Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Voge markası nasıl bir markadır ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günümüzdeki teknolojik üstünlüklerini ve kuvvetlerini kabul edip takdir ediyorum. Sadece estetik sebeplerle tiplerini beğenemiyorum.
    Ama olmadı ki zevkler ve renklere bağlandı konu. Nasıl tartışacağız. Kullanıcı adınla ilgili yaptığım pası da karşılamadın, nasıl tommygun'sın. En sevdiğim silahlardandır bu arada. Çirkin motosiklere dönersek, ADV lerin estetik olmamasına kısmen katılıyorum. Bazı istisnalar var ama kişisel olarak sahibi olduğum en çirkin motorlar da genelde sürüş zevki, donanım kalitesi olarak en güzel olanlarıydı. Bu konuda ne dersin ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama olmadı ki zevkler ve renklere bağlandı konu. Nasıl tartışacağız. Kullanıcı adınla ilgili yaptığım pası da karşılamadın, nasıl tommygun'sın. En sevdiğim silahlardandır bu arada. Çirkin motosiklere dönersek, ADV lerin estetik olmamasına kısmen katılıyorum. Bazı istisnalar var ama kişisel olarak sahibi olduğum en çirkin motorlar da genelde sürüş zevki, donanım kalitesi olarak en güzel olanlarıydı. Bu konuda ne dersin ?
    Tartışmamıza gerek yok, elbet bir gün hepimiz adv.ci olacağız. Ben şimdiden sarı yeleğimi hazırladım. Üç beş tane de sis farı alayım ki evde kenarda dursun.
    F54 ve espresso bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Yok ben artık kendimi sorunlu adletmiycem daha fazla...Teşekkürler...😁

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İste buuu yaaa :d
    Bundan sonra her duyduguna inanma, sorgulamayi ogren.

Abi tavsiyedir cok faydasini gorursun

yakşamlar.

Sssdaf

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışmamıza gerek yok, elbet bir gün hepimiz adv.ci olacağız. Ben şimdiden sarı yeleğimi hazırladım. Üç beş tane de sis farı alayım ki evde kenarda dursun.
    Tartışmayı niye kötü algıladın ki, karşıt fikir alışverişi iyidir.

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben artık kendimi sorunlu adletmiycem daha fazla...Teşekkürler...��
    Başka bir yerdeki sohbeti birleştirdik, mevzunun aslını görmediysen sorunlu olma seviye tesbitin tutarsız olabilir. Gördüysen de o senin sorunluluğun

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    https://i.ibb.co/x5KBqqB/Untitled-1.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Tartışmayı niye kötü algıladın ki, karşıt fikir alışverişi iyidir.

Başka bir yerdeki sohbeti birleştirdik, mevzunun aslını görmediysen sorunlu olma seviye tesbitin tutarsız olabilir. Gördüysen de o senin sorunluluğun
    Bir seferde aynı anda kaç topiktetoplam kaç kişiyle atışabiliyorsun, rekorun nedir...(der ve kaçarım) 😇

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir seferde aynı anda kaç topiktetoplam kaç kişiyle atışabiliyorsun, rekorun nedir...(der ve kaçarım) ��
    Eğlendiğim sürece bir üst limitim yok... Atışmaya dahil olmaya hevesli kişiye göre değişkenlik gösteriyor sayılar. Rekor için kayıt tutmuyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eğlendiğim sürece bir üst limitim yok...
    İlkokulda Rasit diye bir arkadas vardi.

yeni bir ogretmen geldi tanimiyor bunu.biseyle yapti bu.
    Ogretmen tahtaya çıkardı, bu hala guluyor..

Ogretmen buna iki tokat cakti(eskiden ogretmenler dovuyordu).
    Rasit bir 3 sn ye sonra hihihi diye gulmeye basladi.

Ogretmen bize donup aynen şunu dedi;

"Manyak lan bu"

Boyle de bir anim var, bizim Rasit e cok benziyor bu adam :d
    Bilinmez bunu beğendi.

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkokulda Rasit diye bir arkadas vardi.

yeni bir ogretmen geldi tanimiyor bunu.biseyle yapti bu.
    Ogretmen tahtaya çıkardı, bu hala guluyor..

Ogretmen buna iki tokat cakti(eskiden ogretmenler dovuyordu).
    Rasit bir 3 sn ye sonra hihihi diye gulmeye basladi.

