Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Honda NX500 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknoloji yatirim.fonu demisin niki

Teknoloji hissseleri zaten evereste cikmis,istermisin asagidaki gibi bisey olsun

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Dot-com_balonu
    Tamam ne dediğimin farkındayım fonlar bir çok hisseyi sepete koyar yanınada çeşitli enstrümanlar serpiştirirler , bazı fonlarda hisse oranı bazılarında para piyasası enstrümanları fazladır , risk tercihine göre seçim yapılabilir , ben İş Yatırım'ın yönettiği 812 kodlu Teknoloji Hisse Ağırlıklı fonu topluyorum 365 günde %230 kar verdi..kaba bir hesapla 10milyon TL ye günlük 2500 lira getiri sağladı , amatör borsacı sen yine beni dinle ;) bu böyle gitmez diyebilirsin eyvallah ama seçimden sonra dengeler sarsılmaz ve faizler düşerse borsa ikiye katlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam ne dediğimin farkındayım fonlar bir çok hisseyi sepete koyar yanınada çeşitli enstrümanlar serpiştirirler , bazı fonlarda hisse oranı bazılarında para piyasası enstrümanları fazladır , risk tercihine göre seçim yapılabilir , ben İş Yatırım'ın yönettiği 812 kodlu Teknoloji Hisse Ağırlıklı fonu topluyorum 365 günde %230 kar verdi..kaba bir hesapla 10milyon TL ye günlük 2500 lira getiri sağladı , amatör borsacı sen yine beni dinle ;) bu böyle gitmez diyebilirsin eyvallah ama seçimden sonra dengeler sarsılmaz ve faizler düşerse borsa ikiye katlar..
    Guzel abicim para kazanmana gercekten sevindim.ama hesabi anlamadim.
    365 x 2500 tl 912.500 tl yapiyor, bu da anaparanin yuzde 10 u eder.

25.000 tl mi demek istedin ?

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ITP

Fon buysa rezil yonetiliyor bence.
    Yuzde 125 nedir yaa ?

Gercek eflasyon ne kadar ?
    Lastik fiyatlari bile 2 kat artti.kilingroad isi biliyomus :p

Motosikleti
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel abicim para kazanmana gercekten sevindim.ama hesabi anlamadim.
    365 x 2500 tl 912.500 tl yapiyor, bu da anaparanin yuzde 10 u eder.

25.000 tl mi demek istedin ?

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ITP

Fon buysa rezil yonetiliyor bence.
    Yuzde 125 nedir yaa ?

Gercek eflasyon ne kadar ?
    Lastik fiyatlari bile 2 kat artti.kilingroad isi biliyomus :p

John Gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bir başka aldığım bilgiye göre yazılımı İngilizce'den Türkçe'ye çeviremedikleri için henüz gelmediği. "Bir Başka Honda Bayisi" böyle bir açıklama yaptı.
    Zaten piyasada İngilizce menüsü olan motorlar yok mu? Beni çok tatmin etmedi bu bilgi açıkcası.

Motosikleti
    o halde sana başka bir tavsiyede bulunuyorum , geçmiş yıllarda beni dinleyip 15 liradan THYAO alan Hırboben 280 liraya satıp neredeyse beleşe sıfır Toyota Corolla aldı ;) bugün MOGAN halka arzı var o parayı yapıştır bu akşam 5 e kadar teklif verebilirsin yatırım hesabından , yok alamadıysan git Teknoloji Yatırım Fonu al , sezonda 500 lük Voge alacağın para ile 750 lik TransAlp yada 800 lük Vstrom alabilirsin , kârdan komisyon talebim yoktur amme hizmetidir ;)
    Hırbocum bu kez beni dinlemedin bak Mogan uçtu üç günde %30 yükseldi , 125 lik Honda nın parasını kenara koymuştun teslim gününe kadar ;)

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Mogan uçtu üç günde %30 yükseldi
    Astor'da böyle başlamıştı
    Son 6 ay çok üzdü bizi :(

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    başlık “tokyo, japonya!” diye başlayıp tefaş’a gelmiş. başka ülkede yaşayamam.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Astor'da böyle başlamıştı
    Son 6 ay çok üzdü bizi :(
    Hocam burası vadeli işlemler piyasası değil istediğin zaman satış yapabilirsin , ikinci olarakda hisse senetlerini birbiriyle mukayese etmek yanlış olur , ben 20 sene önce halka arzda 26 liradan BIMAS aldım şimdi 400 ü gördü , ASTOR a karşı BIMAS ı örnek vermem yanlış olur , MOGAN 11,33 lira ucuz bir fiyattan çıktı halka arza , bu sebeple alınır yazdım şuan 15 lira ve 20 yi görebilir diye tahmin ediyorum..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Hocam burası vadeli işlemler piyasası değil istediğin zaman satış yapabilirsin , ikinci olarakda hisse senetlerini birbiriyle mukayese etmek yanlış olur , ben 20 sene önce halka arzda 26 liradan BIMAS aldım şimdi 400 ü gördü , ASTOR a karşı BIMAS ı örnek vermem yanlış olur , MOGAN 11,33 lira ucuz bir fiyattan çıktı halka arza , bu sebeple alınır yazdım şuan 15 lira ve 20 yi görebilir diye tahmin ediyorum..
    astor da geçen yıl bu paradan arz olmuştu yani astordan ucuz arz oldu mogan
    bu arada astor yatırımcıyı üzmeye devam eder gibi duruyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Halka arzlarda çok az lot veriyor. Kaç lot alabildiniz?

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    astor da geçen yıl bu paradan arz olmuştu yani astordan ucuz arz oldu mogan
    bu arada astor yatırımcıyı üzmeye devam eder gibi duruyor
    Açıkladığı işler ve bilançosu çok iyi
    Bits30 da işlem görüyor ama anlamadığım şekilde 120 üzerinde bir türlü tutunamıyor.
    Uzun vadeci olduğum için düşüşleri ekleme fırsatı olarak görsemde yavaş ilerlemesi üzüyor tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

iki firmada enerji işi yapıyor ve yaklaşık aynı fiyatlardan arz oldular.
    Benim gördüğüm enerji firmaları ilk işlem zamanlarında güzel yükseliyor.
    Uzun vade beklenmiyorsa satılması gereken zamanı belirlemek önemli.
    Yatırım tavsiyesi değildir
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkladığı işler ve bilançosu çok iyi
    Bits30 da işlem görüyor ama anlamadığım şekilde 120 üzerinde bir türlü tutunamıyor.
    Uzun vadeci olduğum için düşüşleri ekleme fırsatı olarak görsemde yavaş ilerlemesi üzüyor tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

iki firmada enerji işi yapıyor ve yaklaşık aynı fiyatlardan arz oldular.
    Benim gördüğüm enerji firmaları ilk işlem zamanlarında güzel yükseliyor.
    Uzun vade beklenmiyorsa satılması gereken zamanı belirlemek önemli.
    Yatırım tavsiyesi değildir
    Uzun vadeli düşünenler borsayı anlık yada günlük takip etmeyenlerdir , borsa sıkı takip gerektirir tabiri caizse koku alma yeteneği olanlar para kazanır , alayım dursun diye düşünüyorsanız ya çok büyük şirketlere yada borsa yatırım fonlarına yönelmelisiniz..Astor özelinde bakarsak 12,50 den halka arzı olmuş şu an 113 lira ve 150 lirayı görmüş , siz sanırım 150 lira civarına yakınken aldınız :(

Motosikleti
    Hunk
    Uzun vadeli düşünenler borsayı anlık yada günlük takip etmeyenlerdir , borsa sıkı takip gerektirir tabiri caizse koku alma yeteneği olanlar para kazanır , alayım dursun diye düşünüyorsanız ya çok büyük şirketlere yada borsa yatırım fonlarına yönelmelisiniz..Astor özelinde bakarsak 12,50 den halka arzı olmuş şu an 113 lira ve 150 lirayı görmüş , siz sanırım 150 lira civarına yakınken aldınız :(
    Çok şükür 150 değil
    İlk arz olduğu günden beri var ama çok sembolik bir adetteydi uzun bir zamanca.
    Elimdeki diğer arz hisselerden gelen karları buraya aktardım 92 liraya çıktı maliyetim.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler