Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Ben ettim sen etme diyeceğiniz şeyler neler..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ay yüzeyi gibi çukurlu tümsekli, tozlu topraklı, çamurlu yollarda ince geri bildirimlerin bütün içerisinde ne kadarlık bir "fraksiyonda" etkili olduğunu tecrübe etmek lazım, teori ile pratik arasında uçurum var neticede.
    inan çok fark ediyor.
    bu fark kime anlamlı gelir burası tamamen subjektif elbette. biri çıkıp "bana ne" derse kimse buna itiraz edemez. angutça dediğin sürüşler yaptıkça zaten bu fark daha anlaşılır hale geliyor çünkü bu angutça işleri yaparken yaşadığın durumlarda farkı en fazla hissediyorsun, bunu hissettikten sonra biraz da işi geliştirmeye veya "anlamaya" meraklıysan, gidona manete gelen bildirimlerin ne olduğunu merak ediyorsan bu gözlemlenebilir bir fark oluyor ve angutluk katsayısının düştüğü sürüşlerde de bu farkları hisseder hale geliyorsun, avantajları kullanmaya başlıyorsun.
    Tekrar ediyorum, günün sonunda bütün bu farkların kişide bir önem arz edip etmediği kişinin tercihlerine kalıyor. Hiç kimse de sadece bunlara önem vermediği için kötü bir motosiklet kullanıcısı olmuyor.

Hadi ille kamplaşacaksak (şaka elbette) şunu söyleyebilirim, kendisi bir şeyleri denemiyor etmiyor veya ilgisini çekmiyor veya bir sebepten anlayamıyor diye bu farklar yokmuş gibi davranan insanlar oluyor. Avrupalı motor sürücüleri de bundan tetikleniyor. Ben XJ6F ile 35bin km yaptım, birisi bana çıkıp "ne varmış amortisörlerinde bence yeterli" dediği zaman işte imzamdaki cümleyi kurmak zorunda kalıyorum =) ben bunu RS'i almadan önce de söylüyorum, sonra da fark etmiş olabilirim, burası benim neyi ne zaman deneyimlediğimle alakalı, ama XJ6F'in amortisörlerinin performans sürüşüne cevap veremediği gerçeğini değiştirmiyor.

Motosiklet iyidir =)

Ben ettim siz etme diyeceğiniz şeylere gelecek olursam;

Bir motosikleti "köpek gibi" sürecek duruma gelmediyseniz ondan güçlü bir motosiklet almayın. Gazlama merakınız olmaması da bunu değiştirmez.
    Cyan, hasmet ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inan çok fark ediyor.
    bu fark kime anlamlı gelir burası tamamen subjektif elbette. biri çıkıp "bana ne" derse kimse buna itiraz edemez. angutça dediğin sürüşler yaptıkça zaten bu fark daha anlaşılır hale geliyor çünkü bu angutça işleri yaparken yaşadığın durumlarda farkı en fazla hissediyorsun, bunu hissettikten sonra biraz da işi geliştirmeye veya "anlamaya" meraklıysan, gidona manete gelen bildirimlerin ne olduğunu merak ediyorsan bu gözlemlenebilir bir fark oluyor ve angutluk katsayısının düştüğü sürüşlerde de bu farkları hisseder hale geliyorsun, avantajları kullanmaya başlıyorsun.
    Tekrar ediyorum, günün sonunda bütün bu farkların kişide bir önem arz edip etmediği kişinin tercihlerine kalıyor. Hiç kimse de sadece bunlara önem vermediği için kötü bir motosiklet kullanıcısı olmuyor.

Hadi ille kamplaşacaksak (şaka elbette) şunu söyleyebilirim, kendisi bir şeyleri denemiyor etmiyor veya ilgisini çekmiyor veya bir sebepten anlayamıyor diye bu farklar yokmuş gibi davranan insanlar oluyor. Avrupalı motor sürücüleri de bundan tetikleniyor. Ben XJ6F ile 35bin km yaptım, birisi bana çıkıp "ne varmış amortisörlerinde bence yeterli" dediği zaman işte imzamdaki cümleyi kurmak zorunda kalıyorum =) ben bunu RS'i almadan önce de söylüyorum, sonra da fark etmiş olabilirim, burası benim neyi ne zaman deneyimlediğimle alakalı, ama XJ6F'in amortisörlerinin performans sürüşüne cevap veremediği gerçeğini değiştirmiyor.

Motosiklet iyidir =)

Ben ettim siz etme diyeceğiniz şeylere gelecek olursam;

Bir motosikleti "köpek gibi" sürecek duruma gelmediyseniz ondan güçlü bir motosiklet almayın. Gazlama merakınız olmaması da bunu değiştirmez.
    Amortisörün inanılmaz önemli olduğunu yadsımıyorum; NC750X'e 750€ falan para harcayıp arka amortisörünü komple, önde yay, yağ kalınlığı ve mesnet konumu değişikliğine kadar gitmiş ve bunun kalas gibi bir motosikleti bambaşka ve çok daha keyifli hale getirdiğini de birinci elden tecrübe etmiş bir insanım sonuçta.

Sadece bir raddedden sonra azalan fayda / getiri (diminishing returns) olayına girer.

Fotoğrafçılıktan örnek vereyim (bir 15 yıl geri gideceğim, günceli takip etmedim): Telemetreli aynasız (rangefinder) kameralar dünyasında Alman Leica lensler en iyileri kabul edelim, piyasada bir de Japon Cosina üretimi Voigtländer lensler vardı. Bunlar Leica lenslerin %98'i kalitesinde görüntü üretiyorlardı ancak fiyatları yarısı veya daha azdı. İşte o %2 beni hiç ilgilendirmiyor açıkçası. O %2 japonların lenslerin netsiz alandaki verdiği görüntünün karakteri olan "bokeh" tartışması gibi, bir noktadan sonra çok sübjektif, psikolojik bir olay.

Lastikler de iyi örnek: Aynı motosiklette güvenmediğin lastiklerle süremezsin, tutuk kalırsın, mal gibi sürersin, güvendiğin lastikleri takınca manyak gibi yatırmaya başlarsın. Sürücü aynı, motosiklet aynı, büyük ihtimalle diğer lastik ile de o kadar yatırabilirdin ama onlara güvenmiyordun. Öyle bir şey.

Tekrarlayayım; mutlaka ki bir noktadan sonra çok ciddi hissedilen farklar vardır, ama o nokta motosiklet binicilerinin %98'inin umrunda değil açıkçası.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660

Tekrarlayayım; mutlaka ki bir noktadan sonra çok ciddi hissedilen farklar vardır, ama o nokta motosiklet binicilerinin %98'inin umrunda değil açıkçası.
    Kesinlikle.
    Biz forumlarda ayaklandık da noldu, BMW şak diye 1 serisini önden çekere çevirdi. Büyük kalabalıklarda anlamsız olan şeyler bunlar, satış rakamları da zaten bunun en güzel göstergesi. Kesinlikle katılıyorum.

Canon F1.8 50mm lensin inanılmaz düşük fiyatı sayesinde F1.4 yerine çokça tercih edilmesi gibi. Kim ipler, kim için buna değer vs oralar hiç tartışılacak konular değil katılıyorum.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Herkes elindekinden zevk alıyor işte.
    Bu çok yanlış yerlere gidebilecek bir yorum

Şaka bir yana olduğu kadarıyla sürüyor olduğu kadarıyla zevk alıyoruz. 2015'ten beri motosiklet kullanıyorum. Toplam 3 kez (ve hepsi de ABS'siz bir motosikletle ve ehliyetin ilk yılında) düştüm başka hiç kaza yapmadım. Olduğu kadar da Şile veya Trakya taraflarına eğlencelik, köy yollarında "angutça" 160-170 sürek veya saçma sapan hızlarda viraj alarak eğlencelik de sürdüm şimdiye kadar. ("Olduğu kadar"a tekrar dikkat çekerim, büyük bir iddiam yok...) Bununla birlikte seni de Trakya köy yollarına bekleriz; ay yüzeyi gibi çukurlu tümsekli, tozlu topraklı, çamurlu yollarda ince geri bildirimlerin bütün içerisinde ne kadarlık bir "fraksiyonda" etkili olduğunu tecrübe etmek lazım, teori ile pratik arasında uçurum var neticede.
    Bir şekilde üzerine alınmışsın ama neden alındığını anlamadım doğrusu.

İyi ve vasat süspansiyonlu iki motosikleti kullanıp ta arada fark hissetmeme deneyimin mi oldu? Bilakis tam tersi olmuş.

Japon motosiklet kullanan anguttur gibi bir lafım da olmadı.

Açıkçası benim lafımdan ancak deneyimi olmadan Avrupa ürünü motosikletleri gömenler alınabilirdi olsa olsa.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav bu forumda hiç Amerikancı yok mu?
    7k Rpm çeviren ve bloğunda lifter olan motosikletler bizden değildir...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bir şekilde üzerine alınmışsın ama neden alındığını anlamadım doğrusu.

İyi ve vasat süspansiyonlu iki motosikleti kullanıp ta arada fark hissetmeme deneyimin mi oldu? Bilakis tam tersi olmuş.

Japon motosiklet kullanan anguttur gibi bir lafım da olmadı.

Açıkçası benim lafımdan ancak deneyimi olmadan Avrupa ürünü motosikletleri gömenler alınabilirdi olsa olsa.
    Bir şeye alınmış değilim, neden alınayım? Katır kullanırken İngiliz atına binen birilerine katırı övmek gibi bir şey yapmıyorum ki? Anlamı da yok; her ikisinin kullanım amaçları ve üstünlük gösterdikleri yerler farklı.

Esasen killingroad'a yazdığım cevap bu konuda yazmak isteyeceğim her şeyi içeriyor; sorduğun sorulara bakılırsa o mesajı okumadığın gibi bir izlenime kapıldım.
    espresso bunu beğendi.

Muhabbet japon vs avrupa malı motosiklete dönmüş yine. TR de Avrupa refahı yaşıyor olsak Sağlamlık ve güvenilirlik fetişisti birkaç kişi hariç aramızda japona binen olmazdı sanıyorum. Japon ekolünden kabul etseniz de etmeseniz de sağlam, sorunsuz ama ruhsuz makineler çıkıyor. Adamlar kendileri gibi ruhsuz ve zevksiz motosikletler yapıyor. Ortalama vatandaşın erişemeyeceği Bazı niş modelleri ayrı tutarsak Aynı ruhsuzluk otomobillerinde de var.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Cyan'ın benzetmesi yerinde olmuş.

Katır kullanıyoruz, ingiliz at tamam iyidir ama ben ingiliz atı besleyebilecek bakabilecek kadar zengin değilim benim gücüm katıra yetiyor diyorum.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Günün sonunda katır da at da saman yiyor yahu... atma binmek varken bu katır da ısrar niye...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günün sonunda katır da at da saman yiyor yahu... atma binmek varken bu katır da ısrar niye...

Alp avrupaci oldun ciktin valla :d neyseki dandik italyan veya avusturya mali degil seninki.

Ben yari koylu sayilirim.

Katirin bazi hoş ozellikleri var.

At nazik hayvandir.hayvani koştuktan sonra o hayvani terli birakirrsan hasta olur.sirtina ortu falan atarlar.
    Bildin dukati yaniiii.

Katir oyle degil, turpppp gibi hayvandir.hicbisey.olmaz.
    Ayni honda yani.

Yaa zaten Alpcim farkindaysan insanlar katir alma eğiliminde, istatistiklerleri gordun.
    At beslemek her zaman masraflidir, daha buyuk hayvan bir kere.

Dur yaaaa chatgbt denen bisey var

"Katırın ata göre avantajları var, özellikle zorlu arazilerde ve ağır yük taşıma işlerinde kullanışlı olabilir. Katırlar genellikle dayanıklı ve güvenilir hayvanlardır, ayrıca bakım maliyetleri de atlarınkine göre daha düşüktür"

Yapay zeka bile japon diyor Alp
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp avrupaci oldun ciktin valla :d neyseki dandik italyan veya avusturya mali degil seninki.

At nazik hayvandir.hayvani koştuktan sonra o hayvani terli birakirrsan hasta olur.sirtina ortu falan atarlar.
    Bildin dukati yaniiii.

Ayni honda yani.

Yaa zaten Alpcim farkindaysan insanlar katir alma eğiliminde, istatistiklerleri gordun.

"Katırın ata göre avantajları var, özellikle zorlu arazilerde ve ağır yük taşıma işlerinde kullanışlı olabilir. Katırlar genellikle dayanıklı ve güvenilir hayvanlardır, ayrıca bakım maliyetleri de atlarınkine göre daha düşüktür"

Boşa virmediğ o örneyi yiğen. Hay ahlına bin yeşşe emi, bağ ne küzel annadığn sen. Köy görmüşüğn hali başga oliy dabi.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Boşa virmediğ o örneyi yiğen. Hay ahlına bin yeşşe emi, bağ ne küzel annadığn sen. Köy görmüşüğn hali başga oliy dabi.
    Ahaha

Yav bu beyaz yakali sehirliler bilmiyor işte
    espresso bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro

Bildin dukati yaniiii.

Ayni honda yani.

Allah iyiliğini versin güldürdün beni 😀 iki Yamaha bir Honda bir BMW ve en sonunda Triumph sahibi oldum. Totalde daha fazla Japon kullanmışım, kendimi Japoncu yada Avrupacı diye herhangi bir sınıfa ait görmüyorum. Ama verdiğiniz örnekler ile Japonu baya bir gömüyorsunuz farkındamısınız. Katır yük hayvanıdır. At ise kullanım amacına bağlı olarak ulaşım ve keyif için beslenebilir. ( forumda hayvanlarla ilgili uzmanımız vardı ama gitti. Burda olsa daha akademik bilgi alırdık) Yani Japon grubuna katır diyerek kendiniz gömüyorsunuz motorlarınınızı 😀

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah iyiliğini versin güldürdün beni �� iki Yamaha bir Honda bir BMW ve en sonunda Triumph sahibi oldum. Totalde daha fazla Japon kullanmışım, kendimi Japoncu yada Avrupacı diye herhangi bir sınıfa ait görmüyorum. Ama verdiğiniz örnekler ile Japonu baya bir gömüyorsunuz farkındamısınız. Katır yük hayvanıdır. At ise kullanım amacına bağlı olarak ulaşım ve keyif için beslenebilir. ( forumda hayvanlarla ilgili uzmanımız vardı ama gitti. Burda olsa daha akademik bilgi alırdık) Yani Japon grubuna katır diyerek kendiniz gömüyorsunuz motorlarınınızı ��

Neydi yaaa o abimizin adi,vallahi unuttum bak.
    Keske geri gelse..
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Neydi yaaa o abimizin adi,vallahi unuttum bak.
    Keske geri gelse..
    zileliorhan abi
    mertowski bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zileliorhan abi
    Hehh zileli.

Ben boyle degisik insanlari seviyorum ya

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hehh zileli.

İyi bir abiydi ama çoklu üyelikler açıp o üyeliklerle kendi mesajlarına cevap yazıp hit kazanmaya çalışması ona yakışmadı.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bir abiydi ama çoklu üyelikler açıp o üyeliklerle kendi mesajlarına cevap yazıp hit kazanmaya çalışması ona yakışmadı.
    Hangimizin karanlik bir yönü yokki Tommy
    Kendisi de uzuldu bir daha gelmedi :(

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Hehh zileli.

Yahu geçende çok eski açtığım bir konuya girdim. Konu başlığı "köpeğe çarptım" gibi bir şeymiş. O gün gerçekten de dümdüz yolda giderken köpek durduk yere üstüme atlamıştı ve boşu boşuna kaza yapmıştım.

Bilin bakalım o dönem kim şu tip cevaplar yazmış olabilir;

Eminim ki suç sendeydi,
    Köpek risk görmese üstüne atlamazdı vs. vs. kıçtan sallama bir sürü çıkarım. (merak eden konuya bakıp teyit edebilir.)

Aslında ciddi zarar görebileceğim bir kazaydı. Yine de foruma detayları yazmamıştım ancak bu ağabey ölsem "kesin köpek haklıdır" diyecek derecede yorum yapıyordu.

Ne yaparsan yap, insanlar değişmiyor demek ki.
    Punctum bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu geçende çok eski açtığım bir konuya girdim. Konu başlığı "köpeğe çarptım" gibi bir şeymiş. O gün gerçekten de dümdüz yolda giderken köpek durduk yere üstüme atlamıştı ve boşu boşuna kaza yapmıştım.

Bilin bakalım o dönem kim şu tip cevaplar yazmış olabilir;

Eminim ki suç sendeydi,
    Köpek risk görmese üstüne atlamazdı vs. vs. kıçtan sallama bir sürü çıkarım. (merak eden konuya bakıp teyit edebilir.)

Aslında ciddi zarar görebileceğim bir kazaydı. Yine de foruma detayları yazmamıştım ancak bu ağabey ölsem "kesin köpek haklıdır" diyecek derecede yorum yapıyordu.

Ne yaparsan yap, insanlar değişmiyor demek ki.
    Alla alla zileliii.mi ?
    Yav o kadar kaçik bir adam degildi sanki.

Aydin li kopeklerle foto paylasip korku salan adamla karistiriyor olmayasin ?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler