Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vespa almak mantıklı mı önerilere açığım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Herkese selam, foruma uzun süredir girmiyordum ve ilk motorumu alırken buralarda çok kafa ütülediğim aklıma geldi.
    Şimdi ise şehir içi kullanımda, uzun yıllar değiştirmeden her zaman elimin altında olacak şekilde bir scooter düşünüyorum.
    ancak, böyle japon falan değil. o sebeple vespa düşünüyorum.
    Vespa imajını yansıtan yeni modeller içinde öneri olarak hangi modeli önerirsiniz?
    computeus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    vespa gibi bir motosiklet almak neden mantıksız olsun ki scooter ların atası olur
    almışken gts 300 falan alın da havanız olsun satma niyetinizde yokmuş ikonik bir marka
    espresso ve newhidalgo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    normalde japon harici her türlü alternatife desteğim sonsuzdur ama vespa çok mantıklı gelmiyor bana. maden çirkin scootera bineceksiniz beverly en azından daha konforlu olur diye düşünüyorum. vespa'nın minicik tekerlerini görünce fenalık geliyor bana.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Vespa bence de mantık işi değil, gönül işi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Vespa ile aynı motor aynı altyapıya sahip ama jantları büyük Piaggio Medley'e de bakmanı tavsiye ederim , evet Vespa onu üreten Piaggio'dan daha karizmatik ama günlük şehir içi kullanımda Medley Vespa'dan beş gömlek üstündür , Vespa'nın avantajı uzun yıllar sonra bile ikinci elde pek değer kaybetmemesi , bu sizin için önemliyse Vespa daha mantıklı..
    newhidalgo ve Ranke bunu beğendiler.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    20 25 arası motosikletim oldu herbirini ince ince inceledim ve üretim hatası buldum. 1 adet primevara 150 sahibiyim ve bu vespanın baslangıc modeli olmasına ragmen ben üretim hatası bulamadım. Motor blogu ve tüketim efsane. Tavsiye ederim. Biraz durumu toparlayım şöyle kıpkırmızı bi gts 300 süper gönlümde yatıyor
    newhidalgo ve Ranke bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Sym Fiddle 4 modeli belki size hitap edebilir.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Uzun zamandır Vespa kullanıcısıydım ta ki geçen haftaya kadar. Triumph Trident 660'a geçtim.

Vespa kötü-kaka vs diyen herkesi karşıma alırım. Model ve yılı bağımsız olarak bakımı zamanında yapılmış her vespa'yı alabilirsin.

Kullanım amacın önemli tabi. Bir de mali yanı var. Mali olarak sorunum yok diyosan gts300 bçilmiş kaftan. O görüntüsüne rağmen şaka makinesi.
    Ama o kadar çıkamam diyosan 2. alternatif gts125. Çalışma prensibi farklı olduğundan primavera ve sprintten önde.
    3. seçeneğin ise prima ve sprint. İlk 2 alternatif kadar gitmezler.

Aklına takılan her konuda yardımcı olmaya çalışırım.
    newhidalgo bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Vespa mantık ile alınacak bir şey değil @tommygun'ın dediği gibi.

Uzun yıllar elimin altında duracak scooter
    + Sürüşü de malzemeleri de kaliteli olsun
    + Japon olmasın

= Piaggio.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa mantık ile alınacak bir şey değil @tommygun'ın dediği gibi.

Uzun yıllar elimin altında duracak scooter
    + Sürüşü de malzemeleri de kaliteli olsun
    + Japon olmasın

= Piaggio.
    Tamamen yanlış bilgi. Vespa mantıkla alınacak motor
    newhidalgo bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    1999 yılından beri motor kullanıyorum, mobiletle başladım, 1000 cc ye kadar farklı tarzlarda motorlarım oldu, Vespa almak hep vardı aklımda, hastasıyım, en son mayıs 2023 te başka motor yok diye mt 25 almak zorunda kaldım, 250-350 cc civarı hafif, kolay kullanılan bir motor lazımdı bana, Vespa yoktu stoklarda, x Max, arv 350 falan da yoktu, mt25 buldum onu aldım.

