopisi çekiyorsunuz (10 ₺)

2) 8:30-17:xx arası trafik şube’ye gidiyorsunuz
    - trafik şubede işlem ücretsiz 5 dk sıra yoksa

3) notere gidiyorsunuz yeni ruhsat için (1.138₺)
    - işlem süresi 15 dk sıra yoksa ve kart geçerli

4) cemiyetten plaka bakımı sadece nakit (195₺)
    - işlem süresi 45 dk diyor ama 15 dk’ya hazır

uslu bir vatandaş olmak; ortalama 1 saate ve 1.343₺’ye mâl oluyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CF Moto NK250
    2022 ve 2023 modellerini toplamda 24.000 Km kullanan bir NK250 elçisi olarak 1 kere plaka kaybettim yeni ruhsatla değiştirdim. Bir diğerini ise düşürdüm ve tekrar buldum.

Sonuca gelirsek 2 adet kelepçe ile plakalığı sabitleyerek ve buna ilave olarak bolca silikon ile yapıştırarak nihai çözüme kavuştum. Şu anda plakanın oradan sökülmesi için bizzat Allah'ın "SÖKÜL" demesi gerekmekte. Size de aynı öneriyi sunarım

Motosikleti
    1 hafta arayla başıma geldi. önce düşürdüm ve buldum ama bugün mecbur değişti.

kelepçe ve silikonu nasıl uygulamak gerekiyor paylaşabilir misiniz?

Motosikleti
    CF Moto NK250
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 hafta arayla başıma geldi. önce düşürdüm ve buldum ama bugün mecbur değişti.

kelepçe ve silikonu nasıl uygulamak gerekiyor paylaşabilir misiniz?
    Hocam plakanın arkasına silikonu sıkıyorsun güzel bir şekilde yapıştırıyorsun plakalığa tuttuktan sonrada toplam 4 kelepçeyle, arkasından geçirerek sabitliyorsunuz.

Motosikleti
    arkasından geçirerek dediğiniz kısım plakalığı kuyruğa mı? delik yok çünkü. köpük yada şeffaf silikon?

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Benim bir kez plakalıktan çıkıp bir kez de plastik plakalığı kırıp düşmüştü. Daha sonra metal plakalık almıştım. Metal plakalık ile plaka arasına ve plakalık ile sıyırıcı arasına da kaliteli silikon sürmüştüm. Bunları yaptıktan sonra herhangi bir problem yaşamadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler