Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Ben ettim sen etme diyeceğiniz şeyler neler..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tokus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir temizleme ve yağlama konusunda basit ol. Ne zincir yağlamak ne de zincir temizlemek için saçma sapan ürünlere boşuna para verme, zamanını hebâ etme.

Motosikleti garaja koymadan önce asansör yağını sür ve geç. Aklına gelmedikçe de zırt pırt zincir yağlama. Emin ol ki yağ bir yere kaçıp gitmiyor. O-ring güzel bir icat. İçine su/toz/kir bile hacimleri dolayısıyla ulaşamıyor. Bu durumda zincirin nasıl zırt pırt zarar görebilir ve senin kafanı meşgul edebilir ki?

Kafana esince de, motosikletini yıkarken zincirini temizlersin (dışından) olur biter.
    o yağ bu yağmıdır.

nasıl kullanılır. "sür ve geç" i fırça ilemi yapılıyor. oringsiz zincirde kullanılır mı?
    tickles my pickle to see that motor wiggle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Tokus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yağ bu yağmıdır.
    https://i.hizliresim.com/cm5icga.jpg
    nasıl kullanılır. "sür ve geç" i fırça ilemi yapılıyor. oringsiz zincirde kullanılır mı?
    Oringsiz zincirde zeytinyağı bile sürseniz işinizi görür. Sıçratması fazla olur ama her türlü yağ işinizi görür. Zincire yağ sürdükten sonra fazla olan yağı kuru bir bezle silerseniz sıçratma daha az olur.
    Tokus bunu beğendi.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Alıntı Tokus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yağ bu yağmıdır.
    https://i.hizliresim.com/cm5icga.jpg
    Ben 90 numara yağ kullanıyorum. Bir tur içine sürerek, bir tür dışına (zincirin arkasından/altından) sürerek işi bitiriyorum. 500km+ olunca da tekrar ediyorum (yağmur, çamur gördüyse daha erken). Henüz zincirimin yağsız kaldığını görmedim.

Oringsiz zincir konusunda çok da bilgim yok, yanıltmak istemem. Yazdıklarım oringli motosiklet zinciri ile ilgilidir.
    Tokus bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tek başınıza araziye çıkmayın.

9 Mart ya da 2 Mart Cumartesi şimdi tam günü unuttum, Yalova'da arkadaşlarla buluşacaktık, ben de erkenden gidip biraz dolanırım oralarda dedim, Bursa yoluna giderken Güneyköy Kurtköy Termal yapar öyle Yalova'ya inerim dedim. Uslu uslu giderken orman yollarını görünce dayanamadım girdim, bir 15dk kadar gitmişken de beklenen şey oldu düştüm =) Hayır giderken kaydı düştüm falan da değil, durduğum yerde ayağımı düzgün basamadım, motor yatmaya başladı. Son anda tuttum ama, o an bir kısa düşündüm, dedim 200 kilo motoru taşımaya çalışma salak mısın, bıraktım zıpladım kenara.

Motor devrildi, evde koruma demirleri odada duruyor ben onları takmadan arazideyim.. karenaj çizildi, elcik koruma kırıldı =) o an durdum, bak dedim kesin telefon da çekmiyor.. Çıkardım telefonu hakkaten allahın xtirettiği yerlere girmişim telefon çekmiyor. Ben orada giderken düşsem bileğim kırılsa omzum çıksa vs bok gibi kalıcam ortada. Ne bir allahın kulu geçti ne bir şey.. 5-6dk meraktan iki yana yürüdüm telefon hiç oralı değil.. Çok büyük salaklık.

Neyse motoru kaldırabildiğimi görmüş oldum dedim döndüm. Ben ettim siz etmeyin, tek başınıza araziye girmeyin.
    espresso, erensel, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

9 Mart ya da 2 Mart Cumartesi şimdi tam günü unuttum, Yalova'da arkadaşlarla buluşacaktık, ben de erkenden gidip biraz dolanırım oralarda dedim, Bursa yoluna giderken Güneyköy Kurtköy Termal yapar öyle Yalova'ya inerim dedim. Uslu uslu giderken orman yollarını görünce dayanamadım girdim, bir 15dk kadar gitmişken de beklenen şey oldu düştüm =) Hayır giderken kaydı düştüm falan da değil, durduğum yerde ayağımı düzgün basamadım, motor yatmaya başladı. Son anda tuttum ama, o an bir kısa düşündüm, dedim 200 kilo motoru taşımaya çalışma salak mısın, bıraktım zıpladım kenara.

Motor devrildi, evde koruma demirleri odada duruyor ben onları takmadan arazideyim.. karenaj çizildi, elcik koruma kırıldı =) o an durdum, bak dedim kesin telefon da çekmiyor.. Çıkardım telefonu hakkaten allahın xtirettiği yerlere girmişim telefon çekmiyor. Ben orada giderken düşsem bileğim kırılsa omzum çıksa vs bok gibi kalıcam ortada. Ne bir allahın kulu geçti ne bir şey.. 5-6dk meraktan iki yana yürüdüm telefon hiç oralı değil.. Çok büyük salaklık.

Neyse motoru kaldırabildiğimi görmüş oldum dedim döndüm. Ben ettim siz etmeyin, tek başınıza araziye girmeyin.
    Geçmiş olsun. Japon kullansan düşmezdin
    espresso, killingroad, freasy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Geçmiş olsun. Koruma demirini takmadan araziye girip aranmışsın biraz, insan öyle tutamıyor kendini bazen
    killingroad bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"

Geçmiş olsun, aynı durumu bende dağ köyleri için diyeceğim. Gece yolculuk ediyorsanız ve yolda kaldıysanız geçmiş olsun ayı, dayı, kurt ve domuz gibi sevecen canlılar sizi kucak dolusu sevgiyle bekliyor olacak.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon kullansam toprak kırılırdı elcik koruma yerine :D
    Japon Çeliği

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Koruma demirini takmadan araziye girip aranmışsın biraz, insan öyle tutamıyor kendini bazen
    Tabi canım ben aramış oldum da, belki şimdi mistik bişey olur demiri taktıktan sonra bir daha düşmem - ihtimali yok böyle olmasınn da :D
    O kırılmış bu çizilmiş kısmı hiç umrumda değil, adv motor düşmeyecekse kim düşecek. benim kendime çok kızdığım nokta daha toprakta motor sürmemişken tek başına telefon çekmeme ihtimali yüksek bir yerde (ya da bunu kontrol etmeden) sürüş yapmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, aynı durumu bende dağ köyleri için diyeceğim. Gece yolculuk ediyorsanız ve yolda kaldıysanız geçmiş olsun ayı, dayı, kurt ve domuz gibi sevecen canlılar sizi kucak dolusu sevgiyle bekliyor olacak.
    Bu işi bir de gece yapmak sanırım girmeyeceğim top olur.

**

Çok teşekkürler sağolun hepiniz bu arada.
    İlk çiziği kırığı motorun sahibini belli eder, benim olmuş oldu işte böylelikle. =)
    tommygun, Motoseverrr, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150

Geçmiş olsun.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçmiş olsun killingroad en büyük kazan bu olsun..

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    @killingroad tek başına araziye girme işini bende çokça yapıyorum bi gün b*k yoluna kurda kuşa yem olacağım..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    @killingroad gecmis olsun.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    2023 yılında bajaj rs 200 almıstım o gün bugundür bajaj mı birdaha asla almam. Bugune kadar 20 civarı motosikletim olmustur 2 yamaha 2 vespa ve 1 bajaj farklıydı geri kalanı hep Honda markalıydı. Bajajda japonlardaki ve italyanlardaki kalitenin, işçiliğin zerresi yok bana göre ve teknik olarak birçok hataya sahipti.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 yılında bajaj rs 200 almıstım o gün bugundür bajaj mı birdaha asla almam. Bugune kadar 20 civarı motosikletim olmustur 2 yamaha 2 vespa ve 1 bajaj farklıydı geri kalanı hep Honda markalıydı. Bajajda japonlardaki ve italyanlardaki kalitenin, işçiliğin zerresi yok bana göre ve teknik olarak birçok hataya sahipti.
    Bajaj olmasa şu ekonomik darboğazda bu gençlik neye binecek hocam , elbette bir Honda Yamaha kalitesi yok ama nispeten yedek parçası uygun ve bol , her şehirde kullanıcısıda var demekki bizim memlekete uygun motorlar üretiyor Bajaj..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj olmasa şu ekonomik darboğazda bu gençlik neye binecek hocam , elbette bir Honda Yamaha kalitesi yok ama nispeten yedek parçası uygun ve bol , her şehirde kullanıcısıda var demekki bizim memlekete uygun motorlar üretiyor Bajaj..
    yaklasık 8 9 bin km dio kullanmıstım. Ulan dedim kendime daha uzak mesafelere gitmek için git bi vitesli su sogutmalı bişey al dedim ve oyle o heyecana girdim. Keske girmeseymişim. Dio terlik gibi motordu onunla da uzun mesafe gidiyordum. Pendikten uçmakdereye gitmiştim mesela asırı keyifliydi kücük motorla seyahat
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklasık 8 9 bin km dio kullanmıstım. Ulan dedim kendime daha uzak mesafelere gitmek için git bi vitesli su sogutmalı bişey al dedim ve oyle o heyecana girdim. Keske girmeseymişim. Dio terlik gibi motordu onunla da uzun mesafe gidiyordum. Pendikten uçmakdereye gitmiştim mesela asırı keyifliydi kücük motorla seyahat
    Bajaj ın sorunu bence üretimden sonra kalite kontrol yok , bazı arızaları olsada Dominar serisi gayet f/p motoru ve kullanımı güzel , Pulsar la tecrübem hiç yok , küçük hafif motor zaman sorunu yoksa uzun yoldada keyiflidir ama gençler o kadar uzun süre 70-80 le gitmeye mental olarak hazır olmayabilirler :D zaten yaşadıkları birçok problem ufacık silindirli motorları dakikalarca tapagaz zorlamaktan kaynaklanıyor..
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    hadi düştü diyelim, kendi kalkardı

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

hadi düştü diyelim, kendi kalkardı
    mertowski, selsa ve yarım akıllı bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....hadi düştü diyelim, kendi kalkardı
    Şaka bir yanada adamlar iki atom bombasıyla dümdüz oldular 10 yılda ayağa kalkıp 50 yılda ilk beşe girdiler şaka gibi vallahi , bide bunlar adada yaşıyor :D satıyorum ulen bütün Avrupa motorları gidip Zonda alacam

Motosikleti
    Kymco AK550
    japonya'nın hikayesi çok etkileyici gerçekten
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Çok teşekkürler.
    Kaza falan değil bu ya, olacak zaten, sadece bunu tek başına yapmamak lazım.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler