Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bayii Satın aldığım motoru başkasına satmış

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Drift L 125, 2023 Beyaz
    Selamün Aleyküm motosiklet.net kullanıcıları, 17 yaşındayım ve 2 hafta önce ilk motorum olarak Samsun bayiiden sıfır drift l satın aldım.
    Motoru hemen teslim alamama nedenim sigorta için param yoktu 2 hafta sonrasında yani dün ancak param hazır oldu ve motoru almaya gittim.
    Motoru seçmiştim üstüne adım da yazılmıştı ama sözde benim konuştuğum abi geçen hafta izine çıkmış ve benim motor araya karışıp satılmış.
    Fabrikadan yeni motor getirtiriz sana dediler 1 hafta içinde, dün de beni arayıp bilgilendireceğini söylemişti ama aramadılar.
    Gidip nasıl bir tutumda konuşmalıyım adamlarla? Çevremdeki herkes ben olay çıkartırdım falan diyor.
    Oradaki bir abla, olmadı riders 125 veririz demişti, o motor nasıldır? Bir de şuan nasıl bir yol izlemem adamlarla nasıl iletişime geçmem gerekiyor. Yaptıkları büyük ayıp :/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Noterde satış yapılamadığı için motor senin olamamış biraderim , bulunmaz hint kumaşımı bu dertlenme bu kadar , tamam bir yanlış yapmışlar sana rodaj bakımı yada kask falan hediye etsinler başka motor alırsın ;)
    espresso, zihnigonen ve Italian bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Faturayı almışsın fatura da malın ne olduğu yazıyorsa sana bir tane o motordan vermek zorundalar. Eğer sana tescil edilmiş yani sana kayıt edilmiş bir motoru başkasına satmışlarsa senin kanuni malını başkasına satmış demektir bu da kanunen suç tur. Şimdi sen olayı düzgün tane tane anlat da ona göre yazalım

Motosikleti
    Drift L 125, 2023 Beyaz
    Bir şey hediye edeceklerini sanmıyorum, keşke en azından noteri yaptırsaymışım uğraş dur şimdi. Kaskı da oradan almıştım yine, MTS m910 olması lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Hocam noter sigorta ve plaka işlemlerini yaptırmadığım için bana tescil edilmedi motor, keşke noteri yaptırsaydım en azından.
    Fatura babamda duruyor olması lazım, sabah sorayım ürünün ne olduğu yazıyorsa tekrardan dönüş yaparım buradan

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yaptığınız satış sözleşmesinde motosikletin şasesi veya kesilen faturada şase numarası yazmıyorsa maalesef bir kanıtınız bulunamaz. Bayinin günahını almayayım ama anlattıkları bana tıraş geldi, yani sizin anlaşmış olduğunuz motosikleti daha iyi paraya veya daha iyi teklife başkasına satmış olabilirler. Sıfır motosiklet satın alındığında ilk olarak fatura kesilir ve bayi motosikletin ötv değerini yatırır ardından ise faturayı size atarak veya vererek sizden sigorta yaptırmanızı ister, sigorta yapıldıktan sonra bayiye bilgi verilir ve ardından onlar motosikletinizin Artes işlemini yapıp motosikletinizin işlemlerini tamamlarlar en sonda plakayı plakacıdan getirtip motosiklete montaj ederler ve sizin artık tek yapmanız gereken geçici ruhsatla notere gidip ruhsatı çıkarttırmanızdır, eğer geçici ruhsat firmanın kaşesi yoksa o ruhsat geçersiz sayılır.
    espresso bunu beğendi.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Satın Aldığım değil, adıma ayırdıkları diye biliriz... satışı gerçekleşmemiş. Konuşmanızda kendinizi haklı çıkartmak için '' param yoktu'' nedeni bayii'nin sorunu deil. demek ki satın alınırken bişeyler konuşulmuş. siz o süreden geç gitmişssiniz ... Diye tahmin ediyorum. Bayii'nin yaptığı ayıp mı ayıp. Ama birisi '' şunu ver 2 lira fazla vereyim'' deyince, bayii de '' ne de olsa 1 hafta gecikti, 1 haftada biz sallarız'' diyerek senin motoru verdi.
    Bir çin atasözü der ki..... el ecelül mahlükat, en ente kunteyül şarad..

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    ayrıntıya girmeyim,bayi o motoru sana vermek zorundaydı.karışıklık olmuş demekki ya da paraya sıkısıklardı baskasına sattılar bilemessin.olay çıkarmaya gerek yok.gene drift alırsın

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Eren Bayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm motosiklet.net kullanıcıları, 17 yaşındayım ve 2 hafta önce ilk motorum olarak Samsun bayiiden sıfır drift l satın aldım.
    Motoru hemen teslim alamama nedenim sigorta için param yoktu 2 hafta sonrasında yani dün ancak param hazır oldu ve motoru almaya gittim.
    Motoru seçmiştim üstüne adım da yazılmıştı ama sözde benim konuştuğum abi geçen hafta izine çıkmış ve benim motor araya karışıp satılmış.
    Fabrikadan yeni motor getirtiriz sana dediler 1 hafta içinde, dün de beni arayıp bilgilendireceğini söylemişti ama aramadılar.
    Gidip nasıl bir tutumda konuşmalıyım adamlarla? Çevremdeki herkes ben olay çıkartırdım falan diyor.
    Oradaki bir abla, olmadı riders 125 veririz demişti, o motor nasıldır? Bir de şuan nasıl bir yol izlemem adamlarla nasıl iletişime geçmem gerekiyor. Yaptıkları büyük ayıp :/
    Parasının hepsini ödedin mi fatura var mı yoksa sadece ufak bir kapora mı verdin..Bu arada buna benzer bir olay başıma geldi bir çoğu ahlaktan yoksun bunların ..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Olay çıkartırdım diyenler işkembeden sallıyor. Ortada bir suç varsa bunu uygun şekilde şikayet edersiniz. Ama anladığım kadarıyla adamların motoru size satma gibi bir zorunlulukları yok. Motorunuzu aldıktan sonra bir daha oradan alışveriş yapmazsınız biter.
    killingroad bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ayıya bağlamaya gerek yok hemen. sen önce insan gibi derdini anlat, olmazsa kurt adama dönüşürsün.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bu vesile ile bence motor işine hiç girme hep masraf sigorta ekipman benzin bakım

gezmeside masraf

o paraya spor salonuna yazıl
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Fatura var mı ortada, babamda demişsin faturada ne yazıyor merak ediyorum. İşin yasal bağlayıcılığı olan tek noktası bu.
    Bu kadar büyük dertlenmeni gerektiren bir durum da yok bence de.

Motorun üstünde adın yazıyor satıldı yazıyor arada karışmış oluyor ya gözü ağır derecede görmüyor ya mal ya da seni enayi yerine koymuş

Motosikleti
    falcon flash 100
    Biraz karışık iş.

Tek tek anlatman lazım.

Para verdin mi verdiysen kaç para verdin? Fatura da ne yazıyor yoksa 5.000 tl kaparo aldık falan mı yazıyor?

Benim anladığım sen bir motosiklet beğenip ben bunu alacağım deyip gitmişsin.

İki hafta sonra adamlara dönüş yapmışsın. Bunu alacağım demekle kim seni iki hafta bekler?

Kısacası sen şunu baştan tane tane anlat öyle bakalım.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Kaporu filan verdin mi sözleşme filan yaptın mı eğer bunlar varsa hakkın vardır yoksa bir şey çıkmaz,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Resmi bir satış sözleşmesi var mı? Adına kesilmiş bir fatura var mı? En azından o motor için kapora verdin mi? Tek bir kuruş para vermeden ben bunu alıcam deyip çıkıp gittikten sonra satın aldığım motoru şeklinde başlık atman olaydan daha da yanlış. Adamlar ticaret yapıyor. Parayı verene tabi ki satacak. Ödeme yapmamışsın veya işi resmiyete dökmemişsin. Net bir tarih te vermemişsin. Adamlar seni neye göre ve niye beklesin?

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Faturada motora ait hayati bilgiler yazar ve başkasına tescil olma gibi bir durumu söz konusu bile olamaz. Ancak sahte yani naylon fatura ile o işler olur ama şu zamanda kimse o topa girmek istemez.

Motosikleti
    Drift L 125, 2023 Beyaz
    Paranın hepsini ödedim hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Hocam sadece satın aldım bütün parayı ödedim, noter falan filan hiç biri yapılmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Hocam ödeme yapmamışsın değil ben direkt Bütün parayı ödedim, hatta kask bile aldım. Motoru da ayırttım üstüne ismimi yazdırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Bugün tekrar gittim bana yeni motor getirteceklerdi sözde, hâla hiç bir gelişme yok.
    Enayi yerine koyuyorlar gibi geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Tamamdır hocam şimdi anlatıyorum baştan.
    İlk önce bundan 1-2 ay önce biz başka kartla satın almaya gittik ve kartta sorun çıktı alamadık motoru, o sırada ben her hafta gittim adamlarla konuştum. Gencim heyecanlıyım tabi böyle konularda.
    En sonunda bir akrabamdan kart bulduk ve motorun parasını (kask ile birlikte) 68Bin TL ödeme yaptım. Ardından depoya gittik ve ben motorumu seçtim üstüne adım numaram yazılı kağıt yapıştırdık. Haftaya motoru teslim almak için geldim (Sigorta noter işlemlerini yapmak için) o hafta içinde sözde benimle beraber motoru ayıran abi izine çıkmış ve o hafta bütün driftler satılmış. Şuan hem 70 bin param gitti hem bekletiyorlar.
    Ardından şey dediler, bugün fabrikadan motor sipariş edicez sana özel gün içinde ararız seni dediler. 1 haftaya da motor gelir dediler ve o gün beni aramadılar, bugün tekrar gittim ve beni çok konuşturmadılar bile. Oradaki adam birini aradı, samimi samimi konuştu böyle (burada bir yakışıklı kardeşimiz var biz onun motorunu yanlışlıkla satmışız falan filan şuna siyah bi drift ayarlayalım artık dedi) ben de bu abiye çok güvenmediğim için numara aldım ve sizi yarın kaçta arayayım bu işin hallolup olmadığını öğrenmek için dedim. yarın 9.30 da arayacağım bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Spor salonuna gidiyorum zaten hocam, 2 yıldır düzenli olarak fitness yapan birisiyim.
    Motoru alma sebebimde YKS öğrencisi olduğumdan her yere bisiklet ile artık yetişemiyorum, cılkım cıktı çıkacak. Altımda bir aracım olsun diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

@GT250rAlanya hocam ayırdıkları değil satın aldığım diyebiliriz. 68Bin TL lik bir alışveriş gerçekleştirdim ben oradan. Hem motorun hem kaskın parasını çektirdim. Param sadece sigorta ve noter işlemleri için yoktu, yoksa ben motorun bütün parasını ödedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Hocalarım, fatura değil bilgi fişi var parayı çektirdiğimiz. Taksitle aldığımız için 77Bin TL yazıyor ve Motor yedek parça olarak geçiyor.
    Başka da bir şey göremedim

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Eren Bayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocalarım, fatura değil bilgi fişi var parayı çektirdiğimiz. Taksitle aldığımız için 77Bin TL yazıyor ve Motor yedek parça olarak geçiyor.
    Satış sözleşmesinde şase no yazmıyorsa maalesef yapılabilecek bir durum yok, sabırla yeni gelecek motosikleti beklemenizde fayda var.

Motosikleti
    Drift L 125, 2023 Beyaz
    Mecbur hocam :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)