Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Model Öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

Uzunca düşündüm ve Cruiser / Chopper tarzı almaya karar verdim. 200-250cclik modellere bakıyorum. Mondial Nevada 250 - RKS K-Light 250 - Regal Raptor Daytona 250 seçenekler arasında sıfır olarak. Bu üçü arasında en sorunsuzu ve kalitelisi servisi olsun elektroniği olsun hangi modeli tercih etmeliyim? İkinci el pek bakmadım ama 2020-23 arası modellerden önerileriniz varsa onlara da bakabilirim. Kuba Superlight 200 vardı o da güzeldi ikinci el olarak çünkü üretimini durdurmuşlar (Bütçem en fazla 160-170k).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tabiki nevada yıllardır piyasada olan bir motor parçası 2.el bilinirliği daha yüksek ayrıca galiba en ucuzu.arkadaş aldı 1600kmde şu an hiç bir sorun yok seleyide taba renk kaplattı cidden baya değişti eli yüzü motorun zaten güzeldi daha gösterişli oldu.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki nevada yıllardır piyasada olan bir motor parçası 2.el bilinirliği daha yüksek ayrıca galiba en ucuzu.arkadaş aldı 1600kmde şu an hiç bir sorun yok seleyide taba renk kaplattı cidden baya değişti eli yüzü motorun zaten güzeldi daha gösterişli oldu.
    Aslında tarz olarak K-Light daha güzel gözüküyor gözüme ama evet genelde Nevadayı tercih ediyorlar. Sanırım tarzdan biraz ödün vererek işlevselliğe ve imkanlarına yönelmek lazım

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı AyberkBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....Uzunca düşündüm ve.....
    Uzunca düşünerek değil uzun süreli tecrübe ile en doğru motoru bulabilirsin , abi bende tecrübe yok diyorsan bizde var birader , bu sitenin bu forumların asıl amacıda bu işte tecrübesi olan olmayana aktarsın , 170 bin tl bu zamanda çok güzel para , o parayı yazdığın motorlara gömüp piç etme..
    mertowski bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ben olsam cruiser chopper almazdım. Bu diavel çakması modeller var markalarda onlar tarz olarak kesmez mi yahu? He yok illa chopper ise istek, nevada cidden iyi bir seçenek.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Motorunu, sorununu, parça bulunurluğunu falan pek bilmiyorum. Nevada görüntü olarak güzel bir motosiklet lakin aynalarının durumu bana çirkin görünüyor. Regal raptor 250 nin önceki modellerinde tek silindir motorun etrafında rahatsız edici bir boşluk görüntüsü vardı. Yeni 250 V ile o görüntü biraz azalmış ama yine de var. K light 250 de ise selenin artçı kısmı pek bir güdük kalmış ve motosiklete hafif bir cafe racer havası katmış. Ben Cafe racer sevmem pek belki o yüzden rahatsız ediyordur. Açıkçası fikir veremedim ama belki görüntü değerlendirmesinde qkatkısı okur diye bu fikirlerimi belirtmek istedim. En iyi tercih tabi ki sizin gönlünüzde. Umarım sizin için en hayırlı seçimi yaparsınız.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    2 ay önce bende bu şekilde yola çıkmıştım. Hepsini inceledin videolarını izledim tanıtım kullanım vb. muhabbetimin çok iyi olduğu bir ustam var konuşarak her modeli değerlendirerek ilerledim. Benim sonuç farklı bir yere ulaştı. Ya sermaye artışı yada tarz değişikliği olacak bir yere vardım. Tavsiyem bulunduğun ilde usta var mı? Servis demiyorum bak usta. Çünkü hepsi Çinli ve neredeyse tek fabrikadan çıkıp lego gibi birleştirilip aynı motordan 3 4 versiyon çıkarmak bu yapılan. Bunu yapanda bizim ithalatçı firmamız. Bu firmaların çoğu ya tekstil makina ithalatçısı ya yedek parça ithalatçısı ya sanayi makina ları ithalatçısı aslında. O yüzden servis yok, adı var aslı yok.

Örneğin Bi seçenek daha ekleyelim listene benda rock 250cc cruiser yeni çıktı çok şık benda Çinlilerin arasında iyi satılan bir firma ama bunu getiren Yuki. Yuki aslında tekstil makina ları ithalatçısı.

Bizdeki ithalatçı firmalar Çinli fabrikalardan PARTİ Mal alıp getirip satar bitti. Parti satılıp bitince bitti. Parça yok 3 yıl sonraya gün veriyor 3 yıl parça bekle. Bu yüzden servis yok usta yok. Neden? model sabit değil çünkü. Parti mal 300 500 bir gemi gelir lego birleştirilip satılır. Bu kadar. Ustanın yetişeceği öğreneceği bir sistem yok. Bakınız bu Çinli ithalatçı firmalarıMIza bizimkilere yani, sadece scooter da bile 9474733 çeşit Çinli model var. Neden parti malı,bir partide a b c modelleri gelmiş satılmış sonraki sene gemiyle h j k modelleri... Çinli fabrikadan çıkan partiyi al üzerine yuki mondial vb yapıştır sal gelsin hepsi aynı motor hatta model şekil değişik farklı dursun diye. Çinden mal almak için 3 yıl beklersiniz. İthalatçı larda bekliyor 3 yıl. 2023 yılında Çinden gelecek motorlar 2020 yılında anlaşması olanlar.

Diye biliyorum
    Vesaire vesaire vesaire vesaire
    Ben 200cc ve 250 cc den vaz geçmiştim. Sende öyle yap yada tarz değiştir.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    kusura bakma traktör sesi duyunca bana gülme geliyoda

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    150.000 bandında bir param olsa mondial, kuba gibi markaları tercih etmezdim, chopper'a karşı ekstra bir ilginiz olabilir ki benim de var ama sırf chopper olsun diye bu markalardan motor almazdım onun yerine servis sıkıntısı daha az olan, parça kalitesi daha yüksek olan, parça bulunabilitesi daha mümkün olan motorları tercih ederdim ama tabii ki son tercih sizin. Bunlardan birisini alacaksanız da içlerinden mondial neveda'yı tercih ederdim. Kalan paranın birazını da mutlaka kenarda tutun bence. Osuydu busuydu para gidiyor mutlaka.

Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu, sorununu, parça bulunurluğunu falan pek bilmiyorum. Nevada görüntü olarak güzel bir motosiklet lakin aynalarının durumu bana çirkin görünüyor. Regal raptor 250 nin önceki modellerinde tek silindir motorun etrafında rahatsız edici bir boşluk görüntüsü vardı. Yeni 250 V ile o görüntü biraz azalmış ama yine de var. K light 250 de ise selenin artçı kısmı pek bir güdük kalmış ve motosiklete hafif bir cafe racer havası katmış. Ben Cafe racer sevmem pek belki o yüzden rahatsız ediyordur. Açıkçası fikir veremedim ama belki görüntü değerlendirmesinde qkatkısı okur diye bu fikirlerimi belirtmek istedim. En iyi tercih tabi ki sizin gönlünüzde. Umarım sizin için en hayırlı seçimi yaparsınız.
    Teşekkür ederim bilgi için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı Mustafa Lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay önce bende bu şekilde yola çıkmıştım. Hepsini inceledin videolarını izledim tanıtım kullanım vb. muhabbetimin çok iyi olduğu bir ustam var konuşarak her modeli değerlendirerek ilerledim. Benim sonuç farklı bir yere ulaştı. Ya sermaye artışı yada tarz değişikliği olacak bir yere vardım. Tavsiyem bulunduğun ilde usta var mı? Servis demiyorum bak usta. Çünkü hepsi Çinli ve neredeyse tek fabrikadan çıkıp lego gibi birleştirilip aynı motordan 3 4 versiyon çıkarmak bu yapılan. Bunu yapanda bizim ithalatçı firmamız. Bu firmaların çoğu ya tekstil makina ithalatçısı ya yedek parça ithalatçısı ya sanayi makina ları ithalatçısı aslında. O yüzden servis yok, adı var aslı yok.

Örneğin Bi seçenek daha ekleyelim listene benda rock 250cc cruiser yeni çıktı çok şık benda Çinlilerin arasında iyi satılan bir firma ama bunu getiren Yuki. Yuki aslında tekstil makina ları ithalatçısı.

Bizdeki ithalatçı firmalar Çinli fabrikalardan PARTİ Mal alıp getirip satar bitti. Parti satılıp bitince bitti. Parça yok 3 yıl sonraya gün veriyor 3 yıl parça bekle. Bu yüzden servis yok usta yok. Neden? model sabit değil çünkü. Parti mal 300 500 bir gemi gelir lego birleştirilip satılır. Bu kadar. Ustanın yetişeceği öğreneceği bir sistem yok. Bakınız bu Çinli ithalatçı firmalarıMIza bizimkilere yani, sadece scooter da bile 9474733 çeşit Çinli model var. Neden parti malı,bir partide a b c modelleri gelmiş satılmış sonraki sene gemiyle h j k modelleri... Çinli fabrikadan çıkan partiyi al üzerine yuki mondial vb yapıştır sal gelsin hepsi aynı motor hatta model şekil değişik farklı dursun diye. Çinden mal almak için 3 yıl beklersiniz. İthalatçı larda bekliyor 3 yıl. 2023 yılında Çinden gelecek motorlar 2020 yılında anlaşması olanlar.

Diye biliyorum
    Vesaire vesaire vesaire vesaire
    Ben 200cc ve 250 cc den vaz geçmiştim. Sende öyle yap yada tarz değiştir.
    Siz de haklısınız farklı alternatiflere yönelmek fena olmaz gibi iyice araştırıcam sorucam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma traktör sesi duyunca bana gülme geliyoda

https://media.giphy.com/media/v1.Y2l...XgMV/giphy.gif
    Ben o traktör sesine aşığım be usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150.000 bandında bir param olsa mondial, kuba gibi markaları tercih etmezdim, chopper'a karşı ekstra bir ilginiz olabilir ki benim de var ama sırf chopper olsun diye bu markalardan motor almazdım onun yerine servis sıkıntısı daha az olan, parça kalitesi daha yüksek olan, parça bulunabilitesi daha mümkün olan motorları tercih ederdim ama tabii ki son tercih sizin. Bunlardan birisini alacaksanız da içlerinden mondial neveda'yı tercih ederdim. Kalan paranın birazını da mutlaka kenarda tutun bence. Osuydu busuydu para gidiyor mutlaka.
    Hangi markaları önerirsiniz peki?

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    kuba lightların vidaları sürekli gevşiyor deniyor.ben olsam daytona serisi alırdım.çok fazla satıldı yedek parçası bol.sesi güzel.kromajı fazla.konforlu ben sürdüm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)