Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Neden kiloluyuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu biraz da yaşla orantılı. Boyum 1.85, 80 kilo altına kadar indim, ama doğru düzgün net karın kası görmedim malesef. Yağ oranım da %18 altıydı.

Paylaştığınız fotoğraflar sanırım genç yaşta bir erkek için. 40 sonrası verilen yağ oranlarıyla o görüntünün elde edilmesi zor sanki.

Edit. Gerçi belki benim vücut yapımdan kaynaklı olabilir...

Ben beceremem, olmayacak, zor vb. diye bir şey yok. Taş gibi amele kasları yapılır yapılmasına ama kolay değil bu açık.

Örneğin Jason Statham ve egzersiz programına bir bakış atabiliriz.

https://www.bodyforumtr.com/threads/...m%C4%B1.40184/

Gıdı hakkında fikrim pek yok tip/fizik yüzünden sarkma olabilir. Çok rahatsız ediyor ve yağ kaynaklı değilse estetik operasyonla giderilir sanırsam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ağalar yukarıdan aşağı baktığımızda göbekten kaynaklı dalgayı göremediğimizde diyet, spor her kombinasyonu denemeye başlayacağız. Bu yaştan sonra dalga büyümeyeceğine göre göbeği küçültmek daha mantıklı bir fikir.
    15 KG VERDİĞİNDE 2 veya 3 cm uzadığı söyleniyor yani
    allah'tan böyle bir derdim yok

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 KG VERDİĞİNDE 2 veya 3 cm uzadığı söyleniyor yani
    allah'tan böyle bir derdim yok
    Demek ki sebat edip 15'in üstünde çıkılsa ayakkabı alırken bir çift, bir de tek ayakkabı alınacak.

Genç kardeşlerime önerim; brokoliyi yemeklerinizden eksik etmeyin. Bu kadar çirkin bir bitkinin elbet bir hikmeti vardır.
    F54 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Sanırım bu biraz da yaşla orantılı. Boyum 1.85, 80 kilo altına kadar indim, ama doğru düzgün net karın kası görmedim malesef. Yağ oranım da %18 altıydı.

Paylaştığınız fotoğraflar sanırım genç yaşta bir erkek için. 40 sonrası verilen yağ oranlarıyla o görüntünün elde edilmesi zor sanki.

ağırlık çalışmak gerekiyor maalesef. 92yim boyumun eşit olduğu birçok insan 80 kilo ama göbeği benden fazla.
    hesap edin.
    şöyle düşünmek lazım 185 olup 60-70lerde aşırı ınce celimsiz olmanın bır manası yok. ya 75lere ınıp ağırlık çalışarak yeterli protein ve karbonhıdrat alarak 80e çıkacaksınız. ya da 2-3 ay çok temiz beslenerek ciddi ağırlık çalışacaksınız belki kiloda değişim olmayacak ama karın kası ortaya çıkmaya başlayacak. yaş vs olaylarını bılmem sebep genellikle böyledir.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Demek ki sebat edip 15'in üstünde çıkılsa ayakkabı alırken bir çift, bir de tek ayakkabı alınacak.

Genç kardeşlerime önerim; brokoliyi yemeklerinizden eksik etmeyin. Bu kadar çirkin bir bitkinin elbet bir hikmeti vardır.
    yok öyle değil her 15 kg 2 3 cm 17 19 verdim hoop 5 cm değil
    tommygun bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle değil her 15 kg 2 3 cm 17 19 verdim hoop 5 cm değil
    hasmet'in kırk yılın başında açtığı konunun içine ettik
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 75 kiloyum ama bende de genel durumuma oranlarsak hafif göbek var.Spor işinede inanmıyorum.Benim felsefem başka.Meslek gereği makinelerin çalışmasını iyi bildiğimden insan vücudunuda makineye benzetirim.Örnek verecek olsak mesela insan vücudunu motosiklete benzetirsek.Motosikletin için ne yapman gerekiyorsa kendin içinde onu yapmak lazım bana göre.Hiç binmeyip yatırsan çürür.Çok yol yapsan daha çabuk yıpranır.Profesyonel sporcu gibi redline yapsan motoru alırsın eline.

Formül aslında basit az yiyeceksin.Zaten bu yemenin sonu yok nekadar yersen ye vücüt alışıyor hep daha fazlasını istiyor.Spor olmasada hareketli olacaksın makineyi çok yıpratmayacaksın.

Şimdi millet tutturmuş günde 10 bin adım atıyor.Hiç doğru bulmuyorum Lastil 10 bin yaptımı eskidi değiştirelim diyoruz.Yıpratmamak lazım parçaları.
    Guven, espresso ve DickName bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hasmet'in kırk yılın başında açtığı konunun içine ettik
    ben ne zaman köfteciye bağlanacak diye bekliyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ne zaman köfteciye bağlanacak diye bekliyorum
    O iş espresso'da gerçi satır etten konuyu açmış ama yeterince olgunlaştıramamışız.
    otopsici ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 75 kiloyum ama bende de genel durumuma oranlarsak hafif göbek var.Spor işinede inanmıyorum.Benim felsefem başka.Meslek gereği makinelerin çalışmasını iyi bildiğimden insan vücudunuda makineye benzetirim.Örnek verecek olsak mesela insan vücudunu motosiklete benzetirsek.Motosikletin için ne yapman gerekiyorsa kendin içinde onu yapmak lazım bana göre.Hiç binmeyip yatırsan çürür.Çok yol yapsan daha çabuk yıpranır.Profesyonel sporcu gibi redline yapsan motoru alırsın eline.

Formül aslında basit az yiyeceksin.Zaten bu yemenin sonu yok nekadar yersen ye vücüt alışıyor hep daha fazlasını istiyor.Spor olmasada hareketli olacaksın makineyi çok yıpratmayacaksın.

Şimdi millet tutturmuş günde 10 bin adım atıyor.Hiç doğru bulmuyorum Lastil 10 bin yaptımı eskidi değiştirelim diyoruz.Yıpratmamak lazım parçaları.
    Yaa aslında 100bin yıl önceki insanlar bol bol yürüyormuş ve 100bin yıl biyolojik evrim için çok kısa bir süre, yani bizim hala bol bol yürümemiz gerekiyor.
    İnsan türünün zekası dışında diğer bütün hayvanlardan en üstün yönü de dayanıklılık. Yani 100 metre içinde bir aslandan kaçamayız ama bizi bir aslan yerse kabilemizdeki diğerleri ellerinde ucu sivri çubuklarla o aslanı kilometrelerce, saatlerce kovalayıp sonunda yakalayıp öldürebilir, bu yzüden vahşi hayvanlar da mecbur kalmadıkça insan türü görünce uzak dururlar. Bizi geçebilen bir tek atlar var sanırım uzun süre koşmada. Yani 42km'lik maraton koşusu bizim için fazla belki ama belki de doğal olanı o.
    Tarım icad edilince o kadar koşmak, yürümek, avlanmak gereksiz kalmış ama bedeli de bir sürü insanın köle gibi tarlada beli ağrıya ağrıya çapa yapması olmuş.
    F54 ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa aslında 100bin yıl önceki insanlar bol bol yürüyormuş ve 100bin yıl biyolojik evrim için çok kısa bir süre, yani bizim hala bol bol yürümemiz gerekiyor.
    İnsan türünün zekası dışında diğer bütün hayvanlardan en üstün yönü de dayanıklılık. Yani 100 metre içinde bir aslandan kaçamayız ama bizi bir aslan yerse kabilemizdeki diğerleri ellerinde ucu sivri çubuklarla o aslanı kilometrelerce, saatlerce kovalayıp sonunda yakalayıp öldürebilir, bu yzüden vahşi hayvanlar da mecbur kalmadıkça insan türü görünce uzak dururlar. Bizi geçebilen bir tek atlar var sanırım uzun süre koşmada. Yani 42km'lik maraton koşusu bizim için fazla belki ama belki de doğal olanı o.
    Tarım icad edilince o kadar koşmak, yürümek, avlanmak gereksiz kalmış ama bedeli de bir sürü insanın köle gibi tarlada beli ağrıya ağrıya çapa yapması olmuş.
    insana en yakın canlı kurt'lar her türlü iklimde yaşayabilen en dayanıklı hayvandır kendileri tıpkı insan gibi dünyanın her tarafında görülebilir/yaşayabilir

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sen o aslanı bir de mangalda düşün, cız bız..bir de yanında Efe Gold, püfff
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmet çok sıkıntı etme yav
    185 boyla 86 kiloyum iğrenç bir göbeğe sahibim
    çok uğraştım şekle sokmak için 40 dan sonra şekle girmiyor.
    bundan daha kötü hale gelmesin yeter bana
    İlle de karın kasım olsun diye bir saplantım yok kesinlikle. An itibariyle 84 kiloyum ama düzenli ağırlık çalışıyorum. Göbeğim yok çok şaükür. Yine de seksen kilo altına ineceğim.

Zayıf ama yüksek yağ oranlı olmaktansa ortalama sağlıklı bir kiloda ve yüzde yirmi altı yağ oranında olmayı tercih ederim. Bunun için de düzenli ağırlık çalışmak şart.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Sen o aslanı bir de mangalda düşün, cız bız..bir de yanında Efe Gold, püfff
    mangalı yapılabilen her hayvanı yerim, yeter ki mangal olsun.
    tommygun, Guven ve otopsici bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O biraz zor ama yaş biraz daha geçtikten sonra ayakkabı alırken bir çift, ve bir çift daha ihtiyaç olabilir

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim sistemde ben olaya genel olarak bakıyorum.100 bin yıl önceki insanlar çok yürüyor olabilir.Ama 100 bin yıl önce 40 yaşını görmek çok zor mesela.
    Konuyu yine motosiklet üzerinden örnekleyelim.
    Motosikletimizin deposunu esnek olarak düşünelim.Bizim için önemli olan ne motosikletin arızasız ve uzun ömürlü olması.Şimdi uzun ömürlü olmasını ne etkiler en önemli faktör üretici.Çin malı mı Japonmu Almanmı.Hatta bazı üreticinin bazı modeli daha dayanıklı oluyor.Burası daha çok genetik mirasımızla ilgili şimdilik buna belli oranda müdahale etsekte ilerde bu daha fazla olacaktır.

Şimdi ne dedik esnek depolu bir motorumuz var.Bizde her gün işe git gel 20km yol yapıyoruz.Ama gidip hergün 10 lt benzin alıyoruz.Eee sonuç ne oluyor yakamadığımız benzin depoyu sürekli şişiriyor.Depo ağırlaştıkça bir yandan tüketimde artıyor.Hem motor yıpranıyor fazla yük taşımaktan.
    İşte herkes diyorki kilo için spor yap.Yani depodaki benzini yakmak için işe git gel 20km yapıyorduk 10lt yakmak için 250 km yapmamız lazım.
    Bizde gidiyoruz spor salonuna motorlada piste diyelim.Motoru fazla zorlamadan dönüp dursak fazla uzun sürecek her gün hergün sıkılacaksın.Desekki zaten piste girdik bari tempolu sürelim.O zaman performansı arttırınca bu sefer motorun ömründende yemiş olacaz.Kim almak ister her gün pistte zorlanmış motoru.Benim sistemde bu kadar morota yüklenmeye gerek yok. 10lt yerine 20 km yol için 3 lt alacaksın.Tüm sorunlar çözülecek.

Burada benzincininde minimum satış miktarı var.Bu diyelimki 2lt.Bizimde hayatta kalmamaız için gereken bir kalori miktarı var bunu mecbur almamız lazım.Şimsi gidip 2lt benzin alıpta 1 km uzaktaki işe gidersen o da sıkıntı.Motor tam ısınmada kısa mesafede hem yine benzin artacak hem motor ısınmadan dur kalktan fazla yakacak bu sistemdede motor erken yıpranır.

Benim bakış açım bu yönde.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)

Selam hasmet,

Yaşla alakalı "daha az sıkılaşma" olabilir ancak vücut kitle endeksi normal olup, bir insanda gıdık, göbek olamaz. Varsa, bu vücudunda yeteri kadar kas dokusu olmadığı içindir. F54 nickli üyenin de kesinlikle problemi bu, sizin de bu. Hiç vücutlarınızı görmeden, bunu sonuna kadar iddia edebilirim çünkü bunun "alternatif" senaryosu yok.

Ha şu olabilir, kimi insanın vücut yapısı, genetik olarak farklı olabilir. Örnek olarak midesi önde olabilir, diyaframı önde olabilir vb. Bu adam fit de olsa postür olarak midede bir tuhaflık gözükebilir.

Benim "karın kası gözükmeli" ifadem de "sıkınca belli olmalı" anlamında yoksa 4 ya da 6 baklava ile devamlı dolaşmak zaten büyük mesele ancak sıktığın zaman orada bir "aha kas bu" durumu olmalı. Karın kası işini bir ölçü olarak yazdım. "Doğru yoldayım" demenin ölçüsü budur.

"Punctum" isimli üye ve siz değerli 2 bilgi verdiniz. Punctum dedi ki "ağırlık şart", siz dediniz ki "kasın kendisi kalori yakar"; zaten çözüm gözümüzün önünde.

Bir de yıllar içinde bozulmuş vücudun 2 haftada toplanması zaten beklenemez. Acı çekilecek, yeri geldiğinde kusulacak, ağrılar olacak, yataktan zor kalkılacak; ancak o zaman değişim yolunda gidiliyor demektir.

Ağırlık kaldırmak istemeyen kişilerin de BJJ ya da Kick Boks gibi kurslara yazılıp, bütün vücudunu aktif etmesi gerekir.

Bu iş sadece koşma ve yürümeyle olsaydı, her hafta halı saha maçı yapan kişilerde de göbek olmaması gerekirdi.

Bu işin %80+ kısmı beslenme. Yazdıklarımdan "kesin kas yapın, deli gibi sınırlarınızı zorlayın" çıkmasın ama skinny fat kişiler, vücuduna kas kütlesi eklemek zorundadır.

Dediğiniz gibi "kasların kendisi kalori yakar",
    Skinny fat kas yapmalıdır,
    Kilo vermek için kalori yakmalıyım,

Demek ki kas yapmalıyım. Matematik bu ama kas nasıl yapılır? Burası önemli. Kas, "ağırlık ve baskı/direnç arttırılarak yapılır." Demek ki el altında "kilo eklenebilen" halterler olmalı ya da salona gideceksiniz.
    tommygun, Guven, kryeck ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam hasmet,

Yaşla alakalı "daha az sıkılaşma" olabilir ancak vücut kitle endeksi normal olup, bir insanda gıdık, göbek olamaz. Varsa, bu vücudunda yeteri kadar kas dokusu olmadığı içindir. F54 nickli üyenin de kesinlikle problemi bu, sizin de bu. Hiç vücutlarınızı görmeden, bunu sonuna kadar iddia edebilirim çünkü bunun "alternatif" senaryosu yok.

Ha şu olabilir, kimi insanın vücut yapısı, genetik olarak farklı olabilir. Örnek olarak midesi önde olabilir, diyaframı önde olabilir vb. Bu adam fit de olsa postür olarak midede bir tuhaflık gözükebilir.

Benim "karın kası gözükmeli" ifadem de "sıkınca belli olmalı" anlamında yoksa 4 ya da 6 baklava ile devamlı dolaşmak zaten büyük mesele ancak sıktığın zaman orada bir "aha kas bu" durumu olmalı. Karın kası işini bir ölçü olarak yazdım. "Doğru yoldayım" demenin ölçüsü budur.

"Punctum" isimli üye ve siz değerli 2 bilgi verdiniz. Punctum dedi ki "ağırlık şart", siz dediniz ki "kasın kendisi kalori yakar"; zaten çözüm gözümüzün önünde.

Bir de yıllar içinde bozulmuş vücudun 2 haftada toplanması zaten beklenemez. Acı çekilecek, yeri geldiğinde kusulacak, ağrılar olacak, yataktan zor kalkılacak; ancak o zaman değişim yolunda gidiliyor demektir.

Ağırlık kaldırmak istemeyen kişilerin de BJJ ya da Kick Boks gibi kurslara yazılıp, bütün vücudunu aktif etmesi gerekir.

Bu iş sadece koşma ve yürümeyle olsaydı, her hafta halı saha maçı yapan kişilerde de göbek olmaması gerekirdi.

Bu işin %80+ kısmı beslenme. Yazdıklarımdan "kesin kas yapın, deli gibi sınırlarınızı zorlayın" çıkmasın ama skinny fat kişiler, vücuduna kas kütlesi eklemek zorundadır.

Dediğiniz gibi "kasların kendisi kalori yakar",
    Skinny fat kas yapmalıdır,
    Kilo vermek için kalori yakmalıyım,

Demek ki kas yapmalıyım. Matematik bu ama kas nasıl yapılır? Burası önemli. Kas, "ağırlık ve baskı/direnç arttırılarak yapılır." Demek ki el altında "kilo eklenebilen" halterler olmalı ya da salona gideceksiniz.
    Eline sağlık çok detaylı yazmışsın ama bunları okuyunca insanın gözü korkuyor.
    Haftasonu tekel'e gideyim kampanya'dan 10 tane bira alayım, 5 bir poşette 5 diğer poşette iki elde onları taşırsam max taşıacağım ağırlık budur dedirtiyor.
    tommygun, pea ve mertowski bunu beğendiler.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Eline sağlık çok detaylı yazmışsın ama bunları okuyunca insanın gözü korkuyor.
    Haftasonu tekel'e gideyim kampanya'dan 10 tane bira alayım, 5 bir poşette 5 diğer poşette iki elde onları taşırsam max taşıacağım ağırlık budur dedirtiyor.
    Ağabey sen kendi dünyanda mutlusun sana "şunu yap" demek abes olur ama bence 10 bira alınca, eve gidene kadar poşetleri indir kaldır, hiç yoktan iyidir Ha kaldırırken hızlı kaldıracaksın, indirirken yavaş yavaş indireceksin ama unutma

500ml bira olsa, 10 tanesi 5 kg eder. Bir eline 2,5 kilo, diğer eline 2,5 kilo düşüyor.

BEER CURL
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    espresso aga hızlı kaldır, yavaş indir
    fakebitchess, kryeck, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)