Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Freccia 150 - Arora Max-T 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar. Aslında daha farklı planlarım vardı ama maalesef bir takım ekonomik sıkıntılardan ötürü bütçemi ciddi oranda düşürmem gerekti. Bütçeme göre de baya kıyas videoları ve elemeler yaparak bu iki motor arasında kaldım. İkisinin de kendine özel iyi yanları ve eksileri var, ayrıca fiyat olarak da birbirlerine çok yakınlar bu yüzden kararsız kalıyorum. Freccia top speed, hızlanma ve süspansiyon konusunda çok iyi ancak görünüm olarak max-t'ye göre çok daha kalıpsız ve küçük kalıyor. Max-t ise donanım olarak daha iyi ekran yansıtma navigasyon, çakmaklık, 2 USB girişi gibi gibi özellikler de bulunuyor ancak süspansiyonları çok çok sertmiş. Evet biraz kişisel zevke dayalı bir soru ama sizce her ne kadar donanımı ve görünümü daha çok hoşunuza gitse de sırf top speed'i 20km daha fazla olduğu için Freccia alır mıydınız? (Freccia 125km, Max-t 105km) Freccianın görünümünü sevmiyorum pek ve küçük ama tork ve top speed'i bu şekilde yüksek olduğu için kafamı karıştırıyor. Tabii servis ve kalite de önemli. Öneriniz nedir? Bazı teknik bilgiler şu şekilde:

Freccia
    16.40 beygir
    14.60nm
    155kg
    125 top speed

Max-T
    14.30 beygir
    14.50nm
    151kg
    105 top speed
    ugrcnd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Kardeşim Freccia sahibiyim şu an alıyor olsam bu tecrübe ile yine Freccia alırım. Önerim Freccia.

Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Freccia sahibiyim şu an alıyor olsam bu tecrübe ile yine Freccia alırım. Önerim Freccia.
    Hocam videolarda falan çok küçük gibi kalıyor sanki altımızda öyle mi acaba? Öyleyse ya da değilse sizin boy kaç acaba ve gerçekten 120-25 top speed yapıyor mu? Genel olarak hangi özelliklerinden memnunsunuz?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla bende yeni scooter aldım 2 kere bindim daha.baya bir model inceledim eledim bütçeye ödemeye göre her markaya baktım diyebilirim.varsa az daha bütçe sym jetx de tavsiye ederim.az biraz fiyat farklıyla çok daha kaliteli dayanıklı bir model almış olursun.çinlilier ciddi fiyat arttırdı yansıttı albenisini kaybetmeye başladı.illede bu 2si olacak dersen freccia 1 tık daha iyiyim diyor.maxt alacak biri olarak fp dan ötürü bu kıyasta freccia derdim.kymco sym modellerinede bakmadan geçme

Motosikleti
    Kymco AK550
    freccia ve maxt kasa olarak hemen hemen aynıdır. neden size küçük göründü bilmiyorum. freccia kullandım bir sene ve çok memnundum. artçı ile 117, tek başıma 120 gördüm ama sonuna kadar da zorlamadım. maxt gerçekten 105'te kalıyorsa otobanda sağ şeritteki kamyonları sollarken sorun çıkarabilir.

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    freccia ve maxt kasa olarak hemen hemen aynıdır. neden size küçük göründü bilmiyorum. freccia kullandım bir sene ve çok memnundum. artçı ile 117, tek başıma 120 gördüm ama sonuna kadar da zorlamadım. maxt gerçekten 105'te kalıyorsa otobanda sağ şeritteki kamyonları sollarken sorun çıkarabilir.
    Evet maalesef 105 top speed çok fazla video izledim direkt kesici giriyor devreye.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı AyberkBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet maalesef 105 top speed çok fazla video izledim direkt kesici giriyor devreye.
    biz artçıyla istanbul-iznik git gel yaptık mesela. hiç zorlamadı bizi ve konforu da iyiydi. eşim nc750'dekine göre daha rahat oluyordu freccia'da.

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz artçıyla istanbul-iznik git gel yaptık mesela. hiç zorlamadı bizi ve konforu da iyiydi. eşim nc750'dekine göre daha rahat oluyordu freccia'da.
    Çok sağolun tercihimi frecciadan yana yapıcam.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı AyberkBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolun tercihimi frecciadan yana yapıcam.
    hayırlısı olsun, güle güle kullanın inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)