Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor ile kamp yapanlar, kullandığınız kamp malzemeleri, tecrübeleriniz, tavsiyelerin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Merhaba. Malum geç bir motor başlangıcım oldu. Çok keyifli bir tutkuya geç başladığımı düşünüyorum. Kamp yapmak da hep istediğim bir tutkum. Biraz araştırınca motorsiklet ve kamp birlikte çok daha keyifli bir hal alıyormuş. Youtube ta da birçok video var ancak burada daha samimi cevaplar bulabileceğimi düşündüm.
    Aramızda mutlaka motorsiklet ile kamp yapanlar vardır diye düşünüyor ve umuyorum.
    Uzatmadan konu başlığında belirttiğim husualarda tavsiyeleriniz, tecrübeleriniz, yaşadığınız örnek almam gereken olumlu veya olumsuz noktalar nelerdir? Yanlış ürün seçimleri? Yanlış yer seçimleri? Bu ve bunun gibi motorsiklet ile kamp için Tavsiyeleriniz nelerdir?
    Şimdiden teşekkür ederim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Konuyu yanlış yerde açmışım. Silmeyi de beceremedim. Mod lar silebilirlerse sevinirim. Teşekkür ederim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Decatlon yazıp çıkıyorum , başka bir yere bakmana gerek yok..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Tek kişiysen Arpenaz 2 çadırı tavsiye ederim. Motosikletle minik çadır taşımak iyidir. Büyük çadırlar kullanışsız olur genelde...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    2 kişilik olursa daha iyi olur
    teşekkür ederim dikkate alacağım

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Mustafa yapacağın kamp nasıl olacak
    Soğuk hava da mı yoksa sıcakta mı?
    Rahatına ne kadar düşkünsün sert zeminde yatabilir misin?
    en önemlisi kamp konusunda ne kadar bütçen var
    Mustafa Lee bunu beğendi.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    - öncelikle çadıra ihtiyacın olacak. Çadırda kaç kişi kalacaksan 1 kişi fazla olanından almalısın. Örneğin sadece kendin kalacaksan 2 kişilik çadır alman gerek. Ya da 2 kişi kalmayı düşünüyorsan 3 kişilik çadır alman gerek. Çünkü eşyaların da olacak ve o eşyalar neredeyse 1 kişilik yer kaplıyor. (Ben 3 kişilik decathlon çadırı kullanıyorum)

- Neyin üzerinde yatacağını araştırıp karar vermen gerek. Şişme yatak mı, mat mı, kampet mi...vs (Ben decathlon şişme yatak ve pompasını kullanıyorum.)

- Aydınlatma malzemeleri alman gerek. Çadırın tavanına asmak için bir lamba ve bir de kafa lambası. (Ben decathlondan almıştım ikisini de )

- Hamak olmazsa olmaz. Yolda izde kampta herhangi bir yerde iki ağaç arası bulunca çabucak kurulup yatılmalı. Uzanmayınca dinlenmiyor vücut. (decathlondan aldım)

-Kamp sandalyesi de olmazsa olmaz. Çeşitli sandalyeler var. Bütçenize göre piyasadakilerden alabilirsiniz.

- Uyku tulumu. Kamp yapacağınız yere uygun bir uyku tulumu işinizi görecektir. Ben sıfır derece uyku tulumu kullanıyorum.
    kryeck, Mustafa Lee, mertowski ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Defalarca her ortamda kamp yapmış biri olarak bir iki kelime yazayım.

İki kişilik çadır. Çadırın rengi koyu olmalı gündüz ve gece karanlıkta dikkat çekmemeli.

Ben mat kullanıyorum yatak olarak en kalınından olmalı. Ne kadar ince olursa yeri o kadar hissediyorsun.

Yaz da olsa çok ince üzerine örtmek için çarşaf veya benzeri bir örtü olmalı.

Ben mutlaka pijama giyiyorum tavsiye ederim. Duruma göre yaz ise çok ince yazlık pijama, kış ise eşofman türü bir şey.

Yastık olarak havlu kullanıyorum. İnce gelirse katlayıp içine duruma göre bir iki giysi ilave ediyorum.

Terlik en ucuzlarından poliüretan cinsi bir şey sabah kalkınca ayağa takıp dışarı çıkması pratik oluyor.

Kış ise uyku tulumu ve hava durumuna göre mutlaka içlik.

Güvenlik için mutlaka baş uçumda bir adet çakı.

abyasar, Mustafa Lee, kryeck ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    2 kişilik kamplar. Şimdilik başlangıç için bahar ve yaz aylarında. O yüzden konuyu açıp önümüzdeki aylarda tecrübeleriniz den faydalanacak hazırlanmak istedim. Rahatlık konusunda mümkün olduğu kadar yeter. Bütçe diye kısıtlama koymadım kendime önümüzdeki aylarda toparlayacağım için olur birşeyler. Dechatlon açıldı bulunduğum şehre şanslıyım 2 gün önce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa yapacağın kamp nasıl olacak
    Soğuk hava da mı yoksa sıcakta mı?
    Rahatına ne kadar düşkünsün sert zeminde yatabilir misin?
    en önemlisi kamp konusunda ne kadar bütçen var
    2 kişilik kamplar. Şimdilik başlangıç için bahar ve yaz aylarında. O yüzden konuyu açıp önümüzdeki aylarda tecrübeleriniz den faydalanacak hazırlanmak istedim. Rahatlık konusunda mümkün olduğu kadar yeter. Bütçe diye kısıtlama koymadım kendime önümüzdeki aylarda toparlayacağım için olur birşeyler. Dechatlon açıldı bulunduğum şehre şanslıyım 2 gün önce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - öncelikle çadıra ihtiyacın olacak. Çadırda kaç kişi kalacaksan 1 kişi fazla olanından almalısın. Örneğin sadece kendin kalacaksan 2 kişilik çadır alman gerek. Ya da 2 kişi kalmayı düşünüyorsan 3 kişilik çadır alman gerek. Çünkü eşyaların da olacak ve o eşyalar neredeyse 1 kişilik yer kaplıyor. (Ben 3 kişilik decathlon çadırı kullanıyorum)

- Neyin üzerinde yatacağını araştırıp karar vermen gerek. Şişme yatak mı, mat mı, kampet mi...vs (Ben decathlon şişme yatak ve pompasını kullanıyorum.)

- Aydınlatma malzemeleri alman gerek. Çadırın tavanına asmak için bir lamba ve bir de kafa lambası. (Ben decathlondan almıştım ikisini de )

- Hamak olmazsa olmaz. Yolda izde kampta herhangi bir yerde iki ağaç arası bulunca çabucak kurulup yatılmalı. Uzanmayınca dinlenmiyor vücut. (decathlondan aldım)

-Kamp sandalyesi de olmazsa olmaz. Çeşitli sandalyeler var. Bütçenize göre piyasadakilerden alabilirsiniz.

- Uyku tulumu. Kamp yapacağınız yere uygun bir uyku tulumu işinizi görecektir. Ben sıfır derece uyku tulumu kullanıyorum.
    Evet bulunduğum şehre Dechatlon açıldı yeni. Kamp malzemesi bakınırken sokak ilanlarını gördüm.
    Çok teşekkür ederim güzel tavsiyeleriniz için.
    espresso ve uthec bunu beğendiler.
    Sen kalbimde batan güneş, ben yollarda çilekeş...

Motosikleti
    Çadır konusunda şunu yazacağım , yazın Akdeniz civarında sahile yakın yerlerde sorun olmaz ama bir çadırda kaç kişi kalacaksanız çadırda buna uygun olmalı , yani 3-4 kişilik çadırda 2 kişi yada tek kişi kalırsanız yüksek rakımlı yerlerde yahut diğer bölgelerde gece çok üşürsünüz , tavsiye verilirken eşyalar için büyük çadır al deniyor ama bu konu gözden kaçıyor , birçok yerde çadırda kaldım büyük çadırı olanlar çifter çifter polar falan kullandığı halde gece hipotermiye girdiler..
    Mustafa Lee ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Defalarca her ortamda kamp yapmış biri olarak bir iki kelime yazayım.

İki kişilik çadır. Çadırın rengi koyu olmalı gündüz ve gece karanlıkta dikkat çekmemeli.

Ben mat kullanıyorum yatak olarak en kalınından olmalı. Ne kadar ince olursa yeri o kadar hissediyorsun.

Yaz da olsa çok ince üzerine örtmek için çarşaf veya benzeri bir örtü olmalı.

Ben mutlaka pijama giyiyorum tavsiye ederim. Duruma göre yaz ise çok ince yazlık pijama, kış ise eşofman türü bir şey.

Yastık olarak havlu kullanıyorum. İnce gelirse katlayıp içine duruma göre bir iki giysi ilave ediyorum.

Terlik en ucuzlarından poliüretan cinsi bir şey sabah kalkınca ayağa takıp dışarı çıkması pratik oluyor.

Kış ise uyku tulumu ve hava durumuna göre mutlaka içlik.

Güvenlik için mutlaka baş uçumda bir adet çakı.

https://www.youtube.com/watch?v=ZINR_NAqhWk&t=230s
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Dikkate alarak hazırlanmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çadır konusunda şunu yazacağım , yazın Akdeniz civarında sahile yakın yerlerde sorun olmaz ama bir çadırda kaç kişi kalacaksanız çadırda buna uygun olmalı , yani 3-4 kişilik çadırda 2 kişi yada tek kişi kalırsanız yüksek rakımlı yerlerde yahut diğer bölgelerde gece çok üşürsünüz , tavsiye verilirken eşyalar için büyük çadır al deniyor ama bu konu gözden kaçıyor , birçok yerde çadırda kaldım büyük çadırı olanlar çifter çifter polar falan kullandığı halde gece hipotermiye girdiler..
    Ben 2 kişilik kamp düşünüyorum. Fazla olursa artı bir araç ve ekstra çadır ve malzeme gerekir zaten. Başlangıç 2 kişi ve kış harici zamanlar olmak üzere düşünüyorum.

Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    Kamp yazın mı yapılacak kışın mı yayla da mı deniz kenarında mı yerine ve zamanına göre değişir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mustafa Lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Dikkate alarak hazırlanmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Ben 2 kişilik kamp düşünüyorum. Fazla olursa artı bir araç ve ekstra çadır ve malzeme gerekir zaten. Başlangıç 2 kişi ve kış harici zamanlar olmak üzere düşünüyorum.
    Motosikletde zaten bagaj hacmi sınırlı , büyük çadırı taşımakta kurmakta zahmetli oluyor , bende soğuk mevsimler ve yağmur ihtimaline karşı çift tenteli ve sıcak mevsimler içinde tek tenteli havalandırma tülleri çok büyük iki ayrı çadır var , eğer ağır kış hariç ve tüm Türkiye'de kamplar yapacaksanız böyle bir tercih yapmak çok konforlu olacaktır , kamp olaylarında tecrübe arttıkça kendi ihtiyaçlarınıza göre ekipmanı dizayn edersiniz acelede etmeyin şunu alayım bunuda alayım diye , bazı ürünler hiç işinize yaramayabiliyor
    espresso bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Tavsiye edilen çadır konaklama alanlarının bazılarına Köfteci Haritası'nda bulunan "Çadır Konaklama Alanı" bölümünden ulaşabilirsiniz.

Köfteci Haritası v.01
    berk_cglr ve espresso bunu beğendiler.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Hocam bence motorla 2 kişi gidecekseniz yeterince malzeme taşımanız çok zor olacaktır. Hakkıyla kamp yapmak için yeterli malzemeyi taşıyamazsınız.
    Ben konforuma düşkün olduğudan dünya malzeme taşıyorum. Eşimle gittiğimde mutlaka arabayla gidiyoruz. Arabada bile bagajımızı full dolduruyoruz.
    Mustafa Lee ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bence motorla 2 kişi gidecekseniz yeterince malzeme taşımanız çok zor olacaktır. Hakkıyla kamp yapmak için yeterli malzemeyi taşıyamazsınız.
    Ben konforuma düşkün olduğudan dünya malzeme taşıyorum. Eşimle gittiğimde mutlaka arabayla gidiyoruz. Arabada bile bagajımızı full dolduruyoruz.
    Bu üzdü beni şimdi hiç niyetlenmeyeyim mi? Tek başıma kamp düşünmedim hiç. Yanında eş dost kafa dengi biri olmadığı zaman tek başına 2. kişi de benimle gelecek ayrı bir araç yada motorla oda malzemesini getirmeyecek şekilde zor olur diyorsunuz
    espresso bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Motorla...

mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Link bende görünmüyor
    Cevapla deyince kendi cevabımda link görüldü ve baktım süper bir görüntü aşık oldum

Motosikleti
    Alıntı Mustafa Lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu üzdü beni şimdi hiç niyetlenmeyeyim mi? Tek başıma kamp düşünmedim hiç. Yanında eş dost kafa dengi biri olmadığı zaman tek başına 2. kişi de benimle gelecek ayrı bir araç yada motorla oda malzemesini getirmeyecek şekilde zor olur diyorsunuz
    Ben motorda taşıdıklarımı ve max 3-4 günlük kamp için ihtiyaçlarımı yazayım size rehber olsun belki üzüntünüz geçer # iki kişilik çadır # iki adet bir yüzü alüminyum ısı izolasyonlu mat # iki adet içi dolgulu 5 cm kalınlığında katlanır mat # bir adet Orcamp mini ocak # bir adet alüminyum 15 cm demlik # bir adet 20 cm tava # iki adet kolsuz katlanır sandalye # iki adet hava ile şişen yastık # iki adet polar battaniye # çadırı komple örtecek ebatta şeffaf naylon örtü # gerisi ufak tefek çatal kaşık kafa lambası gibi tek tek yazmayı gerektirmeyen şeyler , çadır , 4 adet mat , iki sandalye ve polarları yan ve arka çantanın üstüne sabitliyorum , depo üstü çanta ve arkada üç çanta yedek giysilere , yolda görüp aldığımız meyve ve yiyeceklere kalıyor , birde Honda Shadow lu bir arkadaşım var , onunla yola çıkarsam bir çantamı onun yolda motorundan dökülen eşyalarına feda ediyorum , neymiş efendim çanta chooperin görüntüsünü bozarmış :D
    Mustafa Lee, espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    https://i.hizliresim.com/gbl7o2y.jpg
    Deneme

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - Eğer 2 kişi iseniz kamp sorununuz olmaz lakin tek başına olanlara sapık muamelesi yapıyor bazı işletmeler.
    - Kamp sezonunda giderseniz ve 2 kişi iseniz tesissiz yer seçerseniz kalabalık gruplara yakın olun.
    - Yanınıza baltaydı, katlanır masaydı vs. çok lazım olmayacak materyalleri almayın. Baltadan çok katlanır testere işinizi görecektir.
    - 2 kişi iseniz mutlaka amortisör ayarını ve lastik basınç ayarını, kullandığınız motorun kitapçığından bakıp ayarlayın. Yanınızda (eğer kullandığınız lastik tubeless) ise sadece lastik onarım köpüğü olsun, diğerlerine genelde pek gerek olmaz.
    - Önemli olan materyaller: Çadır, mat ve uyku tulumu. Mat ile tulum arasına şişme mat kullanın, soğukta zatürre olmayın. Gaz ve küçük katlanır bir ocak da eklenince gerisi teferruat. İlk yardım çantasını alıp almamak size kalmış.
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)