Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

CB750 Hornet in rakiplerini tarumar etmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ofonazi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler uzun süredir forumu dışarıdan takip ediyorum iş yeri bilgisayarından yakın zamanda da hornetle ilgili düşüncelerim oluşmaya başlamıştı ama sarı sitedeki ilanın azlığı hondanın hiçbir motosiklete kampanya yapmazken bu modele yapması acaba tutulmadı mı bu model diye düşünmeye başlamıştım. Bugün konu başlığını görünce girip bakayım ne konuşmuşlar diye ama okuduğumu anlamadım bu sitedeki yazışma şekli bazen hoşuma gidiyor ama bazen anlatılmak istenen çok dolambaçlı yollardan geçiyor. Sadede gelecek olursak zamanında ehliyete yazılırken kendimi frenlemek amacıyla a2 almıştım ama şuan çok sıkışmış hissediyorum kendimi 2. el hornet alıp ehliyete yazılmayı düşünüyorum ne dersiniz?
    Tam olarak soru nedir? Biz de sizi anlamadık...

Ehliyeti yükseltmekte bir zarar olmaz, keza Hornet almakta da hata olmaz ama model oldukça yeni olduğu için 2. elde uygun fiyatlar olduğunu zannetmiyorum; stok da var sıfır alabilirsiniz sanki?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Kardeş bak kendini biliyorsun demek ki. Yani "frenlenmen" gerekiyorsa alma. Tecrübe nedir bilmiyorum ama, tecrübe ile alakalı değil de kendinle alakalı bir sorun var gibi?
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şu an RKS250 varsa, MT25 gibi bir gücü olmadığını tahmin ediyorum, Hornet doğru bir motor olmaz. Daha güçsüz bir ara model öneririm ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca herksin garipsediği bir durum 790 duke cfmoto çinde üretiyor.biraz üveylik durumu var iyi deniyor ama şüpheli.bakalım 2 3 gün sonra teslim alıcam mt09 ile kıyaslamak haksızlık onu yapmicam mt07 den de iyi belliki baba yorgun.
    MT07'den fersah fersah iyi tabii ki ama MT09 seviyesinde de değil, onunla kıyaslamaman doğru olur =)
    Duke 790'a sen ilk yazdığında bile ben de benzer tepkiyi vermişimdir lakin bir kaç gündür KTM didikleyen arkadaşlardan "CF'nin (KTM'e) üretim kalitesi Avusturya fabrikasının kendi üretimini geçti şakası" bolca duyuyorum =)
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden acaba. Burada millet onların motorlarına aşık. Orada adamların umrunda değil
    Aksine.. Rakamların cok yuksek oldugundan ve Japonlar kadar güvenemediklerini iletmişti. Ben Panigale aşıgı bir insan olarak; Honda'nın dünyada en güvenilir motosiklet markası oldugunu kabul ediyorum.
    espresso bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an RKS250 varsa, MT25 gibi bir gücü olmadığını tahmin ediyorum, Hornet doğru bir motor olmaz. Daha güçsüz bir ara model öneririm ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

MT07'den fersah fersah iyi tabii ki ama MT09 seviyesinde de değil, onunla kıyaslamaman doğru olur =)
    Duke 790'a sen ilk yazdığında bile ben de benzer tepkiyi vermişimdir lakin bir kaç gündür KTM didikleyen arkadaşlardan "CF'nin (KTM'e) üretim kalitesi Avusturya fabrikasının kendi üretimini geçti şakası" bolca duyuyorum =)
    fp oranı hala yüksek ktm nin ama bu paraya bile alan olmuyorsa allah korumuş beni 790 dan.binmelik motor satmalık değil oda bana gelmiyor 2 senede 1 motor değiştiriyorum.daha horneti görmedim yarın gelicek gelmeden daha diyorum 2025 mt9sp alıcam diye allah sağlık versin gerisi gelir.ha bu arada 2024 model 790da 4 lü yok.bu zaten beni korkutan en büyük detaydı neyse allah korudu

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakiyorum herkes hornet almaya baslamisss.

Punctum zaten akilli adamdi ona cok sasirmadim.
    Eyvallah...

Tekrar hoşgeldin...
    Hırbonen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Tracer - Arora Verano 50/125
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş bak kendini biliyorsun demek ki. Yani "frenlenmen" gerekiyorsa alma. Tecrübe nedir bilmiyorum ama, tecrübe ile alakalı değil de kendinle alakalı bir sorun var gibi?
    yok öyle bi yapım yok tehlikeli hareketler yapmam oldukça güvenli sürmeye çalışırım zamanında 50cc kullanırken 50cc güvenli değil dediklerinde yavaş giden bir alet neden güvenli olmasın diye düşünürken zamanla gerektiğinde kullanılabilecek olan gücün güvenlik için gerekli olduğunu gördüğümden artık konfor için güçlü bir alet olsun istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak soru nedir? Biz de sizi anlamadık...

Ehliyeti yükseltmekte bir zarar olmaz, keza Hornet almakta da hata olmaz ama model oldukça yeni olduğu için 2. elde uygun fiyatlar olduğunu zannetmiyorum; stok da var sıfır alabilirsiniz sanki?
    0 için konşuk bir kampanya yapmış ama sadece 100bintl kredi kartına bölüyor liste fiyatı 402bintl. ikinci el 330bintl civarında iki ilan var ben siyah almak istediğim için onları gördüm. Dün başka bir konuda cb650f gördüm o da aklımı kurcalıyor.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı ofonazi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle bi yapım yok tehlikeli hareketler yapmam oldukça güvenli sürmeye çalışırım zamanında 50cc kullanırken 50cc güvenli değil dediklerinde yavaş giden bir alet neden güvenli olmasın diye düşünürken zamanla gerektiğinde kullanılabilecek olan gücün güvenlik için gerekli olduğunu gördüğümden artık konfor için güçlü bir alet olsun istiyorum.
    Sen kendini herkesten iyi bilirsin. Ama şeytan bu yolda giderken habire insanın kulağına fısıldıyor. Nefiste ben dinlemem demiyor. Veriyon kırbacı veriyon kırbacı. Almaya karar verdiysen şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Gün itibariyle 418 bin TL olan motor Hornet. Özellikleri ile tarumar eder evet ama fiyatıyla düşündürür

Motosikleti
    250r
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gün itibariyle 418 bin TL olan motor Hornet. Özellikleri ile tarumar eder evet ama fiyatıyla düşündürür
    Az önce gördüm, beni üzdü bu haber. Belki kampanya gelebilir dedi bayi. Haftaya belli olurmuş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb125 f e de 5000 tl zam gelmis :(

Normal ama uzuluyor insan yine de...
    espresso bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce gördüm, beni üzdü bu haber. Belki kampanya gelebilir dedi bayi. Haftaya belli olurmuş.
    geçen ay almaya niyetlendiğimde 380 binlerdeydi şimdi 418 bin lira olmuş, her geçen ay da artmaya devam edecek gibi.

Motosikleti
    valla az önce geldi motor ufak çaplı sürdüm oturdum sildim her yerini takip cihazını koydum ekranını kurcaladım vs.cihaz baya güzel beyaz rengi seçmeklede iyi etmişim parıl parıl maşallah.sedefli beyaz olduğunu az önce öğrendim.tipi falan baya yakışıklı.ama bir o kadar fotojenik değil.nabarsan yap resimde videoda güzel çıkmıyor cihaz.bide ben bu motoru cbr650 ler gibi tayland vs üretimi sanıyordum baya baya made in japan yazmışlar kocaman yanına o süpriz oldu banaiyide oldu.egzoz sesi en dolu motorum oldu.bakalım basınca neler duyulcak onu artık rodajdan sonra görücez.hafif kıvrak hissettirdi vitesleri ben yamahacıyım onda genelde sert vitesler vardı aslında hoşuma gidiyor tak tak etmesi.bundada tam tersi inanılmaz yumuşak bir vites ve debriyaj var oda hoşuma gitti.yani evet eski mt07 mt09 kullanıcsı olarak dediğim gibi mt07 ile mt09 arasına kafa atmış buçuklu segment yapmış kendine.2 motorada rakip değil çok belli.ben son virajdaki kişiyim 372 ye aldım bugün 420 olmuş daha gelmeden.zamda yese hala bu segmentteki en ucuz en iyi seçenek fp devam ediyor.daha tavsiye edebiliceğim bir tecrübede değilim tabiki ama ilk izlenimim beklentimin üzerinde gözüküyor
    espresso ve haluk23 bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    valla az önce geldi motor ufak çaplı sürdüm oturdum sildim her yerini takip cihazını koydum ekranını kurcaladım vs.cihaz baya güzel beyaz rengi seçmeklede iyi etmişim parıl parıl maşallah.sedefli beyaz olduğunu az önce öğrendim.tipi falan baya yakışıklı.ama bir o kadar fotojenik değil.nabarsan yap resimde videoda güzel çıkmıyor cihaz.bide ben bu motoru cbr650 ler gibi tayland vs üretimi sanıyordum baya baya made in japan yazmışlar kocaman yanına o süpriz oldu banaiyide oldu.egzoz sesi en dolu motorum oldu.bakalım basınca neler duyulcak onu artık rodajdan sonra görücez.hafif kıvrak hissettirdi vitesleri ben yamahacıyım onda genelde sert vitesler vardı aslında hoşuma gidiyor tak tak etmesi.bundada tam tersi inanılmaz yumuşak bir vites ve debriyaj var oda hoşuma gitti.yani evet eski mt07 mt09 kullanıcsı olarak dediğim gibi mt07 ile mt09 arasına kafa atmış buçuklu segment yapmış kendine.2 motorada rakip değil çok belli.ben son virajdaki kişiyim 372 ye aldım bugün 420 olmuş daha gelmeden.zamda yese hala bu segmentteki en ucuz en iyi seçenek fp devam ediyor.daha tavsiye edebiliceğim bir tecrübede değilim tabiki ama ilk izlenimim beklentimin üzerinde gözüküyor
    herkes videolarda qs söylemiş, fabrika çıkış mı geliyor ek ücretle mi takılıyor. bir de lastikler ne marka değişim ihtiyacı var mı sizce?

