Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pinlock Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    universal raleri pinlock kullanıyorum, sanırım 3 kış oldu.

kask değişikliği sebebiyle universal pinlock arayışına girdim. raleri 400 lirayı geçmiş.

Önerilerinizi beklyıorum.

bir de bu eski pinlock u camdan söküp yenisine takma gibi bir yöntem var mı

not: yapıştırma
    not2: raleriden oldukca memnunum sadece daha ucuz arıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    düldül(z-one)
    tıraş köpüğünü sürüp en aşşa 1 ay buğulanmadan takılıyorum 0 maliyet.
    arndiol bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben söküp başka vizöre takınca eskisi gibi performans vermemişti raleli o yüzden 0 almak en iyisi yine
    arndiol ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Madem memnunsunuz, Raleri alıp geçin. Macera aramaya gerek yok
    Çok ucuz 1-2 model denemiştim. Hem işe yaramadılar hem de 1 ayda çöp oldular.

Raleri belki 1-2 kere söküp takılabiliyor ama genelde tekrar yapışması sorun oluyor. İyice temizleyip, hafifçe solventle üstünden geçmek iş görebilir. Komple elde de kalabilir tabi
    espresso bunu beğendi.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem memnunsunuz, Raleri alıp geçin. Macera aramaya gerek yok
    Çok ucuz 1-2 model denemiştim. Hem işe yaramadılar hem de 1 ayda çöp oldular.

Raleri belki 1-2 kere söküp takılabiliyor ama genelde tekrar yapışması sorun oluyor. İyice temizleyip, hafifçe solventle üstünden geçmek iş görebilir. Komple elde de kalabilir tabi
    fantazi işte
    eski kasktan da cok cıkarmak istemiyorum zaten onu da arada kullanırım diye. ama bütçe olarka çöktüğüm için kararsızım
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    bendede raleri var tek sıkıntım 2.ye alışımda bakmadan small almışım ama işini yeterince görüyo
    (2.ye alma sebebim sorun çıkarması değil diğer kaskıma)

o değil de aldıgım kaskın pinlocku varmış kendinden :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tıraş köpüğünü sürüp en aşşa 1 ay buğulanmadan takılıyorum 0 maliyet.
    Denemiştim, Ankara soğuğunda en fazla 3 gün gidiyordu. 3.gün nemden vizörden aşağı doğru suluboyanın akması gibi akıp görüşümü mahvediyordu.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

Motosikleti
    Dominar250
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz etin yahnisi olmuyor malesef, aldım denedim çöpe attım

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Merhaba. LS2 marka kaskım ve kaskla gelen pinlock var. Ancak dün akşam sürüş yaptığımda kaskın vizörü çok buğulandı. Önümü göremeyince vizörü açmak zorunda kaldım. Pinlock'u mu yanlış taktım yoksa bu durum soğuk havalarda normal mi?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. LS2 marka kaskım ve kaskla gelen pinlock var. Ancak dün akşam sürüş yaptığımda kaskın vizörü çok buğulandı. Önümü göremeyince vizörü açmak zorunda kaldım. Pinlock'u mu yanlış taktım yoksa bu durum soğuk havalarda normal mi?
    Pinlock iyi monteli değil büyük ihtimalle; silikon contasının vizöre tam yapışması lazım yoksa buğu yapar.
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Benim önceki kaskta da bunda da hiç tamamen buğusuz durum olmuyor ya. Benim katır gibi nefes alıp vermemin de sonucu olabilir, pinlocksuz olanda Haziran'da falan bile buğu oluyordu (Mandello videosundaki tıslamalarım :D)
    eski Arai'ye de Mototaş'ta takılmıştı, bu Scorpion'u da Motomax'ta taktılar, yine dikkatlice alta doğru nefes vermem gerekiyor. Montaj iyi ise hakkaten hiç gram buğu yapmadan kullanabiliyor musunuz? Pazartesi akşam çıktım 5-6 dereceydi, full kilit yapmadım kaskı yine biraz buğu oluyor da sonra gidiyor diye.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim önceki kaskta da bunda da hiç tamamen buğusuz durum olmuyor ya. Benim katır gibi nefes alıp vermemin de sonucu olabilir, pinlocksuz olanda Haziran'da falan bile buğu oluyordu (Mandello videosundaki tıslamalarım :D)
    eski Arai'ye de Mototaş'ta takılmıştı, bu Scorpion'u da Motomax'ta taktılar, yine dikkatlice alta doğru nefes vermem gerekiyor. Montaj iyi ise hakkaten hiç gram buğu yapmadan kullanabiliyor musunuz? Pazartesi akşam çıktım 5-6 dereceydi, full kilit yapmadım kaskı yine biraz buğu oluyor da sonra gidiyor diye.
    raleri yapıştırma olanı taktım ben; yıllardır gram buğu olmadı kask. güneş vizörü var, o buğu yapıyor o kadar :D
    killingroad bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    raleri yapıştırma olanı taktım ben; yıllardır gram buğu olmadı kask. güneş vizörü var, o buğu yapıyor o kadar :D
    Benim ikisi de Pinlock marka bi de pu. Hatta Arai'de bir tanesini ben kurcalayıp haşat etmiştim bir tane daha almıştım sonraki sene, onu da Mototaş takmıştı. Puh ben vizörü çizerim içeride parmak izi kalır diye hayıflanıp kendim ellemedim ama ben taksam daha iyiymiş demek.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Caberg Duke 2 kaskı satın aldığımda yanında gelen Pinlock 30 marka ve model buğu önleyici (pinlock) 2 sene kullanımdan sonra işlevini yerine getirmemeye başladı. Çevresinde bulunan plastik contada açılmalar var, vizöre tam yapışmıyor.

Başka bir kaskımda, 2015 yılında satın alarak vizörüne takmış olduğum Raleri marka buğu önleyici pinlock görevini yerine getirmeye devam etmekte.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende buğu olmuyor, belki burun deliklerinin oraya yakın 0,5cm bir yoğunlaşma bölgesi olabilir ancak normal görüş alanına girmiyor. Benim derdim gözlükler, durduğum anda vizörü aralamam lazım yoksa anında iptal oluyorlar.

Bu arada geçen seneden beri Raleri kullanıyorum, bir daha orijinal Pinlock almam herhalde. Raleri ile hiçbir sorun yaşamadım.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende buğu olmuyor, belki burun deliklerinin oraya yakın 0,5cm bir yoğunlaşma bölgesi olabilir ancak normal görüş alanına girmiyor. Benim derdim gözlükler, durduğum anda vizörü aralamam lazım yoksa anında iptal oluyorlar.

Bu arada geçen seneden beri Raleri kullanıyorum, bir daha orijinal Pinlock almam herhalde. Raleri ile hiçbir sorun yaşamadım.
    Sırf gözlük buğusundan nefret ettiğim için 2 sene önce gözlerimden ameliyat olup gözlüğüme tekme vurmuştum.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen gözlüğe ben de çare bulamadım. Tek çare bazen gözlüksüz çıkıyorum sürüşe :D
    2021'e kadar lens kullandım - zaten 2 sene öncesinde öğrenmiştim gözlerimin bozuk olduğunu. Ama evden çalışmaya başlayınca lens de takmıyorum artık, evde gözlük takmaya da alıştım ama motorda hala ızdırap oluyor.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2'lerde pinlocku taktığınız plastik vidaya benzeyen şeylerden ayar da yapabilirsiniz., plastiğin 1 tarafı kalın diğer tarafı incedir. Plastik vidayı biraz çevirirseniz pinlockun vidaya girdiği yer vidanın kalın tarafına doğru gelmeye başlar ve pinlocku daha da sıkıştırarak vizöre doğru bastırmasını/oturmasını sağlar.
    Diğerlerinde de öyle bir mekanizma var mıdır bilemiyorum ama.
    Bendeki ff370'te böyle idi.
    Beto87 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)