Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Yurtdışından Alışveriş Rehberi

Motovento
    REKLAM ALANI
    selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    İşin en komiği de ürün parası artı kapıda ödediğimiz vergiler dahil türkiye satış fiyatının altında kalıyor. Korkunç bi ülkeye döndük ya
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Mobil uygulama: GLOCALZONE
    Yurdışından alışveriş için kullanılıyor.
    Kısaca,
    Yurtdışından ürün linkini uygulamaya ekleyip sipariş oluşturuluyor.
    Komisyon karşılığında Türkiyeye gelenler yanında getiriyor.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    İşi biraz abartıp Carpi Moto'dan arka çanta ve çanta demiri söyledim. Türkiye'den alsam, çanta demiri olmaksızın sadece çantaya vereceğimden %30 kadar daha ucuza geldi; kargosu, gümrüğü dahil. Çanta demirini de orijinal olarak burada bulamadım, herhalde bir ustaya yaptırtmak ve sağlam olmasını ummak gerekecekti. DHL Express az önce mail attı, gümrük vergisini kargosuz bedelin %18'i olarak internetten ödedim. Ürün ücreti 150 € altıydı, kargoyla birlikte 150 €'nun biraz üstüne çıksa da gümrükte takılmadı gibi görünüyor. Dolayısıyla Carpi Moto + DHL Express kombinasyonuna bir olumlu referans da benden gelsin.
    selsa ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşi biraz abartıp Carpi Moto'dan arka çanta ve çanta demiri söyledim. Türkiye'den alsam, çanta demiri olmaksızın sadece çantaya vereceğimden %30 kadar daha ucuza geldi; kargosu, gümrüğü dahil. Çanta demirini de orijinal olarak burada bulamadım, herhalde bir ustaya yaptırtmak ve sağlam olmasını ummak gerekecekti. DHL Express az önce mail attı, gümrük vergisini kargosuz bedelin %18'i olarak internetten ödedim. Ürün ücreti 150 € altıydı, kargoyla birlikte 150 €'nun biraz üstüne çıksa da gümrükte takılmadı gibi görünüyor. Dolayısıyla Carpi Moto + DHL Express kombinasyonuna bir olumlu referans da benden gelsin.
    Carpi bir çok üründe gerçekten en düşük fiyatları veriyor. €150 üstü olduğu halde takılmaması güzel olmuş, bana vakit kaybettirdilerdi, bişey olmadı kaybedince tabi de =) Ben çanta söyleyemedim, sadece demirle tabla €150'ye dayanmıştı neredeyse =)
    Ranke bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    carpiden ben de taşıma demiri söyledim, şok içindeyim ürün 2800e geldi, 600 vergi ödedim. Bahsi gecen ürün türkiyede yoktu.

Kargo 3 günde geldi :O

Özen motor sonra getirmiş ürünü 6500den satıyor. https://www.ozenmotor.com.tr/Product...yici/114/20707
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    carpiden ben de taşıma demiri söyledim, şok içindeyim ürün 2800e geldi, 600 vergi ödedim. Bahsi gecen ürün türkiyede yoktu.

Kargo 3 günde geldi :O

Özen motor sonra getirmiş ürünü 6500den satıyor. https://www.ozenmotor.com.tr/Product...yici/114/20707
    Carpi'den ben de motoruma uygun Givi Airflow alacağım sanırım; 95€ (bugünkü kurlarla 3.125₺) fiyata satıyorlar, burada fiyatı 7.300₺ idi. (Bugünkü kurlarla 222€.)

95 mal bedeli + %20 KDV + 60 kargo desek ~= 175€ yapar, ~47€ (bugünkü kurlarla 1.546₺) cepte kalır. %20 fark az değil...

Ben iyisi mi bu yaza doğru bir İtalya gezisi planlayayım; Floransa -> Lucca -> Pisa -> Cenova -> Torino veya Milano -> Cenova -> ... -> Floransa falan böyle bir şey; Cenova'dan Carpi'ye uğrar alırım
    selsa ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carpi'den ben de motoruma uygun Givi Airflow alacağım sanırım; 95€ (bugünkü kurlarla 3.125₺) fiyata satıyorlar, burada fiyatı 7.300₺ idi. (Bugünkü kurlarla 222€.)

95 mal bedeli + %20 KDV + 60 kargo desek ~= 175€ yapar, ~47€ (bugünkü kurlarla 1.546₺) cepte kalır. %20 fark az değil...

Ben iyisi mi bu yaza doğru bir İtalya gezisi planlayayım; Floransa -> Lucca -> Pisa -> Cenova -> Torino veya Milano -> Cenova -> ... -> Floransa falan böyle bir şey; Cenova'dan Carpi'ye uğrar alırım
    Doğru ben kargo eklemeyi unutmuşum, 20 euro civarı da kargo ücreti aldılar benden bir de. Olursa öyle bir tur sipariş listesi hazırlayalım :D Bavul ticaretinde iyi para var
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru ben kargo eklemeyi unutmuşum, 20 euro civarı da kargo ücreti aldılar benden bir de. Olursa öyle bir tur sipariş listesi hazırlayalım :D Bavul ticaretinde iyi para var
    20€ kargo iyiymiş
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Carpi can =))
    Bir de firmanın TR distribütörünün de nasıl bir politikası olduğuna bağlı. Ben RS'e yan çanta taşıma demiri gibi bir şey söyleyecektim, Hepco Becker'de vardı sanırım, €350 gibi bir satış fiyatı vardı Avrupada, VAT dahil tabi, Türkiye distribütörlerine sormuştum kim şimdi unuttum, €385 gibi bir şeye getiririz sipariş ederseniz, 1-2 ayda gelir demişlerdi, sonraki siparişe ekleyecekler vs. Givi'de pek öyle değil iş, bayağı EURX2 gibi bir fiyat oluyor. Givi de distribütörlerine fazla indirim yapmayabiliyor şimdi bilmiyorum elbette detayını ama..

Size yine getiriyorlar, Tuareg'e bir bok getiren yok =))

Bu arada DHL de zam yaptı geçenlerde, yazmışımdır belki önceki mesajda da, taşıma demiri + çanta tablasına €35 demişlerdi, tablayı değiştirdim yılbaşından 1 gün sonra yeniden sipariş oluşturdum, €45 oldu kargo =) Yine de bir taşıma demiri + tabla için, DHL Express ile makul fiyat. FC Moto DHL ground ile çalışıyor, hem gelmesi çok uzun hem Türkiye'de PTT'ye düşüyor konu; e bir çift eldiven, bide çükübik lastik tamir kiti gibi ince ufak bir şeyde €47 istediler.
    Cyan bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Şimdi bir depo üstü çanta için işlem yaptım. 31,97€ luk ürün 59€ fiyata yükseldi. Şimdi bu fark sadece kargo bedeli mi yoksa vergi de eklenmiş hali mi? Üzerine birde %20 eklenecekse oldukça pahalıya gelmiş olacak. ki 59€ da ucuz değil

Evet sadece kargo bedeli 27€ imiş , pahalı kaçtı...

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Merhaba. Aşağıdaki ürünü satın almak istiyorum. € 28,20 fiyatı var. Ve yanlış anlamadıysam kargo bedeli almıyor. Gümrük ücreti bu fiyata dahil mi? Değilse vergisini nasıl ve nereye ödeyeceğiz?
    Daha önce Amazon ve Aliexpress'ten alış veriş yaptım. Ödeme kısmına kargo ve gümrük dahil edildiği için sorun yaşamadım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yok kargo bedeli almıyor değil, Carpi'de biraz manuel yürüyor kargo kısmı.
    Tamam devam et satın diyorsun, en fazla 1-2 gün içinde bir mail geliyor, kargo ücretini belirten ve satın almak istersen ödeme yapacağın sayfaya bağlantıyı içeren. Oraya tıklayarak ödüyorsun.

Vergi kısmı ürün Türkiye'ye gelince DHL ile gerçekleşiyor. Ürün ülkeye girince DHL'den bir mail geliyor, oradan ilgili bağlantıya tıklayarak vergini kart ile ödüyorsun, sonra ürünün gümrük işlemi tamamlanıp teslimat için geliyor.

-

ben zamanında depo üstü çantanın braketini DRD'den almıştım, Carpi'de daha ucuz muydu hatırlamıyorum ama çantanın kendisini carpi'den aldım, Türkiye'den yine çok daha ucuza gelmişti. Dönem dönem ürün özelinde elbette kontrol etmek lazım, İtalya'ya gidip Türkiye'dekinden yüksek fiyata kask almışlığım var sonuçta :D
    srdrrr bunu beğendi.

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Görselini yüklediğim ürün ülkemizde 2.000 Tl civarında satılıyor. Kargo bedeli ve gümrük bedelini yukarıdaki rakama dahil edersek Carpi'den almak matıklı olur mu? Eklenecek bedelleri bilmediğim için tahmin yürütemiyorum. Size danışmak istedim. Teşekkür ederim.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görselini yüklediğim ürün ülkemizde 2.000 Tl civarında satılıyor. Kargo bedeli ve gümrük bedelini yukarıdaki rakama dahil edersek Carpi'den almak matıklı olur mu? Eklenecek bedelleri bilmediğim için tahmin yürütemiyorum. Size danışmak istedim. Teşekkür ederim.
    Muhtemelen aynı fiyata gelecek.
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet sanirim en düşük kargo €20 gibi bir şey oldu, ama bunu öğrenmesi çok kolay. Checkout diyerek kargo hesaplaması yaptırırsan tam fiyat karşına çıkar. €20 gibi bişey çıkarsa kabaca ürün ve kargo €50 olur, 180TL gibi de bir vergisi çıkar. 1700-1800 TL gibi diyebiliriz.
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok kargo bedeli almıyor değil, Carpi'de biraz manuel yürüyor kargo kısmı.
    Tamam devam et satın diyorsun, en fazla 1-2 gün içinde bir mail geliyor, kargo ücretini belirten ve satın almak istersen ödeme yapacağın sayfaya bağlantıyı içeren. Oraya tıklayarak ödüyorsun.

Vergi kısmı ürün Türkiye'ye gelince DHL ile gerçekleşiyor. Ürün ülkeye girince DHL'den bir mail geliyor, oradan ilgili bağlantıya tıklayarak vergini kart ile ödüyorsun, sonra ürünün gümrük işlemi tamamlanıp teslimat için geliyor.

-

ben zamanında depo üstü çantanın braketini DRD'den almıştım, Carpi'de daha ucuz muydu hatırlamıyorum ama çantanın kendisini carpi'den aldım, Türkiye'den yine çok daha ucuza gelmişti. Dönem dönem ürün özelinde elbette kontrol etmek lazım, İtalya'ya gidip Türkiye'dekinden yüksek fiyata kask almışlığım var sonuçta :D
    Durup dururken para harcattınız bana valla!

Bugün bir tane Givi AF3112 cam sipariş ettim. 93€ mal bedeli + 37€ kargo toplam 130€. Türkiye'de bu ürün 220€'ya satılıyor. CarpiMoto'nun 93€'dan kâr elde ettiğini düşününce insanın Türkiye'den alası gelmez. Şimdi kargosu vergisiyle birlikte yaklaşık 60-65€ ucuza gelecek. Az buz fark değil. Bu harcamayı yapmaya kendimi böyle kandırdım. (Bu camın her V Strom sahibinin mutlaka alması gereken bir aksesuar olduğunu düşünüyorum; eninde sonunda alacaktım yani...)

Siparişi 11:42'de verdim, kargo fiyat hesaplasını yapıp ödeme link'ini iletmeleri 4 saat sürdü. Gayet hızlı.
    tommygun, Ranke, selsa ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kargoyla birlikte 150€ üstü olması gümrüğe takmaz zaten. Ürünün çıplak fiyatının 150€ ve üstü olmaması lazım. Bazı aksesuar satan online siteler çok da abartmamak kaydıyla fatura tutarını limit altı gösterip bizi gümrükten kurtarıyor. Yani ürün aa gümrüğe takılıyor alamam demeden önce siteyle iletişime geçmek bazen işe yarıyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı kAAN84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kargoyla birlikte 150€ üstü olması gümrüğe takmaz zaten. Ürünün çıplak fiyatının 150€ ve üstü olmaması lazım. Bazı aksesuar satan online siteler çok da abartmamak kaydıyla fatura tutarını limit altı gösterip bizi gümrükten kurtarıyor. Yani ürün aa gümrüğe takılıyor alamam demeden önce siteyle iletişime geçmek bazen işe yarıyor
    Devlet 150€ geçip geçmediğini tespit etmek için sadece mal bedeline (FOB) bakıyor yoksa mal bedeli + navlun (CF) fiyatına mı bakıyor? Keza vergi de FOB üzerinden mi yoksa CF üzerinden mi hesaplanıyor? (Normal ithalatlarda gümrük vergisi FOB, KDV ise CF üzerinden hesaplanır da bizim senaryoda nasıl?)

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Devlet 150€ geçip geçmediğini tespit etmek için sadece mal bedeline (FOB) bakıyor yoksa mal bedeli + navlun (CF) fiyatına mı bakıyor? Keza vergi de FOB üzerinden mi yoksa CF üzerinden mi hesaplanıyor? (Normal ithalatlarda gümrük vergisi FOB, KDV ise CF üzerinden hesaplanır da bizim senaryoda nasıl?)
    sadece mal bedeline bakıyor
    kargo dahil 150€'yu geçen birçok sipariş verdim, hiçbiri gümrüğe takılmadı.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Fazla dillendirme, nasıl olduysa vergiyi ve limiti navlun hariç ele alıyorlar bu tür bireysel ithalatlarda. =)
    Hayırlı olsun çok güzel yapmışsın. Ben de kısmetse WRS'ninkine yürüyeceğim, fiziksel alıp getirme niyetim var bakalım bavulda haşat olmaz umarım.
    Cyan bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)