Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

10 - 15 bin TL arasında kask almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım arkadaşlar. Hem kendime hemde artçım için hangi markalar daha sessiz olur ve daha dayanıklı yardımcı olur musunuz? Bindiğim motor NC 700 integra.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı karacaibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 - 15 bin TL arasında kask almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım arkadaşlar. Hem kendime hemde artçım için hangi markalar daha sessiz olur ve daha dayanıklı yardımcı olur musunuz? Bindiğim motor NC 700 integra.
    sessiz arıyorsan hiç düşünmeden Schuberth bak
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sessiz arıyorsan hiç düşünmeden Schuberth bak
    Sıfır fikatları 20 binden başlıyor onlarında ama

Scorpion exo 1400 air fiber ve carbon modellerine bakabilirisiz.

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scorpion exo 1400 air fiber ve carbon modellerine bakabilirisiz.
    Araştırıyorum hemen

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Scorpion Covert FX kullanıyorum. Fiberglas olduğu için hafif, ECE 22.06 sertifikalı olduğu için de güvenlik düzeyi en üst seviyede. Tek kötü yanı, yine kısmen ECE 22.06 nedeniyle dış kabuğu bayağı hacimli bir kask olması. Güvenlik için mutlaka ECE 22.06 sertifikalı bir kask almanızı öneririm. Ayrıca kişisel tecrübem olmamakla beraber karbon kaskların çok hafif, ama fiberglaslara göre daha gürültülü olduğunu duydum. Öncelik sessizlikse karbon çok uygun olmayabilir.

HJC'nin RPHA serisinin de övgüsünü çok duydum, kişisel olarak hiç kullanmadım. Sessizlik konusuna dair genel bir şey söyleyemem, biraz öznel bir konu gibi geliyor bana. Champion Helmets'ın YouTube kanalında bu konularda iyi inceleme ve karşılaştırma videoları var, onları izleyebilirsiniz.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    LS2 Challenger kullanıyorum scooter kullanırken. Fiyat-performans seklinde dusunebilirsiniz. Çok sessiz oldugunu söyleyemem ama fiber kabuk en azından.

AGV K6 var büyük motorda kullandıgım. 20K bandında ama AGV K5 e de bakabilirsiniz 15K bandında. Tasarımları hoş kasklar ve oldukca hafifler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scorpion Covert FX kullanıyorum. Fiberglas olduğu için hafif, ECE 22.06 sertifikalı olduğu için de güvenlik düzeyi en üst seviyede. Tek kötü yanı, yine kısmen ECE 22.06 nedeniyle dış kabuğu bayağı hacimli bir kask olması. Güvenlik için mutlaka ECE 22.06 sertifikalı bir kask almanızı öneririm. Ayrıca kişisel tecrübem olmamakla beraber karbon kaskların çok hafif, ama fiberglaslara göre daha gürültülü olduğunu duydum. Öncelik sessizlikse karbon çok uygun olmayabilir.

HJC'nin RPHA serisinin de övgüsünü çok duydum, kişisel olarak hiç kullanmadım. Sessizlik konusuna dair genel bir şey söyleyemem, biraz öznel bir konu gibi geliyor bana. Champion Helmets'ın YouTube kanalında bu konularda iyi inceleme ve karşılaştırma videoları var, onları izleyebilirsiniz.
    10 15 bin arasında genelde herkes scorpion kaskını öneriyorlar yani en ağır basan marka. Hjc de iyi marka ikisinin arasında kaldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:28 ----------

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 Challenger kullanıyorum scooter kullanırken. Fiyat-performans seklinde dusunebilirsiniz. Çok sessiz oldugunu söyleyemem ama fiber kabuk en azından.

AGV K6 var büyük motorda kullandıgım. 20K bandında ama AGV K5 e de bakabilirsiniz 15K bandında. Tasarımları hoş kasklar ve oldukca hafifler.
    Agv k5 kullanan bulamadım yani ne kadar sessiz ve sağlamlığını öğrenmek için

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alacağınız kask ne olursa olsun hiçbir kask kulak tıkacının sessizliğini, konforunu size veremez. Mutlaka bir çift kulak tıkacı da alalım.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Nexx Viliture çene açılır modelini kullanıyorum. Çok memnunum. Portekiz malı, baya iyi yalıtımı var. Alpina nın kulak tıkaçlarını da tavsiye ederim. Onlar olmadan uzun yol düşünemiyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağınız kask ne olursa olsun hiçbir kask kulak tıkacının sessizliğini, konforunu size veremez. Mutlaka bir çift kulak tıkacı da alalım.
    Hakikaten yahu; gürültü seviyesi bir kaskta en son bakacağım konu, ürün bakarken bu konuyu araştırmıyorum bile.

Arkadaşlar, kısa süre ve mesafeli, nispeten düşük sürat şehir içi kullanımları haricinde kulak tıkacı olmadan motosiklet kullanmayın. Sürekli gürültü kulakları haşat ediyor. En sessiz kaskta bile uzun vadede işitme kaybı yaşayabilirsiniz.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Bende de challenger var. Ozellikle interkom bagladiktan sonra icerisi sanirsin 180 desibel :( alpine kulaklik aldim mecbur hemen.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    mümkünse eski model alma.teknoloji gelişiyor kasklar iyileşiyor.scorpion amerikan malı,iyi dizaynırlarla çalışıyorlar.üretimleri çok sıkı denetimde.520 modeli yarıslarda kullanıldı.
    1400 modeli çok tutuldu.şuan ultra tct diye patentli kabuk yapısı var.ben hx1 modelini aldım 9500 tl.
    covert fx,1400,hx1,exo r1 modelleri güncel.
    sanırım 520 modeli biraz eski.
    motomaxda havaleye indirim var.vade farksız 6 taksit var.
    diger markalar için yorum yapamam

Hiç denemedim deneyeceğim hemen. Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten yahu; gürültü seviyesi bir kaskta en son bakacağım konu, ürün bakarken bu konuyu araştırmıyorum bile.

Arkadaşlar, kısa süre ve mesafeli, nispeten düşük sürat şehir içi kullanımları haricinde kulak tıkacı olmadan motosiklet kullanmayın. Sürekli gürültü kulakları haşat ediyor. En sessiz kaskta bile uzun vadede işitme kaybı yaşayabilirsiniz.
    Haftada 500 600 km yol yapıyorum iş dolayısıyla. Kulak tıkacının siparişini verdim. Teşekkür ederim. Peki tavsiye ettiğiniz bir marka model varmıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı misterrium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de challenger var. Ozellikle interkom bagladiktan sonra icerisi sanirsin 180 desibel :( alpine kulaklik aldim mecbur hemen.
    Bende sipariş verdim.
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Haftada 500 600 km yol yapıyorum iş dolayısıyla. Kulak tıkacının siparişini verdim. Teşekkür ederim. Peki tavsiye ettiğiniz bir marka model varmıdır?
    Cyan güzel bir cevap verecektir. Bu işte en kaliteli markalardan biri Alpine Motosafe'tir. Yine de ekonomik bir şeyler ararsanız şu aşağıdaki tıkaçlar da iş görüyor.

Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mümkünse eski model alma.teknoloji gelişiyor kasklar iyileşiyor.scorpion amerikan malı,iyi dizaynırlarla çalışıyorlar.üretimleri çok sıkı denetimde.520 modeli yarıslarda kullanıldı.
    1400 modeli çok tutuldu.şuan ultra tct diye patentli kabuk yapısı var.ben hx1 modelini aldım 9500 tl.
    covert fx,1400,hx1,exo r1 modelleri güncel.
    sanırım 520 modeli biraz eski.
    motomaxda havaleye indirim var.vade farksız 6 taksit var.
    diger markalar için yorum yapamam
    Scorpion EXO 1400 Evo Air Carbon Kydra modeli hoşuma gitti bayada kullanan var. Büyük ihtimalle bunda karar kıldım

Scorpion EXO 1400 Evo Air Carbon Kydra modeli hoşuma gitti bayada kullanan var. Büyük ihtimalle bunda karar kıldım
    Ben exo 1400 air tct fiber modelini kullanıyorum,çok konforlu güzel kask,karbon olanları 150 gr daha hafif.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Cyan güzel bir cevap verecektir. Bu işte en kaliteli markalardan biri Alpine Motosafe'tir. Yine de ekonomik bir şeyler ararsanız şu aşağıdaki tıkaçlar da iş görüyor.

https://i.hizliresim.com/c7m4s2g.jpg
    Evet işin lüksüne girecekseniz Alpine Motosafe Race'ler güzel, @tommygun'ın gösterdiği şekilde olanlar da iyi, torbayla 50şer 100'er satılanlar da olur.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)