Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Neden kiloluyuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki kas yapmalıyım. Matematik bu ama kas nasıl yapılır? Burası önemli. Kas, "ağırlık ve baskı/direnç arttırılarak yapılır." Demek ki el altında "kilo eklenebilen" halterler olmalı ya da salona gideceksiniz.
    Eski evdeyken şınav ve kapıya takılan aletle barfix çekiyordum düzenli. İşe yarıyordu.
    Yeni evi yaptırırken fırsat bu fırsat deyip bir odayı gym olarak planladık. Paramount fitness center ve bir eliptik koyduk. Haftada 2-3 kez düzenli kullanıyoruz. Kesinlikle değdi.

Evi taşırken sol dirseğimde tendon incinmesi oldu. İyileşmesi aylar sürüyor. O yüzden sol kolumla çalışmıyorum hâlâ. Ona rağmen sadece sağ kol ve bacakları çalıştırarak kilomu koruyabildim. Dahası kondisyonum azalmış olmasına rağmen bisiklette ortalama hızım arttı.

Peki bir soru:

Malum bu Avrupa milletleri arasında mutfak kültürü olan ve yemeğe içmeye düşkün iki ülke İtalya ve Fransa. İlginç olan bu iki ülkede de obez oranı diğerlerine göre daha az. Üstelik bu ülkelerin mutfakları yağ ve şeker açısından da fakir değil. Buna rağmen kalp hastalıkları da diğerlerinden daha azmış. Velhasıl pisboğazlık kötü ama damak tadına düşkünlük ve yemeğe önem verme kötü bir şey değil belki de.

Bana öyle geliyor ki hazır ve endüstriyel değil de doğal ve evde yemekle beslenmek önemli. Vücudu dinlemek te.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski evdeyken şınav ve kapıya takılan aletle barfix çekiyordum düzenli. İşe yarıyordu.
    Yeni evi yaptırırken fırsat bu fırsat deyip bir odayı gym olarak planladık. Paramount fitness center ve bir eliptik koyduk. Haftada 2-3 kez düzenli kullanıyoruz. Kesinlikle değdi.

Evi taşırken sol dirseğimde tendon incinmesi oldu. İyileşmesi aylar sürüyor. O yüzden sol kolumla çalışmıyorum hâlâ. Ona rağmen sadece sağ kol ve bacakları çalıştırarak kilomu koruyabildim. Dahası kondisyonum azalmış olmasına rağmen bisiklette ortalama hızım arttı.

Peki bir soru:

Malum bu Avrupa milletleri arasında mutfak kültürü olan ve yemeğe içmeye düşkün iki ülke İtalya ve Fransa. İlginç olan bu iki ülkede de obez oranı diğerlerine göre daha az. Üstelik bu ülkelerin mutfakları yağ ve şeker açısından da fakir değil. Buna rağmen kalp hastalıkları da diğerlerinden daha azmış. Velhasıl pisboğazlık kötü ama damak tadına düşkünlük ve yemeğe önem verme kötü bir şey değil belki de.

Bana öyle geliyor ki hazır ve endüstriyel değil de doğal ve evde yemekle beslenmek önemli. Vücudu dinlemek te.
    Amerika'da üretilen yiyeceklerin AB ülkelerine ithali yasak. Amerika (ve küçük amerika olarak buraları da) yiyecek üretim sektörü sağlıktan önce karı öne çıkardığı için bütün her şey katkılı, hormonlu. Ekmeklerde bile mısır şurubundan üretilme şeker var. İtalya gibi ülkelerde doğal üretilmiş katkısız şeyler yiyorlar haliyle oez olmuyorlar. bir de her yere yürüyorlar çünkü şehrleri yayaların yürüme önceliğine göre tasarlanmış, caddenin karşısındaki binaya otoparktan arabaya binip gitmiyorlar. Bol bol hareket ve doğal beslenme olunca da avrupa ülkelerinde obezitenin az olması normal.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Peki bir soru:

Avrupa'da gıda üretimi daha az endüstriyel evet de,
    Avrupalılar daha az çalışıyorlar, daha çok seks yapıyorlar, daha çok geziyorlar, refah özellikle psikolojik refah ABD'den daha yüksek seviyede.

Konu başında biraz değindiğim ama hiç konuşulmayacağını tahmin de ettiğim faktör devreye giriyor. Genel sağlık durumu, yeme içme konusundaki disiplin de yine psikolojik sağlıkla çok önemli. Bir şişmanın bahaneleri diye de bakıp gülebiliriz elbette ama bu böyle; insanın bildiği uygulamaları hayata geçirebilmesi için psikiyatrik sağlığının yerinde, psikolojik sağlığının olumlu durumda olması gerekiyor. Yoksa söylediğin mutfaksal tercihlere ek olarak İtalyanlar 21:30 - 22:00'de akşam yemeğine oturuyorlar, katır gibi ekmek hamur gluten ne varsa yiyorlar. Biz de kilo vermek isteyene "ekmeği kesecen olm" " lan boğazına hakim ol" "spor şart" diyip geçiyoruz.
    espresso, hasmet ve DickName bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinir stres metobolizmayı bozar.
    İş + yol süresi günde 13 saatini alan, 6 gün calısan adamın bünyesi şaşar.
    Vardiyalı calısan işcilerin nevri döner.

olay sadece beslenme değil; yaşam sekli.
    mertowski, espresso ve hasmet bunu beğendiler.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)

Burada birçok gerekli bilgi verilmiş.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ben neden değilim peki? ben de istiyorum göbeğim olsun, atletin altından dışarı taşsın, şöyle hart hart kaşıyayım; şiltenin üstüne yan yatayım da dayanak olsun devrilmeyeyim, bir yandan üzüm yiyeyim, belki bir roma imparatoru kahkahası patlatırım o arada
    okanbagiscan bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben neden değilim peki? ben de istiyorum göbeğim olsun, atletin altından dışarı taşsın, şöyle hart hart kaşıyayım; şiltenin üstüne yan yatayım da dayanak olsun devrilmeyeyim, bir yandan üzüm yiyeyim, belki bir roma imparatoru kahkahası patlatırım o arada
    Aslında çok kolay ama sağlam bütçe gerekiyor. Sabah kahvaltınızın ardından öğle yemeği yemiyorsunuz, akşam yemek yemeden 8-10 bira içiyorsunuz ve tercihe göre 2 orta boy pizza ile gecenizi taçlandırıp hemen uykuya dalıyorsunuz. Böylelikle Roma imparatorluğu'na giden yolda ilk adımı atmış oluyorsunuz.
    Cyan, mertowski ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sorumun cevabini @killingroad ve @arndiol vermis. Olayin psikolojik yonu ve zaman/efor kolay ihmal edilebiliyor gercekten. Psikolojik motivasyon olayin temeli aslinda.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da üretilen yiyeceklerin AB ülkelerine ithali yasak. Amerika (ve küçük amerika olarak buraları da) yiyecek üretim sektörü sağlıktan önce karı öne çıkardığı için bütün her şey katkılı, hormonlu. Ekmeklerde bile mısır şurubundan üretilme şeker var.
    Mantiksiz geldigi icin arastirdim, yanlisin var espresso:

"In 2019, the European Union was the fourth largest destination for U.S. agricultural exports, which totaled $11.7 billion, a 13 percent decrease from 2018."

Amerika = McDonalds degil. Acaip kaliteli organik tarim da yapiliyor burada. Burada aldigim ekmek Fransa'da yiyebilecegin en guzel ekmekten farksiz; cunku yapan zaten Fransiz Saka bir yana Amerika'da acaip lezzetli ve saglikli yemek mumkun.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...

Mantiksiz geldigi icin arastirdim, yanlisin var espresso:

"In 2019, the European Union was the fourth largest destination for U.S. agricultural exports, which totaled $11.7 billion, a 13 percent decrease from 2018."

Amerika = McDonalds degil. Acaip kaliteli organik tarim da yapiliyor burada. Burada aldigim ekmek Fransa'da yiyebilecegin en guzel ekmekten farksiz; cunku yapan zaten Fransiz Saka bir yana Amerika'da acaip lezzetli ve saglikli yemek mumkun.
    Agricultural products ile food farklı bir şey yalnız.

Avrupa gıda kodeksi ile Birleşik Devletlerinki çok farklıdır; Birleşik Devletlerde gayet yasal olarak üretilip satılabilecek pek çok ürün Avrupa'da satılamaz, ama bunun tersi de geçerli olabilir tabi.

Neyin sağlığa uygun olup olmadığı konusunda Birleşik Devletlerin Avrupadan çok çok daha gevşek ve ciddi anlamda lobi etkisinde olduğu bilinen bir gerçek.

Espresso'nun ifade etmeye çalıştığı buydu sanırım. (Hiç mantıksız değil; biraz belgesel seyretmek lazım...)
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bunca yıllık tecrübeme göre göbeği yok etmenin en kolay çözümü döner bıçağıyla üstten girip alttan çıkıp göbeği düşürmektir.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)