şimdi ise Vespa hevesim başladı gene; mayıs haziran gib mt25 i verip gts300 almayı düşünüyorum. haa bir ihtimal; x Max 300 gelecekmiş, Vespa bulabilirsem fiyat çok uçmazsa Vespa alacağım, liste fiyatından alınabilirse x Max 300 de olabilir ama, fazla para isterlerse kesinlikle Vespa alırım. mantık işi değiş gönül işi Vespa; belki de tam tersi, x Max ile aynı paraya Vespa varsa niye x Max alayım ki? Vespa vespadır, x Max sıradan bir skuter.
    newhidalgo bunu beğendi.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1999 yılından beri motor kullanıyorum, mobiletle başladım, 1000 cc ye kadar farklı tarzlarda motorlarım oldu, Vespa almak hep vardı aklımda, hastasıyım, en son mayıs 2023 te başka motor yok diye mt 25 almak zorunda kaldım, 250-350 cc civarı hafif, kolay kullanılan bir motor lazımdı bana, Vespa yoktu stoklarda, x Max, arv 350 falan da yoktu, mt25 buldum onu aldım.

şimdi ise Vespa hevesim başladı gene; mayıs haziran gib mt25 i verip gts300 almayı düşünüyorum. haa bir ihtimal; x Max 300 gelecekmiş, Vespa bulabilirsem fiyat çok uçmazsa Vespa alacağım, liste fiyatından alınabilirse x Max 300 de olabilir ama, fazla para isterlerse kesinlikle Vespa alırım. mantık işi değiş gönül işi Vespa; belki de tam tersi, x Max ile aynı paraya Vespa varsa niye x Max alayım ki? Vespa vespadır, x Max sıradan bir skuter.
    3 yıldır gruplarımız Tr'deki en aktif motorsiklet gruplarındandır. Bunu sosyal medya ve wp'tan takip edebilirsiniz. Motoru en olarak kullanacağınız önemli. Xmax varken hiçbir grubunuz yok ve sosyalleşemiyorsunuz. Ama bu insanların yaşam tarzını yaşatan Vespa'da tam tersi.
    Turker11 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı kAAN84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen yanlış bilgi. Vespa mantıkla alınacak motor
    Valla yazdıklarımın tamamı yorumdu, bilgi değil. Öyle diyorsan öyle olsun.

Ama değil

Primavera Medley'den 12bin TL pahalı. Piaggio daha iyi malzeme kalitesine, daha iyi montaj işçiliğine, daha kaliteli ve güvenli sürüşe, daha iyi depolama alanlarına sahip. GTS ile Beverly'nin kıyaslanacak yanları yok ama fiyatları aynı. Bunun yanında Vespa'nın tipi güzel.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Motosiklet işi gönül işi.

Kardeşimde uzun zamandır yaklaşık yedi yıl gibi piaggio medley var.

Sıkı da bir kullanıcıdır ama hala ilk günkü gibi. Daha başını hiç ağrıttığını görmedim.

Bir bak derim.
    newhidalgo bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Vespa gönül işi, ama bir abimiz vardı Allah Rahmet eylesin. Route 66'yı Vespa ile geçmiş. Avrupa'da ayak basmadık yer bırakmamış. Şehir içinde mis gibi işini görür. Şekil şükül hoşuna gidiyorsa alabilirsin. Parça sorunu olacağını zannetmem. Oturduğum yerde arkadaşın babasının vardı. Çapkın adamdı. Vespa'da Ajda Pekkan'la resmi vardı. Vay anasını Ben Ajda'nın estetiksiz halini gördüm. Ulan ihtiyarladık be.

https://www.motosiklethabercileri.co...an-osman-amca/
    newhidalgo, espresso ve F54 bunu beğendiler.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Vespa alacaksan kesinlikle GTS serisini tercih etmelisin.

serisi ise sana kalmış kafana göre
    newhidalgo bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    park halınde bırı devırdıği zaman gorurum ben o gönül ilişkisini bı japon parası masraf cıkarır o da bulabılırsen parcasını artık kısmet
    newhidalgo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vespa gibi bir motosiklet almak neden mantıksız olsun ki scooter ların atası olur
    almışken gts 300 falan alın da havanız olsun satma niyetinizde yokmuş ikonik bir marka
    Bazıları o paraya çok daha iyi motorlar var diyor ancak Vespa her zaman aklımın köşesinde olan bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa bence de mantık işi değil, gönül işi.
    Mantıklı bir gönül işi değil mi peki abi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa ile aynı motor aynı altyapıya sahip ama jantları büyük Piaggio Medley'e de bakmanı tavsiye ederim , evet Vespa onu üreten Piaggio'dan daha karizmatik ama günlük şehir içi kullanımda Medley Vespa'dan beş gömlek üstündür , Vespa'nın avantajı uzun yıllar sonra bile ikinci elde pek değer kaybetmemesi , bu sizin için önemliyse Vespa daha mantıklı..
    Hocam Vespa ile aynı altyapı olması jant falan önemli değil. Vespa benzeri bir şey aramıyorum aslında Vespa arıyorum sadece.
    Yoksa alternatif çok baktığımızda. Ama Vespa benzeri bakacak olursam Vespa almak mantıklı bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı kAAN84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır Vespa kullanıcısıydım ta ki geçen haftaya kadar. Triumph Trident 660'a geçtim.

