Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

CB750 Hornet in rakiplerini tarumar etmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bakiyorum herkes hornet almaya baslamisss.

Bizim tarzan rifki bile tukurdugunu yalayip gidip hornet almis..afferin valla aklin yolu bir.
    Punctum zaten akilli adamdi ona cok sasirmadim.

Elimde 2023 yilinda(12 ay) boyunca Almanya,İtalya,Fransa nin en cok satan modellerinin tam dokumu var :d
    Bu cumlemi duyan avrupacilar su an soğuk terler dokmeye basladilar bile ahahaaaa

Fazla uzatmiyorummm ,

Cb750 ve rakipleri(mt07,triumph trident,ktm 790,aprilia tuono 660,suzuki 8s,kawasaki z650) nin satislarini inceleyelim.

Almanya

CB750 Hornet : 3295 adet
    Z650 : 2757 adet
    MT07 : 2000 adet
    790 Duke: 1305 adet
    8S : 888 ( tesadufun de bu kadari)
    Trident 660 : listeye girememis
    Tuono 660: listeye girememis(Doğan trendci uzgun)

Fransa

CB750 Hornet: 4788 adet ( forza 125 ten sonra cok satan motor olmus)
    MT07 : 3489 adet
    Z650: 1811 adet
    Trident 660:1333 adet
    Duke 790: 895 adet
    8S: 842 adet
    Tuono 660: 380 adet

İtalya

CB750: 2080 adet
    MT07: 1922 adet( vay kereta)
    Z650 : 1374 adet
    Duke 790 : listede yok
    Trident 660 listede yok
    8S : listede yok
    Tuono 660: listede yok (italya ya yakismadi bu)

Bonus: ingiltere de best seller naked motor hornet olmus baska bir bilgi bulamadim.

Eveeeet, simdi sozu bitirmeden once bu forumda yazilanlari bir hatirlatayim.

- Mesaratti de cok az satiyor yaniiiiii cok satmasi baska, kalite baska bisey =)
    - Hornet in arka maşadaki kaynak isciligi ne kadar kotu ya, klasik Honda.
    - Arka maşa balkon demiri zaten =)
    - Suspansiyonu da kesin cok vasattir bunun.bir kere honda aldim offf off.sattim kurtuldum.
    - yerim seni şeker :kalp : kalp
    - Hondanin çim bicme makinasi iyi ama.

Evet, bu ikiliyi tanidiniz mi arkadaslar ?
    Yemin ediyorum abartmiyorum bunlari yazdilar lannnn.

simdi de başka bir baslikta erkek erkeğe kur yapip oynaşacaklar.. izleyin gorun

fiyatlar nedeniyle böyle olm diyen olursa kizabilirim bak.,sacmaliga gerek yok.
    Gidin bu motorlar kaca satiliyor avrupada ögrenin oyle gelin.

Tuono 660 in fiyati bir miktar yuksek, ama sürünmesinin nedeni fiyati degil.
    Adam Tuono 660 alacagina ayni fiyatlara mt09, Z900 alıyor.
    Ve bu iki motor binlerceeeeee satiyor.. o da baska bir basligin konusu tabi

Patlamaya hazir italyan motorunu maseratti sanan ibiğe duyrulur.

Not: "kaynak gotum" yazip laf carpmaya gelen olmaz insaalh.suratinin ortasina kaynagi carpmak icin hazir bekliyorum.dikkatli olsun.
    Emege saygi biraz.. 37 dk mi aldi bu verileri toparlayip yazmak.
    Bilinmez, espresso, spacenet ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Zorla Triumph ımı sattıracaksın bana

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Z650'nin bu kadar çok satmasına çok şaşırdım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    ilk 3 sırada hep japonlar var, demek ki japon biliyor bu işi.

Avrupacılar bu forumda çok azdır, gerçek avrupacılar sarı yeleklerini giyip şile yollarında sürüyorlar, böyle fakirlerin doluştuğu forumlara gelmezler pek, o kadar elit motor sürüp fakir hondacı yamahacı ile mi muhattap olsunlar.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtalyanlar kendi yerli malını bile almamış. Bana en ilginci bu geliyor.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalyanlar kendi yerli malını bile almamış. Bana en ilginci bu geliyor.
    Italya'da (La Spezia) bir iş yemeğinde ; motosiklet aşıgı bir arkadasıma " Su Panigale ne güzel makine, di mi?" demiştim, hani nerede bu kadar Ducati der gibi..

Bizde en popüler marka Yamaha demişti. Demek ki Honda da eşlik ediyormuş.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Geçen hafta bayideki son motoru alarak +1 olarak bu haneye eklendim. Güzel motosiklet tutar bence. Tabi Türkiyedeki Mt-07 çılgınlığı başka bir boyutta. Onuda göz ardı etmemek gerek. Adam 4 senelik ciperi sökülmüş makineye liste fiyatının 70 bin üstüne koyuyor. Facebookta pahalı diyenleri grup üyeleri linçliyor.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Honda CB750'nin planlama ve ar-ge süreçlerini yürüten ekiplerin başındaki İtalyan Luca Caruso'yu, Paolo Cuccagna'yı, Valerio Aiello'yu, Giovanni Dovis'i tebrik ederim. Japonlar iyi motor yapmış.

https://www.honda.co.uk/motorcycles/...et/design.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CB750'nin planlama ve ar-ge süreçlerini yürüten ekiplerin başındaki İtalyan Luca Caruso'yu, Paolo Cuccagna'yı, Valerio Aiello'yu, Giovanni Dovis'i tebrik ederim. Japonlar iyi motor yapmış.

https://www.honda.co.uk/motorcycles/...et/design.html
    Puhahaha

Design director,Styling Section Manager,Designer

Planlama ve ar ge ha sfsfafs

Ulen arkadas,bir sağ daha kayip Development Process in basindaki Masatoshi Sato(isme bak,okurken selam durdum) neden yazmadin ?

Ahh siz avrupacilar bu duruma kadar dustunuz demek :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorla Triumph ımı sattıracaksın bana
    Alpcim senin yapacak biseyin yoktu.5 yillik bmw yerine dogru tercih yapip tiger1200 aldin
    Alpbatur ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puhahaha

Design director,Styling Section Manager,Designer

Planlama ve ar ge ha sfsfafs

Ulen arkadas,bir sağ daha kayip Development Process in basindaki Masatoshi Sato(isme bak,okurken selam durdum) neden yazmadin ?

Ahh siz avrupacilar bu duruma kadar dustunuz demek :p

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alpcim senin yapacak biseyin yoktu.5 yillik bmw yerine dogru tercih yapip tiger1200 aldin
    Hocam bakalım Honda'nın kendi sitesi Caruso abimizin rolünü en üste koyup nasıl tanımlamış:

"Design Concept
    Luca Caruso, Planning Department Manager"

Artık firmaların kendileri bu işlere sizin gibi bakmıyor. Piaggio Beverly'de Showa amortisör var, Yamaha'nın MotoGP'deki en önemli teknik konumlarının birinin başında İtalyan biri var, vesaire...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam bakalım Honda'nın kendi sitesi Caruso abimizin rolünü en üste koyup nasıl tanımlamış:

"Design Concept
    Luca Caruso, Planning Department Manager"

Artık firmaların kendileri bu işlere sizin gibi bakmıyor. Piaggio Beverly'de Showa amortisör var, Yamaha'nın MotoGP'deki en önemli teknik konumlarının birinin başında İtalyan biri var, vesaire...
    Sizin gibi bakmiyor derken

Japonlarin basinda avrupali tasarimcilar var diyerek konuyu sen actin ama..
    Onemli degil,.tasarimi birak motor bile italya da tasarlansa uzulecek degilm

Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Sizin gibi bakmiyor derken

Japonlarin basinda avrupali tasarimcilar var diyerek konuyu sen actin ama..
    Onemli degil ama,.tasarimi birak motor bile italya da tasarlansa uzulecek degilm
    Siz ilk postunuzda Avrupacılar dediğiniz için bu örneği verdim. Meseleyi Avrupacı vs Japoncu olarak ifade etmektense biraz daha spesifik bakmakta fayda görüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Siz ilk postunuzda Avrupacılar dediğiniz için bu örneği verdim. Meseleyi Avrupacı vs Japoncu olarak ifade etmektense biraz daha spesifik bakmakta fayda görüyorum.
    Hocam avrupacilar derken bu forumdaki avrupa motor hayrani kitleden bahsediyorum.

Hic unutmuyorum bir baslik acmistim. Trident660 vs mt 07 vs cbr650r anketli,o zamanlar hornet yoktu.

Bir milyon kisi trident dedi sdsgsga
    Mt 07 alan gerizekali dendi yaaa. Trident secmeyene mal dendi mal.

İste bunlara ben avrupaci diyorum.Bir iki krom detayla daha iyi bir aldigini zannediyor bunlar.neyse oğreniyolar ama.
    En son italyan bir motor patlamisti egzoz takinca, bi o basliga gidiyim ben
    espresso bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Hocam avrupacilar derken bu forumdaki avrupa motor hayrani kitleden bahsediyorum.

Hic unutmuyorum bir baslik acmistim. Trident660 vs mt 07 vs cbr650r anketli,o zamanlar hornet yoktu.

Bir milyon kisi trident dedi sdsgsga
    Mt 07 alan gerizekali dendi yaaa. Trident secmeyene mal dendi mal.
    17k kullanan biri olarak 650 hepsinin üzerinden atlar.. Bu demek degildir ki; diğerlerini kullanmadık.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Avrupalılardan Moto Guzzi'yi gerçekten çok beğeniyorum. Benim gibi orta yaşa yaklaşmış olup da "la ciyuv ciyuv ciyuv o kadar güç benim neyime?" deyip de piyasası olmayan, farklı motorlar deneyimlemek isteyenler için çok tatlı motorları var.
    espresso, fazil ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    hayır ben niye yalama yutma yaptım onu anlamadım.bu segmentte segment arasında kalan gücü ve dahada önemlisi fiyata sahip.adam suzukiye gsx8r 500 bin tl istiyor aprliila tuonaya 500 istiyor bir tek mt07 teknik olarak 340 bin lira istiyor ama yok tabi honda 400 bin istiyor ve tridentte 400 istiyor.şimdi aralarda uçurumlar var.benim bu listede segmentte tercihim 400 bine kadar olan motorlar olur daha doğrusu herkesin.500 lere çıkınca zaten segment atlıyorsun.bana 340 bine mt07 verselerdi onu alırdım.ama liste fiyatına birisi daha pahalıya birisi daha ucuza geldi.hornet 400 küsürlerden 372k ya aldım.açık ara fp motoru tabiki alıcam yani hatta 340 a mt07 verselerdi muhtemelen yine hornet alırdım aradaki elektornik hp tork farkına değerdi.ki çoğunda eski tip frene bile sahip radyal fren bile yok.
    bende trident çok istedim gittim oturdum üstüne vs hoşuma gitti ama genel performansı torku düşük ve dahada önemlisi 183 civarı boyum var üzerinde saplanmış gibi bir görüntü oldu.üstünde rahatım ama dışardan öyle gözükmedi.uzaktan güzel duranlar yanında gidince içime sinmedi.yani benim mt09 2021 model motor nasıl anlatsam adamlara saygı duydum.kıyas falan yapıyorlar mesela monster 937 ile z900 ile böğürdüm eksikliklerini görünce kalitesini görünce.şu horneti güzelce süriyim seneye yine mt09 2024 sp yeni gelecek kasasına geçicem.bendeki öyleyse yenisini düşünemiyorum...
    Ama bu listeye bana göre kafa atan bir motor var.oda aramaktan yorulduğum pazarlık yapmaktan yorulduğum üzerine oturmadığım göremediğim KTM 790 DUKE.aklım bir tık onda kaldı yalan yok.105 hp güç 80nm tork hafif olması gidon amortisörü gidişi donanımı 410 bin liraya satılmasıyla segment üstü bir motor.fiyat olarak cidden çok iyi şu an 425 bin falan sanırım nakit fiyatı oldu.normalde 410 bine kredi kartına taksitle buldum ve kaçırdım bana denk gelseydi çılgın bir fiyattan sahip oluyordum.tabi satarken yedek parça durumu vs çok çok daha zor olucak hondaya göre.ayrıca herksin garipsediği bir durum 790 duke cfmoto çinde üretiyor.biraz üveylik durumu var iyi deniyor ama şüpheli.bakalım 2 3 gün sonra teslim alıcam mt09 ile kıyaslamak haksızlık onu yapmicam mt07 den de iyi belliki baba yorgun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır ben niye yalama yutma yaptım onu anlamadım.bu segmentte segment arasında kalan gücü ve dahada önemlisi fiyata sahip.adam suzukiye gsx8r 500 bin tl istiyor aprliila tuonaya 500 istiyor bir tek mt07 teknik olarak 340 bin lira istiyor ama yok tabi honda 400 bin istiyor ve tridentte 400 istiyor.şimdi aralarda uçurumlar var.benim bu listede segmentte tercihim 400 bine kadar olan motorlar olur daha doğrusu herkesin.500 lere çıkınca zaten segment atlıyorsun.bana 340 bine mt07 verselerdi onu alırdım.ama liste fiyatına birisi daha pahalıya birisi daha ucuza geldi.hornet 400 küsürlerden 372k ya aldım.açık ara fp motoru tabiki alıcam yani hatta 340 a mt07 verselerdi muhtemelen yine hornet alırdım aradaki elektornik hp tork farkına değerdi.ki çoğunda eski tip frene bile sahip radyal fren bile yok.
    bende trident çok istedim gittim oturdum üstüne vs hoşuma gitti ama genel performansı torku düşük ve dahada önemlisi 183 civarı boyum var üzerinde saplanmış gibi bir görüntü oldu.üstünde rahatım ama dışardan öyle gözükmedi.uzaktan güzel duranlar yanında gidince içime sinmedi.yani benim mt09 2021 model motor nasıl anlatsam adamlara saygı duydum.kıyas falan yapıyorlar mesela monster 937 ile z900 ile böğürdüm eksikliklerini görünce kalitesini görünce.şu horneti güzelce süriyim seneye yine mt09 2024 sp yeni gelecek kasasına geçicem.bendeki öyleyse yenisini düşünemiyorum...
    Ama bu listeye bana göre kafa atan bir motor var.oda aramaktan yorulduğum pazarlık yapmaktan yorulduğum üzerine oturmadığım göremediğim KTM 790 DUKE.aklım bir tık onda kaldı yalan yok.105 hp güç 80nm tork hafif olması gidon amortisörü gidişi donanımı 410 bin liraya satılmasıyla segment üstü bir motor.fiyat olarak cidden çok iyi şu an 425 bin falan sanırım nakit fiyatı oldu.normalde 410 bine kredi kartına taksitle buldum ve kaçırdım bana denk gelseydi çılgın bir fiyattan sahip oluyordum.tabi satarken yedek parça durumu vs çok çok daha zor olucak hondaya göre.ayrıca herksin garipsediği bir durum 790 duke cfmoto çinde üretiyor.biraz üveylik durumu var iyi deniyor ama şüpheli.bakalım 2 3 gün sonra teslim alıcam mt09 ile kıyaslamak haksızlık onu yapmicam mt07 den de iyi belliki baba yorgun.
    Ulen tarzan bunu sen yazmisin,

"lan bir giyim bakiyim dedim dandirik forumda neler oluyor diye aynen devammış.adamlar 2022 yılında soch motorlu motosikleti övmeye başlamışlar tipini zaten allah affetsin çirkinlik abidesi naked falan zaten değil commuter hepsini geçtim honda diyorki bu motosikletin modeli hornet onuda geçtim buna inananlar olmuş"

Dun bunu tommy alintilamis cb750 baslinginda bayaa guldurdun beni

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Ulen tarzan bunu sen yazmisin,

"lan bir giyim bakiyim dedim dandirik forumda neler oluyor diye aynen devammış.adamlar 2022 yılında soch motorlu motosikleti övmeye başlamışlar tipini zaten allah affetsin çirkinlik abidesi naked falan zaten değil commuter hepsini geçtim honda diyorki bu motosikletin modeli hornet onuda geçtim buna inananlar olmuş"

Dun bunu tommy alintilamis cb750 baslinginda bayaa guldurdun beni
    aynen hatırlıyorum yazdığımı doğru ama o sıradaki fiyatını heralde sende hatırlıyorsundur? motor 1 senedir satışta ben hayatımda yolda görmedim.aha işte ilk kez görmeye gittim beğendim akşamına aldım.görüp beğenip almam 4 saat sürdü sürmedi.ha bu motoru 500 bin liraya verseydi honda diğer rakipleri gibi onuda gayet kolay bir şekilde elerdim.adıda güzel ama hornet evet malesef 4 silindirli olur gerçi oda geliyor cb1000 hornet.istermisin 750sini satıp 1000nine geçiyim haa bu arada allah var tipi enteresan şekilde çok güzel tabi gerçeği.ne foto ne videoda hiç bir şey çıkmıyor commuter cbf 150 nin abisi gibi duruyor .buna ben aliexpresten alt sakal kafa kanatı ve yan kanat takıcam tabi bide ön cam.o zaman gör sen commuteri

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Italya'da (La Spezia) bir iş yemeğinde ; motosiklet aşıgı bir arkadasıma " Su Panigale ne güzel makine, di mi?" demiştim, hani nerede bu kadar Ducati der gibi..

Bizde en popüler marka Yamaha demişti. Demek ki Honda da eşlik ediyormuş.
    Neden acaba. Burada millet onların motorlarına aşık. Orada adamların umrunda değil

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Tracer - Arora Verano 50/125
    abiler uzun süredir forumu dışarıdan takip ediyorum iş yeri bilgisayarından yakın zamanda da hornetle ilgili düşüncelerim oluşmaya başlamıştı ama sarı sitedeki ilanın azlığı hondanın hiçbir motosiklete kampanya yapmazken bu modele yapması acaba tutulmadı mı bu model diye düşünmeye başlamıştım. Bugün konu başlığını görünce girip bakayım ne konuşmuşlar diye ama okuduğumu anlamadım bu sitedeki yazışma şekli bazen hoşuma gidiyor ama bazen anlatılmak istenen çok dolambaçlı yollardan geçiyor. Sadede gelecek olursak zamanında ehliyete yazılırken kendimi frenlemek amacıyla a2 almıştım ama şuan çok sıkışmış hissediyorum kendimi 2. el hornet alıp ehliyete yazılmayı düşünüyorum ne dersiniz?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)