Ogretmen bize donup aynen şunu dedi;

"Manyak lan bu"

Boyle de bir anim var, bizim Rasit e cok benziyor bu adam :d
    Montajladığım karikatür nasıl bir etki yaptıysa ilk okul travmaların depreşmiş

Daha özgün olmaya çalış cahiloviç,

ve daha uzakta çok uzakta oynaş..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Altı üstü dandik ithalatçıların getirdiği dandik çinli marka için değer mi birbirinizi kırdığınız.

Yok neymiş honda lisansı ile üretim yapıyormuş. Honda lisansı da olsa honda ile aynı kalitede üretim yapabileceklerine inanıyor musunuz? Hadi yaptılar diyelim bu devirde bu da mümkün ama o zaman maliyet honda kadar olur en az (belki geçer bile) o zaman honda'dan ucuza satabilecekler mi? Hadi çindeki üretici yaptı bir mucize hondan ile aynı kalitede aynısını üretti diyelim, burada onu ithal eden, servisini veren honda kalitesinde servis verebiliyor mu?

Motor alırken yalnızca bir kaç yüz kilo demire para vermiyoruz, 3-5 yıl sonra da bir sorun çıkarsa düzgün bir serviste en azından parasını verip sorunu halledebiliriz rahatlığı için honda markasına fazladan para veriyoruz. dandik çinli markaların servislerine laf anlatamayız en azından honda servisleri konuya teknik anlamda daha iyidir deyip ekstra para veriyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Montajladığım karikatür nasıl bir etki yaptıysa ilk okul travmaların depreşmiş

Daha özgün olmaya çalış cahiloviç,

ve daha uzakta çok uzakta oynaş..
    karkikaturune gul gul öldük :d
    Moralin bozulmasin diye bisey demedim,montajlama hevesini kirmayim dedim.

Tum samimiyetimle soyluyorum,seni takdir ettigim bir konu var.

Çok dayaniklisin.

Genelde tokatlayip bıraktigim adamlar bu durumu hazmedemiyor ve kufur,hakaret etmeye basliyorlar.
    Sende onu gormedim.

Afferin valla,tebrikler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altı üstü dandik ithalatçıların getirdiği dandik çinli marka için değer mi birbirinizi kırdığınız.

Yok neymiş honda lisansı ile üretim yapıyormuş. Honda lisansı da olsa honda ile aynı kalitede üretim yapabileceklerine inanıyor musunuz? Hadi yaptılar diyelim bu devirde bu da mümkün ama o zaman maliyet honda kadar olur en az (belki geçer bile) o zaman honda'dan ucuza satabilecekler mi? Hadi çindeki üretici yaptı bir mucize hondan ile aynı kalitede aynısını üretti diyelim, burada onu ithal eden, servisini veren honda kalitesinde servis verebiliyor mu?

Motor alırken yalnızca bir kaç yüz kilo demire para vermiyoruz, 3-5 yıl sonra da bir sorun çıkarsa düzgün bir serviste en azından parasını verip sorunu halledebiliriz rahatlığı için honda markasına fazladan para veriyoruz. dandik çinli markaların servislerine laf anlatamayız en azından honda servisleri konuya teknik anlamda daha iyidir deyip ekstra para veriyoruz.
    Espresso,

Ben aslinda bir yanlisi duzeltmeye calistim.

Bu ibibik Selcuk bir video yapmis.ve video basligi aynen su "honda buna nasil izin verdi!"

Bak bak bakkkk.Burdaki sinsilik su,bunu izleyen amator motorcular aaaa harbiden honda nin aynisi,bakkk anlasma bitmis o yuzden izin vermisler ya" diyip dandik bir cinli motor almasinlar diye tum cabam.

Bak mesela sodurlu88 kandirilmis bir cocuk,kotu niyetli oldugunu sanmiyorum.
    espresso bunu beğendi.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Durduk yere merak edip Selçuk Bey'ciğimin videosunu izlemek zorunda kaldım. Yorumlarda da insanların kafası karışmış gibi gözüküyor. Başlığa "müsade" yazdıysa, dedikleri doğrudur bence.

espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu Selçuk odun geldi, kütük gidiyor. Yediği onca naneden sonra bu arkadaşı hala referans alanları görmek çok üzücü.

Servis satış sonrası hizmetler konusunda söylediklerin doğru ama hangi şartlar altında ? İki aynı motordan biri diğerinden 2 katı daha pahalıysa servisi iyi diye onu mu tercih edersin ?

Çinli firmaların ne kalitede düşük maliyetle üretim yapabilecekleri hakkında bilgin ne kadar misal ? Hiç Çin'e gittin mi ? Otomotiv/Motosiklet üzerine araç yada parça üreten bir Çinli fabrikayı ziyaret ettin mi ? Japon, Avrupa markalarının Çin'de yaptırdığı lisanslı yada fason üretimlerden haberdar mısın ?

Uzman cahil arkadaşın yaptığı ve sandığı gibi birkaç websitesi video üzerinden edindiğim bilgilerle konuşmuyorum.

Kamax ve ürettiği model genel konu üzerindeki bir örnek sadece. Uzman cahilin öve öve öküz ettiği CB125F de Çinde üretiliyor, Türkiye de 100binliraya satılırken aynı motor 45 binliraya da satılıyor başka ülkelerde. 55 binliralık vergi nakliye vs farkıda olmayacağına göre. Demekki bunun maliyeti daha az. Demekki motosikletin yanında sadece markaya da para veriyoruz.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Servis işinide lazım olunca nalıyorsun.Yağ bakımı yapayım dedim benim TRK502 ye.Adam yağ filtresini nasıl sıktıysa açamadı 3 ayaklı filtre sökme anahtarı.Filtrenin üzerinden sıyırıp yandaki egzos manifolduna giden su borusunu ufacık deldi.Dedik yapacak bişey yok alalım yenisini.
    Bulursan alırsın.Aldık babayı.Fabrikaya sorduk yok amk.
    espresso ve Barisozde bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis işinide lazım olunca nalıyorsun.Yağ bakımı yapayım dedim benim TRK502 ye.Adam yağ filtresini nasıl sıktıysa açamadı 3 ayaklı filtre sökme anahtarı.Filtrenin üzerinden sıyırıp yandaki egzos manifolduna giden su borusunu ufacık deldi.Dedik yapacak bişey yok alalım yenisini.
    Bulursan alırsın.Aldık babayı.Fabrikaya sorduk yok amk.
    Voge icin mi dedin kamax super skuter icin mi
    Kamax icin dediysen endiseye yer yok.. a dan z ye honda, servise ihtiyac yok yani

Voge yi bilemem..
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yok be ben benim TRK502 için dedim Benelli.
    Servis işi anlamında örnek verdim.Benelli görece daha yaygın olmasına rağmen durum bu.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Servis satış sonrası hizmetler konusunda söylediklerin doğru ama hangi şartlar altında ? İki aynı motordan biri diğerinden 2 katı daha pahalıysa servisi iyi diye onu mu tercih edersin ?

Çinli firmaların ne kalitede düşük maliyetle üretim yapabilecekleri hakkında bilgin ne kadar misal ? Hiç Çin'e gittin mi ? Otomotiv/Motosiklet üzerine araç yada parça üreten bir Çinli fabrikayı ziyaret ettin mi ? Japon, Avrupa markalarının Çin'de yaptırdığı lisanslı yada fason üretimlerden haberdar mısın ?

Uzman cahil arkadaşın yaptığı ve sandığı gibi birkaç websitesi video üzerinden edindiğim bilgilerle konuşmuyorum.

Kamax ve ürettiği model genel konu üzerindeki bir örnek sadece. Uzman cahilin öve öve öküz ettiği CB125F de Çinde üretiliyor, Türkiye de 100binliraya satılırken aynı motor 45 binliraya da satılıyor başka ülkelerde. 55 binliralık vergi nakliye vs farkıda olmayacağına göre. Demekki bunun maliyeti daha az. Demekki motosikletin yanında sadece markaya da para veriyoruz.
    O aradaki farkı servisinde laf anlatmaya çalışırken dayak yememe ihtimali için de veriyor olabilirim.
    Zaten ayda bir kaç kez zar zor gezmeye zaman bulduğumda kontağı çevirince sorunsuz çalışsın demek için de veriyor olabilirim.

Çin'de en kaliteli üretim de yapılabiliyor üretim kalitesiz demedim, ayfon da çinde üretiliyor mesela, honda gibi markalar da oralarda birilerine parça ürettiriyorlardır ama olay markada bitiyor, çinde üreticiye şu kalitede üret dersin o kalitede üretir kimi ucuz olur kimi daha pahalı. Arada markaya verilen fark kalite kontrol, satış sonrası destek ve daha az sorunsuzluk için veriliyor, bunlar benim için malın kendisinden daha değerlidir, ucuz mal alacak kadar zengin değilim malesef.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    5 yıl kadar önce güya yetkili olan 3 farklı RKS servisi ile yaşadığım maceralar sonrası şahsen tercih ederim
    espresso, abyasar ve srdrrr bunu beğendiler.

