Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Çantasının Ruhsata İşlenmesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Apec PS5 motosikletim var, kuryelik yapıyorum. Çantayı ruhsata işletmek için proje çizdirmek gerekiyormuş maliyeti yaklaşık 10-12 bin lira. Bunu yaptırmak yerine çantası işlenmiş başka bir motor mu almalıyım? Sanırım bazı sıfır motorların uygunluk belgesinde çanta ile ilgili ibare olunca projeye gerek kalmıyormuş. Hangi modellerde projeye gerek kalmıyor? Bilgisi olan yazabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

valla ben bilgi fakiri olabilirim ancak motosiklete topcase takanların böyle birşey yaptığını düşünmüyorum. Normalde dediğin gibi yapılması gerekir ama yapan yada ceza yiyen varmı bilemiyorum.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Motoru çizen Çinli mühendis daha ucuza çalışıyordur Ne projesiymiş de maliyet 10-12 bin TL tutuyormuş yahu. Bildiğin kurye çantası işte. Sanırsın motosikleti yeniden keşfediyorlar...

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bence bu konunun bir an önce yargıya taşınması lazım.Eğer bu çanta için proje isteniyorsa sırt çantası ile motosiklete binenlerden de proje istensin yada motosikletine sticker yapıştıranda da.
    Bu çanta olayı çok gündeme gelmeye başladı. Büyük bir firmanın bunla ilgili bilgi talebi üzerine bu olay patladı deniyor ama bilmiyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    muayenede hafif kusur olarak geçiyor, henüz çantadan ceza yiyenini görmedim.

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çizen Çinli mühendis daha ucuza çalışıyordur Ne projesiymiş de maliyet 10-12 bin TL tutuyormuş yahu. Bildiğin kurye çantası işte. Sanırsın motosikleti yeniden keşfediyorlar...
    TSE, muayene, mühendislik firması ve noter ücreti ile aşağı yukarı bu şekilde tutuyormuş.
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu konunun bir an önce yargıya taşınması lazım.Eğer bu çanta için proje isteniyorsa sırt çantası ile motosiklete binenlerden de proje istensin yada motosikletine sticker yapıştıranda da.
    Bu çanta olayı çok gündeme gelmeye başladı. Büyük bir firmanın bunla ilgili bilgi talebi üzerine bu olay patladı deniyor ama bilmiyorum.
    Kesinlikle katılıyorum.
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayenede hafif kusur olarak geçiyor, henüz çantadan ceza yiyenini görmedim.
    Ticari yapmak için gittim, noter böyle yapılması gerekiyor dedi. Yasaya uygun olsun istiyorum ama çok maliyetli. Sanırım sadece ticari yapacağım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kuryelik yapacaksan sadece çantayla kalmıyor o iş bilgin olsun , tam bilgiyi internette bulursun şirkete gelen kuryelerle muhabbette duyumlarımı yazıyorum , kurye yeterlik belgesi alacaksın , çeşitli psikoteknik testlerine girip bir çeşit ticari ehliyet alacaksın , serbest çalışıyorsan esnaf kurye diye bir zavazingodan bahsediyorlar şirket açıp vergini verecen vs vs...

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Bir katkı da ben bulunayım. Ruhsata çanta işlendiği zaman yolcu alamazsın. Ya sürücü + yolcu ya da sürücü + çanta

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)