Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Şansmı ? Tecrübemi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Sizin gibi tecrübeli sürücülerin bile grup sürüşünde zaman zaman sorun yaşaması ben gibi acemiler açısından ders olmalı. İyice deneyim kazanana kadar yalnızlığa devam.
    Teşekkür ederim , aşırı kalabalık (15-20 motor vs) hariç grup sürüşleri güzeldir , lastik patlar , önüne köpek çıkar , kaza olur , arıza yaparsın , benzin biter vs vs ikinci motor günü kurtarır , hele absürt biryerde kaldıysanız canınız çok sıkılır , hiçbir şey yasamasak bile mesela ben o köfteciye tek gidip otursam bu kadar keyif alamazdım , sohbet muhabbet derken nasıl akşam olduğunu anlayamadık ;) giderken yol ıslaktı şartlara uygun sürdük , sonra aramıza sukuturu ile Espresso katıldı hızımız ona uygun devam ettik , kendisiyle ilk defa bir araya geldik çok hoş sohbet çok samimi biri tanışmak keyif verdi , aynı şekilde Hırbonen ile de ilk defa tanıştım , ne yalan söyleyeyim sivri dilli yazılarından zıpır bir delikanlı bekliyordum gayet ağırbaşlı olgun biriymiş , sitede sürekli çok düşük yakıt tüketiminden bahsettiği için yolda bu canımı sıkar fıtı fıtı gider iki kilometre geride kalır diye düşünüyordum ama adamın içinden Marquez çıktı :D
    Ranke, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    @Nikkfurie öncelikle çok geçmiş olsun. Tecrübe + şans hepsi dahil bence. Sağ salim atlatabilmenize çok sevindim.

Ancak bence bir etken daha var bu olayın başınıza gelmesinde...
    NAZAR! 😅
    "Pazar köftesi nazarı" . Şu sizin ekibin başına musallat olmuş olabilir. Maşallah keyfiniz daim olsun tekerinize taş değmesin. İnşallah bir gün katılabilirim...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar Pazar günü köfte yemeye kim abdestsiz gelmişse çıksın, efendi gibi söylesin
    Cyan, espresso, iptaluyelik02 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Pazar günü köfte yemeye kim abdestsiz gelmişse çıksın, efendi gibi söylesin
    Bi musibetlik var hakkatten :D
    bir keresinde aküm bitti , diğerinde gaz teli yerinden çıktı , ötekinde köftecide park halinde iken benim motorun üzerine hiç tanımadığımız bir motorcu geldi lönk diye devrildi , dün bu olay , yahu bende sorun var demekki hep benim başıma birşeyler gelmiş :D
    Cyan, tommygun, BatuhanK. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Nazar bence 🤫 😅

Motosikleti
    falcon flash 100
    Grup sürüşlerinde her zaman birileri sidik yarışı yapar. Sizin de gaza gelip şeytana uymanız normal.

Yaşımız kaç olursa olsun ara sıra içimizde ki şeytana uyup onu da rahatlatmak lazım.

Şans, tecrübe, tesadüf ne derseniz deyin artık bize de geçmiş olsun demek düşer.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Yuh okurken ben heyecanlandım. Michael Bay'e bunu yazıp atın hocam iyi para alırsınız

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi musibetlik var hakkatten :D
    bir keresinde aküm bitti , diğerinde gaz teli yerinden çıktı , ötekinde köftecide park halinde iken benim motorun üzerine hiç tanımadığımız bir motorcu geldi lönk diye devrildi , dün bu olay , yahu bende sorun var demekki hep benim başıma birşeyler gelmiş :D
    Abdestsiz olan siz olamazsınız, şu yukarıdaki kurtarışta harcamışsınız abdestinizi. Ha kurtarmanıza gerek olması ayrı mesele ama belki ablamız abdestsizdir.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Çok geçmiş olsun. Ayrıca afiyet olsunnn

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Gecmis olsun ... Okuduklarımdan , Hırbonen için forum yönetimiyle masaya oturalacak gibi anladım ben
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Verilmiş sadakanız varmış, geçmiş olsun

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Çok geçmiş olsun. Başına bir şey geseydi forumun değerli bir üyesi olarak bizi üzerdin.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    tecrübe elbet var ama böyle durumlarda hep derim karakter kurtarır. motor korkak adam işi değildir. elbet başta yaptığınız hız ve kontrolsüz sürüş hata ama o noktada başa sıkıntı geldi mi stres yapmayıp en doğru şekilde işi sonlandırmak korku ve stres yapmayan bir insanın işi.

tam motor sürmesi gereken kişilerden birisin. doğrusu da bu. sizin gibi kişiler viraja da tam yatar. viraja yatmak zor mu? kesinlikle değil. her şeyin püf noktası var ama motorda yapabileceğin her şeyin sınırı korku ve stres yapıp, yapmamaktan geçiyor. iyi sürücü de bu kişiden çıkar.

ama maalesef böyle şeyler de hep toplu sürüşlerde başa geliyor. 2 kişi de olsa pek sevmiyorum toplu sürüş. hatalarmızdan ders almak lazım diyecem de hep bi noktada işin boku çıkıyor.

edit: bu arada özet geçeyim yanlış anlaşılmayayım. korkan ve stres yapan kişi de motor kullanabilir ama hiç risk almadan sakin sakin sürerek çünkü sakin sürmezsen ani durumda patlayabilme ihtimalin daha yüksek.

nerden baksan patlıcam gibi bu yazıda. iyi sürücü risk alan sürücüdür demiyorum. noktayı şöyle koyayım. en iyi sürücü motor sebebiyle ölmeyen sürücüdür. toparlayamadım umarım anlayan anlamıştır. iyi günler

Motosikleti
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübe elbet var ama böyle durumlarda hep derim karakter kurtarır. motor korkak adam işi değildir. elbet başta yaptığınız hız ve kontrolsüz sürüş hata ama o noktada başa sıkıntı geldi mi stres yapmayıp en doğru şekilde işi sonlandırmak korku ve stres yapmayan bir insanın işi.

tam motor sürmesi gereken kişilerden birisin. doğrusu da bu. sizin gibi kişiler viraja da tam yatar. viraja yatmak zor mu? kesinlikle değil. her şeyin püf noktası var ama motorda yapabileceğin her şeyin sınırı korku ve stres yapıp, yapmamaktan geçiyor. iyi sürücü de bu kişiden çıkar.

ama maalesef böyle şeyler de hep toplu sürüşlerde başa geliyor. 2 kişi de olsa pek sevmiyorum toplu sürüş. hatalarmızdan ders almak lazım diyecem de hep bi noktada işin boku çıkıyor.

edit: bu arada özet geçeyim yanlış anlaşılmayayım. korkan ve stres yapan kişi de motor kullanabilir ama hiç risk almadan sakin sakin sürerek çünkü sakin sürmezsen ani durumda patlayabilme ihtimalin daha yüksek.

nerden baksan patlıcam gibi bu yazıda. iyi sürücü risk alan sürücüdür demiyorum. noktayı şöyle koyayım. en iyi sürücü motor sebebiyle ölmeyen sürücüdür. toparlayamadım umarım anlayan anlamıştır. iyi günler
    Grup sürüşlerinde gaza gelmek gibi bir şey benim için pek geçerli değil zira tek başıma da sürsem temiz asfalt güzel virajlar gördüğümde kendime hakim olamam mutlaka o adrenalini yaşamak isterim , kalabalık olunca sorun şu ki ister istemez birbirimize yakın sürmek zorunda kalabiliyoruz , ben burada arkadan gelen Hırbonen in önüne atlamamak için anlık kararsız kaldım , kadınla bugün görüştük bana hızlı geldiğinizi gördüm sağ şeride geçmek istedim dedi , Avrupa'da da otomobil kullandığını herkes gibi motosikletlilere yol vermek istediğini söyledi , tahminimce 70-80 ile gidiyordu arabada 1,0 motorlu Toyota Yaris , o kadar düşük hızda bomboş otoyolda sol şeritte gidilmeyeceğini hatırlattım haklısın dedi , raporları tuttuk kaskosu yokmuş benim motorda da hiçbir hasar olmadığı için expertizde %100 haklı çıkması için rapora hızlı geldiğimi sağ şeritten geçtiğimi yazdım , vallahi sakin kafayla bakınca Yaris'in iki kapısıda ezilmiş arka tamponun köşesi içerden parçalanmış ciddi masraf var arabada üzüldüm :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Başına bir şey geseydi forumun değerli bir üyesi olarak bizi üzerdin.
    Teşekkür ederim yorum mutlu etti..
    Geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkür ederim..
    espresso ve natijax bunu beğendiler.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Gelmiş geçmiş olsun, gerçekten ucuz atlatmışsınız. Köfte ekibi genişliyor maşallah. Hiçbirinizle yüz yüze tanışamamış olsak da Tommygun dost sayesinde turları yakinen takip ediyorum. Dikkat edin kendinize.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Çok geçmiş olsun
    Özellikle forumun en aktif üyelerinin olduğu köfte ekibinin daha temkinli sürmesini bekliyoruz
    Allah beterini yaşatmasın inşallah.
    espresso bunu beğendi.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Ben benzinlikte fotonuzu çekecektim ama hay aksi keşke çekseydim
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geçmiş olsun.Bu yüzden toplu sürüşlere katılmıyorum.Hani ben katılsamda 10 dakika geçmeden en geride kalıyorum millet beni beklemek zorunda kalıyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben benzinlikte fotonuzu çekecektim ama hay aksi keşke çekseydim
    Ahhaa o sen miydin? Tanıtsana kendini be mübarek? Biz de seni foruma üye olmayıp da forumu takip eden biri sandık.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar günü Tommygun , Cyan , Hırbonen ve Espresso ile köfte turuna çıktık , buluşma yerimiz Çatalca idi (foto sormayın çünkü yok) sabah Şile'den yola çıktım tam köprüyü geçerken yağmur başladı ve Çatalca'ya kadar hafif yağmurda sürdüm , yerler ıslak hava soğuk hafif tempoda köftecimize kadar sürdük , keyifli bir sohbetle beraber nefis köfteleri gömdük efenim yağmur durmuş yollar kurumuş ve dönüşte kaskın içinde bir şeytan kulağımıza hadi biraz daha çevir şu gazı , bu virajda daha çok yatır şu motoru diye fısıldıyor bizi gaza getiriyordu , 5 lt ye yaklaşan tüketimi ile Hırbonen de bizi takipteydi köy yolları bitip otoyola çıkınca artık şeytan fısıldamayı bırakmış yürü be adamım kim tutar sizi diye bağırmaya başladı , otoyola çıktıktan 7-8 dakika sonra Hırbo meşhur 3,8 lik Africa Twin ortalamasına koy .ötüne rahvan gitsin diyerekten önümde 180 ile uzuyordu , ee benim 13 yaşındaki GS im bu hamleyi yediremedi tabi o da gazlamaya 220 ye doğru çıkmaya başlar iken üst üste sağlı sollu çok tatlı virajlara girdik , Hırbo tam arkamda olduğu için biraz şeridin ortasına yöneldim 100-150 mt ilerideki ufak bir otomobil düşündüğümden çok yavaş gidiyordu ki bir anda önümde gördüm ve sağına emniyet şeridine kaçmak istedim ve o da virajda 10-15 cm dışarı kaydı , işte tam bu an motoru dikleyip sert frenle tekrar sol şeride girmeye teşebbüs etsemde orada Hırbonun önüne düşeceğim dedim daldım emniyet şeridine ama sol koruma demirim önce arabanın tamponuna vurdu , sanırım o an hızım 160 a falan düştü , tampondan sıyrılıp uzaklaşamadım çünkü kadın hala virajın dışına doğru çıkıyordu , ben baya bildiğin arabaya yaslandım 100 metre falan kapıya alttan ve üsten 4-5 cm lik ezikler yaparak ve yalpalayarak ilerledim , gidonu gevşek bıraktım ve omuzumla arabaya yaslandım , işte bu an yaptıklarım şansmıydı tecrübemiydi bende anlamadım , paniklemedim düşmedim normal bir şekilde durabildim , indik baktık benim motorda koruma demirindeki boya izleri dışında hiçbir kırık dökük çizik yok , kadına bu ezikler daha önceden mi vardı falan dedik hayır dedi şaşırdık , arabanın tamponu ve bir kapısı bildiğin pert oldu , neyse kadında cazgırlık yapmadı fotoları çektik Pazartesi öğleden sonra buluşup tutanak yazacağız , kendisi hostesmiş uçuşu varmış , durumlar böyle , ayakta kalmayıp düşseydim sanırım tahtalıköye bileti kesmiştik o hızda , verilmiş sadakamız varmış deyip konuyu klasik bağlıyorum :D
    Büyük geçmiş olsun hocam, bu Pazar bende arkadaşlarımla beraber sürüşe çıktım. Dönüş yolunda bir yokuş tırmanıyoruz sonrasında da inişe geçer geçmez çok güzel sağlı sollu virajlar bizi bekliyor. Önümde Aprilla'lı bir abim, tam viraja döndük, bakış kaçırmış. Hızımız 170 km'lerde idi viraja girerken. Ben daha yavaş girmiştim 155-160 gibi. Bariyerlere vurdu 3-4 direk kadar 70 80mt. kadar bariyerlere sürterek gitti, koruma takozu falan koptu fırladı benim göğsüme çarptı. Veee herkes düşecek en kötüsünü beklerken, abi hiç bir şey olmamış gibi bariyerlerden kurtuldu, çektik kenara, abinin ve motorunun hiç bir şeyi yok. Bir koruma takozu, bir de yan kanat şeklinde grenaj sipariş edecek bu kadar. Tabii dainese ayakkabı ve tulumu da değişecek.

Bizde büyük bir kaza atlatmış olduk, verilmiş sadakamız varmış.

Birde dün Antalya'da serviste olan motorumu almaya gittim, gayet güzel bir şekilde memleketime geldim. Evime 100 Mt. kala, karşımdan gelen bir Pulsar'lı aradan çıkan Mondial'a yandan vurdu, vuracağını anladığım anda ani fren atarak durdum. Şehir içi tın tın gidiyordum zaten, iyi ki de durmuşum, vurduktan sonra Pulsar sürüklene sürüklene geldi sağ ayağıma vurdu ve arkadaki arabaya çarparak durdu. Motorumu az kalsın düşürüyordum, insan üstü bir güçle yere düşürmeden geri kaldırdım (nasıl oldu bilmiyorum Hulk'a dönüştüm resmen). Ben dahil üç kazazedenin de hiç bir şeyi yok Allah'a şükür fakat Pulsar'lı arkadaşın biraz dizi kanadı Ambulans falan geldi aldı götürdü.

2 Gün üst üste gözümün önünde kazalar oldu, bende siz böyle anlatınca paylaşayım dedim. Çok dikkat etmek lazım çok, orda ani fren atmasam büyük ihtimal Pulsarı altıma alıp bende havalarda uçacaktım.
    espresso bunu beğendi.

Peki gerçekten hırbonun yakıt tüketimi 3.8 miymiş?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)