Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hangi scooter modeli daha iyi süspansiyona sahip?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar genel bir başlık ama daha sınıflandırılmış bir sorum olacak.
    Ben kuryeyim, şuana kadar kuba tk03, mondial drift L, motolux ceo 110 modelleri ile kuryelik yaptım.
    3 modelde de iş yaptığım bölgedeki yollar çok kötü sürekli yamalı ve delik deşik olduğu, çok fazla kasis olduğu için sıkıntı yaşadım.
    Gerek iç organlarım gerekse taşıdığım içecekler bundan nasibini aldı.

Şuanda drift L modeline sahibim, nispeten motor ağır olduğu için kasislerden geçerken 10km hıza falan düşünce bir nebze süspansiyon oluyor ama gene de yetersiz buluyorum.

Bir keresinde arkadaşımın spacy scooterına binmiştim ve kasisten geçerken tekerler zıplamak yerine motor göçmüş ve çok hoş bir süspansiyon olmuştu çok hoşuma gitmişti. Benim ceo ise kasisten aynı hızla geçince top gibi zıplıyordu.

Neyse, benim bildiğim modeller şunlar:
    Hero,
    Activa S,
    Dio,
    Spacy Alpha,
    Spacy 110,

Ben bu modellerin sadece adını biliyorum.
    Bu modelleri kullanmış olan, konforundan memnun kalan var ise gerçekten önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

İsteğim şu ki kasislerden hızlı da geçsem amortisör ve motor ağırlığı bir şekilde bunu dengelesin ve motor top gibi hoplamasın.
    Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Lastik çapı ne kadar büyük vede lastik yanağı ne kadar geniş ise konforlu bir sürüş yapabilirsin , lastiklere fazla basınç uygularsanda yazdığın gibi hoplaya hoplaya gidersin..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik çapı ne kadar büyük vede lastik yanağı ne kadar geniş ise konforlu bir sürüş yapabilirsin , lastiklere fazla basınç uygularsanda yazdığın gibi hoplaya hoplaya gidersin..
    Hocam haklısınız fakat sanki motordan motora da değişiyor gibi.
    Örnek vermek gerekirse ben bugüne kadar kullandığım motorlarda görseldeki 1. pozisyon gibi tümseklerde hep top gibi sektim.
    Ama 1 kere otopark garajında arkadaşım spacey kullandırttı, 2. resimdeki gibi oldu motor teker içe girdi gövde olduğu yerde kaldı.
    pea bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kasisten geçerken totoyu hafiften kaldırıp sele ile bağlantısını kestiğinizde daha konforlu bir kasis geçiş deneyimi elde edeceksiniz. Bir de kasislerin amacı zaten hızımızı zorla da olsa kesmek olduğu için hızlı geçmemenizi öneririm.
    espresso ve 19051919 bunu beğendiler.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasisten geçerken totoyu hafiften kaldırıp sele ile bağlantısını kestiğinizde daha konforlu bir kasis geçiş deneyimi elde edeceksiniz. Bir de kasislerin amacı zaten hızımızı zorla da olsa kesmek olduğu için hızlı geçmemenizi öneririm.
    Hocam dediğiniz gibi kalkıca ben hissetmiyorum sarsıntıyı fakat ağırlık merkezi mi değişiyor ne oluyor bilmiyorum böyle yapınca ilk olarak motor daha çok zıplıyor bu 1.
    İkinici ise, ben hissetmesem de yemekler maalesef hissediyor ve açıkcası önemli olan taşıdığım paketlerin güvenliği.

Evet kasisler hız kesilsin diye var ama bölgemde o kadar çok kasis var ki neredeyse 100 metrede bir var. Akan trafikte sürekli hız kesemiyoruz maalesef arkası tıkanıyor, arabalar bile yüksek hızlarla geçiyor arabayı kırma riskini alarak çünkü gerçekten çok fazla var.

Kasisi geçtim yollar çok yamalı, delik deşik yollar var ve ister istemez amortisörün insafına kalıyorum maalesef.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Anormal bir zıplama varsa kullandığın motorun amortisörü de patlamış olabilir..

Anormal bir zıplama varsa kullandığın motorun amortisörü de patlamış olabilir..
    Ama kullandığım motorların hepsinde yaşadım bunu, sadece spacey ile yaşamadım onda da örnek veriyorum bendeki motorlar 10km hızda zıplıyorsa o 20km hıza kadar zıplamamıştı sonra oda zıplamıştı.
    O yüzden merak ediyorum daha iyi süspansiyona sahip, ağırlık dengesi daha iyi hangi motor varsa onu alacağım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Büyük jantlı (>= 15,16") scooter'lar bakın. Yine büyük jantlı cub'lar var piyasada.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük jantlı (>= 15,16") scooter'lar bakın. Yine büyük jantlı cub'lar var piyasada.
    Yazdığım modellerden hangisini önerirsiniz acaba?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı whoave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığım modellerden hangisini önerirsiniz acaba?
    Benim yazdıklarıma uymuyorlar ki? Uysa onlardan birini zikrederdim değil mi?

Benim yazdıklarıma uymuyorlar ki? Uysa onlardan birini zikrederdim değil mi?
    Bu listeye uymayanlar da benim cebime uymuyor maalesef gene de teşekkür ederim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Peugeot Tweet 125, 200 uymuyor mu acaba? Sym'de de ön 16 arka 14 jantlı 200'lük model var. Sıfırı 100.000 altı bir şey bakıyorsunuz sanırım? O halde zor tabi.

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    hocam ilaveten kasise girmeden frenı bırakmakta fayda var yumuşak bir geçiş için
    espresso bunu beğendi.

Peugeot Tweet 125, 200 uymuyor mu acaba? Sym'de de ön 16 arka 14 jantlı 200'lük model var. Sıfırı 100.000 altı bir şey bakıyorsunuz sanırım? O halde zor tabi.
    İkinci eli 50-60 bin tl bandında diyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı umutkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ilaveten kasise girmeden frenı bırakmakta fayda var yumuşak bir geçiş için
    Hocam valla kendi kendime değişik taktikler geliştiriyorum bende boşa atıp kasise 30cm kala arka frene bas çek yapıp hemen bırakmak vs. deli saçması taktikler uydurmaya başladım kendimce kafayı yemek üzereyim.

Motosikleti
    Kaç kilosun sen 90 nın üstündeysen süspansiyon tepkisi daha sert olur normaldir , bendeki Piaggio Medley'in arka yaylarını daha sert olanlarla değiştikten sonra çok rahat etmiştim , 1.90 boyunda 100 kiloyum , sele altı ve arka çantamda hep birşeyler olur , yolcuda olunca arka süspansiyon pes ediyordu değişince güzel oldu..Peugeot Tweet in jantları 16 arka yayda orijinali sert aynı ağırlıkla sıkıntı yaşatmıyor gayet konforlu , Sym Symphony de 16 inc janta sahip ve ikinci eli nispeten uygun bir göz at istersen..

Kaç kilosun sen 90 nın üstündeysen süspansiyon tepkisi daha sert olur normaldir , bendeki Piaggio Medley'in arka yaylarını daha sert olanlarla değiştikten sonra çok rahat etmiştim , 1.90 boyunda 100 kiloyum , sele altı ve arka çantamda hep birşeyler olur , yolcuda olunca arka süspansiyon pes ediyordu değişince güzel oldu..Peugeot Tweet in jantları 16 arka yayda orijinali sert aynı ağırlıkla sıkıntı yaşatmıyor gayet konforlu , Sym Symphony de 16 inc janta sahip ve ikinci eli nispeten uygun bir göz at istersen..
    75 kiloyum hocam, yazdığınız motor maalesef bizim ilde yok sahibinden baktım da, zaten sym motorları pek ben bulamıyorum görmüyorum da :/

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    Alıntı whoave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar genel bir başlık ama daha sınıflandırılmış bir sorum olacak.
    Ben kuryeyim, şuana kadar kuba tk03, mondial drift L, motolux ceo 110 modelleri ile kuryelik yaptım.
    3 modelde de iş yaptığım bölgedeki yollar çok kötü sürekli yamalı ve delik deşik olduğu, çok fazla kasis olduğu için sıkıntı yaşadım.
    Gerek iç organlarım gerekse taşıdığım içecekler bundan nasibini aldı.

Şuanda drift L modeline sahibim, nispeten motor ağır olduğu için kasislerden geçerken 10km hıza falan düşünce bir nebze süspansiyon oluyor ama gene de yetersiz buluyorum.

Bir keresinde arkadaşımın spacy scooterına binmiştim ve kasisten geçerken tekerler zıplamak yerine motor göçmüş ve çok hoş bir süspansiyon olmuştu çok hoşuma gitmişti. Benim ceo ise kasisten aynı hızla geçince top gibi zıplıyordu.

Neyse, benim bildiğim modeller şunlar:
    Hero,
    Activa S,
    Dio,
    Spacy Alpha,
    Spacy 110,

Ben bu modellerin sadece adını biliyorum.
    Bu modelleri kullanmış olan, konforundan memnun kalan var ise gerçekten önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

İsteğim şu ki kasislerden hızlı da geçsem amortisör ve motor ağırlığı bir şekilde bunu dengelesin ve motor top gibi hoplamasın.
    Teşekkür ederim.
    En konforlusu ve en kalitelisi
    Spacy Alpha Tavsiye ederim.
    whoave bunu beğendi.

Yeni activa 125 i tavsiye ederim bozuk yollara göre dizayn edilmiş bir motor arka amortisör çok iyi. Ayrıca ön teker büyük arka teker küçük olunca kasisleri daha az hissediyorsun.
    whoave bunu beğendi.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vites sizin için sorun değilse ki şu anda kullandığınız model de vitesli, Heronun süspansiyonları çok yumuşaktır ve 21 - 18 teker çaplarına sahiptir. Honda spacy de gerçekten başarılı süspansiyona sahip.
    whoave bunu beğendi.

Alıntı eyup58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En konforlusu ve en kalitelisi
    Spacy Alpha Tavsiye ederim.
    Teşekkür ederim araştırıyorum ama fiyatları uçmuş durumda umarım bir tane bulurum.

Alıntı Pureloverman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni activa 125 i tavsiye ederim bozuk yollara göre dizayn edilmiş bir motor arka amortisör çok iyi. Ayrıca ön teker büyük arka teker küçük olunca kasisleri daha az hissediyorsun.
    Hocam öyle yazmışsınız ki tam aradığım ama bütçem el vermiyor. Ben 2. el bakıyorum genelde.

Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites sizin için sorun değilse ki şu anda kullandığınız model de vitesli, Heronun süspansiyonları çok yumuşaktır ve 21 - 18 teker çaplarına sahiptir. Honda spacy de gerçekten başarılı süspansiyona sahip.
    Hero dediğiniz hero duet mi hocam, bu arada spacy ve alfa nın farkı nedir acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

ha tamamdır dediğiniz motoru gördüm de onunla kuryelik zor olur hocam ya scooterlerinin süspansiyonu da yumuşak mıdır?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)