Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sokaktaki Kiralık Araçların Çalınmaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün akşam bir hırsızlık oldu, kilitli zincirli çin malı motosikleti çaldılar.

yanında da martı firmasının 1 adet büyük 1 adet kücük scooterı vardı. onlar net olarak daha pahalıdır.

biliyorum araç takip vs var ancak bu hırsızları durduran birşey değil ki; neden bunları çalmıyorlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Takip sistemi olması büyük bir etken bence.
    Daha önce çalıştığım filo kiralama şirketinde bir araba anahtar hırsızlığı ile çalınmıştı.
    Takip siteminden hemen bulunup polis ekipleri ile gidip almışlardı arabayı.
    espresso ve Dxsec bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende buna anlam vermiyorum.Hani daha gelişmiş bir ülkede olsak hırsızlığın daha az olduğu ve yakalanan hırsızın ceza aldığı bir ülke.Martı girişimi yapılmadan önce bana sorsalar gidin işinize derdim bu kadar motoru scoter ı sokaklaramı bırakacaz bir aya kalmaz elimizde bir tane makine kalmaz derdim.
    Ama şaşırtıcı bir durum.Bence martının ya emniyetten bir desteği var arkadaşın dediği gibi polis anında aksiyon alıyor.Yada bunların kendi ekipleri var iri kıyım arkadaşlardan oluşan.Ama bu ikinci durum olsa kesin bir olay yaşanır medyaya sızardı.
    espresso ve Dxsec bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yanında da martı firmasının 1 adet büyük 1 adet kücük scooterı vardı. onlar net olarak daha pahalıdır.

biliyorum araç takip vs var ancak bu hırsızları durduran birşey değil ki; neden bunları çalmıyorlar?
    Takip sisteminin de mi çözümünü buldular?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende buna anlam vermiyorum.Hani daha gelişmiş bir ülkede olsak hırsızlığın daha az olduğu ve yakalanan hırsızın ceza aldığı bir ülke.Martı girişimi yapılmadan önce bana sorsalar gidin işinize derdim bu kadar motoru scoter ı sokaklaramı bırakacaz bir aya kalmaz elimizde bir tane makine kalmaz derdim.
    Ama şaşırtıcı bir durum.Bence martının ya emniyetten bir desteği var arkadaşın dediği gibi polis anında aksiyon alıyor.Yada bunların kendi ekipleri var iri kıyım arkadaşlardan oluşan.Ama bu ikinci durum olsa kesin bir olay yaşanır medyaya sızardı.
    Bir takip sistemi firması iri kıyım arkadaşlardan ekipler kursa, ilave ek ücret karşılığı motor çalındı bildiriminden sonra bizim ekipler motorun yanına ulaşıp polis gelene kadar motoru güvene alacak dese o ek ücreti verirdim. Yani ben düzenli periyodik ödememi yapayım bu ödeme karşılığında gerektiğinde malımı korumak için birileir istihdam edilsin, aaa ama zaten bunun için devlet var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çaldılar, ite ite bir kapalı minibüse bindirdiler, yolda 15dk içinde takip cihazını söküp atarlar. Yani gerçekten uğraşmaya değer kafayı koydukları motorda ilk 15dk önemli. Düşün motorun çalındı, takip sistemi var, polisi arıyorsun, takip sistemi var konum bilgisi bu diyorsun, hemen polisler yola çıkıp peşine düşüp motoru alırlarsa olur ama azcık gecikirlerde sökülüp atılmış takip cihazı bulurlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru çaldılar, ite ite bir kapalı minibüse bindirdiler, yolda 15dk içinde takip cihazını söküp atarlar. Yani gerçekten uğraşmaya değer kafayı koydukları motorda ilk 15dk önemli. Düşün motorun çalındı, takip sistemi var, polisi arıyorsun, takip sistemi var konum bilgisi bu diyorsun, hemen polisler yola çıkıp peşine düşüp motoru alırlarsa olur ama azcık gecikirlerde sökülüp atılmış takip cihazı bulurlar.
    otopsici, erensel, Dxsec ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşün motorun çalındı, takip sistemi var, polisi arıyorsun, takip sistemi var konum bilgisi bu diyorsun, hemen polisler yola çıkıp peşine düşüp ..
    Norveç'in içinden misin köyünden mi?

Martı'nın küçük e-scooterını çalıp ne yapacak ki? Yedek parça olmaz, bir tane pil var içinde, pil geri dönüşümü falan daha karmaşık süreçler. XYZ Çin markası scooterın bir sürü parçası var çıkmacılara vs satabileceği.
    Tüm takip sistemleri devre dışı bırakılabilir, çalışmaları engellenebilir ama bunların hepsi ekstra zahmet ve ekstra zahmetin değeceği bir şey olması lazım. R1250GS çalacaksa onun için jammer'la gezebilir ama küççük martı e-scooter için öyle bir zahmete gerek yok.
    DickName, okican ve espresso bunu beğendiler.

Sokağınızdan bekçi geçiyor mu

Takip sistemini fazla abartıyorsunuz.

Normal kullanıcıların cogunda sistem olmadıgı için hırsızlar emin olamayabilir. ancak martı araçlarında kesin olan birşey bu, yani çalacak adam zaten kilitsiz ürünün takip sistemini sökmenin yeterli olacağını biliyor.

bence hala mantıklı bir açıklaması yok :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    abiler,kardeşlerim,hiç mi hırsızlık videosu izlemediniz?
    adamlar 5-10 saniyede motoru bulunduğu yerden uzaklaştırıyor,niye ? süratle kaybolmak icin.
    kaybolmak diyorum dikkat edin,takip cihazı en azından bir süre kaybolmaya engeldir,bu yüzden takip cihazlı kiralık araçlara bulaşmazlar .
    dikkat ettiyseniz artık hırsızlık sadece pahalı motorlar icin yapılmıyor,satsan 1.000,00 Tl.etmeyecek motoru bile çalanlar var.Bu yüzden benim motorum çalınmaz demeyin tedbiri elden bırakmayın,
    Dxsec ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Norveç'in içinden misin köyünden mi?

Martı'nın küçük e-scooterını çalıp ne yapacak ki? Yedek parça olmaz, bir tane pil var içinde, pil geri dönüşümü falan daha karmaşık süreçler. XYZ Çin markası scooterın bir sürü parçası var çıkmacılara vs satabileceği.
    Tüm takip sistemleri devre dışı bırakılabilir, çalışmaları engellenebilir ama bunların hepsi ekstra zahmet ve ekstra zahmetin değeceği bir şey olması lazım. R1250GS çalacaksa onun için jammer'la gezebilir ama küççük martı e-scooter için öyle bir zahmete gerek yok.
    işte burası Norveç olmadığı için bu takip cihazı firmaları iri kıyım arkadaşlardan ekip kursunlar, ücreti neyse vereim öyle bir hizmetleri de olsun dedim.
    xtrafrozen ve Dxsec bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Çalsa ne yapacak ne birine satabilir ne parçasını değerlendirebilir , millet gidip gidip ikinci el parça almazsa bizim motorlarda çalınmaz..
    okican, mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tenere700
    Bir takip sistemi firması iri kıyım arkadaşlardan ekipler kursa, ilave ek ücret karşılığı motor çalındı bildiriminden sonra bizim ekipler motorun yanına ulaşıp polis gelene kadar motoru güvene alacak dese o ek ücreti verirdim. Yani ben düzenli periyodik ödememi yapayım bu ödeme karşılığında gerektiğinde malımı korumak için birileir istihdam edilsin, aaa ama zaten bunun için devlet var. [COLOR="Silver"]
    Dediğinizin benzeri Bulgaristan'da var, isterseniz bir güvenlik firmasıyla anlaşıp aylık bir ücretle evinizi, işyerinizi veya nereyi isterseniz koruma altına alabilirsiniz. Bu güvenlik firmalarının polis gibi yetkileri var, sirenli araçları ve silah kullanma yetkileri var. Bir mevzu olduğundada suçlu şahsı yakalayıp adalete teslim etmek yerine kemiklerini kırıp salıyorlar.

Bir güvenlik firmasına kayıt olduğunuzda size bir flama veriyorlar ve onu evinize/işyerinize asıyorsunuz, gelen geçen sizin koruma altında olduğunuzu görüyor.

Zamanında Bulgaristan hükümeti haraç isteyen mafyalarla uğraşmaktan bıkmış ve onları bu şekilde şirketleştirmiş. Şimdi kimse bu korumayı almak zorunda değil ama özellikle şirketi olan her kez bu hizmeti alıyor. Bu hizmeti almazsanız tahmin edin bakalım ne oluyor
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aaa ama zaten bunun için devlet var.
    beklentiye girmemek gerek.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Üç beş büyük şehir dışında motosikletleri kontrol eden yok hele kasaba köy gibi yerlerde plakalı motosiklet yok.

Tabi sorarsan hepsinin faturası var. Sigorta ve muayene yaptırmamak için plaka almıyorlar.

İşte bu yüzden çalınan motosikletlerin yüzde doksanı köyde, kasabada kullanılıyor ve rahatça alınıp satılabiliyor.

Köyde kasabada martı kullanamayacağına göre niye çalsın?
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üç beş büyük şehir dışında motosikletleri kontrol eden yok hele kasaba köy gibi yerlerde plakalı motosiklet yok.

Tabi sorarsan hepsinin faturası var. Sigorta ve muayene yaptırmamak için plaka almıyorlar.

İşte bu yüzden çalınan motosikletlerin yüzde doksanı köyde, kasabada kullanılıyor ve rahatça alınıp satılabiliyor.

Köyde kasabada martı kullanamayacağına göre niye çalsın?

abi üstteki martı , alttaki calınan motorun bennzeri. köy ile nalakası var renginden dolayı mı binmeyecekler orada

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu takip sistemine millet çok bel bağlıyor gibi geliyor.Bu takip sistemi denilen şey içinde sim kart olan ve iletişimini Türkiyedeki bir operatör üzerinden sağlayan bir çihaz değilmi.Bizim üretim kısmında bile wirels modem gibi bir cihaz takılı duvarda aktive edince tüm hatları engelliyor.Bukdar basit bir aletle o çok güvenilen takip cihazı bloke edilir.Müsait bir yerdede motor parçalınıp o cihaz sökülür.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Gerçekten neden? Yorumlarda aydınlatıcı birşey bulamadım kendi açımdan.
    Anladıklarım:
    Takip sistemi çok abartılıyor ki bence de gerek yok
    Takip sistemi gerekli belli bir süre de olsa faydalı olabilir evet bence de
    Martı gereksiz İŞÇİLİK gerektirdiği için
    Martı dan para kazanılma oranı motordan düşük tekrar gereksiz zahmet
    ?
    Uzmanlık alanları ile alakalı yada müşteri oranı ile alakalı olabilir mi?

Motosikleti
    Kymco AK550
    martı'larda güvenlik sistemi var. çaldıktan sonra çalışabilir hale getirmek çok zor. ondan olabilir. martı'nın bir dönem kullandığı volta motorlar vardı. onları çalıştırması kolay olduğu için çalınıyordu mesela.

Kullanmak değil de parçalayıp satmak kısmındayım ben daha çok.

adamlar yolda gördüğü 50 liralık telefon kablosunu çalıyor sonucta.
    espresso bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Kiralık aracların calınmamasının sebebi arkasında güclü avukatların ve buyuk sirketlerin olmasısdır. Mesela otomobil olarak bakalım, moov veya tiktak gibi şirket araclarının hepsinin anahtarı arac içinde ama onları çalmak büyük bir güven özveri tecrübe gerektirdiğinden kimse buna kalkısmaz. Bu da onun gibi düşün. Martı, binbin vb arkası cok sağlam. Birisi x partisinin il baskanının kızıyla evli bir baskasının yeğeni....
    espresso, kryeck ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)