O aradaki farkı servisinde laf anlatmaya çalışırken dayak yememe ihtimali için de veriyor olabilirim.
    Zaten ayda bir kaç kez zar zor gezmeye zaman bulduğumda kontağı çevirince sorunsuz çalışsın demek için de veriyor olabilirim.

Çin'de en kaliteli üretim de yapılabiliyor üretim kalitesiz demedim, ayfon da çinde üretiliyor mesela, honda gibi markalar da oralarda birilerine parça ürettiriyorlardır ama olay markada bitiyor, çinde üreticiye şu kalitede üret dersin o kalitede üretir kimi ucuz olur kimi daha pahalı. Arada markaya verilen fark kalite kontrol, satış sonrası destek ve daha az sorunsuzluk için veriliyor, bunlar benim için malın kendisinden daha değerlidir, ucuz mal alacak kadar zengin değilim malesef.
    Honda CB125F'i Çinde üretiyor. Hindistan'a nakliye yapılıyor. Hindistanda ki vergiler ekleniyor, honda ve bayileri kazancını ekliyor ve satışa sunuyorlar. Şuan Hindistan satış fiyatı 35bin TL. Bak başka markadan falan bahsetmiyorum. Aynı Honda motoru sen bu kadar masraf eklendikten sonra Hindistan'dan Türkiye'ye ithal et, 35K + %20 gümrük + %20 KDV + %8 OTV + Nakliye = ~54450TL yapıyor. Türkiye satış fiyatı ne ? 104bin. Verirsin o parayı düzgün servis hizmeti alayım diye, bir problem çıktığında kullanıcı hatası derler. Rutin bakıma gidersin kol gibi fiyat çıkarırlar. Başka ülkede 12bin km olan bakım aralığını Türkiye de 6bin'e çekerler. Fuara katılmazlar, talep edilen miktarda motosiklet getirmezler. Commuterdan Premium seviyeye kadar 7 farklı Honda motosikletim oldu şimdiye kadar. 1 tanesini bile servise götürmedim. Sonuç olarak ucuz mal al demiyorum, aynı mala fazla para verme diyorum. Kamax'ın bahsettiğimiz modeli Honda ile aynı motor. Sen bunu Honda ustasına servisine götürdüğünde biz bunun yağını değiştirmeyiz mi diyecekler ? Honda'nın stoğundan parça almak istediğinde yok satmayız mı diyecekler ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Honda CB125F'i Çinde üretiyor. Hindistan'a nakliye yapılıyor. Hindistanda ki vergiler ekleniyor, honda ve bayileri kazancını ekliyor ve satışa sunuyorlar. Şuan Hindistan satış fiyatı 35bin TL. Bak başka markadan falan bahsetmiyorum. Aynı Honda motoru sen bu kadar masraf eklendikten sonra Hindistan'dan Türkiye'ye ithal et, 35K + %20 gümrük + %20 KDV + %8 OTV + Nakliye = ~54450TL yapıyor. Türkiye satış fiyatı ne ? 104bin. Verirsin o parayı düzgün servis hizmeti alayım diye, bir problem çıktığında kullanıcı hatası derler. Rutin bakıma gidersin kol gibi fiyat çıkarırlar. Başka ülkede 12bin km olan bakım aralığını Türkiye de 6bin'e çekerler. Fuara katılmazlar, talep edilen miktarda motosiklet getirmezler. Commuterdan Premium seviyeye kadar 7 farklı Honda motosikletim oldu şimdiye kadar. 1 tanesini bile servise götürmedim. Sonuç olarak ucuz mal al demiyorum, aynı mala fazla para verme diyorum. Kamax'ın bahsettiğimiz modeli Honda ile aynı motor. Sen bunu Honda ustasına servisine götürdüğünde biz bunun yağını değiştirmeyiz mi diyecekler ? Honda'nın stoğundan parça almak istediğinde yok satmayız mı diyecekler ?
    Bahadır günlerdir tatava yapıyorsun. Bu dandik cub motorun Çin klonu Korlas'ta 110.000 TL'ye satılıyor. Üzerine Korlas'ın bakım ücretlerini de ekle. Zamanında Vespa'nın üretim lisansını alıp da Px 150'nin klonu Lml geldi Türkiye'ye ve sor bakalım kullanıcılarına başlarına bir iş geldiğinde karşılarında muhatap bulabiliyorlar mı? Ktm kullanıcısı olarak Korlas'ı Korlas'tan fazla savunman çok garip. Bence şu an herkesle sidik yarıştırıyorsun.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)