Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Yurtdışından Alışveriş Rehberi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    https://www.tradeinn.com/motardinn/en

Bilmeyenler için yazayım, motosiklet ile ilgili ihtiyacınız olan hemen her şeyi bulabileceğiniz, sağlam bir sitedir.

Hatta hemen tüm spor dalları için, sonu .inn ile biten seçeneklere sahipsiniz. Zamanında bisiklet ve kayak malzemeleri satın aldığım bir sitedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Kask,kamera,drone (dj,360,) telefon,Mont bunların hepsi aşağı yukarı ülkemizdeki ile aynı fiyat bazı kalemler vergiden dolayı ülkemizde daha ucuz.

Peki fiziki olarak yurt dışına giden biri motosiklet yada buna yakın bir sektörde avantajlı,uygun kaliteli ne getirebilir önerileriniz neler. Böyle fiziki gidip ne getirilir ne getiriliyor. Somut örnek verecek olan var mı (Bölge baltık ve iskandinav)

Motosikleti
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask,kamera,drone (dj,360,) telefon,Mont bunların hepsi aşağı yukarı ülkemizdeki ile aynı fiyat bazı kalemler vergiden dolayı ülkemizde daha ucuz.

Peki fiziki olarak yurt dışına giden biri motosiklet yada buna yakın bir sektörde avantajlı,uygun kaliteli ne getirebilir önerileriniz neler. Böyle fiziki gidip ne getirilir ne getiriliyor. Somut örnek verecek olan var mı (Bölge baltık ve iskandinav)
    Bagajınıza sığan veya kendi orijinal paketinde, ticari amaçlı olmayacak ölçekte (örneğin 10 çift eldiven, 8 çift ayakkabı, 5 kask falan olursa sıkıntı çıkarırlar), yasal olarak ülkeye sokmakta sakıncası olmayan (örneğin protein tozu gibi ürünleri almıyorlar), kişisel kullanım amaçlı olduğu belli her ürünü, yanınızda faturası olması koşuluyla (ki %99 kontrol bile etmezler) getirebilirsiniz.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Teşekkürler cevap için ama hukuksal prosedürden ziyade ne getirilebilir, buraya oranla ne uygun motosikletle alakalı onu soruyorum. Dediğim gibi kask mont vs buradakilerle neredeyse aynı fiyat.

Motosikleti
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevap için ama hukuksal prosedürden ziyade ne getirilebilir, buraya oranla ne uygun motosikletle alakalı onu soruyorum. Dediğim gibi kask mont vs buradakilerle neredeyse aynı fiyat.
    Hocam o iş çok değişken. Farklı ürünler farklı sitelerde farklı fiyatlarda olabiliyor. Araştırmak gerek. Tabii neye ihtiyacınız olduğuna göre de değişir. Mesela ben Abus 8077 disk kilidi bakıyorum, buradan almaktan daha ucuza geliyor yurtdışından almak. Önce ürüne karar verip, sonra onu farklı yurtdışı kaynaklardan araştırmanız gerek. Öyle standart bir yanıtı yok bu işin.
    espresso bunu beğendi.

Bir sorum olacak 150 euro sınırıyla alakalı Fc-moto dan misal 100 euro gift coupon alsak bu gift coupon'u kullanarak alışveriş sınırımızı 250 euroya çıkarabilir miyiz.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı larenuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olacak 150 euro sınırıyla alakalı Fc-moto dan misal 100 euro gift coupon alsak bu gift coupon'u kullanarak alışveriş sınırımızı 250 euroya çıkarabilir miyiz.
    Memleketin tek uyanığı siz olduğunuz için 500 öyroya bilem çıkarabilirsiniz.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketin tek uyanığı siz olduğunuz için 500 öyroya bilem çıkarabilirsiniz.
    Fazla bir deneyimim olmadığı için sormak istedim forum ya burası. Keşke zahmet edip bu değerli vaktinizi bana cevap vermeye harcamasaydınız.
    xtrafrozen ve chetaq bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hediye kuponu da olsa, nihayetinde bizim gümrük için toplam fatura değeri baz alınacaktır. Her durumda 150 Euro geçilmeyecek yani...
    xtrafrozen ve Osm@n bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Fazla bir deneyimim olmadığı için sormak istedim forum ya burası. Keşke zahmet edip bu değerli vaktinizi bana cevap vermeye harcamasaydınız.
    Bu vergi olayını anlayabilmek için deneyime ihtiyaç yok. Akıl ve zekaya ihtiyaç var.
    150 öyro sınırı konulmasının amacı ne? Yurt dışına döviz çıkışına engel olmak ve/veya vergi geliri sağlamak.
    Bu kuralın etrafından dolaşıp atlatmak sadece sizin aklınıza geldiğini mi sanıyorsunuz?
    _recoo ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    ödemeyi ne şekil yaparsanız yapın ona bakmıyorlar, yıllardır çin vs. sitelerden alış veriş yaparım, herşeyin üzerinde 1$ 20 $ gibi rakamlar var ama
    çoğu gümrük memurları ürünü kontrol edip, google da aratıp ortalama fiyatlarına bakarak bile gerçeği anlayabiliyor.
    larenuf bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu vergi olayını anlayabilmek için deneyime ihtiyaç yok. Akıl ve zekaya ihtiyaç var.
    150 öyro sınırı konulmasının amacı ne? Yurt dışına döviz çıkışına engel olmak ve/veya vergi geliri sağlamak.
    Bu kuralın etrafından dolaşıp atlatmak sadece sizin aklınıza geldiğini mi sanıyorsunuz?
    Osman hocam, arkadaşın sorusu çok da mantıksız değil. Hediye çeki alışverişinde döviz kaçağı vs olur mu olmaz mı teknik konular. Fatura bedeli veya emsal bedel olarak (fatura düşük olabiliyor çoğu zaman) bakarlar.

Fren balataları ve disklere WD40 sıkarak temizleyen arkadaşa bile sabırla, bazen de tebessümle yanlış yaptığını söyledik ve doğrusunu tarif ettik. Bize çok kolay gelen bir husus başkalarına karmaşık gelebiliyor. Gümrük işlemleri, gümrük vergisinin mantığı vs gibi konuların karışık gelmesi veya o anda mantık yürütememek akılsızlık veya zeka eksikliği ile tarif edersek gerçekten insanları üzmüş oluruz.

Tekerinize taş değmesin....
    chetaq ve larenuf bunu beğendiler.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Selamlar,

Yurtdışından alışveriş tecrübem yok denilebilecek kadar zayıftır. Aliexpress'den en son 2-3 sene önce interkom cihazı almıştım. Vergisini, kargodan teslim alırken ödemiştim diye hatırlıyorum.

Şimdi yeni bir kask aldım ve yeni interkom ihtiyacı oluştu. Yurtiçinde Cardo, Sena harici interkom satan firmaların cihazlarını pek beğenmedim. Bu sebeple daha önce satın alıp memnun kaldığım Lexin markasının yeni bir modeli olan ürünü satın aldım.

Model linki Lexin G2P

Ürünün ücretini ödeme adımında direkt vergi çıktı. Sitede başka interkom ürünlerine de baktım, hepsinin ödeme adımında direkt vergi çıkıyor. Satın almış olduğum Lexin G2P 40-45$ civarı bir satış fiyatı var.

