Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsikletim için far tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150MG SUPERBOY-X
    Mondial 150 mg superboy motoruna sahibim ve motorun en kötü yanı farları, gece hiçbir şey göremiyorum hem halojen farların kötülüğü hemde ayarı çok kötü bu yüzden uzun ve kısa xenon far almak istiyorum almışken ayarlarını yaparım diyorum ama her far her motora uyar mı onu da bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ampül H4 veya H7 ise o ampüllerin ledini alıp takabilirsiniz, takarken açısına dikkat etmeniz gerekli.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2 Tane sis farı ilave etseniz muhtemelen sorununuz çözülür.
    espresso ve zihnigonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150MG SUPERBOY-X
    olup olmadığını nerden bilebilirim

Motosikleti
    duke 390 150 beygir

Motosikleti
    Mondial 150MG SUPERBOY-X
    hocam motoruma uyumlu mudur peki?

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    ilk olarak motorundaki ampülün soket tipini bilmen gerekli. H4 H7 vb.
    ona göre ampül bakmalısın. led istemiyorum diyorsan osram nightbreaker şiddetle tavsiye ederim, arabamda kullanıyordum.
    led istiyorsan da inwells xtreme plus serisi güzel fiyat performans ürünüdür.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 motorumda kullandım bende, çok memdundum

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    benim xmax'ın farları da çok yetersizdi. hatta aydınlatması dandik ara sokaklarda önümü zor görüyordum. Orjinal tesisatı kurcalatmak istemiyordum, tesisatı kurcalamadan öne sis farı taktırdım, gidonun sol tarafına da çok güzel düğmeler monte ettiler orjinal gibi duruyor, gerektiğinde açıyorum çok güzel önümü görüyorum, ister bembeyaz ister sarı yanıyor, sarı yanınca göz almıyor ama yeterince güzel aydınlatıyor, gündüz çakar moda alıyorum sarı beyaz çakarlı halde e5 trafiğinde görülme sorunum da azaldı.
    mertowski ve Cyan bunu beğendiler.

Selamlar, Xmax için sis farlarını nereden aldınız ve nereye taktırdınız acaba. Hala memnun musunuz...
    mertowski bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı CO2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, Xmax için sis farlarını nereden aldınız ve nereye taktırdınız acaba. Hala memnun musunuz...
    espresso satın aldığı yeri ve tavsiye edip etmediğini bildirecektir. Ben de Xmax kullanıyorum ve sis farı taktırdım. Fikir vermesi açısından paylaşıyorum .

Buradan inceleyebilirsiniz
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı CO2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim xmax'a sis farlarını "Hepsi Uygun HPS Motor" adındaki yerde taktırmıştım.
    Turuncu takip sistemi taktırmak için gitmiştim, gitmişken sis farı da takın dedim. Yerleri bahçelievler'de: https://maps.app.goo.gl/DrXhmrua6Uo4C5JL7

Motorun orjinal elektrik tesisatı ile önceden işlem yapılmışsa pek ekleme yapmaya yanaşmıyorlar yalnız. Gitmeden önce telefonla arayıp randevu alırsanız iyi olur.
    işçiliklerini beğenmiştim. En azından motorun orjinal kablolarını kesip biçmediler.
    mertowski bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Sonradan eklenen sis farı, çakarlı ampül, vs muayenede sorun çıkarmıyor mu?

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim xmax'a sis farlarını "Hepsi Uygun HPS Motor" adındaki yerde taktırmıştım.
    Turuncu takip sistemi taktırmak için gitmiştim, gitmişken sis farı da takın dedim. Yerleri bahçelievler'de: https://maps.app.goo.gl/DrXhmrua6Uo4C5JL7

Motorun orjinal elektrik tesisatı ile önceden işlem yapılmışsa pek ekleme yapmaya yanaşmıyorlar yalnız. Gitmeden önce telefonla arayıp randevu alırsanız iyi olur.
    işçiliklerini beğenmiştim. En azından motorun orjinal kablolarını kesip biçmediler.

İstanbul'da Bilen Motosiklet ve Hepsi Uygun HPS Motor instagram sayfasından işlerini takip ediyorum ve bence gayet güzel temiz işçilikleri var. Hepsiuygun'un da işleri hoşuma gidiyor ancak benim ilk tercihim Bilen Motosiklet olurdu. Geçtiğimiz günlerde bir video yayınladı. Videoda 2020 model bir Xmax'in tabirici caizse elektrik tesisatının ırzına geçmişlerdi. Önceden tesisatıyla oynanmış motosiklete uygulama yapmam yada tesisatını düzeltmeye bulaşmam gibi bir sorunu yok belli. HepsiUygun belki sonradan oluşabilecek sorunlar için yada vakit kaybetmemek için oynanmış tesisata bulaşmıyor olabilir. Bilen Motosiklet'teki arkadaş kendisine güveniyor ve uğraşıyor.

Kendi motosikletime uygulama yaptırmak için araştırma içerisine giriştiğimde Bilen Motosiklet'i bulmuştum ancak İstanbul-İzmir git gel yola değmez diye düşündüğüm için ben gitmemiştim.

Bahsetmiş olduğum elektrik tesisatı ile oynanmış Xmax'in instagram videosu

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Punctum henüz vizeye girmedim, vizede sorun olmaması için takılan tuşlardan motosiklete eklenen sis farı, amerikan park modülü ve 48'li led stopu kapatarak orjinal donanıma dönüştürebiliyorum. Bu sebeple vizede herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    konu açılalı baya olmuş ama bende niken pro led var aydınlatması iyi ama yağmurlu havalarda bir cacık göstermiyor çünkü bembeyaz tavsiyem osram nightbreaker %200 olur sanırım

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidonun sol tarafına üzerinde 3 tuş olan bir parça yapıştırdılar, orjinal tuşlar gibi kullanışlı şık bir parça. bir tuş ile sarı diğer tuşa basınca beyaz yanıyor sisler, 3. tuş da çakar modunda çakma modunu deşiştiriyor, değişik şekillerde çakar ayarı var, bu tuşa 10sn basılı tutunca çakar modundan sürekli anar moda geçiyor, sürekli modda bu tuşa basınca selektör yapar gibi sisleri söndürüp yakıyor. Gündüz çakar modda geziyorum hava kararırken sürekli modda ve trafik çoksa karşıdakinin gözünü almayayım diye sarı yanan şekilde geziyorum. Karşıdakinin gözünü almasın diye biraz yere dönük monte ettiler, karanlık yollarda gittim, sislerin sarı modu az daha uzun far gibi yukarıda kalıyor açıyı bu şekilde ayarlayınca, sarı farlarla önümü çok rahat görerek bizim köfte turlarında kullandığımız Sara - Çatalca arası eski yoldan rahat rahat sürdüm.

Geçen temmuzda muayeneye girdi motor. sisleri sürekli yanan modda bırakmıştım. düğme ile açıp kapandığı için o düğmelere basmadılar bile. Sorunsuz geçti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da Bilen Motosiklet ve Hepsi Uygun HPS Motor instagram sayfasından işlerini takip ediyorum ve bence gayet güzel temiz işçilikleri var. Hepsiuygun'un da işleri hoşuma gidiyor ancak benim ilk tercihim Bilen Motosiklet olurdu. Geçtiğimiz günlerde bir video yayınladı. Videoda 2020 model bir Xmax'in tabirici caizse elektrik tesisatının ırzına geçmişlerdi. Önceden tesisatıyla oynanmış motosiklete uygulama yapmam yada tesisatını düzeltmeye bulaşmam gibi bir sorunu yok belli. HepsiUygun belki sonradan oluşabilecek sorunlar için yada vakit kaybetmemek için oynanmış tesisata bulaşmıyor olabilir. Bilen Motosiklet'teki arkadaş kendisine güveniyor ve uğraşıyor.

Kendi motosikletime uygulama yaptırmak için araştırma içerisine giriştiğimde Bilen Motosiklet'i bulmuştum ancak İstanbul-İzmir git gel yola değmez diye düşündüğüm için ben gitmemiştim.

Bahsetmiş olduğum elektrik tesisatı ile oynanmış Xmax'in instagram videosu

Punctum henüz vizeye girmedim, vizede sorun olmaması için takılan tuşlardan motosiklete eklenen sis farı, amerikan park modülü ve 48'li led stopu kapatarak orjinal donanıma dönüştürebiliyorum. Bu sebeple vizede herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
    Ben eksik söylemişim, hepsiuygun'da tesisatla oynanmış kesilip biçilmiş ise önce bu tesisatı orjinal hale getirelim öyle montaj yapalım bu haliyle bir de biz bir şeyler ekleriz sonra bir yerler kısa devre yapar yanar falan başımıza iş alırız diye yaklaşıyorlar.
    mertowski ve izzmarit bunu beğendiler.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    osram nightbreaker tek çözüm.led far halojenden daha çok aydınlatmıyor.hem ledin ömrü kısa ve çoğu uyduruk marka.2 ayda patlar.osramı 2 yıldır kullanıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)