Vespa kötü-kaka vs diyen herkesi karşıma alırım. Model ve yılı bağımsız olarak bakımı zamanında yapılmış her vespa'yı alabilirsin.

Kullanım amacın önemli tabi. Bir de mali yanı var. Mali olarak sorunum yok diyosan gts300 bçilmiş kaftan. O görüntüsüne rağmen şaka makinesi.
    Ama o kadar çıkamam diyosan 2. alternatif gts125. Çalışma prensibi farklı olduğundan primavera ve sprintten önde.
    3. seçeneğin ise prima ve sprint. İlk 2 alternatif kadar gitmezler.

Aklına takılan her konuda yardımcı olmaya çalışırım.
    Aslında bütçe yüksek değildi arabanın yanına bir Vespa çekmekti amacım ancak baktıkça GTS300'e kayıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi işte o yüzden vespa düşüncesindeyim sonuçta diğerlerinin bir ruhu yok.
    Özel bir hikayesi yok, özel bir tasarımı yok.
    Onlar, scooter, bu vespa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa gönül işi, ama bir abimiz vardı Allah Rahmet eylesin. Route 66'yı Vespa ile geçmiş. Avrupa'da ayak basmadık yer bırakmamış. Şehir içinde mis gibi işini görür. Şekil şükül hoşuna gidiyorsa alabilirsin. Parça sorunu olacağını zannetmem. Oturduğum yerde arkadaşın babasının vardı. Çapkın adamdı. Vespa'da Ajda Pekkan'la resmi vardı. Vay anasını Ben Ajda'nın estetiksiz halini gördüm. Ulan ihtiyarladık be.

https://www.motosiklethabercileri.co...an-osman-amca/
    Japonlarla kıyasladığımızda çok aşağı kalır yanı olmaması lazım yine de. Gönül işi ancak Türkiye'de yaşıyoruz, yani biraz mantıklı gönül işi peşindeyim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa alacaksan kesinlikle GTS serisini tercih etmelisin.

serisi ise sana kalmış kafana göre
    Aslında başta bütçeyi o kadar yükseltmeyi düşünmüyordum ancak baktıkça gts300 iyi görünüyor. Bir yandan da çok pahalı gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    park halınde bırı devırdıği zaman gorurum ben o gönül ilişkisini bı japon parası masraf cıkarır o da bulabılırsen parcasını artık kısmet
    O sıkıntı olur, parça bulsak bile... :D

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    hem mantıklı hem değil.yani iconik bir mal alıcaksınız güzel bir şey adı kalitesi vs güzel tabiki.kötü yanları ufacık tekerlerinden ötürü bizim ülkeye pek uygun değil.işletme maliyeti diğerlerine göre kat be kat daha fazla.donanım olarak yeniler güzel gelmeye başladı ama genel olarak fakirler.yedek parça vs 3 5 katı arası değişir.bende gittim baktım 175 bin liraya alıcaktım karta peşin fiyata taksit olanakları var bu ara bence iyi değerlendirin bu olayı.karta almak vs mantıklı bir iş nakit veren diğer firmalara göre.ben niye almadım derseniz gts dışındakileri açıkcası gereksiz buldum.gts 125 220 bin liraydı makina yıkılıyor ama ve satılmıştı.belki satılmamış olsa şu an gts125 sahibiydim.bütçe sorunu yoksa gts modelini şiddetle tavsiye ediyorum diğer ufaklıkların yanında cidden farklı ve daha kullanışlı duruyor.bende gittim sym jetx aldım memnunum daha ikonik bir şey isterdim tabi şartlar pek elverişli olmayınca kapalı garaj vs tabi çokta cesaret edemiyorsun.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Güzel kardeşim Türkiye'de motor işi zaten Galip Ömer Tevfik'le yakından ilişkili. Yürütebileceksen, en egzotik motor bile alınır. Sen yürütmek istedikten sonra karadan gemi yürütmüşüz. Yeter ki sen iste. Sen mutlu ol yeter. Galip Ömer Tevfik yiyiyorsa alınır. Yemiyorsa Bizim komşuda Rks kapuçino var. Biraz vespa benzeri aksesuarda satılıyor galiba. Yazılar sele falan. Varyatör kapağına dikkat etmemiştim. Baktım RKS yazıyor. Uzaktan ben bir fark göremedim.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)