Artık Aliexpress'den satın aldığımız ürünlerin vergisi direkt satın alma işlemi esnasında mı hesaplanıp ücretlendiriliyor? Bu satın almış olduğum ürün kapıma geldiğinde (PTT kargo tarafından kabulü gerçekleşti şeklinde sms aldım) benden tekrar vergi adı altında ücret talepleri olacak mı?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hayır normal kargoyla ürün gelmiş gibi bırakıp gidecekler.
    Kargo şirketleri arasındaki entegrasyon diyelim kabaca artık kolaylaştırdı, senin tecrübe ettiğin gibi ödüyorsun baştan vergisini.
    mertowski bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    son dönemde benimde aliex den bir kaç siparişim oldu, hepsinde verdgiyi artık peşin peşin alıyorlar.
    hatta vergi oyunu için şöyle bir güzellik yapıyor çoğu satıcı,
    1000 tl ürün + 300 tl kargo ise, satıcı ürün fiyatında oynama yapıp 300 tl ürün 1000 tl kargo bedeli gibi bir değişiklik yapıyor, daha az vergi çıkartıyor ürüne.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık Aliexpress'den satın aldığımız ürünlerin vergisi direkt satın alma işlemi esnasında mı hesaplanıp ücretlendiriliyor? Bu satın almış olduğum ürün kapıma geldiğinde (PTT kargo tarafından kabulü gerçekleşti şeklinde sms aldım) benden tekrar vergi adı altında ücret talepleri olacak mı?
    Koyu işaretli sorunuzun yanıtı, EVET...

Aliexpress ürünleri artık vergi dahil olarak, satın alım aşamasında ücretlendiriliyor. Başta ülke ve adres bilgilerini girince, sistem sizin gümrük verilerini bir veri tabanından çekerek hesaplıyor. Böylece sürpriz masraflarla karşılaşmıyorsunuz. Ürünler PTT aracılığı ile geliyor. Tabii yine 150 Euro ve ayda maksimum 5 ürün satın almak şartıyla. Aksi durumda sürekli tekrarladığımız sorunlar ortaya çıkıyor.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır normal kargoyla ürün gelmiş gibi bırakıp gidecekler.
    Kargo şirketleri arasındaki entegrasyon diyelim kabaca artık kolaylaştırdı, senin tecrübe ettiğin gibi ödüyorsun baştan vergisini.
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koyu işaretli sorunuzun yanıtı, EVET...

Aliexpress ürünleri artık vergi dahil olarak, satın alım aşamasında ücretlendiriliyor. Başta ülke ve adres bilgilerini girince, sistem sizin gümrük verilerini bir veri tabanından çekerek hesaplıyor. Böylece sürpriz masraflarla karşılaşmıyorsunuz. Ürünler PTT aracılığı ile geliyor. Tabii yine 150 Euro ve ayda maksimum 5 ürün satın almak şartıyla. Aksi durumda sürekli tekrarladığımız sorunlar ortaya çıkıyor.
    Teşekkür ederim bilgilendirme ve cevaplarınız için.

1300tl'lik ürüne, 750tl vergi. Mükemmel! Buna rağmen ülkede bilindik marka olan bilmemnemaster'den daha uyguna, daha kaliteli ve özellikli olduğunu düşündüğüm bir ürün satın aldım.
    maximusti, ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti

1300tl'lik ürüne, 750tl vergi. Mükemmel! Buna rağmen ülkede bilindik marka olan bilmemnemaster'den daha uyguna, daha kaliteli ve özellikli olduğunu düşündüğüm bir ürün satın aldım.
    Diğer alternatif Çin'e gitmek olunca, vergiyi düşünmeyeceksiniz artık
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Aslında bu ürünlerin çoğu aynı fason fabrika(lar)dan çıkıyor, sadece branding yapıyorlar. İç bileşenler bilmemnemaster'la bire-bir aynı olabilir.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu ürünlerin çoğu aynı fason fabrika(lar)dan çıkıyor, sadece branding yapıyorlar. İç bileşenler bilmemnemaster'la bire-bir aynı olabilir.
    Evet Çin fason üretimi yaparak Türk markası gibi satış yaptıkları konusunda bilgim var. Bilmemnemaster hangi markaydı hatırlayamadım ancak GrownZikro markası Cankypu ile aynı sanırım.

Lexin bunlardan biraz daha farklı gibi. Lexin B4FM'yi uzun süredir hanımla kullanıyoruz, bir sorun yaşamadık. Bu sebeple yeniden interkom ihtiyacı doğunca aynı markanın yeni modelini satın almak istedim.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)