Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yurtdışından Alışveriş Rehberi

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Teşekkürler, bu önemli bir bilgi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İyi bari şu başlıktan sorayım beyler şu site neyin nesidir, %80 indirim görünce katakulle gibi geliyor ama Türkiye online mağazasında da %50 indirim var bir yorumlayın hele

www.columbia-sale.top

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bari şu başlıktan sorayım beyler şu site neyin nesidir, %80 indirim görünce katakulle gibi geliyor ama Türkiye online mağazasında da %50 indirim var bir yorumlayın hele

www.columbia-sale.top
    Conteks'in sayfası site taklit değilse, sıkıntı olmaz. Firmayı tanırım.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    • Domain oluşturulma tarihi 5 Aralık 2023
    • HongKong üzerindena alınmış. Kime ait olduğu bilgisi gizli.
    • Contact us sayfasındaki mail adresi: customer[at]help-center.help
    • Columbia'da 90% indirim
    • Adres columbia-sale.top

Conteks'i arayıp haber vermek lazım.
    sallami, mertowski ve espresso bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs

www.columbia-sale.top
    mikmese bari abi :D bence uzak dur
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mikmese bari abi :D bence uzak dur
    Hep bizmi mikeceğiz
    sanal kartla bir tişört alayım sonucu yazarım , gelirse başka şeylerde alırım..
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    sanal kartla bir tişört alayım sonucu yazarım , gelirse başka şeylerde alırım..
    abi yukarıdaki bilgiler çerçevesinde deneme bence ama, sen bilirsin =)
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örneğin 500 TL ürün fiyatı olsun 250 TL de kargo bedeli olsun, normalde 500 TL üzerinden vergi ödüyoruz. bir başka satıcı da aynı ürünü mesela 300 TL ürün fiyatı + 450 TL kargo bedeliyle ilana koyuyor. İkinci seçenekten alışveriş yaptığımızda daha az vergi ödüyoruz.
    ufak bir taktik de ben vereyim, kargo bedelinde indirim isterseniz bazı satıcılar olumlu dönüş yapıp 1 2 dolarlık daha indirim yapabiliyor.
    hem düşük vergi, hem 1 2 dolar daha düşük ödeme yapıyorsunuz.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550

www.columbia-sale.top
    en iyi ihtimalle pazarlarda satılan columbia gelir. dolandırıcı oldukları %100.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

www.columbia-sale.top
    Columbia değildir o, Kolombiya'dır.

Forumdan Uzaklaştırıldı

www.columbia-sale.top
    fake site,
    kart bilgilerinizi girdiğinizde geçmiş olsun,bunlardan çok var artık.
    cbr1100 xx bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    peki şöyle güzel bi kaskı yurtdışından tanıdığa aldırıp kutusundan çıkartıp tr ye getirticeğimizde vergiye tekamul edermi sonuçta sıfır kutusu çöpe gidicek kask+kutu içeriği gelse yeterli
    bu 150euro üstü bi kask

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki şöyle güzel bi kaskı yurtdışından tanıdığa aldırıp kutusundan çıkartıp tr ye getirticeğimizde vergiye tekamul edermi sonuçta sıfır kutusu çöpe gidicek kask+kutu içeriği gelse yeterli
    bu 150euro üstü bi kask
    Fc Moto'da ülke içi vergi var diye biliyorum. Yurt dışına satışta o vergi o tarafta sıfırlanıyor. Yani farklı bir adı olsa da orada da vergi ödersin ama Türkiye gümrüğü kadar kol gibi olmayacaktır. Yine de ürettiğin çözüm bence mantıklı. Yanlış biliyor da olabilirim, doğrusunu bilenler daha doğru yorum yapacaktır.
    cbr1100 xx bunu beğendi.

Motosikleti
    Columbia değildir o, Kolombiya'dır.
    Columbia şehir Colombia ülke birbirinin yerine geçemezler

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fc Moto'da ülke içi vergi var diye biliyorum. Yurt dışına satışta o vergi o tarafta sıfırlanıyor. Yani farklı bir adı olsa da orada da vergi ödersin ama Türkiye gümrüğü kadar kol gibi olmayacaktır. Yine de ürettiğin çözüm bence mantıklı. Yanlış biliyor da olabilirim, doğrusunu bilenler daha doğru yorum yapacaktır.
    Kutuyu atmaya gerek yok. Yolcu yanında 450 avroya kadar mal getirebilir. Ona da basit vergi uygulanır (geliş ülkesine göre %20 veya %30)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

AB'nin kararı var. AB dışına satışta KDV alınmıyor. Tabii sanırım bunu belgelemeleri gerekiyor, zira bazı firmalar KDV almaya devam ediyor, prosedürle uğraşmak istemiyorlar sanırım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    AB'nin kararından ziyade, AB iç bir ortak ticaret bölgesi. Türkiye'den Yunanistan'a satarken de KDV olmaz, Almanya'dan Rusya'ya satarken de. AB içinde ortak KDV uygulaması var, biz de bunun dışında olduğuuz için bize KDV'siz satılıyor. Almanya'da Türkiye'ye KDV'li mal satıyorsa birisi, uğraşmayın o gebeş firma ile.

Bu arada FC-Moto'dan 23 Kasım'da verdiğim sipariş bugün geldi. €29 kargo aldılar, bunun DHL express'le gelmesi lazımdı, o kadar hacmi olan bir firma bu fiyata düz DHL ile yollamamalı. Türkiye'de PTT'ye kaldı iş, neyse ki ülkeye girdikten sonra 5-6 günde geldi. PTT hala görevlilerine pos cihazı vermemiş, benim de önden online ödeyebileceğim yer yok. Nakit para mı kaldı yahu..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kutuyu atmaya gerek yok. Yolcu yanında 450 avroya kadar mal getirebilir. Ona da basit vergi uygulanır (geliş ülkesine göre %20 veya %30)
    yani şu şekilde üzerinizdeki yada çantanızdaki yedek kıyafetlere nasıl ülkeye kafanıza göre sokabiliyosak sadece o ülkeden malı alıp o ülkenin istediği vergiyi ödeyip (insancıl seviyedeki vergi) kutusunuda atsın kutulu ürün değil birşey değil türkiyedeki motorunu sürmek için kask taşımasında sıkıntı olurmu gibisinden düşündüm

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kaskı getirebilir hiç bir şey olmaz. Ben fetişimden kutusunu da düzleyip bavula koymuştum, kaskı da kendi taşıma kılıfı ile kabine aldım.
    Bir kişi bile sormadı bu ne diye, sorarlarsa da kendi kaskımla gittim motosiklet sürdüm geldim kime ne. Ha ben vizördeki etiketi de sökmemiştim de, garantici olmak isterseniz o etiketi sökersiniz kimse yeni bu falan diyemez.

Üstelik aldığınız yerde de TaxFree yapabilen bir yerden alırsanız o ülkeye ödediğiniz KDV'nin de önemli bir kısmını geri alabilirsiniz. Benim kaskı aldığım tükanda öyle bir şansım olmadı ama yapan yerler vardır. Kabaca VAT 20% desek ürün türüne göre de değişiyor galiba ama 11% falan geri alınabiliyor.

Bavulda 7 şişe viskiyle bile girdim ben ülkeye Kıbrıs uçağı ile aynı anda inmeyin yeter.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Ali amca dan Ay da 5 sipariş aynı sipariş de de 5 adet den fazlası maalesef gümrüğe takılıyor. Sun trans diye bir firma var malı almanız imkansız ..
    1 adet car play almıştım onun için uğraştım ama yenisini sipariş ettim daha uyguna geldi

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 150euro üstü bi kask
    Hiçbir şey olmaz...kutusuyla getirmenizde de sakınca yok.

Soru: Yolcu beraberi hediyelik eşya muafiyeti nedir?

Cevap: Transit yolcular hariç olmak üzere, yolcu beraberinde getirilip serbest dolaşıma sokulan gayri ticari nitelikteki, kişisel ve ailevi kullanıma mahsus veya hediye edilmek üzere getirilen eşyaya muafiyet tanınır. Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro'yu geçmeyen eşya için uygulanır. Ancak, 15 yaşından küçük yolcular için bu miktar 150 Avro olarak uygulanır.

Kaynak: https://www.mfa.gov.tr/turkiye_ye-ait-gumruk-bilgileri.tr.mfa

Bu arada ben hiçbir yurtdışı dönüşümde, bana eşya bedelini gösterir belge isteyen memura rastlamadım. Tabii aynı kasktan bavulda 10 tane getirirseniz olmaz Sonuçta ticari olmayan, kişisel kullanıma yönelik eşyaya izin veriliyor. Ama yine ben yurtdışından bavulda 4-5 içki şişesi ile döndüğümde de hiç sorun olmadı. Tabii hem şans, hem de görevli memurun tavrı ile ilgili olabilir. Yoksa yasal olarak sınırı geçen içkilere el koyarlar.

Ayrıca önemli bir detay da şu;

Yurtdışından kişisel olarak alışveriş yaparken, alışveriş yaptığınız mağazadan vergi iade formu doldurmasını talep edebilirsiniz (her mağaza/işletme yapmaz, bunu yapan mağazaların Global Blue sistemine dahil olması gerekir. Başta sorun. Zaten mağazada da Global Blue stickeri olacaktır). Daha sonra yurtdışından son çıkış yapacağınız noktadaki (havaalanı, liman, istasyon, gümrük kapısı, vs neyse) yerde bulunan Global Blue ofisine gidip, ürünlerinizi gösterip vergi iadesi alacaksınız. Buradaki detay şu; diyelim ki Almanya'ya gittiniz oradan alışveriş yaptınız, vergi iade formu doldurttunuz, ancak dönüş biletiniz Avusturya'daki havalimanında. Bu durumda Avusturya'daki Global Blue ofisine gideceksiniz.

Peki ama aceleniz var, örneğin havalimanında ofiste geçirecek zamanınız yok? Bu durumda formu ve makbuzlarınızı Global Blue'ye özel zarflarını kullanarak postalıyorsunuz. İade işleminiz sonra gerçekleşiyor. Ben bunu hiç yapmadım ama yöntem bu şekilde.

https://www.globalblue.com/en/shoppers/how-to-shop-tax-free

Detayları linkte bulabilirsiniz.
    iptaluyelik02 ve mertowski bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)