Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorla Kıbrıs'a

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    İyi günler, Kıbrıs'ta üniversite öğrencisiyim ve burada ulaşım gerçekten berbat, çok yetersiz. 125cc Mondial Vulture sahibiyim. Sizce Manisa'dan Alanya ya da Mersin'e motorla gidip feribotla geçsem mi daha mantıklı yoksa motoru satıp burada araba almam mı? (Türkiye'de 300-400 istenilen arabalara 120-170 arası paralara alınabilir burada.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hangisini sürmek sana zevk veriyorsa onu tercih et bence... Ama motosikleti uzun süre orada bulundurabilecek misin. Kanun, yönetmelik vs hakkında çok bilgim yok ama eskiden 6 ayda bir giriş çıkış yapılması gerekiyordu. Değiştiyse bilmiyorum.

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Zaten 2 ay sonra bir daha Türkiye'ye döneceğim ondan dolayı sıkıntı olmaz. Sıkıntı kıbrısta mondial servisi yok ve günün sonunda mondial'in 125 cc bir motoruyla 1000 km ye yakın bir yol yapacak olmam. Bazı noktalarda güvenemiyorum motora.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Motosikleti satıp oradan motosiklet almayı düşünsen sanki daha keyifli olur gibi. Buradaki araba yarı fiyataysa mondialin buradaki parası orada daha iyi bir motosiklet aldırır belki de

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti satıp oradan motosiklet almayı düşünsen sanki daha keyifli olur gibi. Buradaki araba yarı fiyataysa mondialin buradaki parası orada daha iyi bir motosiklet aldırır belki de
    Maalesef motor fiyatları Türkiye'deki fiyatlarla aynı, hatta bazı modeller daha bile pahalı.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Ben olsam Kıbrıs gibi memlekette motosiklete binmek isterim. Hava koşulları buna gayet uygun olacaktır. Lakin Konya da yaşayan ben maalesef Ekim bitince motosikleti bağlamak zorunda kalıyorum. 2 haftadır motosiklet yerinden göz kırpıp duruyor. Lakin ağır bir gribi yeni atlattığım için ve bugün dışarıda 4 derece ayazlı soğuk olduğu için gözüm kesmedi. Şu mobidikçi arkadaş gibi uygun hava denk gelse diye sabırsızlanıyorum. Genelde Şubat ayında hava 3-5 günlüğüne bir şenlenir bizim burada. O da hafta sonuna denk gelirse değme benim keyfime. Öğle ikindi arasında denk getirip birkaç saat turlayabilirsem moralim düzelir. Neşem yerine gelir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kıbrıs'ın trafik düzeni bizden farklıdır, İngiliz sistemidir. Aman dikkat, hele ilk günlerde..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bize göre trafik akışının ters olduğu bir yerde motosiklet kullanmak bana göre çok riskli. Değer mi düşünmek lazım.

Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrıs'ın trafik düzeni bizden farklıdır, İngiliz sistemidir. Aman dikkat, hele ilk günlerde..
    23 Mayıs 2023 tarihinde yine bir Kıbrıs başlığında aynı konuya değinmişsin abi Evet ilk günlerde gerçekten sıkıntıydı yaya olarak falan ama arkadaşlarımın arabaları var birkaç kez sürdüm. Bu konuda hata yapacağımı düşünmüyorum ama tabii ilk günlerde halka daha az açık yolları tercih etmek daha mantıklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bize göre trafik akışının ters olduğu bir yerde motosiklet kullanmak bana göre çok riskli. Değer mi düşünmek lazım.
    Abi aslında evet araba almak daha mantıklı ama araba alabilmem için motoru satmam gerekiyor, 4 sene boyunca da motorsuz olmak istemiyorum hiç...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler