Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda yarış motoru bakımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    125cc diye sallamamıştım ama çok ilginç:

40 küsür beygir
    Saatte 200km hızı geçiyor
    70 kilo!
    300-400km de bir piston değişiyor!
    1000-1200km'de bir krank değişiyor!
    BoraKara bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    125 2t normal değilmi

Motosikleti
    SD 1290R
    Bir de motorun bakımı aşırı kolaymış. Herşey çok ulaşılır şekilde tasarlanmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 2t normal değilmi
    Piston ve krank değişim aralıkları şaşırttı beni. Ağırlığı da!

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İzleyemedim ama, 300-400km kısmı biraz şey geldi.
    Lakin "100%" competition kullanımı mı? Öyle ise, yine biraz kısa geldi ama yani 3-5000 de olmazdı..
    Güncel R1M'in rebuild aralığı 1500km miydi neydi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzleyemedim ama, 300-400km kısmı biraz şey geldi.
    Lakin "100%" competition kullanımı mı? Öyle ise, yine biraz kısa geldi ama yani 3-5000 de olmazdı..
    Güncel R1M'in rebuild aralığı 1500km miydi neydi.
    "100%" competition kullanımı mı? Evet. Aksi çok mümkün görünmüyor bana. Sonuçta MotoGP motosikleti. Trafikte kullanılamıyor zaten. Far sinyal emisyon hak getire.

R1M street legal galiba. Bu değil.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "100%" competition kullanımı mı? Evet. Aksi çok mümkün görünmüyor bana. Sonuçta MotoGP motosikleti. Trafikte kullanılamıyor zaten. Far sinyal emisyon hak getire.

R1M street legal galiba. Bu değil.
    R1M street legal tabi, R1'in karbonfiber falan koyalım, frene falan yine lüzum yok versiyonu =)

Bu eski Moto3 motoru RS125R mı? Ben öyle 125cc biri yapmış 2T yarış aleti sandım. Gerçi thumbnail'den belli karenajdan road legal motor olmadığı, elin İngilizi de böyle motoru alıp sokakta gezmez ama yeni adıyla Moto3 spec olduğunu tahmin etmemiştim.
    Modern GP'de 2000km 2500km gibi bişeydi motor ömrü, dayanıklı olacak diye sınır koydukları durumda. Eh yine biraz az tarafta ama 90'larda bu işler daha kısa ömürlü tasalanıyordu. En son Yamaha'nın 2017 miydi 2019 muydu GP'de ceza aldığı sene biraz daha hesaplar ortaya çıktı, 2500km gibi bişey max biçilen ömürdü sanırım bir motora.

Yalnız ne viraj yapılır bununla ya tövbeler olsun..
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    SD 1290R
    Sifir NSF250R satiyolar $13,750'a:

https://iconicmotorbikeauctions.com/auction/2023-honda-nsf250/

Hic fena degil...
    killingroad bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuçta MotoGP motosikleti. Trafikte kullanılamıyor zaten.
    bu arkadaş var Aprilia rs125 2t
    trafikte kullanmak için tabi bu arkadaşların en basit bakımları için bile motor ustası olmaya başlayınca insanlar malum çok revaf arkadaşlar değiller

basic humanlar daha çok yav bi kere yağ koydum neyine yetmiyo 2 yıl yeter o yağ kafasında oldukları için yada yağ değişimini bile yapamıyacak kadar homosapien oldukları için

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    RS125 zaman zaman düşüyor ilanlara.
    İki sene önce vardı biraz da elden geçirmiş 150cc'yemi çıkarmış 175cc mi ne. Tekerde 41hp aldığını söylemişti, ilgilenmişe de benziyordu.
    Almamak büyük aptallıktı ama 2T motorla napıcam, şile'ye gidip yanımda yağ mı taşıyacağım? Düzenli çıkabileceğimiz pist de yok.

Ama son erişilebilir zamanlarıyken böyle aletler ile keyfine zaman geçirmek lazım.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Çok sevdigim motosiklerden birisidir. Honda RS125R zamaninda 125 cc klasmanında yarisan motorun, antreman ve pist gunleri icin biraz zayiflatilmis versiyonu. Keihin PJ35 karburator kullanir. 98 oktan benzin ile 44 beygir guc ve 25 nm tork uretiyor. Bu kucuk canavar saatte 230km/h son hiza ulasabiliyor. 71 kilo boş agirligi 14 litre yakit kapasitesi var.

125 cc klasmaninda bunun de Alkoloid icerikli yakita uygun Dellorto Vhsd39 racing flat karburatorlu versiyonu kullaniliyordu. Sıkıstirma orani 14:1 den 16:1 yukseltilmisti. 50+hp 26+nm tork uretiyordu ve 240 km/h son hiza cikabiliyordu.

Lastik olculeride oldukca incedir: ön 95 R17 arka 120 R17 olculerindeydi. Km olarak degil calisma saati olarak motor ömrü degerlendirilir. Piston tek segmanlidir, segmani 4 zamanlilar gibi sanmayin oldukca ince ve pistonun neredeyse en ust yuzeyine yakindir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)