Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Xiaomi taşınabilir hava kompresörü

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    2,5 yıl oldu hala sağlam motosıklet ve araba ıcın yeterlı arabanın 1 lastığı anca sıser pıl omru azaldı tabı artık ama motor 2 lastık cok rahat sısırıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    hepsiburada da şöyle bir model gördüm, bugüne özel indirimde.
    nasıldır, iyimidir kötümüdür bilmiyorum. ama fiyatı uygun görünüyor.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-70mai-tasinabilir-arac-hava-kompresoru-tp04-p-HBCV00001GUUPD?magaza=Torima

not: siteyle/ürünle/satıcı ile hiç bir bağım yok.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Xiaomi'ye çok güvenmediğim için Bosch'unkini aldım.
    Patlak 140/70-13" scooter lastiğini 2-3 dakika içerisinde 35 psi'a getirdi.

Ama şu tarz bir adaptör şart. Pompanın ucunu 5 dakikada anca takabildim, elimin çizilmedik yeri kalmadı.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xiaomi'ye çok güvenmediğim için Bosch'unkini aldım.
    Patlak 140/70-13" scooter lastiğini 2-3 dakika içerisinde 35 psi'a getirdi.

Ama şu tarz bir adaptör şart. Pompanın ucunu 5 dakikada anca takabildim, elimin çizilmedik yeri kalmadı.
    https://m.media-amazon.com/images/I/...AC_SL1500_.jpg
    Bosch çok büyük değil mi yanınızda taşımak için. O sebepten eleyip xiaomi modellerine bakıyordum ben de. Fotoğraflarda bi tık büyük duruyor gibi, sizin fikrinizi alayım
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Şurada karşılaştırma var. Boyut açısından fikir verebilir:

Benim alma sebebim, sabah karşılaşılan küçük sürprizler. Zaten evden işe, işten eve sürüyorum. Amacım eve gelince lastikte çivi mivi görürsem fitille tamir edip, bu pompayla şişirmek. Dolayısıyla boyut çok umrumda değil.

Yolda lastiğim patlarsa da tamir kitinde Co2 kartuşları var. En yakın benzinliğe kadar idare eder.
    selsa bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bosch çok büyük değil mi yanınızda taşımak için. O sebepten eleyip xiaomi modellerine bakıyordum ben de. Fotoğraflarda bi tık büyük duruyor gibi, sizin fikrinizi alayım
    Bosch büyük.
    Lastiğe bağlantı uçları da hemen hemen hepsinde aynı. ben lastik değiştirirken sibopları metal L şeklinde olanlardan almıştım, pompa bağlamak kolay oluyor bu şekilde olunca, yoksa daracık yerden elimle pompa hortumunu sipop ucuna takmak zor oluyordu.

xioami'den memnunum, bozulursa yine aynısını alırım, hem bagajda çok yer kaplamıyor hem de şarjı hala yeterli.
    ben lastiklere formulax marka jel uyguladım, çivi falan girerse çiviyi çıkar havayı tamamla devam et şeklinde tamir gerektirmeyen sürekli lastik ömrü kadar kalıcı bir jel ama lastikleri değiştireli 2 yıl oldu hala bir kere bile patlamadı, en azından kafam rahat.

şimdi kış geldiği içi xioami pompa arabanın bagajında duruyor, olur da lastik patlarsa arabada kriko bile yok, ufak tefek çivi girmesinde şişirip en yakın tamirciye götürsün yeter, yoksa çekici çağırırım hiç uğraşamam, stepne var ama ulaşması zor yerde.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bosch büyük.
    Lastiğe bağlantı uçları da hemen hemen hepsinde aynı. ben lastik değiştirirken sibopları metal L şeklinde olanlardan almıştım, pompa bağlamak kolay oluyor bu şekilde olunca, yoksa daracık yerden elimle pompa hortumunu sipop ucuna takmak zor oluyordu.

xioami'den memnunum, bozulursa yine aynısını alırım, hem bagajda çok yer kaplamıyor hem de şarjı hala yeterli.
    ben lastiklere formulax marka jel uyguladım, çivi falan girerse çiviyi çıkar havayı tamamla devam et şeklinde tamir gerektirmeyen sürekli lastik ömrü kadar kalıcı bir jel ama lastikleri değiştireli 2 yıl oldu hala bir kere bile patlamadı, en azından kafam rahat.

şimdi kış geldiği içi xioami pompa arabanın bagajında duruyor, olur da lastik patlarsa arabada kriko bile yok, ufak tefek çivi girmesinde şişirip en yakın tamirciye götürsün yeter, yoksa çekici çağırırım hiç uğraşamam, stepne var ama ulaşması zor yerde.
    Aynı şekilde koltuk altında tutacağımdan xiaomi bana da mantıklı geliyor. Eyvallah yorum için.
    ERROR88 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bosch büyük.

Xiaomi kolay kolay bozulmaz bence, en fazla pili eskir, onu da (hobi projesi olarak) içini açıp değiştirebilirsin diye düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Dün bi baktım o gözle de açılabilmesi için bir vida falan bişey göremedim. Kanırtma usulü açılabiliyor sanırım.
    Hava da soğumuşken bugün lastiği şişirme hızına ölçerek bakmak istiyorum aslında. İşten kafayı kaldırabilirsem bir deneyeyim.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750X
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsiburada da şöyle bir model gördüm, bugüne özel indirimde.
    nasıldır, iyimidir kötümüdür bilmiyorum. ama fiyatı uygun görünüyor.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-70mai-tasinabilir-arac-hava-kompresoru-tp04-p-HBCV00001GUUPD?magaza=Torima

not: siteyle/ürünle/satıcı ile hiç bir bağım yok.
    Bu şarjlı değil çakmaktan çalışıyor. Bilginiz olsun
    espresso ve ERROR88 bunu beğendiler.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Xiaomi taşınabilir hava kompresörünü 1 senedir kullanıyorum.
    Şarj konusunda sıkıntı yaşadığımı hiç hissetmedim.
    Bisiklet, motosiklet ve araba lastiği şişirmek için kullanıyorum.
    Açıkçası düzenli olarak lastik havalarını kontrol edip şişirmek için kullandığımdan neredeyse şarj etmiyorum bile.
    Performansı bana gayet yeterli geldi. Tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xiaomi kolay kolay bozulmaz bence, en fazla pili eskir, onu da (hobi projesi olarak) içini açıp değiştirebilirsin diye düşünüyorum.
    Benim ilk aldığım xiaomi hava pompası 8. ayda bozuldu. Hortumu çıkarınca çalışmadı. Şarj ettim yine yok garanti ile servise verdim bir ay durdu. Sonra tamir olmuyor diye ücreti iade ettiler. Aldığımda 900 küsür tl lerdeydi sonra 1800 tl doğru çıktı fiyatı bayıldık o kadar para aldık. Bozulduktan sonra bosch easy pump aldım. Çok hava kaçırıyor diye satmayı düşünüyorum. Bosch dan kazığı yiyince osram, michelin vs. diper markaların nasıl olacağını bilemediğimden dolayı tekrar xiaomi aldım. Ne varsa xiaomi de var yine.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ilk aldığım xiaomi hava pompası 8. ayda bozuldu. Hortumu çıkarınca çalışmadı. Şarj ettim yine yok garanti ile servise verdim bir ay durdu. Sonra tamir olmuyor diye ücreti iade ettiler. Aldığımda 900 küsür tl lerdeydi sonra 1800 tl doğru çıktı fiyatı bayıldık o kadar para aldık. Bozulduktan sonra bosch easy pump aldım. Çok hava kaçırıyor diye satmayı düşünüyorum. Bosch dan kazığı yiyince osram, michelin vs. diper markaların nasıl olacağını bilemediğimden dolayı tekrar xiaomi aldım. Ne varsa xiaomi de var yine.
    Bendeki xioami de normalde hortumu çıkarınca çalışması lazımken ara sıra çalışmamaya başladı, hortumun takıldığı yerde içeride bir switch var o tozlanınca falan takılı kalıyor herhalde deyp oraya elektronik devre temizleyici sprey sıktım yağsız olandan düzeldi.
    Cyan ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bendeki xioami de normalde hortumu çıkarınca çalışması lazımken ara sıra çalışmamaya başladı, hortumun takıldığı yerde içeride bir switch var o tozlanınca falan takılı kalıyor herhalde deyp oraya elektronik devre temizleyici sprey sıktım yağsız olandan düzeldi.
    Bende de bazen algılamıyor, özellikle hızlı çekince. Yavaş çekince %90 algılıyor. Fazla can sıkmaya başlarsa senin yaptığını yaparım, iyi fikir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bende de bazen algılamıyor, özellikle hızlı çekince. Yavaş çekince %90 algılıyor. Fazla can sıkmaya başlarsa senin yaptığını yaparım, iyi fikir.
    Ama dikkt et, yağlı contact sprey oraları bozabilir.
    içinde alkol olan elektronik devre temizleyici sprey sıkmıştım. Elektronik devre kartlarını falan komple bu spreyle yıkasam bir şey olmuyordu o spreylerden.
    Cyan bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Eninde sonunda piston contasi yanacaktir. YouTube'ta degistirme videolari var ama kolay degil.

Bende buyukce bir alet var. Sarjli degil, akuye takip calisiyor. Onun icin bu urun kadar pratik degil malesef. Lakin kocaman motoru var, onun icin cabuk sisiriyor. Ama daha da onemlisi lastigi sisiren piston/silindir kismi acikta, dokum metal, ve etrafinda heat sink'ler var. Ona ragmen kisa surede isiniyor o kisim.

Xiaomi arada bir 3-5 PSI atmak icin gayet guzel bir urun. Ama sifirdan lastigi doldurma, birkac araca surekli ayar yapma durumunda bir sure sonra isiya yenik dusecektir piston kismi. Gerci bu kucuk ebattaki her kompresor icin gecerli.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eninde sonunda piston contasi yanacaktir. YouTube'ta degistirme videolari var ama kolay degil.

Bende buyukce bir alet var. Sarjli degil, akuye takip calisiyor. Onun icin bu urun kadar pratik degil malesef. Lakin kocaman motoru var, onun icin cabuk sisiriyor. Ama daha da onemlisi lastigi sisiren piston/silindir kismi acikta, dokum metal, ve etrafinda heat sink'ler var. Ona ragmen kisa surede isiniyor o kisim.

Xiaomi arada bir 3-5 PSI atmak icin gayet guzel bir urun. Ama sifirdan lastigi doldurma, birkac araca surekli ayar yapma durumunda bir sure sonra isiya yenik dusecektir piston kismi. Gerci bu kucuk ebattaki her kompresor icin gecerli.
    Doğru, ben sadece 2-3 PSI basmak için kullanıyorum. Bu amaçla aldım zaten, lastik basınçlarını yola çıkmadan önce yerinde kontrol edebilmek ve gerekiyorsa ufak farkları düzeltmek için.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Geçen Kurban bayramında Bursa çıkışlı Akdeniz - Ege turuna çıktık. Çıkmadan önce 1000 tl ye aldık ürünü. Bayram arefesinde Phaselis antik kentinde lastik patladı. Oradan lastikçiye kadar götürüp bizi kurtarıcı çağırmaktan ve belkide arefe günü 3-4 kat masraftan kurtardığı için on numara bir alettir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Aynı şekilde koltuk altında tutacağımdan xiaomi bana da mantıklı geliyor. Eyvallah yorum için.

Xiaomi de koltuk altına sığmıyormuş bu arada Yeni geldi siparişi, neyse değerlerini farklı aletlerde kontrol ettim hepsi net sayılardı.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Xiaomi de koltuk altına sığmıyormuş bu arada Yeni geldi siparişi, neyse değerlerini farklı aletlerde kontrol ettim hepsi net sayılardı.
    Siz koltuk altı yazınca direkt aklıma xmax koltuk altı geldi, nasıl sığmıyor yaa dedim, ama sonra gördüm vstrom 800'müş sizin motor.

Cyan'ın vstrom'da arka çanta var, o rahat rahat taşıyor yanında. Arka çanta ile bagaj kapasitesi xmax kadar oluyor.
    selsa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)