Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

mt07 vs mt07 pure farki?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Süper ya...

MT07 konusunu da Hornet'e çevirdik ya... @Hırbonen olsa gurur duyardı benimle

Hornet'i gerçekten beğenmiyorum bu arada. Tamamen kişisel estetik tercihler tabii. Ama tam bir paradoks, Hornet alacağım. Rezervasyon tamam. Muhtemelen yeni yıl öncesi, olmadı %3-5 zam beklentisi ile 2024'te.

Peki neden beğenmediğim bir motosiklet alıyorum? Çünkü hem motor teknolojisi, hem donanım, hem fiyat, hem servis ve hem de kişisel ilişkilerim nedeniyle bana en yakın model. Umarım kullandıkça severim.

Bu arada MT07 de çok araştırmıştım. Hornet öncesi listemdeydi. Ama bu kadar boş bir motosiklete binmeye gönlüm razı olmadı. Yoksa bence Hornet'den çok daha estetik bir motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper ya...

MT07 konusunu da Hornet'e çevirdik ya... @Hırbonen olsa gurur duyardı benimle

Hornet'i gerçekten beğenmiyorum bu arada. Tamamen kişisel estetik tercihler tabii. Ama tam bir paradoks, Hornet alacağım. Rezervasyon tamam. Muhtemelen yeni yıl öncesi, olmadı %3-5 zam beklentisi ile 2024'te.

Peki neden beğenmediğim bir motosiklet alıyorum? Çünkü hem motor teknolojisi, hem donanım, hem fiyat, hem servis ve hem de kişisel ilişkilerim nedeniyle bana en yakın model. Umarım kullandıkça severim.

Bu arada MT07 de çok araştırmıştım. Hornet öncesi listemdeydi. Ama bu kadar boş bir motosiklete binmeye gönlüm razı olmadı. Yoksa bence Hornet'den çok daha estetik bir motor.
    MT-07 killer o ya; (şekil hariç) MT-07 Hornet'in pohunu yisin. Motordan anlamayan bir "amatör" olmadığına göre kullandıkça seversin bence. Şimdiden keyifli sürüşler. Boyuma zaten ufak olduğu için CB500F'ten sonra zorlamadım yoksa çok içimde kaldı, çok istiyordum Hornet alayım. (4 yıl naked macerası yeter, artık dik oturuşlu iri yol endurosu benim kalemim...)

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 killer o ya; (şekil hariç) MT-07 Hornet'in pohunu yisin. Motordan anlamayan bir "amatör" olmadığına göre kullandıkça seversin bence. Şimdiden keyifli sürüşler. Boyuma zaten ufak olduğu için CB500F'ten sonra zorlamadım yoksa çok içimde kaldı, çok istiyordum Hornet alayım. (4 yıl naked macerası yeter, artık dik oturuşlu iri yol endurosu benim kalemim...)
    Öyle diyorlar...

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Bence Hornet tipsiz bi motor değil...mt07 sevsemde heralde bende teknık özellik bakımından hornet tercih ederdim sanırım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Hornet tipsiz bi motor değil...mt07 sevsemde heralde bende teknık özellik bakımından hornet tercih ederdim sanırım.
    Sanırım giriş seviyesi CB500F'te çok benzettikleri için (hatta son seri CB500F'ler Hornet'lerden daha süslü / detaylı bile sayılabilir...) biraz antipati yarattı. Benim çok fazla umurumda değil (çünkü "klasik balkon demiri"nden her türlü güzel...) ama arka maşadaki kaynak da bu seviyedeki bir motora gerçekten pek yakışmıyor; Hindistan üretimi KTM 390'ların bile maşaları daha kaliteli duruyor. (MT-07 / MT-09'ların tasarımlarını aşırı çirkin buluyorum bu arada. "Görmemişin oğlu olmuş çekmiş çükünü koparmış" bir tasarım. Sen git öyle güzel motorlar - CP2, CP3 - geliştir, sonra da böyle b.ktan şasilere koy, kötü bileşenler, kötü renkler, kötü plastik parçalarla çevrele. Olacak iş değil.)

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    MT 07 yi tasarımdan bagımsız hiç sevmem ama Hornet, evet cirkin bir motor.

Mt 07 daha da çirkin bir motor o kafa tasarımıyla

Sonuc : Güle güle güzel günlerinizde keyifle binin..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet'i ben de beğendim bu arada. nesi çirkinmiş ki?
    Farı kaç açıdan koysam buraya diye fotoğraf ararken vazgeçtim :D
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farı kaç açıdan koysam buraya diye fotoğraf ararken vazgeçtim :D
    Şöyle bir rüzgârlık (orijinal aksesuar) koyunca az toparlıyor gibi, gayet gideri var bence: (Orijinal hali gerçekten kötü, kese kağıtlık...)

Sonra o aksesuarı da satıp ekstra para kazanmak için tasarlanmış gibi.
    espresso bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bu arada herkes gömdü ama ben son 2 kasa mt09 da beğenmiştim hornette güzel sanırım ben tipi kayık motorları seviyorum genel olarak

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şöyle bir rüzgarlık koyunca az toparlıyor gibi, gayet gideri var bence: (Orijinal hali gerçekten kötü, kese kağıtlık...)

https://www.padgettsmotorcycles.com/...70-MLB-D00.jpg
    Rüzgarlığın güzelliğine bakarken gözüme far çarptı, bi pansuman yaptırıp geliyorum kanama durmuyor. =)
    Bu nedir hakakten ya..

Ha bu arda MT07 alacağıma 78 kere Hornet alırım tabi orası ayrı mesele. MT07'nin eski daha güzelleri yerine de Hornet alırım. Goy goy yapıyorum da motosiklet alırken son bakacağım şey nasıl göründüğü, umrumda olmaz.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Şöyle bir rüzgârlık (orijinal aksesuar) koyunca az toparlıyor gibi, gayet gideri var bence: (Orijinal hali gerçekten kötü, kese kağıtlık...)

https://www.padgettsmotorcycles.com/...70-MLB-D00.jpg

Sonra o aksesuarı da satıp ekstra para kazanmak için tasarlanmış gibi.
    Şu ön cam geçen ay 3500 TL idi yav Camı da çirkin bu arada. Hatta camlı haliyle bana İbibik (Hüdhüd) Kuşunu anımsatıyor https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0bibik

Bu motoru aldıktan sonra tipini översem beni linç edin... Tek avuntum, ben siyah alacağım. Onda far o kadar bariz kötü durmuyor. Farklı bir renkle kontrast durumunda gerçekten feci ama.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgarlığın güzelliğine bakarken gözüme far çarptı, bi pansuman yaptırıp geliyorum kanama durmuyor. =)
    Bu nedir hakakten ya..

Ha bu arda MT07 alacağıma 78 kere Hornet alırım tabi orası ayrı mesele. MT07'nin eski daha güzelleri yerine de Hornet alırım. Goy goy yapıyorum da motosiklet alırken son bakacağım şey nasıl göründüğü, umrumda olmaz.
    Ya GSX 8S'in kafası çok mu güzel de buna laf ediyorsun? :D

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ya GSX 8S'in kafası çok mu güzel de buna laf ediyorsun? :D

8S'in konusunu açın ona da küfredeyim :D
    Yandan daha bile kötü ama kafadan bakınca biraz daha idare eder duruyor. Bi de 8S'in maşasını en azından biraz eğip bükmüşler =))

Bu arada videoda Hornet'ini satmış dediğim arkadaş satmamış, gel istediğin zaman dene diyor ama kasko yok.. Cesaret edemiyorum kaskosuz motorla kudurmaya..
    O yüzden testi yapana kadar huyunu suyunu bildiğim gavur jurnallere güvenerek 8S > Hornet > MT07 demeye devam =)
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Ben horneti tipsiz bulmuyorum acikcasi. Bence sade, siradan geleneksel bi tasarim. Bakinca rahatsiz eden bi yamuklugu da yok, bakmaya doyamayacagimiz guzelligi de.

Zaten Hondayi tercih eden tipine asik oldugundan tercih etmiyor.

cb650r mesela asik olunasi bi tasarim, yuvarlak farin boyle modern kullanilmasina bayiliyorum acikcasi.

Hornet radarimda. yeni cb500f gelirse gozum kapali alacagim motor. Bu mt07 pure liste fiyatiyla radarima girer gibi olsa da, liste fiyatindan almak mumkun degil sanirim.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Abi siz çirkin yakışıklılığı diye bir şey duymadınız mı hiç?

Hornet çirkin mirkin ama çok yakışıklı alet, fotiler poh yisin, yakından görünce dibim düştü alete. Gölgesinde serinleyesim geldi o derece.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    eskiden cfmoto yamahadan çalardı şimdi yamaha cfmotodan çalıyor heralde

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)