Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Yurtdışından Alışveriş Rehberi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla dillendirme, nasıl olduysa vergiyi ve limiti navlun hariç ele alıyorlar bu tür bireysel ithalatlarda. =)
    Hayırlı olsun çok güzel yapmışsın. Ben de kısmetse WRS'ninkine yürüyeceğim, fiziksel alıp getirme niyetim var bakalım bavulda haşat olmaz umarım.
    Bu markayı ilk defa duydum. Touring Plus alacaksın herhalde? Güzel ürün ama ciddi pahalıymış. Givi'ye göre ne avantajı var acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu markayı ilk defa duydum. Touring Plus alacaksın herhalde? Güzel ürün ama ciddi pahalıymış. Givi'ye göre ne avantajı var acaba?
    Evet Touring Plus niyetim var. Givi'nin var mı Tuareg için camı göremedim bakarım ona da.
    Esasen fiyat çok fazla gibi gelmedi bana, WRS gibi kendisi motora cam üreten MRA'dan RS'e almıştım, normalde €100 civarı fiyatı, ben indirimde 70'e mi bulmuştum neydi, ya da normalde 80'di de 60'a mı almıştım unuttum. E bu cam bayağı bir büyük, zaten malzemesi fazlalaşıyor. İtalyan oldukları için markup da koyuyorlar muhtemelen. Genel aksesuar bayağı baktım çok fazla da cam üreten yok gibi, alternatiflere de bakarım yine tabii.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Touring Plus niyetim var. Givi'nin var mı Tuareg için camı göremedim bakarım ona da.
    Esasen fiyat çok fazla gibi gelmedi bana, WRS gibi kendisi motora cam üreten MRA'dan RS'e almıştım, normalde €100 civarı fiyatı, ben indirimde 70'e mi bulmuştum neydi, ya da normalde 80'di de 60'a mı almıştım unuttum. E bu cam bayağı bir büyük, zaten malzemesi fazlalaşıyor. İtalyan oldukları için markup da koyuyorlar muhtemelen. Genel aksesuar bayağı baktım çok fazla da cam üreten yok gibi, alternatiflere de bakarım yine tabii.
    Benim Airflow yayla gibi ve iki parça daha karmaşık bir ürün buna rağmen 93€...

Bu arada DHL'den vergi de çıktı. 560₺ gibi. 4470₺ de navlun dahil tutar. Toplam 5029₺ mal oldu. Buradan almak istesem 7300₺ verecektim. İki köfte gezisi parası tasarruf ettim.
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Benim Airflow yayla gibi ve iki parça daha karmaşık bir ürün buna rağmen 93€...

Bu arada DHL'den vergi de çıktı. 560₺ gibi. 4470₺ de navlun dahil tutar. Toplam 5029₺ mal oldu. Buradan almak istesem 7300₺ verecektim. İki köfte gezisi parası tasarruf ettim.
    Ya da bir köfte turunda eşe dosta köfte ısmarlayabilirsin :p

Evet şimdi baktım AF3112'ye, bayağı ayarlı mayarlı güzel bir şey, €93 gayet güzel fiyat.
    WSC'nin de var Tuareg için, o da €179. Isotta yapmış bir tane o da €100, WRS'nin de az daha ucuzları var ama Touring Plus en güzel balonu sağlar diye bir ümidim var, yalpalatırsa tüh diyeceğiz artık.
    Cyan, Khaira ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İnanılmaz bir şey, dün Cenova'daki satıcından 11:40'ta sipariş ettiğim ürün bugün 14:45'te İstanbul'da adresime teslim edildi. Çok güzelmiş bu Airflow cam, dev gibi. Carpimoto da DHL de şahane çalıştı bu siparişte. Abone olurum...
    Khaira, tommygun, otopsici ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

feremkal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    890 Duke R
    Amerikan'dan 2100 dolar civarı ürün fiyatı olan bir egzozu Türkiye'ye getirmenin yolu var mıdır?
    Egzozu gidip mağazadan alıp, kutusundan çıkarıp parça parça valize koysak sıkıntı çıkarmı?
    Veya yasal olarak normal sipariş etsek gümrükte ne kadar öperler bilen var mı?
    Ready To Race

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    şuan fcmotodan verdiğim siparişin 8. günündeyiz. partially invoiced aşamasında 5 gündür. durum bilgilendirmesi yapmaya çalışıcam :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    İnanılmaz bir şey, dün Cenova'daki satıcından 11:40'ta sipariş ettiğim ürün bugün 14:45'te İstanbul'da adresime teslim edildi. Çok güzelmiş bu Airflow cam, dev gibi. Carpimoto da DHL de şahane çalıştı bu siparişte. Abone olurum...
    Cam nasıl, onunla ilgili sürüş hissiyatını da bi anlatsan.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cam nasıl, onunla ilgili sürüş hissiyatını da bi anlatsan.
    İlk izlenimler gayet iyi, şehir içi kısa mesafe kullandığım için çok detaylı test edemedim. 120'ye kadar çıktım kollar omuzlar vizör rahat, kaskın en tepe noktasında çok hafif bir türbülans hissettim ama cam daha 1,5cm yukarı çıkabilir durumdaydı. Sonuç: Uzun yol yapacak her V Strom'a lazım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Takipteyim. İki parça sipariş verme niyetim var benim de.
    Bizim bu alışverişler de amazon muhabbeti gibi ayyuka çıkmaz umarım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aliexpress ten intercom aldım nedense %50 oranında vergi çıkıyor diğer ürünlerde de %30 civarında intercom da kitlemasyon yani

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt dışından, abartmıyorum belki yüzden fazla ürün getirmişimdir. Önceki yıllarda gerçekten çok ucuza geliyordu. 300 mt örgü misina o zamanlar
    Türkiye de atıyorum 100 TL ise ben 1.000 mt sini 50-60 TL ye alıyordum.

Şimdi sadece orijinal, Türkiye de bulamadığım ürünleri getiriyorum. Bazı ürünlerde gerçekten ucuz oluyor.
    Örgü misina alacaksan Boşuna Çin den getirme. Türk markası MERCAN marka misina var. Çinliden biraz pahalı ama hiç değilse o kadar beklemiyorsun ve misinaların ölçüsü effta onaylı. Çinliler gibi değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan fcmotodan verdiğim siparişin 8. günündeyiz. partially invoiced aşamasında 5 gündür. durum bilgilendirmesi yapmaya çalışıcam :D
    Türkiye siparişine çok büyük kargo parası çıkartıyorlar dhl ile gönderdikleri için ama avrupa da akrabana gönder devlet postası ile gönderiyorlar o zaman çok ucuz kargo çıkıyor.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı feremkal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan'dan 2100 dolar civarı ürün fiyatı olan bir egzozu Türkiye'ye getirmenin yolu var mıdır?
    Egzozu gidip mağazadan alıp, kutusundan çıkarıp parça parça valize koysak sıkıntı çıkarmı?
    Veya yasal olarak normal sipariş etsek gümrükte ne kadar öperler bilen var mı?
    Gümrükten çekmeye çalışırken hayattan soğursun.
    Bavulunda getiren duydum, yakalanmış da, sonra bişeyler demir yırtmış çok detay bilmiyorum. Artık orası biraz şans, biraz laf cambazlığı.. =)

Ben de 1 Mart Cuma probrake'den manet siparişi verdim, UPS ile yollamışlar.
    Dün bir SMS geldi, tıklayıp açılan siteden vergisini ödedim 520TL civarı bir şey (ürün €89)
    Bugün gümrüklemesi bitecek mi bakalım.. Cuma verdim sipariş Pazartesi Türkiye'ye girmiş iyi yine.
    Kargo UPS Saver seçiliydi, ben daha uzun sürer diyordum adında Saver olunca, €24,95 yazdılar kargolama için de.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Önce fcmotoya yazdım. Sistem güncellenmemiş ama kargoladık deyip kargo kodunu attılar. 2-3 gün öyle bekledim sonra UPS Türkiyeyi aradım. Telefon numaram ve mailimi yanlış yazdıkları için bana ulaşamamışlar. Bir form gönderdiler. Kutu içeriğini soran ve bireysel ürün olduğunu taahhüt ettiğin. Ticari amaç yok diyorsunuz yani. Sonra tarafınıza bir sms geliyor. vergi tutarını online olarak ödüyorsunuz. Ertesi gün de kargom geldi. TRdeki normal ayakkabı numaramla tam oldu ve bu paraya TRde bırak bu kalitede ekipman almayı, spor ayakkabı bile alamazsınız.

Detaylara gelelim, alacak arkadaşlara fikir versin.
    Ürün linki: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_TR/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Bogotto-GPX-Motorcycle-Shoes/SubProducts/Bogotto-GPX-Motorcycle-Shoes-0010
    Benim aldığım gün fiyatı 2270TL, UPS kargo 660TL ve gümrük vergisi 417TL yani totalde 3347 TL tuttu. Scoyco, prosev falan ayakkabılar bu fiyatlarda ülkemizde. Bir de vergi, kargo falan bu kadar pahalı olmasa demekki.. Euro'nun 30küsür liralarda olmasına rağmen bu durumda. Yurtdışından gelecek arkadaşıma kışlık bir bot daha da getirtiyorum waterproof hem mis gibi :D

FCMotodan da bahsedeyim, maile gün içinde ve instagramdan destek istediğinizde de 2-3 saat içinde tek tek yazıp ilgileniyorlar canını yediklerim ama bir puan kırdım. Beleş hediye seçiniz dedi buff bandana seçtim onu göndermemişler:'( neyse canları sağolsun. Sorusu olan olursa özelden falan da yazabilir. He bu arada kredi kartlarına yurtdışı alışverişlerinde taksit yok arkadaşlar. bilginiz olsun
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    FC'nin UPS'le göndermesi değişik olmuş, ama iyi de olmuş gibi ki gümrükleme sonrası ertesi gün geldi diyorsun, ptt'ye falan paslamamışlar işi sanırım. Benimki halen gümrükleme bekliyordu bu sabah, çıkarsa yarın falan anlayacağız kimle geliyor. DHL diye görünse de DHL kara kargosu seçiyordu FC, TR'de ptt'ye düşüyordu iş.

Bogotta botla ilgili de merak ediyorum nasıl olacak. Ben de geçenlerde eldiven almıştım, ilk gün parmaklar biraz garip hissettirmişti sonra devam edince gittim Dianese'den bir eldiven daha aldım, fazla uzatmadan Boggoto'yu satmayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Bugün UPS kendisi getirdi ürünü.
    Cuma siparişi verdim.
    Pazartesi gümrük ödeme SMS'i geldi, anında ödedim.
    Salı gümrükleme bitmiş.
    Çarşamba sabah 11:00 gibi de ürün gelmiş oldu.

Manetler: €84 - Kargo: €24 - Gümrük Vergisi: 520TL
    Kabaca 4200TL'ye iki adet ayarlı manet almış oldum. Üst seviye değil ama ikisinde de mesafe/freeplay ayarı var, istediğim de buydu, uyguna gelmiş oldu yine.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Almanya'daki "MTP-Racing GmbH" sitesinden 100 Euro fiyatlı iki amortisör aldım. Posta ücreti de 20 Euro eklendi. Ptt kargo ile 2-3 hafta içinde geldi. Gümrükte yine kazıklayıp posta ücretinden de vergi almışlar. Toplam 745 TL gümrük çıktı. Bunu bir yerlere şikayet etmek lazım, kimse 100-200 lira için uğraşmıyor diye böyle tırtıklıyorlar herhalde.

Faturada açık açık yazıyor oysa ki...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    100 eur kabaca 3500TL ediyor, onun da 20%'si 700TL ediyor, doğru vergi almışlar sanki? 120 eur üzerinden vergilendirselerdi 4200TL'den 840TL vergi çıkardı.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Avrupa Birligi ülkelerinden vergi oranı %18 diye biliyorum. Öyle hesaplayınca tam 120 Euro'nun vergisini almışlar benden de.
    E-devletten Ticaret Bakanlığı sayfasına şikayet dilekçesi yazdım bakalım ne olacak...

Bir de gümrüğe girdğinde Euro 33.5 seviyesindeydi, şimdi 35 olmuş, daha bir ay bile olmadı... .

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    fcmoto bogotto ayakkabı bende almıstım 50 yada 60 euroydu.ingilteredeki magazaları tavsiye ederim çok ucuz urunler var.ama mail atıp trye kargo varmı diye sormanız lazım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa Birligi ülkelerinden vergi oranı %18 diye biliyorum. Öyle hesaplayınca tam 120 Euro'nun vergisini almışlar benden de.
    E-devletten Ticaret Bakanlığı sayfasına şikayet dilekçesi yazdım bakalım ne olacak...

Bir de gümrüğe girdğinde Euro 33.5 seviyesindeydi, şimdi 35 olmuş, daha bir ay bile olmadı... .
    PTT alınca öyle alıyor demek ki?

Benim bir yurtdışı siparişim DHL ile teslim edildi, orada sadece mal bedeline %18 KDV hesaplandı. (Temmuz ayındaki KDV artışında gümrük mevzuatını güncellememişler, orada halen %18 alıyorlar...)
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)