Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet boğuluyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 Superboy i
    Her seferinde farklı hızlarda iken motosiklet yığılıyor gaz verirsem veya gazı salarsam egzozdan pat pat diye sesler çıkmaya başlıyor 4 5 gündür bu durum var buji buji başlığı değiştirdim ama devam ediyor kuryeyim araç sollamak için gaz açtığımda sıkıntı oluyor nasıl çözebilirim bunu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sanırım karbüratör taşırıyor fazla benzin motoru boğuyor , silindirde yanamayan benzin egzozda yanınca pat pat diye ses gelir..

Motosikleti
    Mondial 100 Superboy i
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım karbüratör taşırıyor fazla benzin motoru boğuyor , silindirde yanamayan benzin egzozda yanınca pat pat diye ses gelir..
    Nasıl çözebilirim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Karbüratörün gaz pistonunun içinde bulunan segmanla sorunu çözebilirsiniz, eğer fazla benzinden dolayı motorun kesildiğinden eminseniz gaz pistonunun iğnesinin segmanını yukarıdaki kanallara takarsanız hava-yakıt karışımını fakirleştirebilirsiniz eğer tam tersi durum varsa yani motora yakıt yetişmiyorsa segmanı aşağıdaki kanallara takarsanız sorununuz çözülebilir. (Bir önceki açtığınız konudan aldığım cevabımdır)

Motosikleti
    Mondial 100 Superboy i
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün gaz pistonunun içinde bulunan segmanla sorunu çözebilirsiniz, eğer fazla benzinden dolayı motorun kesildiğinden eminseniz gaz pistonunun iğnesinin segmanını yukarıdaki kanallara takarsanız hava-yakıt karışımını fakirleştirebilirsiniz eğer tam tersi durum varsa yani motora yakıt yetişmiyorsa segmanı aşağıdaki kanallara takarsanız sorununuz çözülebilir. (Bir önceki açtığınız konudan aldığım cevabımdır)
    Bir tık yukarı aldım sorunun %80 i gitti 30 40 a gelince boğuluyordu yaptıktan sonra 90 100 rahat boğulmadan gitmeye başladı ama ara ara boğulma oluyordu bir tık daha yukarıya aldım en son kademe daha denemedim henüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Sorun ilk başta çözüldü gibi olsa da aynı şekilde devam ediyor gaz açmaya gelmiyor yığılıyor ve egzozdan pat pat ses geliyor

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Olabilecek ihtimalleri sayayım:
    -Subaplarınız sıkı olabilir
    -Jikle açık olabilir
    -Karbüratör memeleriniz genişletilmiş olabilir bundan dolayıda zengin karışımla yürüyor olabilir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)