Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şansmı ? Tecrübemi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hulk94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki gerçekten hırbonun yakıt tüketimi 3.8 miymiş?
    Evet. 3.8 lt / 100 km yi geçince inip itiyor, 3.8 e düşene kadar.
    Beto87, Metehan48 ve erensel bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bizle sürene kadar evet, öyleydi.
    espresso ve Metehan48 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Trip A da 43.000 km lik ortalama tüketimi 3,8 lt gözümle gördüm dağılabiliriz amaaaa bizimle beraber sürmeye başlayınca ilk molada Trip B ye baktım 4,8 lt gösteriyor ki bu son 60 km ortalaması , benim motorda 5,1 de idi sonra otoyola çıktık yardırmaya başladık benim tüketim 5,6 idi eve vardığımda ki olaydan sonrada 140 falan gittik , Hırbo da 5 lt nin üzerine çıkmıştır net , velhasıl 3,8 i görmek için gece tenha saatlerde yola koyulup 80-90 km/s ile sürmek lazım ki Hırbo da 43.000 km boyunca Ayvalık İstanbul arası bu formülü sabırla uygulamış..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Çok geçmiş olsun.

Doğru anladıysam sola bir virajın girişinde arabaya bir anda çok yaklaşıyorsun ve solun arkadan dolu olacak diye sağından geçmek istiyorsun. Ben burada arabanın sağından emniyetten geçmeyi hatalı karar olarak yorumladım. Ya şimdi hele olduktan bittikten sonra hatalı kelimesi çok antipatik gelebilir de, işte tanımlayabilmek için söyledim. Evet arkadan gelenin varlığı bu kararı etkilemiştir, ben de sırf bu yüzden zaten arkamda çok yakından gelen birileri varsa gazlamayı bırakıyorum. Yıllardır bu konuda güvendiğim sadece iki kişi oldu, birlikte gazlıyorsak onlarda da yine bakıyorum sürekli nerede nerede nerede diye ama bir acil durum hareketi yapacaksam da onun da gördüğünü ve benim ne yapacağımı kestirdiğini düşündüğüm için (ki bu bir gün çok büyük bir hata olabilir=) ) normal tek gidiyormuş gibi karar veriyorum.

Ondan sonra arabayla temas yaşadıktan sonra iş artık şansa kalmış, ama, kocaman bir ama, tecrübe şansı etkileyen dev bir faktör. Gidonun sıkılmaması, motoru üzecek vücut ağırlığının arabaya salınması çok anahtar hareketler olmuş diye düşünüyorum. Bunu safi şans olarak yorumlamak biraz fazla oluruna bırakmak olur.
    Olabilecek en iyi şekilde sonuçlanmış, tecrübenin katkısı yadsınamaz. Tekrardan çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun hocam, bu Pazar bende arkadaşlarımla beraber sürüşe çıktım. Dönüş yolunda bir yokuş tırmanıyoruz sonrasında da inişe geçer geçmez çok güzel sağlı sollu virajlar bizi bekliyor. Önümde Aprilla'lı bir abim, tam viraja döndük, bakış kaçırmış. Hızımız 170 km'lerde idi viraja girerken. Ben daha yavaş girmiştim 155-160 gibi. Bariyerlere vurdu 3-4 direk kadar 70 80mt. kadar bariyerlere sürterek gitti, koruma takozu falan koptu fırladı benim göğsüme çarptı. Veee herkes düşecek en kötüsünü beklerken, abi hiç bir şey olmamış gibi bariyerlerden kurtuldu, çektik kenara, abinin ve motorunun hiç bir şeyi yok. Bir koruma takozu, bir de yan kanat şeklinde grenaj sipariş edecek bu kadar. Tabii dainese ayakkabı ve tulumu da değişecek.

Bizde büyük bir kaza atlatmış olduk, verilmiş sadakamız varmış.

Birde dün Antalya'da serviste olan motorumu almaya gittim, gayet güzel bir şekilde memleketime geldim. Evime 100 Mt. kala, karşımdan gelen bir Pulsar'lı aradan çıkan Mondial'a yandan vurdu, vuracağını anladığım anda ani fren atarak durdum. Şehir içi tın tın gidiyordum zaten, iyi ki de durmuşum, vurduktan sonra Pulsar sürüklene sürüklene geldi sağ ayağıma vurdu ve arkadaki arabaya çarparak durdu. Motorumu az kalsın düşürüyordum, insan üstü bir güçle yere düşürmeden geri kaldırdım (nasıl oldu bilmiyorum Hulk'a dönüştüm resmen). Ben dahil üç kazazedenin de hiç bir şeyi yok Allah'a şükür fakat Pulsar'lı arkadaşın biraz dizi kanadı Ambulans falan geldi aldı götürdü.

2 Gün üst üste gözümün önünde kazalar oldu, bende siz böyle anlatınca paylaşayım dedim. Çok dikkat etmek lazım çok, orda ani fren atmasam büyük ihtimal Pulsarı altıma alıp bende havalarda uçacaktım.
    Sizede büyük geçmiş olsun , sabit duran bir bariyere sürtmenin çok daha ciddi sonuçları olabilirdi , valla bizde bir motora bakıyoruz bir arabaya olayı çözmeye çabaladık 15 dk , benim ne elcikte ne peglerde hiçbir iz dahi yok sadece alt boksör çıkıntısının önündeki koruma demirinde arabanın boyası var o kadar , kapıda demirin denk geldiği yer tabak büyüklüğünde 5 cm içeri göçük yapmış , ilk vurduğum yer arka tamponun köşesi parçalanmış arka kapıda da sanırım yolcu pegi baya bir ezik oluşturmuş ama ilk mesajımda yazdığım gibi kadın sağa aniden geçmekle kalmadı sürtünerek ilerlerken hala sağa doğru beni itekliyordu , gidonun tank slapper gibi yalpalamaya başladığını hissettiğim an gidonu serbest bıraktım frene asla dokunmadım yıllar önce 140 civarı giderken arka lastigim gümlemişti benzer şeyleri orada da yaşamıştım , frene dokunmadan gidonla oynamadan sakince yavaslamıştım..düşünüyorum da kadının arabayı hala üstüme doğru sürmesi belkide bana dayanak oldu ve düşmemi engelledi , abicim müslümanız ve Türküz bu gibi durumlardan sıyrılınca konuyu Allah'ın sevgili kuluymuşuz diye yorumluyoruz , halbuki dosya kabarık :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

Doğru anladıysam sola bir virajın girişinde arabaya bir anda çok yaklaşıyorsun ve solun arkadan dolu olacak diye sağından geçmek istiyorsun. Ben burada arabanın sağından emniyetten geçmeyi hatalı karar olarak yorumladım. Ya şimdi hele olduktan bittikten sonra hatalı kelimesi çok antipatik gelebilir de, işte tanımlayabilmek için söyledim. Evet arkadan gelenin varlığı bu kararı etkilemiştir, ben de sırf bu yüzden zaten arkamda çok yakından gelen birileri varsa gazlamayı bırakıyorum. Yıllardır bu konuda güvendiğim sadece iki kişi oldu, birlikte gazlıyorsak onlarda da yine bakıyorum sürekli nerede nerede nerede diye ama bir acil durum hareketi yapacaksam da onun da gördüğünü ve benim ne yapacağımı kestirdiğini düşündüğüm için (ki bu bir gün çok büyük bir hata olabilir=) ) normal tek gidiyormuş gibi karar veriyorum.

Ondan sonra arabayla temas yaşadıktan sonra iş artık şansa kalmış, ama, kocaman bir ama, tecrübe şansı etkileyen dev bir faktör. Gidonun sıkılmaması, motoru üzecek vücut ağırlığının arabaya salınması çok anahtar hareketler olmuş diye düşünüyorum. Bunu safi şans olarak yorumlamak biraz fazla oluruna bırakmak olur.
    Olabilecek en iyi şekilde sonuçlanmış, tecrübenin katkısı yadsınamaz. Tekrardan çok geçmiş olsun.
    Teşekkürler Killingroad , viraj sağa doğru ve kadın sola yakın gidiyordu Hırbo en solda ben sol şeritte onun sağından geçerken Hırbo ile araba arasına girmek istemedim , burada yanlış anlaşılma olmaması için ekliyorum Hırbocuğumun hiçbir hatası yok adam 180 le önümde uzamaya başlayınca bende asıldım sağından geçtim iki şeridin ortasında giden arabanın hızı çok düşükmüş bunu yarım saniye geç farketmem bu hızda büyük bir hata , işte o an motor sağa yatık 200 civarı hızda önce biraz daha yatarak arabanın sağına emniyet şeridine girmeyi düşündüm kadın sağa doğru yaklaşınca motoru kaldırıp soluna gireyim dedim oradada Hırbonen'e sıkıntı vereceğim dedim ama onun tam olarak arkada ne mesafede olduğunu göremedim , belki sürtüşme yaşanacağını farkedip yavaslamıştı , sonra yine sağa emniyet şeridine yöneldim ama kadında sanırım beni hiç farketmedi solda aynada Hırboyu görüyordu ve sağa kaçtıkça benim sol koruma demiri onun tamponun sağ köşesine vurdu , sonra arabaya yaslanmış vaziyette yalpalayarak 100 metre falan ilerledik şükürki düşmeden durabildik..
    Cyan, tommygun, killingroad ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    çok geçmiş olsun ne diyelim.
    havalar ısındığı dönemde bir köfte turuna bende katılmak isterim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Killingroad , viraj sağa doğru ve kadın sola yakın gidiyordu Hırbo en solda ben sol şeritte onun sağından geçerken Hırbo ile araba arasına girmek istemedim , burada yanlış anlaşılma olmaması için ekliyorum Hırbocuğumun hiçbir hatası yok adam 180 le önümde uzamaya başlayınca bende asıldım sağından geçtim iki şeridin ortasında giden arabanın hızı çok düşükmüş bunu yarım saniye geç farketmem bu hızda büyük bir hata , işte o an motor sağa yatık 200 civarı hızda önce biraz daha yatarak arabanın sağına emniyet şeridine girmeyi düşündüm kadın sağa doğru yaklaşınca motoru kaldırıp soluna gireyim dedim oradada Hırbonen'e sıkıntı vereceğim dedim ama onun tam olarak arkada ne mesafede olduğunu göremedim , belki sürtüşme yaşanacağını farkedip yavaslamıştı , sonra yine sağa emniyet şeridine yöneldim ama kadında sanırım beni hiç farketmedi solda aynada Hırboyu görüyordu ve sağa kaçtıkça benim sol koruma demiri onun tamponun sağ köşesine vurdu , sonra arabaya yaslanmış vaziyette yalpalayarak 100 metre falan ilerledik şükürki düşmeden durabildik..
    Ben ilk mesajda aracın virajın dışına doğru gitmesini iç/dış gibi anlamıştım, o yüzden sola diye tahmin ettim.

Şimdi daha net anladım. Sağa dönen yani sağa yatmayı devam ettirecek bir virajda soldaki bir arabayla çarpışma gerçekleşmiş. Bu bayağı bayağı feci bir durum, güzel yırtmışsın.

Çok da yapacak bir şey yok, racing incident =) Ben böyle bir duruma yaklaşırken konumumu koruyup arabanın yanından o şekilde geçmeyi tercih ederdim sanırım. Ama yani onun da daha güvenli olduğunun garantisi yok, bu sefer canı sıkılan bir otomofilin sola gidesi gelir, solda iki motosiklet o arabanın dibinde kalmak da var.

Tekrardan çok geçmiş olsun.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Sizede büyük geçmiş olsun , sabit duran bir bariyere sürtmenin çok daha ciddi sonuçları olabilirdi , valla bizde bir motora bakıyoruz bir arabaya olayı çözmeye çabaladık 15 dk , benim ne elcikte ne peglerde hiçbir iz dahi yok sadece alt boksör çıkıntısının önündeki koruma demirinde arabanın boyası var o kadar , kapıda demirin denk geldiği yer tabak büyüklüğünde 5 cm içeri göçük yapmış , ilk vurduğum yer arka tamponun köşesi parçalanmış arka kapıda da sanırım yolcu pegi baya bir ezik oluşturmuş ama ilk mesajımda yazdığım gibi kadın sağa aniden geçmekle kalmadı sürtünerek ilerlerken hala sağa doğru beni itekliyordu , gidonun tank slapper gibi yalpalamaya başladığını hissettiğim an gidonu serbest bıraktım frene asla dokunmadım yıllar önce 140 civarı giderken arka lastigim gümlemişti benzer şeyleri orada da yaşamıştım , frene dokunmadan gidonla oynamadan sakince yavaslamıştım..düşünüyorum da kadının arabayı hala üstüme doğru sürmesi belkide bana dayanak oldu ve düşmemi engelledi , abicim müslümanız ve Türküz bu gibi durumlardan sıyrılınca konuyu Allah'ın sevgili kuluymuşuz diye yorumluyoruz , halbuki dosya kabarık :D
    Araba sizi sıkıştırdığında yalpalamaya başlayınca, büyük ihtimal demir sağ sol yapa yapa araca vurdu, vura vura göçertti. Allah'tan daha kötüsü olmamış. Birde arkadan tampona vurduğunuzda da dengenizin tamamen bozulup düşmemeniz de büyük şans bence. Genelde videolarda görüyoruz arka tampona dokunan hep yerde.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Pek aktif değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahhaa o sen miydin? Tanıtsana kendini be mübarek? Biz de seni foruma üye olmayıp da forumu takip eden biri sandık.
    Pek aktif değilim
    espresso bunu beğendi.
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Keşke olayı bir de @Hırbonen'in kaleminden dinlesek...

Adamı habire atıp duruyorsunuz yahu
    Alpbatur bunu beğendi.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Çok geçmiş olsun hocam, daha kötü birşey yaşamadığınıza sevimdim.

Motosikleti
    NC 750X
    Çok geçmiş olsun Nikkfurie ve Metehan48. Anlık şeyler bunlar. Allah beterinden korusun.

Motosikleti
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben benzinlikte fotonuzu çekecektim ama hay aksi keşke çekseydim
    Siz geldiğinizde ben henüz buluşma yerine varmamıştım , Tommy sizden bahsetti ama kim olduğunuzu anlamamış yahu ne meşhurmuşum yoldan geçen adam beni tanıdı falan dediydi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke olayı bir de @Hırbonen'in kaleminden dinlesek...

Adamı habire atıp duruyorsunuz yahu
    Hırbonen kesin düşeceğimi zannetmiş çok korkmuş orada konuştuklarımız bunlar , sonra iletişimimiz olmadı , keşke yazabilse ama bu gezide yaşadığım kazadan çok Hırbo beni şok etti :D yahu adam hiç kafamdaki imaja uygun çıkmadı , ne bekliyordun kardeşim demeyin kelimeleri tartarak konuşan ağırbaşlı biri ve gayet güzelde yardırıyor , uslubundan ve tüketim verilerinden hiç böyle bir karakter beklemezsiniz
    Khaira ve espresso bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250

Hırbonen kesin düşeceğimi zannetmiş çok korkmuş orada konuştuklarımız bunlar , sonra iletişimimiz olmadı , keşke yazabilse ama bu gezide yaşadığım kazadan çok Hırbo beni şok etti :D yahu adam hiç kafamdaki imaja uygun çıkmadı , ne bekliyordun kardeşim demeyin kelimeleri tartarak konuşan ağırbaşlı biri ve gayet güzelde yardırıyor , uslubundan ve tüketim verilerinden hiç böyle bir karakter beklemezsiniz
    valla forumdaki üslubu çok değişik, bu sebeple onun açtığı konulara, hatta bazı yazdığı konulara cevap dahi yazmıyorum.

demekki şöyle bir durum var.

VideoLink

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Siz geldiğinizde ben henüz buluşma yerine varmamıştım , Tommy sizden bahsetti ama kim olduğunuzu anlamamış yahu ne meşhurmuşum yoldan geçen adam beni tanıdı falan dediydi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Sanal ortamın handikapı bu. Yüz yüze şartlarda belki de çok iyi anlaşacağınız biriyle, yazışarak papaz olabiliyorsunuz. Gerçi tam tersi de olabilir...

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Hırbonen gelsin artık özledik. Yokluğunda 10 sayfa köpek konuştuk şaka gibi....

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek aktif değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Pek aktif değilim
    Levent Hocam bir dahaki sefere diyelim o zaman
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belirli bir tecrübeye sahip olduğunuz açık. Ve "Şans iyi olanın yanındadır" derler. Geçmiş olsun.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Buyuk gecmis olsun @Nikkfurie... Hem arabada, hem de motosiklette, bos yol buldugumda yardirirdim, ta ki dag yollarinda hizli grup suruslerine katilincaya kadar. Malum, yeterince virajli yollarda makul hizlarda gitmek bile buyuk zevk ve arenalin kaynagi. O grup suruslerinde limitin yol degilde yetenegim oldugunu damarlarima kadar deneyimleyince bir sakinlik indi bana. Artik trafikte ve otobanda 130o uzerine cok cikmiyorum. Oluyorsa da yanlislikla ya da acil durumlarda oluyor. Gecmis olsun tekrar...

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyuk gecmis olsun @Nikkfurie... Hem arabada, hem de motosiklette, bos yol buldugumda yardirirdim, ta ki dag yollarinda hizli grup suruslerine katilincaya kadar. Malum, yeterince virajli yollarda makul hizlarda gitmek bile buyuk zevk ve arenalin kaynagi. O grup suruslerinde limitin yol degilde yetenegim oldugunu damarlarima kadar deneyimleyince bir sakinlik indi bana. Artik trafikte ve otobanda 130o uzerine cok cikmiyorum. Oluyorsa da yanlislikla ya da acil durumlarda oluyor. Gecmis olsun tekrar...
    Teşekkür ederim Haşmet , ben hiç uslanmayacağım viraj gördümmü dayanamıyorum yav , hele birde bana ayak uyduran veya benden iyi giden birinin peşine takılırsam çok keyif alıyorum , dümdüz otobanda 250-300 görmek bana pek adrenalin vermiyor ama üst üste keyifli virajlar , temiz asfalt , arkada hafif bir hatun ve akşam sahilde kamp kafası hayat felsefem :D
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)