Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İşte Bu Olmadı Apla

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye ikide bir bu olayi gundeme getirip forumun koklu ve nadide uyelerini rencide ediyorsun @Arndiol

Cidden mi? Suzuki mi? Ingilizce mi Turkce mi?

Dogruysa cok sasirdim dogrusu.

Ulen Suzuki bunu yaziyorsa Ducati, BMW, KTM ne yazsin? "Garanti suresince bir sekilde yasatiriz, sonrasi Allah kerim" mi?

Ben rahatim valla. KTM Power Parts katalogundan turuncu-siyah keseli bir muska ismarlayip astim gidona. Daha da bisey olmaz makinaya.
    Evet benim Suzuki'nin "Türkçe Kullanım Kılavuzu"nun arka kapağında yazıyor. İngilizce kılavuzda böyle bir ibare görmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    T7
    Bu sosyal medya palyaçoluklarına ben de tahammül edemiyorum, tepkinizi de anlıyorum ama maalesef böyle bir başlığı açarak ve buraya yazarak hepimiz bu ablanın ekmeği oluyoruz. Biliyorum zor ama görmezden gelmekten başka yapılacak daha iyi bir şey yok diye düşünüyorum
    pea, hasmet, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet benim Suzuki'nin "Türkçe Kullanım Kılavuzu"nun arka kapağında yazıyor. İngilizce kılavuzda böyle bir ibare görmedim.
    Bu da ilginç. Türkiye'de kim hangi amaçla motosikleti dizayn edip üreten Suzuki'nin yapmadığını yapıp motosiklete ömür biçmiş acep?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim zamanımızda Nez ve siyah tangası vardı.

"Abi hele Nez kimdir?" diye sormayın, üzerim, rencide ederim, selamı sabahı keserim.
    Abi valla bende o yok be , kim bilir sizin zaman nasıldı merak etmiyorum değil.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da ilginç. Türkiye'de kim hangi amaçla motosikleti dizayn edip üreten Suzuki'nin yapmadığını yapıp motosiklete ömür biçmiş acep?
    Globalde de yazıyordur bu, ürünün faydalı ekonomik ömrü.

ABD kılavuzu:
    Vehicle class - Engine displacement - Useful Life Distance
    Class I - 50 to 169 cc - 12000 km (7456 miles)
    Class II - 170 to 279 cc - 18000 km (11185 miles)
    Class III - 280 cc and over - 30000 km (18641 miles)
    NHTSA emisyon bölümünün altında ehmen.

Avukatlar tarafından hazırlanan bu kağıt parçalarını bazı açılardan neden ciddiye alıyorsunuz ki =)
    Buzdolabında da 7 yıl mı 10 yıl mı ne ömür verilmişti. Tamam vStrom benim buzdolabından sağlamdır da, yine de yazar öyle.

@tommy dedi ya burası kahvehane gibi. Bu kadar cinsiyetçiliğin olduğu yerde ne olacaktı? Sanki erkek youtuberlar bir boka benziyor gibi kadın olmasından yapmadığımız şaka kalmadı.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Motorda mini Z1000 yalniz

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Globalde de yazıyordur bu, ürünün faydalı ekonomik ömrü.

ABD kılavuzu:
    Vehicle class - Engine displacement - Useful Life Distance
    Class I - 50 to 169 cc - 12000 km (7456 miles)
    Class II - 170 to 279 cc - 18000 km (11185 miles)
    Class III - 280 cc and over - 30000 km (18641 miles)
    NHTSA emisyon bölümünün altında ehmen.
    Hic gormedim simdiye kadar. Bulabilirsen paylas. Link verdigin kisim bildigin sacmalik:

Class I—5.0 years or 12,000 km (7,456 miles), whichever first occurs
    Class II—5.0 years or 18,000 km (11,185 miles), whichever first occurs.
    Class III—5.0 years or 30,000 km (18,641 miles), whichever first occurs.

Duz olmayan rakamlari gorunce veri mi toplamislar diye suphelendiydim. Halbuki duz km'yi mile cevirmisler. Komple varsayim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Abi tabii ki varsayım olacak.
    Avukatlar diyorum

Elbette bir VStrom'un ömrü 10 sene değil. 10 sene sonra parça getirme zorunluluğunun kalkmasına karşılık yazalım da nolur nolmaz diye bile eklemişlerdir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi tabii ki varsayım olacak.
    Avukatlar diyorum

Elbette bir VStrom'un ömrü 10 sene değil. 10 sene sonra parça getirme zorunluluğunun kalkmasına karşılık yazalım da nolur nolmaz diye bile eklemişlerdir.
    Evet, parça ile ilgili kendilerini sağlama alma teşebbüsü: Ama bana satıştan önce böyle bir tebligat yapılmadı, buna istinaden resmi geçerliliği olan bir tebellüğ belgesi de yok; dolayısıyla daha geniş kapsamlı bir yönetmelik, genelge, kanun yoksa beni bağlamaz bu ibare.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Kullanım ömrünü devlet belirliyor. Yani ticaret bakanlığı.
    Ürüne verilmesi gereken garanti ve tamir servis süresini bakanlık belirliyor. Bunlara uymazsanız zaten Türkiye'de satış yapma izniniz olamaz.
    Türkiye'de satış yapan bir motosiklet markasının:
    2 sene içerisinde üretim hatasından doğacak sorunları giderme (garanti),
    10 sene içerisinde bozulacak, değişecek parçaları tamir/değişim yapma (kullanım ömrü)
    zorunlulukları vardır. Aksi durumda mahkemeye verir, paranızı ya da benzer ürünü alırsınız.

Kaynak:
    https://www.mevzuat.gov.tr/anasayfa/MevzuatFihristDetayIframe?MevzuatTur=7&MevzuatNo=1 9783&MevzuatTertip=5
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, parça ile ilgili kendilerini sağlama alma teşebbüsü: Ama bana satıştan önce böyle bir tebligat yapılmadı, buna istinaden resmi geçerliliği olan bir tebellüğ belgesi de yok; dolayısıyla daha geniş kapsamlı bir yönetmelik, genelge, kanun yoksa beni bağlamaz bu ibare.
    Seni bağlamaz derken yani 10 sene sonra parça getirmezlerse bu maddeyi sunabilirler. Yoksa zaten 10 senede VStrom'a bişey olmayacağı için umursayacağın bir şey de değil :D
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    SD 1290R
    Burada motosiklet garantileri bir yıl. Aynı motosikletin Avrupa'da garantisi iki yıl.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    İnsanlar keşke kendileri olsalar aea olmak veya onun yaptığını yapmaya çalışmak yerine.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar keşke kendileri olsalar aea olmak veya onun yaptığını yapmaya çalışmak yerine.
    Boşuna dememişler “taklitler aslını yüceltir” diye.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tiktok un kapanacağını duyduysa demek

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RuzgarAşkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sosyal medya palyaçoluklarına ben de tahammül edemiyorum, tepkinizi de anlıyorum ama maalesef böyle bir başlığı açarak ve buraya yazarak hepimiz bu ablanın ekmeği oluyoruz. Biliyorum zor ama görmezden gelmekten başka yapılacak daha iyi bir şey yok diye düşünüyorum
    Yanlışlıkları, olumsuzlukları gözmezden gelerek azaltabileceğimizi düşünmek ilginç bulduğum bir düşünce tarzı. Çeşitli nedenlerle yanlış işleri gözmezden gelmek davranışı ülkemizde çok yaygın. Bu davranışın pek de hayrımıza sonuçlar vermediği malum. Kazalı motorları hasarsız diye satanları, kilometresi düşürülmüş motorları satanları yazmazsak üçkağıtçıların nesli mi tükenecek.

Söz konusu youtuberin seviye problemini bir kenara bırakırsak İncelediği motoru satan firmanın QJ Motor ve Zontes'i satın aldığını söylüyor. Yine aynı motorun Suzuki GSXR 250 motor bloğunu kullandığını söylüyor. Bu kişi neredeyse 12 bin abonesi olan bir youtuber. Benim Çin malı motorlarla ilgili bir önyargım yok. Ayrıca tanıtılan motorun çok kötü bir motor olamayacağını düşünüyorum (Dayun). Fakat yanlış yaparak doğru sonuca ulaşılamaz. Yanlışları dile getirmekten çekinmemek gerekiyor.

Motosikleti
    T7
    Sosyal medya doğruların veya yanlışların ortaya konulabileceği bir mecra değil. Sosyal medya reklam temelli bir organizasyon.

Tıklanma, beğeni veya etkileşim olduğu müddetçe kralsınız ne dediğinizin bir önemi yok.

Bu şekilde reklam alır para kazanırsınız, onlara doğruyu anlatmaya çalışıp etkileşim sağladıkça onlar daha çok para kazanır daha çok güçlenir. Falcıların yüzbinlerce abonesinin olduğu bir platformdan sözediyoruzBunu demek istemiştim.

Yanlışları dile getirmekten çekinmemek saygı duyulacak bir davranış, ayrıca kimsenin kimseden çekindiği yok. Ama bu olayda tek parametre bu değil. Hangisini daha önemli buluyorsanız öyle davranırsınız elbette.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kötü bir şey göremedim kız bir nevi haklı. Yıllardır motor peşinde koşuyoruz çoğumuz ya bajajın motorlarını kovalıyor ya da yaşlı japonları.
    Bu bir gerçek. Hayal ettiğimizi A-L-A-M-I-Y-O-R-U-Z. Ara sıra kendini bilmez birisi sıfır büyük japon alıyor o da ilk iş forumdan kaçıyor

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya yanlış sularda yüzüyoruz ya da hakikaten içimizdeki birinin gudubetliği hepimizi etkiliyor. Ben bu motosiklet camiası kadar erkek yoğun bir ortam görmedim. Şu hale bak, kışla gibiyiz, ganyan bayi gibiyiz.
    Abi ben 10 yıl önce gitara başladığımda ergenliğin de bi hevesiyle "Kızlara da gitar çalarım ya temiz olur" demiştim. 2 yıl sonra kendimi 5-6 arkadaşla "Pena sertliği ve tel kalınlığı" konuşurken buldum.

Motosiklette de aynısı olacak gibi duruyor.
    tommygun, espresso ve kryeck bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben 10 yıl önce gitara başladığımda ergenliğin de bi hevesiyle "Kızlara da gitar çalarım ya temiz olur" demiştim. 2 yıl sonra kendimi 5-6 arkadaşla "Pena sertliği ve tel kalınlığı" konuşurken buldum.

Motosiklette de aynısı olacak gibi duruyor.
    Bizim zamanımızda Haluk Levent'in "Akdeniz akşamları" ve Ege'nin "Yaz aşkım" şarkıları meşhurdu. Eline gitarı alan gencolar gece vakti sahile, kumlara koşar gitarı ve 3 paket sigara içmiş ses telleriyle kafamızı şey ederdi. Ayıp olmasın diye de "lan sus lan" diyemezdik. Bir de Kurt Cobain'in ölümü sonrası böyle depresif ve hisli gözükmek bir ara moda olmuştu. Millet utanmasa yaz vakti bile hırka giyip kurdeşen dökecekti. Çok kötü yıllardı da Allah'tan atlattık, sağ salim bu günlere geldik.
    abyasar ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler