Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet neden bagımlılık yaratıyor??

Motovento
    REKLAM ALANI
    voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    her seyın senın kontrolunde olması, kaçış, sana canını sıkan olayları unutturması, bılınc altında olusan acayip bir şey. wallaha adamın canı yatak odasına kadar sokmak ıstıyor ama arkadasım, dostum, kankam, sevgilim, sırdasım, MOTORUM
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    motosiklet.net tutku yaratır..

Eee Tabi motorda tutku yaratıo
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

ya arkadaslar kafayı yemek uzereyım ama kafayı sıyıracam nasl bı ılletmıs bu heryerde motor gormekden bunaladım(bakmakdan gozlerım yorgun dusuyuo) napcaz bılmıyom en kısa zamn da bı motor alcam ancak ole geccegını zannedıyorum

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Motosiklet tutkusu anlatılamaz, yaşanır.....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Hani bazı şeyler vardır ya, haberiniz yoksa eksikliğini hissetmezsiniz ama bir defa öğrendiniz mi onsuz olmaz.

Bu konuda annemle aramızda geçen konuşma aşağı yukarı şöyleydi.

-Oğlum ne anlıyorsun Şu motosikletten eskiden motorun mu vardı ? Eksikliğini mi hissettin?
    -Sen ne anlıyorsun buzdolabından? çocukken buzdolabınız mı vardı ?

İşte böyle birşey. Hatta motosikletsiz kaldığınızda tıpkı insanların kopan, aslında orada olmayan bacaklarının kaşınması gibi birşey olur. Kendinizi sattıpınız motora depo üstü çanta alırken bulabilirsiniz.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    Alıntı Gokhan2433 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden motora bole hasta oluyoruz,Her motor gordugumde neden bakasım oluyor,neden her motor sesınde pesınden kosuyorum,neden her modelı kendımce kıyaslayıp o motor bende olmaı dıye hayal kuruyorum.Evet aradaslar neden bole seyler oluyor bu sadece benım basımamı geldı yoksa hepınızdemı var.Daha 5 ay once ıcımde motorla alakalı bır hıs yoktu sonra arkdasım motor aldıgında onda aynı yukarda yazdıklarım gıbı seyler olmaya basladı once onu garıp karsıladım motorun pesınden kostugunda kafasına vuruyodum(len manyakmısın nıye kosuyon gıbı) sonra abımde bı tane motor aldı.Nolduysa anlamdım ben kafayı yemeye basladım motor motor dıye ve dalga gectıgım arkdasım gıbı olmustum acaba neden bole oluyor.Bı psıkolagamı gıtsem ne yada motor alınca bunların hepsı gecer eger nedenını bılen yada aynı duyguları hısseden arkadaslar yazarsa sevınırım
    bence sen bu soruların cevabını felsefede ara dostum şaka bi yana aynı hastalık bende de oluştu, ve bu geçmeyen ve bulaşıcı bir hastalıktır, ama bu hastalık bende doğuştandı zaten

nickjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motordan inilmeyen inilirse tekrar binilemeyen bi yerden
    bunu bazen bende kendime soruyorum

Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani bazı şeyler vardır ya, haberiniz yoksa eksikliğini hissetmezsiniz ama bir defa öğrendiniz mi onsuz olmaz.

Bu konuda annemle aramızda geçen konuşma aşağı yukarı şöyleydi.

-Oğlum ne anlıyorsun Şu motosikletten eskiden motorun mu vardı ? Eksikliğini mi hissettin?
    -Sen ne anlıyorsun buzdolabından? çocukken buzdolabınız mı vardı ?

İşte böyle birşey. Hatta motosikletsiz kaldığınızda tıpkı insanların kopan, aslında orada olmayan bacaklarının kaşınması gibi birşey olur. Kendinizi sattıpınız motora depo üstü çanta alırken bulabilirsiniz.
    Herkesin istekleri farklı oluyor tabi

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ilk ben yazayım birşeyler bu konuna. Motorumu almadan önce bende senin gibi her motorluya bakar her motora göz koyar enine boyuna inceler kendi belirlediğim özerk kriterlerde yorumlardım. Sonra motorumu aldım bu sefer o motora bakmaya eksiklerini görmeye nasıl daha iyi performans verir onu araştırmaya sürüş tekniklerime kısacası motoruma ve yollara dikkat etmeye başladım. Şimdi 3 aylık bir motorcu olarak söyleyebileceklerim motor evet ilginç ve kimsenin tam olarak açıklayabileceğini sanmadığım bir şekilde bağımlılık yapıyor. Misal şuan işi gücü aileyi hatunu bırakıp bi antalyaya gitmek o kadar istiyorum ki motorumla. Sadece yollar ve motorum... İş çıkışlarını 4 gözle bekliyorum. Motorumu otoparktan alıyorum nazikçe üzerine binip onu yormadan kullanmaya çalışıyorum. Psikolojiden pek anlamam bu hal ve hareketlerin mantıklı bir açıklamasını elbet yapan olur fakat şunu söyleyebilirim ki bütüm ömrüm motorun üzerinde geçsin ve eğer bir gün bu dünyadan ayrılma vakti geldiyse hasta yatağımda azraili bekleyeceğime asvaltta onunla öpüşürüm daha iyi..
    Bi numaraymışsın birader
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

SıRaSeNDe^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ben hiç motora binmeden bigün esti motor kiraladım 2. gün kaza yaptım biraz kapatmışımda sene 1997 son sürat çukra dalmışım hani çukurda çukur degil mübarek hendek neredeyse motorla havaya çıktık uçak misali tabi sorası malum ben bi yere motor bi yere

bu ülkede motor kullanmak çok zor aslında yollar mayın tarlası adeta bazı virajlarda pistteki virajlardan bile daha keskin allah göstermesin bilmedigin yol en tehlikeli yol...

ama her şeye rahmen iyleşir iyleşmez yine aldım bi motor kaldım yerden devam
    motor gibisi yok ama çok tehlikeli malesef kendini bilmez çok sen bilsen bile kendini bilmeyen insanlar seninde başına belaa...

herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim...
    bu arada konuyu dagıttım sanmayın işte motor böyle bir bagımlılıgı var ne olursa olsun tekrar binmek istiyor insan hele bide insanın içini gıdıklayan hava esintisi hiç bir tada benzemiyor

secret5de - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramsey 125.cc.
    Alıntı voldemort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her seyın senın kontrolunde olması, kaçış, sana canını sıkan olayları unutturması, bılınc altında olusan acayip bir şey. wallaha adamın canı yatak odasına kadar sokmak ıstıyor ama arkadasım, dostum, kankam, sevgilim, sırdasım, MOTORUM
    valla ben motorumla çokdan telepatiye geçtim adını zekiye koydum zaten bayan arkadaşlar alınmasın ama en azından aldatılma derdim yok benzin bitsede lastik patlasada hep benimle yakında düğünümüz var dermişimmm...

Ayrıca motosiklet kullanmaya bi anlam kavram vermek çok zor bu aşkdanda beter bi burum özgürlük rüzgar heyecan sessizlikle ses karışık bi şey işte tehlike andiranalin deposu hemen benzin deposunun yanındaki valla ben şimdiden tıkandım motor bu ya şeytanla dans etmek gibi bi şey başkasöze gerek varmı...

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    neden mi? çok basit...
    atalarımızın at tutkusu şimdi bizde motosiklet tutkusuna dönüştüde ondan...
    Eğleniyor muyuz?

muammerakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar

bu tutkuyu anlatmaya çalışmayın...anlatamazsınız.anlatımı yok adı tutku sadece.bende bu çok küçük yaştan beri var.ilk moto gp yi izlediğimden beri.o zaman adı 500cc ydi.rayne wayne edy laysen.mick doohan gibi süper pilotlar vardı.ne desem ki tam bir bağımlılık yapıyor.bu aslında sülalede var..heppimizde.annem 54 yaşında moto gp hastası.namazında niyazında kadın her pazar eurosport ta ailece rossi taraftarıyız.millet tam hasta yani.yani kısacası bu beşliden asla vazgeçmem.1.KAWASAKİ ZX-10R.2.YAMAHAR1.3.SUZUKİGSX 1000R.DUCATİ999.HONDACBR1000RR. HEY BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlginç kimse bahsetmemiş. Benim için motosiklet neden bağımlılık yapar sorusunun tek bir cevabı var. Tek kelime, adı 'adrenalin' tamamiyle bağımlılık yaratan bir hormondur. Heyecan, korku anında salgılanır. Daha fazla risk, daha hızlı sürüş isteğinin altında bu hormon salgısı yatar. Zamanla yetmeyecek ve dozaj attırılmak istenecektir. Bir kere tadını aldığınızda bırakmanız zordur. Bazı gerçeklerin farkına varıp iradeyle hareket etmek, eğitimi, güvenliği göz ardı etmeden bu zevki yaşamak en güzeli, doğrusudur.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

HAPPY FALCON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR
    kesinlikle adrenalin en azından ben bunu hissediyorum,tabi bunun yanında ata benzettiğimde olmuyo değil.

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    ben 6 yaşındayken hala oğlumun bi mobilleti vardı ona bindirmişti beni ve ordan kaptım bu virüsü mutluyum bi aralar bırakmayı düşündüm baktım olmuyor bırakamadım neden se bırakmayıda düşünmüyorum içime işlemiş

Atalarımızın at kullanması
    Aslında bu genetik olarak geçen bir şey değildir. Fakat hepimiz bir şekilde atalarımızın at üstündeki kahramanlık hikayeleriyle büyüdük. Büyürken de bunlar filmlerle desteklendi. Açık hvada rüzgara karşı havada gidermiş gibi görünen vücutlar va kazanılan şavaşlar ve kahramanlıklar.
    Motor denlen şey atın bir nevi metal halidir. Üzerine binildiğinde yapay olarak bu kahramanlık hikaye ve filmlerinde oluşan duygular canlanır.

Motor ve vücut tek parçadır.
    Çıplak olarak tamemn dışarıda ve motora bütünleşmiş bir halde dolşamak özgürlük hissi verecektir. Bu araba gibi kapalı arabalarda seyahatten sonra tam anlamıyla özgürlük hissidir.

Karşı cins ilgisi
    Freuda göre psikolojiinin temeli cinselliktir. İnsanlar karşı cins (ya da ilgilendiği cins) için giyinir onun için süslenir onun için kendini geliştirir. Karşı cinsin motora ilgisi motorla gezerken ona bakması motoru omayanları da motoru olanları da cezbeder.

dizayn
    Motor her ne kadar aerodinamik yapısı uygun olsun diye dizayn edilmiş gibi görünse de bu saf bir aerodinamizm değildir. Aerodinamigi çok iyi ama estetik olmayan bir motor kimsenin ilgi alanına girmez.
    1001km yapan arabayı kimse hayal etmezken bir çok kişinin rüyası üstü açık tosbağa olmuştur.
    Motora gelince özellikle racing motorlarda arka tarafta oturan bayanların kalçalarını çok iyi gösterdiğini, ya da chopperların üzerindeki kullnıcıların çok karizma göründüklerini tahmin ediyorum ki hepimiz biliyoruz.

Adrenalin ve zevk
    Beyin kolay öğrenen bir organ. Acıyı da tatlıyı da hemen hafızada bir yere kaydeder. Eğer bir şeyi her yaptığınızda kötü bir şey ile karşılaşıyorsanzı beyin bu yaptığınız şeyin kötü olduğunu ve artık istemediğini düşünecektir. Bu psikolojiyi kullanan sevgililer ve eşler az değildir bu arada.
    Motor yüksek risktir korkudur. Korku ve risk adrenalini tetikler. Özellikle ataklık ve hız da tuz biber. Adrenalin zevk verici maddedir.Beyin her motora binişin bir adrenalin tetikleyici olduğuna ve güzel olduğuna karar verecektir. Hele bir de karşı cinsin ilgisi de buna eklendiğinde Daha fazla daha fazla isteyecektir. bkz. Extreme sporculara. Bu sigara bağılılıgı içki uyusturucu bağımlılıgı gibidir. Sonuç bağımlılık.

Bilmem daha fazla psikolojik açıklama yapmama gerek var mı?

ben bundan 4 ay öncesine kadar motorun yanından bile geçemiodum
    hiç sevmiodum (aslında korkuodum )
    ama tadına varınca gerçekten güzel...
    bi de sanki önceden çevremde hiç motosiklet yokmuş
    da bu sene bi anda binlerce motor oluştu gibi gelio
    heralde daha önce ilgilenmediğimden kaynaklanıyo bu da
    aman arkadaşlar iyi güzel eğlenceli de tehlike de çok fazla
    dikkatli olun...
    [I][B]ya heppp ya hiçç...[/B][/I]:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    otoparkta mini cooper ım var her motora binişimde dönüp bakıyorum alet bana sanki ağlarcasına bakıyor ama napabilirim cooper havalar güzel olduğu sürece sen otoparkta nöbet tutucaksın

nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    aslına bakarsanız benim de motor sevdam öle çok uzun zamanlara dayanmıyor. sitede bulunan CenkKeskin Benim has arkadaşlarımdır Kendisi o motor delisiydi BEn de hiç aldırış etmezdim motorlara gezerken yanımızdan bi motor geçerdi cenk başlardı saymaya yok şu cc yohk şu marka falan gerçi bende hala araba fanatiğiyim ya nesse. 3 ay öncesine kadar pek merak da etmiyodum açıkcası motor nedir nası binilir falan die. ama yavaş yavaş cenk bana da aşıla bu motor sevdasını şimdi ben de cenk gibi yanımdan bir motor geçse kendi kendime bile olsa ooo motora bak kaç cc olduğunu hangi marka olduğunu falan söyluyorum şimdi çalıştığım yerin sahibinin Kanuni tigrinası var ona binmek için can atıyorum bu seferde patron izin vermiyo tecrubesizim falan die düşerim bişi olur korkusuyla... ben de özgürlük duygusunu ruzgarın yuzumden suzulerek geçmesini tum vucudumun kasılarak adrenalin salgılamasını istiyorum. kısaca özgür olmak istiyorum. ne iyi meretmiş şu motorlar yaa yıllarca binsek bıkmıcaz allah icat edenden Razı olsun....!!
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler