Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ehliyete El Konuldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyükçekme'deyken içme mevzuları oldu mu arkadaşlara Kadıköy'de buluşalım diyordum. Metrobüsle gidilebiliyor ve tek araç
    Abi metrobüsle aynı gün içinde Beylikdüzü son duraktan Söğütlüçeşme'ye gidip dönene hacı diyorlar. Mübarek yol bitmiyor, eski zamanlardaki Hac seyahatleri gibi.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi metrobüsle aynı gün içinde Beylikdüzü son duraktan Söğütlüçeşme'ye gidip dönene hacı diyorlar. Mübarek yol bitmiyor, eski zamanlardaki Hac seyahatleri gibi.
    Evet Eski zamanlardaki hac seyahatleri gibi.

Hele dönüşte gece 2-3 gibi saatlerdeki metrobüsler çok eğlenceli oluyor, metrobüste herkes o saatte kafa 5 milyon olunca herhes birbirinin halindne anlıyor, nedense çok fazla hırt tipler de olmuyor, klasik kadıköyde içen tayfa oluyor, gün içindeki metrobüs seferlerinden daha rahat oluyor aslında.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet Eski zamanlardaki hac seyahatleri gibi.

Hele dönüşte gece 2-3 gibi saatlerdeki metrobüsler çok eğlenceli oluyor, metrobüste herkes o saatte kafa 5 milyon olunca herhes birbirinin halindne anlıyor, nedense çok fazla hırt tipler de olmuyor, klasik kadıköyde içen tayfa oluyor, gün içindeki metrobüs seferlerinden daha rahat oluyor aslında.
    O yol ayık kafa çekilmez; zamanında Zincirlikuyu - Yenibosna arası kullanıyordum, onda bile hafakanlar basıyordu. Söğütlüçeşme - Beylikdüzü arasını hayal bile edemiyorum. (İETT sitesinde 44 istasyon 100dk diyor. 100dk biraz iyimser sanki...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yol ayık kafa çekilmez; zamanında Zincirlikuyu - Yenibosna arası kullanıyordum, onda bile hafakanlar basıyordu. Söğütlüçeşme - Beylikdüzü arasını hayal bile edemiyorum. (İETT sitesinde 44 istasyon 100dk diyor. 100dk biraz iyimser sanki...)
    Beylikdüzü son durak ile Kadıköy Söğütlüçeşme arası yaklaşık 1 saat 45 dakika falan sürüyor.
    ilk duraktan binip oturmadan ayakta çekilecek yok değil.
    Cyan bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bana kalsa hiç ehliyet vermemek, üstüne de psikiyatrik değerlendirmeye tabi tutulması gerekir ama bana kalmıyor işte.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    İçin, içelim herkes içsin; içelim güzelleşelim. Bir goca Moğla'lı(Muğla'lı)der ki; İçipdurum, içipdurusun, içipduru, içipduruz, içipdurusunuz, icipdurular 😂emme eve taksiye minip öyle gidin bizimolan, motura minmen gari😊
    espresso, haluk23, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyi dost; alkol kullanmayıp arabası olan dosttur.

-Hilal Cebeci
    Alkol almadığım için ortamların en sevilen şoförüyüm. Alkol almadığım için alkol masalarının en sevilmeyen arkadaşıyım. Siz rakı, bira derken ben mezeleri löpletiyorum
    espresso ve Khaira bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkol almadığım için ortamların en sevilen şoförüyüm. Alkol almadığım için alkol masalarının en sevilmeyen arkadaşıyım. Siz rakı, bira derken ben mezeleri löpletiyorum

tipik bir durum sanırım. bir önceki sayfada bahsettıgım alkol almayan arkadaşım masadaki çerez mısır herşeyi avuç avuç yiyor.

biranın yanına 2 fıstık atalım agzımıza diyoruz bir bakıyoruz bitmiş.

bu nedenle fıstık gelince 30 saniye içinde hepimiz çullanıyorduk.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içki içmeyen ama içen arkadaşlarına şoförlük yapanlara bütün mezeler helal. Afiyet olsun.

Alkol vücuttan büyük oranda solunum yolu, nefes ile atılır. Bu nedenle kandaki alkol seviyesi, geçen süreye göre, kişiden kişiye farklı değerlerde olur. Vücudu iri, solunum kapasitesi yüksek, karaciğer vs. organları iyi çalışan ve yeterli miktarda su alan kişide kandaki alkol değeri daha hızlı düşerken, adem elması çıkık, 32 beden, tüy siklet ve sinirli tiplerde seviye daha uzun süre yüksek kalır.
    NŞA bir kadeh rakı 2 saat sonra 0.50 promil altı alkol çıkaracak seviyeye düşebilir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içki içmeyen ama içen arkadaşlarına şoförlük yapanlara bütün mezeler helal. Afiyet olsun.
    Bizde alkol alımı sıklıkla iş çıkışlarına rastladığından, sırf bu iş için yeğenimi işe aldım. Benim içtiğim ortamda o içmez, şoförlüğüne güvendiğim de nadir insanlardandır.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş ver arkadaşın düşünsün uzar mı, kısalır mı?
    Ara sıra yanına takıldığım eczacı bir ahbap vardı oradan biliyorum. Eczaneden "mavi hap" isteyenler de hep bir arkadaş için isterler.
    Hatta bir keresinde bayan kalfaya derdini anlatamayan bir amca kendisine ilacı almasına yardımcı oldum diye sonraki hafta benim için bir çuval ceviz getirmişti eczaneye. Amca altmışından sonra kendinden 20-25 yaş küçük biriyle evlenmiş takviye kuvvete ihtiyaç duyuyor ama söylemeye utanıyordu. Ben de durumu çakozlayınca raftan alıp vermiştim.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Yarın akşam 13-14 kişi ailece Kadıköy e Rakı-Balık için gideceğiz. Rezervasyon ile 2-3 gün önceden ararsan zar zor yer bulunuyor. Rezervasyonsuz ancak bir masayı kalkarken yakalarsanız. İnanılmaz kalabalık. Bu arada mesela Yeni Meyhane fix menü kişi başı 900 TL. Keyif işleri gittikçe zorlaşıyor. Bir akşam dışarı çıkmak 2 oğlum ve eşimle neredeyse 5.000 TL.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın akşam 13-14 kişi ailece Kadıköy e Rakı-Balık için gideceğiz. Rezervasyon ile 2-3 gün önceden ararsan zar zor yer bulunuyor. Rezervasyonsuz ancak bir masayı kalkarken yakalarsanız. İnanılmaz kalabalık. Bu arada mesela Yeni Meyhane fix menü kişi başı 900 TL. Keyif işleri gittikçe zorlaşıyor. Bir akşam dışarı çıkmak 2 oğlum ve eşimle neredeyse 5.000 TL.
    Artık kadıköy mekanları kişi başı en az 1200 lira hatta 1500 lira gibi hesaplamak lazım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artık kadıköy mekanları kişi başı en az 1200 lira hatta 1500 lira gibi hesaplamak lazım.
    geçen ay kadıköye gittim; paran olsa da olmuyor onu fark ettim :D

saat 6da bir mekana oturduk kimse yoktu. 8 gibi canlı müzik olan bir yere geçelim dedik. kalkarken bizim mekanda insanlar oturmak için sıra beklıyordu.

1.5 saat tüm kadıköyü turladık, oturacak 1 tane mekan bulamadık, heryer agzına kadar full. Sonradan ögrendim ki bu tür mekanları 6-7 gibi önden gelip parselliyorlarmış 10da başlayacak canlı müziği beklıyorlarmış, braz daha düzenli yerler rezervasyonsuz almıyormuş. sıçarlar dedik beşiktaşa döndük :D
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Konusu açılmışken hatırlatayım, motosiklette alkol sınırı otomobillerdeki gibi değil yani bir bira içtim sınırı geçmiyordur bişi olmaz demeyin.
    0,20 promilmiş 33'lük bira içip 1 saat beklersek sıkıntı yok sanırım (şaka tabiki) 1 saatte 15 promil düşüyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar 33'lük bira olmaz. Bira dediğin litreler ile ölçülür. Lütfen dış güçlerin oyununa gelmeyelim. Miller da bira değildir, içmeyelim içirmeyelim.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arkadaşlar 33'lük bira olmaz. Bira dediğin litreler ile ölçülür. Lütfen dış güçlerin oyununa gelmeyelim. Miller da bira değildir, içmeyelim içirmeyelim.
    50'lik Belcika tipi bira denemeni oneririm, bakalim nasilmis.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50'lik Belcika tipi bira denemeni oneririm, bakalim nasilmis.
    Benim için biranın niteliği, kalitesi önemli değil. Ben birim zamanda içebileceğim max lt biraya ve ödediğim rakama bakarım. Nicelik adamıyım bu konuda. Bu bağlamda Belçika birası bana uygun değil, denerim ama beni sarmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Arkadaşlar 33'lük bira olmaz.

......
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)