hayırlı olsun, tekerinize taş değmesin. benim de o beyaz renginde gönlüm var
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes videolarda qs söylemiş, fabrika çıkış mı geliyor ek ücretle mi takılıyor. bir de lastikler ne marka değişim ihtiyacı var mı sizce?

qs ekstra ücrete tabi diye biliyorum.

Motosikleti
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yok opsiyon olarak satılıyor.sağolsunlar yardımcı da oldular extra 10k para verdim.kuruşu kuruşuna değer zaten mt09 danda alışmıştım qs siz yapamam artık.tabi ben şehirde normal de debriyaj kullanıyorum ama asıldığım zaman direk qs kullanıyorum hızlanmada baya fark yaratıyor.lastikler için şu an bir şey söyleyemem frenler bile daha tutmuyor komple rodajda makine ama ilk izlenimim elliyorum vs dunlopun heralde olup olabilicek en iyi lastiği budur.kauçuk yumuşaklık vs güzel hissettiriyor.balatalar vs alışsın frende belli eder kendini nerede bıraktığı.tabi antalyadayım ben ılıman şehir asfalt kalitesi iyi değil ama en azından soğukla mücadele etmiyor lastikler.teşekkür ederim valla edinicekseniz bencede beyaz tavsiye ederim.aslında bu motorun açık ara en güzel rengi sarı.sarı olaydı hiç düşünmezdim direk yaban arısı işte sedefli beyaz cidden çok fena duruyor ama bugün baya güneşliydi hava parıl parıl maşallah.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    kazasız sürüşler dilerim.

db 11k fiyat verdi esktraymış. hayırlı olsun.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    yok opsiyon olarak satılıyor.sağolsunlar yardımcı da oldular extra 10k para verdim.kuruşu kuruşuna değer zaten mt09 danda alışmıştım qs siz yapamam artık.tabi ben şehirde normal de debriyaj kullanıyorum ama asıldığım zaman direk qs kullanıyorum hızlanmada baya fark yaratıyor.lastikler için şu an bir şey söyleyemem frenler bile daha tutmuyor komple rodajda makine ama ilk izlenimim elliyorum vs dunlopun heralde olup olabilicek en iyi lastiği budur.kauçuk yumuşaklık vs güzel hissettiriyor.balatalar vs alışsın frende belli eder kendini nerede bıraktığı.tabi antalyadayım ben ılıman şehir asfalt kalitesi iyi değil ama en azından soğukla mücadele etmiyor lastikler.teşekkür ederim valla edinicekseniz bencede beyaz tavsiye ederim.aslında bu motorun açık ara en güzel rengi sarı.sarı olaydı hiç düşünmezdim direk yaban arısı işte sedefli beyaz cidden çok fena duruyor ama bugün baya güneşliydi hava parıl parıl maşallah.
    Senin lastikler Dunlop mu geldi?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu bloğu eski Cbr 500R kasasında sunsalar çok tatlı olacak.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu bloğu eski Cbr 500R kasasında sunsalar çok tatlı olacak.
    Uçarzaten o zaman cbr750 olur.aslında bu reçete tamamen yamaha reçetesi.motor işinde çok rekabet edemediler sonunda bozup komple yeni yaptılar.crosplane motor yap extra güç koy virajını arttır teknoloji ekle tamam.sanırım aynı reçeteyi suzuki gsx8s de kullanıyor.tabi burda honda baya dolu bir reçete yazmış.extra olarakta fiyatta işi bitirmiş.martta da fp olarak rakipsiz duruyor zamma rağmen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin lastikler Dunlop mu geldi?
    Malesef road 5 diye bayram ediyordum ama değilmiş.dunlop da denemiş olcaz motorda ilk kez.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)