Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Voge sr4 350 alınır mı yada alternatifler nelerdir

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba taksitli almak koşuluyla sıfır motor almak istiyorum 250 cc üstü scooter.
    1-voge sr4 makyajlı yeni kasa 331,000 12 taksit
    2-honda forza 329000 12 taksitli
    3.kymco dtx 360 295000 10 taksit
    4-honda adv350 taksitle 400000 i buluyor
    5-arora chinf 318 198000 9 taksit
    önerileriniz nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Honda Forza marka ve fiyat olarak beni alın diye göz kırpıyor sanki..

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    Honda forza avantajı çok

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Forza 250 lik değil mi ? 250 üstü denilip forza yı listeye eklemeniz garip geldi. Forza 300 (olanlar sıfır değil) ya da üstü çıktıda benim mi haberim yok.
    BOO_74 bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Kymco ve honda'nın bulunduğu listede voge ve arora'nın olması garip. Şahsi tercihim kymco olurdu. O da honda gibi dünya çapında lider ve kendisini kanıtlamış marka. Diğer 2 motorda da bir sıkıntı yaşasan doğru düzgün muhattap bulamazsın.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    kymco dtx 360 modelini canlı gördüm bayide. görünüş, işçilik ve malzeme kalitesi üst seviyede.

Motosikleti
    Kymco AK550
    -kymco'nun en büyük dezavantajı sele altının çok küçük olması. sele altı yok da diyebiliriz. ben büyük oranda o yüzden vazgeçtim.

-forza'nın performansı bence hiçkimseye yetmiyor ama alanlar da sesini çıkarmayıp razı oluyor. 220 bine çantalısını sıfır bulsam alırım. yoksa almam.

-voge sr4 bende var. ön fren diskiyle ilgili sıkıntı yaşayanlar var (sigortadan değişme konuları duydum). marş motoruyla ilgili sıkıntı yaşayanlar var. ama ikisi de çözümü olan şeyler. benimki henüz 100km'de. ben daha sıkıntı yaşamadım. onun dışında performansı, görününümü, konforu, malzeme kalitesi olarak iyi. alıp satarım diye düşünüyorsanız tavsiye etmem. ikinci eli 250'nin altına düşüyor. ki normal zaten 330/1.3=250 ediyor zaten.

-adv 350'yi 12 taksitle 400 bine buluyorsanız bence fiyatı iyi. ilk o tercih edilebilir.

-bunların dışında ekonomik çözüm düşünüyorsanız rks blade 350'yi öneririm. 198 bin. freccia 150'yi üreten firma üretiyor. freccia 150 kullandım ve çok çok memnun kaldığım bir üründü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

arkadaşlar dikkat ederseniz scooter için öneri isteyen birisine "japondan şaşma abi" dışında tavsiye vermem mümkün.
    mandarake bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Kymco Dt350 al geç.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2,3,4 düşünülebilir,diğerleri bunların alternatifi bile olamaz.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Servisi hangisinin iyiyse onu alın derim. Türkiye yolları yıpratıcı, doğru düzgün bakım yapabilen usta yok, haliyle avrupa'da kullanılmış motor ile bizimkisi(benzer şartlardan yola çıkıyoruz) epey farklı oluyor.

Kymco servisi iyiyse motor şahane. Çinlilerin, hele hele kaliteli bile olsa yaygınlaşmamış Çinlilerin motorundan uzak durun derim. Motoru alana kadar kralsınız, aldıktan sonra ise görmezden geliyorlar. Ergen aşık ya da gelişimini tamamlayamamış ergen kafalılar gibi ghostinge maruz kalıyorsunuz.
    iptaluyelik02 ve espresso bunu beğendiler.

Bir de piaggio beverly 400 e bakmanızı öneririm.

Onun haricinde bütçe sıkıntısı yoksa adv350, bütçe sınırlıysa dtx360 derim.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı El Dorado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de piaggio beverly 400 e bakmanızı öneririm.

Onun haricinde bütçe sıkıntısı yoksa adv350, bütçe sınırlıysa dtx360 derim.
    300-312.000 civarına 2023 model sıfır Beverly 400 satılırken başka bir seçenek çok makul olmuyor sanki.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300-312.000 civarına 2023 model sıfır Beverly 400 satılırken başka bir seçenek çok makul olmuyor sanki.
    beverly'nin sınıfının en çirkin scooter'ı olduğunu düşününce gayet makul. ben activa, dio sınıfı kurye scooterlarından zannediyordum beverly'i. fiyatını öğrendiğimde şok olmuştum. rahat olabilir sağlam olabilir ama bu kadar mı çirkin olur bir scooter.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beverly'nin sınıfının en çirkin scooter'ı olduğunu düşününce gayet makul. ben activa, dio sınıfı kurye scooterlarından zannediyordum beverly'i. fiyatını öğrendiğimde şok olmuştum. rahat olabilir sağlam olabilir ama bu kadar mı çirkin olur bir scooter.
    Güzellik bakanın gözündedir derler. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi. Ama "scooter" dediğiniz şeyin formu tam da Vespa ve Beverly modellerininki gibidir. Diğerleri form olarak scooter değil açıkçası, ne olduklarını ben bilmiyorum. Banyo küveti diyeyim mesela?

Her türlü; 34,9hp/37,7Nm/195kg (kg başına 0,18hp) 16/14 jantlı bir scooter'a 312.000₺ mi verilir yoksa 23hp/23,4Nm/184kg (kg başına 0,125hp) 15/14 jantlı bir scooter'a 217.000₺ mi verilir? (Kg başına güç %43 daha fazla Beverly'de - Tork da mutlak değer olarak %61 daha fazla.) (Her iki motor da güçlerine bire-bir oranlı bedellerde satılıyor. 217.000 üzerine %43 eklerseniz 310.000 çıkıyor. Yani Honda'nın beygir başına fiyatı ile Piaggo'nunki aynı.) Bunun kararı sübjektif ihtiyaçlara göredir; performans isteyen Beverly alacaktır. (Bir kullanmak lazım öyle uzaktan şekline bakmakla olmuyor bu işler...)

Ekleme: Şimdi farkettim sizde Voge SR4 varmış. Yani siz öyle tercih etmişsiniz; Voge'de çok fazla teknolojik oyuncak var, ama ben 312.000'e Beverly 400 varken bunun 20.000 üzerine Voge hayatta almazdım mesela. Zaten tam ters fikirdeymişiz. (Aksesuarsız fiyatı Piaggio ile aynı. Aynı fiyata Piaggio mu Voge mi? Cevap belli benim tarafımda...)
    espresso ve erensel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550

Ekleme: Şimdi farkettim sizde Voge SR4 varmış. Yani siz öyle tercih etmişsiniz; Voge'de çok fazla teknolojik oyuncak var, ama ben 312.000'e Beverly 400 varken bunun 20.000 üzerine Voge hayatta almazdım mesela. Zaten tam ters fikirdeymişiz. (Aksesuarsız fiyatı Piaggio ile aynı. Aynı fiyata Piaggio mu Voge mi? Cevap belli benim tarafımda...)
    voge'yi tercih etmemdeki en önemli sebeplerden biri teknolojik özelliklerine ek olarak tasarımı. scooter'da italyan etkisinde olmayan herkesin ortak beğenisine göre çok güzel bir tasarımı var voge'nin. italyan etkisinde olanlar vespa, beverly, honda sh falan seviyor ama bu çok küçük bir kitle. dikkat ederseniz piagio dışında o tasarıma benzer maxi scooter yok zaten. ben de yaşlı italyan teyze gibi görünmek istemediğim için voge'yi tercih ettim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    voge'yi tercih etmemdeki en önemli sebeplerden biri teknolojik özelliklerine ek olarak tasarımı. scooter'da italyan etkisinde olmayan herkesin ortak beğenisine göre çok güzel bir tasarımı var voge'nin. italyan etkisinde olanlar vespa, beverly, honda sh falan seviyor ama bu çok küçük bir kitle. dikkat ederseniz piagio dışında o tasarıma benzer maxi scooter yok zaten. ben de yaşlı italyan teyze gibi görünmek istemediğim için voge'yi tercih ettim
    Yamaha boşuna X City ile taklit etmiş Beverly'yi o zaman. (Bire-bir çakmasıdır...) Beverly'nin reklamlarında hiç yaşlı teyze görmedim, bilakis dinamizmini vurgularlar. Voge tarzı olanlar bana daha yaşlı işi geliyor açıkçası; aman rüzgar gelmesin romatizmalı dizlerim sızlamasın vs. vs.

İşin şakası bir yana, sonuçta bunlar zevk meselesi. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Bununla birlikte (özellikle scooter alanında) İtalyan mı Çin mi kesinlikle tartışılır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Yamaha boşuna X City ile taklit etmiş Beverly'yi o zaman. (Bire-bir çakmasıdır...) Beverly'nin reklamlarında hiç yaşlı teyze görmedim, bilakis dinamizmini vurgularlar. Voge tarzı olanlar bana daha yaşlı işi geliyor açıkçası; aman rüzgar gelmesin romatizmalı dizlerim sızlamasın vs. vs.

İşin şakası bir yana, sonuçta bunlar zevk meselesi. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Bununla birlikte (özellikle scooter alanında) İtalyan mı Çin mi kesinlikle tartışılır.
    zevkler kısmında daha fazla diyeceğim yok tabii ki benim de

yamaha x city, honda sh vs bunlar tahminimce japonların italyan pazarı için gösterdiği çabalar. nitekim honda bu konuda başarılı da olmuş italya'da

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Şahsen tercihim Beverly olabilirdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)