Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motosikletimi Garanti Dışı Bıraktılar - Avukat var mı ? Aprilia

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Demli Çay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildigim kadariyla Aprilia yi İtalyanlar bile tercih etmiyor.
    Patlamak icin bahane arayan motora bir de egzoz takmışın.

Baya aranmisiniz yani,aci bir ders almisiniz,gecmis olsun yine de.

Diger bir konu da, eğer motor garantiye girse, bu olumsuz durumdan haberimiz olur muydu ? Hic sanmiyorum =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

O segmentte alinabilecek en iyi makineyi almisiniz, güzel gunlerde kullanin.
    demli çay bey forumumuza hoş geldiniz
    Demli Çay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gözleri yollarda kalanlar vardı..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    hayırlı olsun, alemin kralı honda ne de olsa, hem keyifli bir model hem de çok sorun çıkarmaz.

2 yıl kadar RSV4 factory sahibi oldum. Kullandığım en eğlenceli motordu ama bakım-onarımlar açısından dertli bir süreçti, sattım. Noale fabrikası üretim kapasitesi az olmasına rağmen tasarım ve teknolojisiyle çok iddialı. Eskiden beri en iyi mühendislerle çalışıyorlar ama tasarım ekibiyle üretim arasında kopukluk ve kalite kontrol fiyaskoları var. Ducati daha büyük bir fabrika ve bunu sorunları VW grubu sayesinde aşıyor olabilir. Böyle sorunlar tüm markalarda karşımıza çıkabilir. Benim tavsiyem öfkelenmeden, moral bozup depresyona girmeden, hep kibar ve yumuşak bir üslupla derdimizi anlatmak ve dozunda ısrarcı olarak çözmeye çalışmak. Enflasyonun da etkisiyle ülkede ahlaki dejenerasyonun hızlandığını hepiniz hissediyorsunuzdur. En nihayetinde hak, hukuk vb artık ütopya... Vaktiyle Koşuyolu'ndaki Doğan-Trend ekibinden sık sık yardım talebim olmuştu ve hepsi de gayet iyi niyetli bir şekilde yardımcı olmaya çalıştı.
    killingroad bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Acikcasi ipleri kopardin mi bilmiyorum.
    Artik donulmez noktada degilsen,

Servis mudurunu karsina al ve "abi aprilia ya guvendim aldim,ben varlikli bir insan degilim uzun sure para biriktirdim bu motor icin,gercekten zor durumdayim pskolojim bozuldu.
    Biraz fevri davranışlar sergilemis olabilirim,bunun icin uzgunum.

İnternette ve youtube da yaptigim arastirmalarda bol miktarda rs660 toureg 660 konusu cikiyor.
    Belli ki bir sorun var bu motorlarda, slip on egzoz taktim diye lutfen beni zor durumda birakmayin.
    Motoru buraya getirken orjinal egzozu takma ihtiyacı bile duymadim,cunku bir sucum olabilecegi asla inamadim.

Piaggo ya durumu anlatirken benim tarafimda olursaniz cok memmun olurum gibi gibi makul bir tavir sergilersen ve
    Suclu olmadigin halde biraz sucu uzerine alirsan bence yardimci olurlar.

Umarim garantiye sokturabilirsin.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yetkili servisler garanti kapsamında işlem yapmayı sevmiyorlar , evet ilgili parçaları ücretsiz tedarik edebilirler ama marka ile distribütör arasında nasıl bir anlaşma varsa işçilikde tatmin olmuyorlar garanti söz konusu olduğunda , servis yetkilisi ile bir diyalog kurulabiliyorsa belki işçiliğin bir kısmını karşılama şartı ile garanti yürütülebilir , bazıları buna garantiye soksun diye servise rüşvetmi vereceğiz diyebilir artık adını siz ne koyarsınız bilemem , böyle bir durumda 100.000 tl yi bulabilecek bir masrafa karşı 5 ila 10.000 civarı gözden çıkarılabilir..
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servisler garanti kapsamında işlem yapmayı sevmiyorlar , evet ilgili parçaları ücretsiz tedarik edebilirler ama marka ile distribütör arasında nasıl bir anlaşma varsa işçilikde tatmin olmuyorlar garanti söz konusu olduğunda ,
    Doğan Trend özelindeki uygulamayı bilmiyorum ancak şu sıralar proje yaptığım bir otomotiv firması bunu net şekilde dile getirdi. Normalde yetkili servislerin işçilik saat ücretlerini de distribütör firma belirliyor, atıyorum saati 850TL. Lakin garantiden yapılacak işlemler olduğunda, bu firma bunu yine atıyorum 700TL olarak öderim sana diyor servise. Tüm firmalarda durum böyle değil, ancak bunu yapan firmalar var. Bu da maalesef servislerin garantiden işlem yapmayı istememesine neden olabiliyor işte.

Buradaki konu bundan bağımsız tabi. Burada Doğan Trend ile iletişime geçilebilir, Doğan Trend bunu İtalya onaylamazsa ki onaylamaz, kendi bütçesinden garanti dahilinde işleme çevirebilir. Yoksa yine Doğan Trend özelinde sürecin detaylarını bilmiyorum ama, böyle mekanik bir motor hasarı durumunda bu garanti onayı İtalya'dan geliyordur, asla Türkiye kendi başına bunun son kararını veremez. DT Türkiye garanti talebini yapar, İtalya OK veya değil der.
    Cyan ve pea bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Servis isterse kitabına uydurur sonuçta bir motor için İtalya'dan mühendis gönderecek değiller , zaten kronik sıkıntılar varmış çokda sorgulamazlar herhalde..
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Adam Toureg 660 alıyor,akrapovic egzoz takıyor

Burada kotu haberler geliyor

Ve 3 gun önce yayınladığı video da Aprilia garantiye sokmus motoru

https://www.youtube.com/watch?v=F9UQ...nel=PNWVoyager

Youtube ve internette bol bol kaynak var.Nikifurie nin tavsiyesi bence cok mantıklı,elden para vermek yani.
    Tatli dille konusmak lazım..Sonuçta motorlarının ne mal olduğunu senden benden iyi biliyorlar.

Tenere 700 varken neden insan gidip Toureg alır o da ayri bir konu.Benim kafam almıyor bunu.
    espresso ve ersinylmzi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione Navale
    Ben de Moto Guzzi aldım. Hata mı yapmış oluyorum? Kusura bakmayın da 10 yıl önce Hondacılar Tenere' ye teneke diyorlardı.

Aprilia da alamıycaksak oturup ağlayalım.

O zaman Royal, Triumph, Norton vs Türkiye' ye hiç gelmesin.

Slip on egzostu aksesuar olarak bir çok resmi sitede satıyorlar. Akrapoviç takılan tüm motorlar garanti dışı mı olacak?

Bence DT ve servisin İtalya ile görüşüp bu sorunları ortadan kaldırması gerekir. Marka imajı, güvenilirliği sıfır.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Bana göre kesinlikle bir araç motor modifiye edilmemeli,
    yamtareroglu bunu beğendi.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Türkiye'de bir ürünün garanti dışında bırakılıp bırakılmaması tümüyle markanın ya da servislerin vicdanına ve iş etiğine kalmıştır. Garanti dışı bırakmak isterlerse muhakkak bir gerekçe uydururlar. Yanı sıra serviste çalışan kişinin ruh haline ve tanıdıklığına göre bile değişebilir. Bu sebeple bir ürün garantiye gönderildiğinde sıfırı ile değiştirilirse anormal derecede mutlu oluyoruz, halbuki normali bu.
    espresso bunu beğendi.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    abi bu demli çayı namı diğer hırbonen seversiniz sevmezsin (bende bayılmıyorum ^^ ) ama şu yaptığı çok kıymetli. araştırmış çokda güzel bilgi.

Bu sefer niye banlandı acaba :/
    espresso bunu beğendi.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendisi yeğenim değil kardeşim. Beğense şaşardım.

Onda teferruatla ilgili takıntı var. Motor yağı için İtalya da ki fabrikayı aramıştı. Önerdikleri yağı neden, niçin öneriyorlar diye

Adamlar da ciddi ciddi cevap verdiler.

Kesin balata fabrikasını da aramıştır oradan aklına yatmayan bir cevap aldığı için senin balataları beğenmemiştir.
    bence aşırı takıntılık bi durum hayatı zindana çevirir
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ulen ülkede anayasayı askıya aldılar siz ürünün garanti dışı kalmasını sayfalarca tartışmışsınız
    espresso, babaçi ve Mamba09 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Fure61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slip on egzostu aksesuar olarak bir çok resmi sitede satıyorlar. Akrapoviç takılan tüm motorlar garanti dışı mı olacak?
    Yoo tümü garanti dışı değil.
    Akrapovic'in kendinden alır takarsan garanti dışı.
    Aliexpress'ten alırsan garanti dışı.
    V100 için kim üretti bilmiyorum ama Guzzi üzerinden gider o egzozu alırsan garanti devam. RS660'ta da bunu yapabileceğin iki yol var.
    Birincisi Akrapovic'ten RS660 için üretilen egzozu Aprilia üzerinden alırsın, o egzoz yazılımıyla beraber geliyor, servisten alırsın takar yazılımını yüklerler garanti devam. Ya da fabrikadan egzozlu gelen Extrema'yı alırsın, zaten fabrikadan o egzozla çıkıyor.
    Fure61 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gecmis olsun.

Son durum nedir şimdi ?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)