Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kullanmayacak olduğum motora çekme belgesi almak mantıklı mıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    2017 model africa twin imi pandemi döneminden beri doğru dürüst kullanmıyorum. Uzun yol seyahatlerimi gs 1200 şehir içi seyahatlerimi vespa m ile yapıyorum. Africa twin imi de satmak istemiyorum. Vergileri çok değilde sigorta fiyatları artık can yakıyor. Ya sigorta yaptımayacağım ceazsı falan nasıl oluyor bilmiyorum yada motoru çekme belgeli yapacağım. Bu konular hakkında net bilgisi olanlar yazabilir mi. Sigorta yaptırmasam 2 sene ne olur. Moto zaten son 2 senedir garajda marşa basmak haricinde kullanılmadı . Trafiğe çıkmayacak.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    uzun bir süre kullanmayacaksanız çekme belgeli yapmak mantıklı oluyor. vergi, sigorta, muayne masraflarından kurtarıyor. trafiğe tekrar çıkaracağınızda muayne yaptırıp plaka çıkartmanız gerekiyor.

çekme belgeli yaptırmadan bekletirseniz tüm ödemeleri yapmanız gerekiyor, sigorta dahil. yattığı sürede sigortasız olsa bile, sigorta yaptıracağınız zaman gecikme bedeliyle beraber nasıl bir fiyat çıkar diye acenteye sorup net birşeyler öğrenilebilir.

arızalı motorumu satmayıp çekme belgeli olarak otoparka koymuştum. 2 sene içinde boş bulduğum zamanlarda tamirini tamamlayıp yine çekme belgeli satmıştım.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik

Zamanında yenilenmeyen sigorta sözleşmeleri

Madde 7 - (Değişik madde: 06/02/2008 - 26779 S. R.G. Yön./3. md.) YÜRÜRLÜK TARİHÇE

(1) Araç işletenleri sigorta sözleşmesini bitim tarihi itibariyle yenilemekle yükümlüdür. Araç işleteninin sigorta sözleşmesinin bitim tarihinden itibaren yenileme işlemini gerçekleştirmediği her 30 gün için müteakip sigorta sözleşmesinde prim, %50 ile sınırlı olmak üzere % 5 ilave edilerek hesaplanır
    KÜR ŞAD

Motosikleti
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun bir süre kullanmayacaksanız çekme belgeli yapmak mantıklı oluyor. vergi, sigorta, muayne masraflarından kurtarıyor. trafiğe tekrar çıkaracağınızda muayne yaptırıp plaka çıkartmanız gerekiyor.

çekme belgeli yaptırmadan bekletirseniz tüm ödemeleri yapmanız gerekiyor, sigorta dahil. yattığı sürede sigortasız olsa bile, sigorta yaptıracağınız zaman gecikme bedeliyle beraber nasıl bir fiyat çıkar diye acenteye sorup net birşeyler öğrenilebilir.

arızalı motorumu satmayıp çekme belgeli olarak otoparka koymuştum. 2 sene içinde boş bulduğum zamanlarda tamirini tamamlayıp yine çekme belgeli satmıştım.
    Anladım çok mantıklı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik

Zamanında yenilenmeyen sigorta sözleşmeleri

Madde 7 - (Değişik madde: 06/02/2008 - 26779 S. R.G. Yön./3. md.) YÜRÜRLÜK TARİHÇE

(1) Araç işletenleri sigorta sözleşmesini bitim tarihi itibariyle yenilemekle yükümlüdür. Araç işleteninin sigorta sözleşmesinin bitim tarihinden itibaren yenileme işlemini gerçekleştirmediği her 30 gün için müteakip sigorta sözleşmesinde prim, %50 ile sınırlı olmak üzere % 5 ilave edilerek hesaplanır
    Yani yüzde 50 den fazla sigorta masrafı çıkmayacak o günün şartlarına göre .
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Ben de uzun süreler boyunca kullanmadığım, sadece keyif ve koleksiyon maksadıyla sakladığım araçlarımla uğraştım. Ama inanın bir süre sonra insana yük oluyor. Trafiğe çıkmasa bile lastiği sertleşecek, aküsü bitecek, metali nemden korumak gerekecek, modeli eskiyecek, vs vs...Hani 2017 model Africa da öyle antika olacak bir motosiklet değil...biliyorum, insan bazen araçlarıyla duygusal bağ kurabiliyor ama bence gereksiz...bence satın...
    freasy ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de uzun süreler boyunca kullanmadığım, sadece keyif ve koleksiyon maksadıyla sakladığım araçlarımla uğraştım. Ama inanın bir süre sonra insana yük oluyor. Trafiğe çıkmasa bile lastiği sertleşecek, aküsü bitecek, metali nemden korumak gerekecek, modeli eskiyecek, vs vs...Hani 2017 model Africa da öyle antika olacak bir motosiklet değil...biliyorum, insan bazen araçlarıyla duygusal bağ kurabiliyor ama bence gereksiz...bence satın...
    Satmam en son yapacağım plan olarak devam ediyor şuan için ama haklısınız .
    fazil bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ramazan ver bana ben onu bi kapalı garaja bi sahile çekerim. Belgeye de gerek yok.
    Hayır benim motoru oğlandan alabilsem neyse de.bana kalmıyor.

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan ver bana ben onu bi kapalı garaja bi sahile çekerim. Belgeye de gerek yok.
    Hayır benim motoru oğlandan alabilsem neyse de.bana kalmıyor.
    Çocuklar büyüdü masraf bitti derken motor araba elimizden alıyorlar ��
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)