Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Neden kiloluyuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetti artık bu McDonald's, Burger King çılgınlığı..

Neden kimse Carl's Jr'den bahsetmiyor?
    Burger Yiyelim/Et Yiyelim bence şu an en güzel F/P restoran zinciri. Gerçi NusrET'de Burger yemek bile herhalde daha mantıklıdır şu an diğer "yabancı" alternatiflerden.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet neden kiloluyuz konusu @tommy'nin katkılarıyla ne yiyoruza dönmüş oldu =)
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Bunlar kesin dombilidir..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet neden kiloluyuz konusu @tommy'nin katkılarıyla ne yiyoruza dönmüş oldu =)
    Hava da güzel hee iş güç olmasa tam Trakya köfte rotası yapmalık
    espresso bunu beğendi.

Spor salonları aşırı pahalı çoğunda sapıklar var ve türkiyede işsiz bayan çok ve hamur işini vs sevmeyen var mı
    F54 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla anlam veremediğim bir durumdur bu. Ara sıra ben de Hilltown'a gittiğimde bakıyorum, orada Burger King ile yanyanalar. BK'da kuyruk oluyor Carl's Jr'da kimse yok. Son 6 aydaki fiyat zıplamalarını kenara bırakırsak tam ülkenin özeti olacak durumdu aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

Evet makas yine biraz daha açıldı, ama BigMac'in de fiyatı 200TL'yi geçti heralde ya da dayandı. Böyle bakınca tamam elbette fast food ama aradaki devasa kalite farkına değecek bir fiyat farkı var.

Carl's Jr ilk açıldığında Cevahir'de vardı sadece. Arkadaşımla öğle arasında Ataşehir'den çıkıp Carl's yemek için Cevahir'e giderdik. Tamam öğle aramız kronometre ile tutulan durumda değildik ama şu an ne kadar rahat olursak olalım öyle bir vakit yok. Motosiklet falan yok baya arabayla gidip yer dönerdik =) Şimdi öğle arası bitene kadar gidemeyiz bile heralde.
    Burger fiyatları ne olmuş öyle?

Ben Trakya'ya taşındım, burada zaten mcdonals, burgerking falan var mı görmedim ama dün akşam çocuklara hadi bu akşam dışarı çıkalım dedim evden yürüyerek çarşı içinde bir öfteciye gittik, 5 kişi satır et yedik içecekler ve ben de ekstradan az kelle/paça içtim hesap bin lira geldi. Kişi başı 200 liraya satır et yenen yerde burger king falan fast food mekanlarına o paraları ben de vermem.[COLOR="Silver"]
    F54 ve voodevil bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    carls yerini ilk defa duydum ama ben hamburger yiceksem uzun yıllardır butik mekanlar seçiyorum. zincirse kötü algısı var bende. hele konu hamburgerse.
    hadi gider kanat vs yersin kfc güzeldir de hamburgerse olay butik yicen.

zaten şu noktada mc ile butikler birbirine yaklaşmıştır. eee bir insan neden mcden yesin ki butik baya baya iyiyken.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yer çekimi tersine çalışırsa gider..

"Gıdık nasıl gider, bel simidim var nasıl gider, kalçam var nasıl gider, fitim de sırtım çok yağlı" diye çeşitli sorular/sorunlar yoktur.

Demek ki senin vücudun yağı/suyu o bölgeye toplamayı tercih etmiş. Bu da demektir ki yağ oranını azaltman lazım ki sıkı bir insan olasın. Bence 2 hafta 2000 kalori civarı beslenmeye çalış, suratının dahi kemiklerinin daha belirgin olduğunu göreceksin. 1 adet haşlanmış patates yaklaşık 100 kaloridir, 1 adet haşlanmış yumurta yaklaşık 100 kaloridir, 100 gram pastırma 250 kaloridir vb. illa aç kalmak zorunda değilsin bu süreçte. İşin daha sonra karbonhidrat/yağ/protein dengesi var ama önce bir zayıfladığını gör de, onlar daha sonraki konular.

Demem o ki; "bölgesel zayıflama, bölgesel sıkılaşma" vs. bunlara inanma, bunları iddia edenle de muhatap olma. Sana lazım olan kas kazanıp, yağ azaltmak.

BU FORUMDA OLAN HERKES SOYUNSUN! SOYUNUN!

Aynaya baktığınızda aşağıdakilerden hangisi sizsiniz? %10-%15 arasında değilseniz (ki öyleyseniz vücudunuz aynen resimlerdeki gibi demektir), bayağı yağ yakmanız lazım. %25 üstü olanlar hele hiç konuşmasın "yok ben kilo verdim, yok ben fitim" diye

https://i.hizliresim.com/mhx51ib.jpg
    ben 40 yaşındayım 1.82 80 kg vücudum da fazla yağ yok gören zayıfsın diyor ama gel gelelim sadece gıdık fazlam yani o bölgenin azcık çalışması mı lazım artık nedir bilmiyorum
    yukarıdaki resme bakınca da ben % 20 yim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burger fiyatları ne olmuş öyle?

Ben Trakya'ya taşındım, burada zaten mcdonals, burgerking falan var mı görmedim ama dün akşam çocuklara hadi bu akşam dışarı çıkalım dedim evden yürüyerek çarşı içinde bir öfteciye gittik, 5 kişi satır et yedik içecekler ve ben de ekstradan az kelle/paça içtim hesap bin lira geldi. Kişi başı 200 liraya satır et yenen yerde burger king falan fast food mekanlarına o paraları ben de vermem.[COLOR="Silver"]
    Orda olsam ben de vermem ne var :D
    espresso bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Yer çekimi tersine çalışırsa gider..

"Gıdık nasıl gider, bel simidim var nasıl gider, kalçam var nasıl gider, fitim de sırtım çok yağlı" diye çeşitli sorular/sorunlar yoktur.

Demek ki senin vücudun yağı/suyu o bölgeye toplamayı tercih etmiş. Bu da demektir ki yağ oranını azaltman lazım ki sıkı bir insan olasın. Bence 2 hafta 2000 kalori civarı beslenmeye çalış, suratının dahi kemiklerinin daha belirgin olduğunu göreceksin. 1 adet haşlanmış patates yaklaşık 100 kaloridir, 1 adet haşlanmış yumurta yaklaşık 100 kaloridir, 100 gram pastırma 250 kaloridir vb. illa aç kalmak zorunda değilsin bu süreçte. İşin daha sonra karbonhidrat/yağ/protein dengesi var ama önce bir zayıfladığını gör de, onlar daha sonraki konular.

Demem o ki; "bölgesel zayıflama, bölgesel sıkılaşma" vs. bunlara inanma, bunları iddia edenle de muhatap olma. Sana lazım olan kas kazanıp, yağ azaltmak.

BU FORUMDA OLAN HERKES SOYUNSUN! SOYUNUN!

Aynaya baktığınızda aşağıdakilerden hangisi sizsiniz? %10-%15 arasında değilseniz (ki öyleyseniz vücudunuz aynen resimlerdeki gibi demektir), bayağı yağ yakmanız lazım. %25 üstü olanlar hele hiç konuşmasın "yok ben kilo verdim, yok ben fitim" diye

https://i.hizliresim.com/mhx51ib.jpg
    42 santım kolum var.(sadece sağ kolda damarlar belli. o da sıkınca ahahah) 176 boy 92 kiloyum.
    geçen aylarda 98dim.

yıllarca şu kafadaydım benim inanılmaz kas oranım var 85 olduğumda yağ oranım baya düşer efsane olurum karın kasım çıkar vs.
    geçenlerde 86.5u gördüm.
    86.5te bel ölçüm 96 idi ahahahhaa.
    bırak 85te güzel durmayı. 80de dahi hayvan gibi belim olur. yıllarca kendimi kandırmışım.

bir süredir hayvan gibi olayım kafasından çıktım. ki artık manasız da geliyor. atletik bir vücuda sahip olayım karın kasım olsun kafasındayım.
    şu an vücudum çok rahat %25 var.
    hattam tam olarak. omuzlarım daha geniş tek farkı bu. bende omuz, kol ve göğüs hayvan gibi o yüzden bel soyunmadığımda belli olmuyor ama gıdı var. kıyafetten artık o kadar yağ var ki vücut kaslı görünmüyor. tabi vücut çalışmış kişiler anlar temel olduğunu ama yağ fışkırıyor vücuttan.

bir süredir tek hayalim 75 olmak karın kası olması, atletik olmam vs.
    80e geldiğimde calisthenics başlayacam.

spor güzeldir. fit olmak çok güzeldir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Mesele sadece güzel görünmek değil. En azından benim için bu sadece bir yan avantaj. Asıl amacım insan gibi yaşamaya devam edebilmek.

Evet yağ demek, özellikle de göbek demek, (visceral fat), yaş biraz ilerlediğinde insan gibi görünmemek demek. Ama daha da beteri, insan gibi hareket edememek, dolayısıyla da insan gibi yaşayamamak demek.

Mesela yataktan kalkınca sırt ağrısı çekmek, biraz hareket edince nefes nefese kalmak, fiziksel hareket isteyen bir iş gerektiğinde zorlanmak demek. Yani doğru düzgün gezip tozamamak, icabında kendi işini görememek, toplu aktivitelerde genç insanlara yetişememek, eskisi gibi seks yapamamak demek...

"core" zayıflığından dolayı eninde sonunda olacak olan ufak bir zorlama ve kazada kronik bel, sırt, boyun sorunu demek. Bundan sonrası ise hareketin daha da azalması, buna bağlı olarak sağlık sorunlarının daha da artması, ve eninde sonunda erken ölüm demek. Ama asıl kötü olan durum, ölene kadar da insan gibi yaşayamamak demek.

Asıl beni korkutan, kilomu korumaya ve azaltmaya motive eden bu. Çünkü örnekler ortada.

Sizi motive etmiyor mu bu?

Otuz öncesi etmeyebilir ama 30-40 arası bir yerde vücudunuzun net uyarılar veriyor olması lazım...
    kryeck bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 40 yaşındayım 1.82 80 kg vücudum da fazla yağ yok gören zayıfsın diyor ama gel gelelim sadece gıdık fazlam yani o bölgenin azcık çalışması mı lazım artık nedir bilmiyorum
    Üstat yazdıklarınıza göre vücut kitle endeks oranınız güzel ancak buna rağmen gıdı ya da yağlı bel vs. varsa, sizde skinny fat dedikleri olay var demektir. Tek çareniz kas kütlenizi arttırmanız ki aslında en zor iş de sizinki. Tuhaf gelecek ama sizin spor yaparak kas ve kilo kazanmanız, daha sonra da diyetle spora devam etmeniz lazım.
    F54 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    carls yerini ilk defa duydum ama ben hamburger yiceksem uzun yıllardır butik mekanlar seçiyorum. zincirse kötü algısı var bende. hele konu hamburgerse.
    hadi gider kanat vs yersin kfc güzeldir de hamburgerse olay butik yicen.

zaten şu noktada mc ile butikler birbirine yaklaşmıştır. eee bir insan neden mcden yesin ki butik baya baya iyiyken.
    Butik mekanlar çıktıktan sonra Mcdonalds gibi zincir mekanların anlamı kalmadı, ancak amerikada nasıl ki fakirler yiyorsa o şekilde ucuz satmaları lazım ama hala kendilerini lüküs sanma kafasında gidiyorlar. Zaten zincir hamburgercilerin lüks algısının biteceği müşterilerin butik yerlere kayacağı, eskisi gibi güzel karların kalmayacağını anlayan anadolu grubu türkiyedeki mcdonaldsları araplara sattı, uğraştığımıza değmez deyip üç otuz paraya verdiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    42 santım kolum var.(sadece sağ kolda damarlar belli. o da sıkınca ahahah) 176 boy 92 kiloyum.
    geçen aylarda 98dim.

yıllarca şu kafadaydım benim inanılmaz kas oranım var 85 olduğumda yağ oranım baya düşer efsane olurum karın kasım çıkar vs.
    geçenlerde 86.5u gördüm.
    86.5te bel ölçüm 96 idi ahahahhaa.
    bırak 85te güzel durmayı. 80de dahi hayvan gibi belim olur. yıllarca kendimi kandırmışım.

bir süredir hayvan gibi olayım kafasından çıktım. ki artık manasız da geliyor. atletik bir vücuda sahip olayım karın kasım olsun kafasındayım.
    şu an vücudum çok rahat %25 var.
    hattam tam olarak. omuzlarım daha geniş tek farkı bu. bende omuz, kol ve göğüs hayvan gibi o yüzden bel soyunmadığımda belli olmuyor ama gıdı var. kıyafetten artık o kadar yağ var ki vücut kaslı görünmüyor. tabi vücut çalışmış kişiler anlar temel olduğunu ama yağ fışkırıyor vücuttan.

bir süredir tek hayalim 75 olmak karın kası olması, atletik olmam vs.
    80e geldiğimde calisthenics başlayacam.

spor güzeldir. fit olmak çok güzeldir.
    Üstat 1.76 boy 92 kilo normal değil. Anabolik steroid vs. kullanmıyorsanız yağ oranınız çok yüksek demektir. 1.76 adam 73-79 kilo arası yağsız gezer o da max.

Karın kası belli değilse bence başarı yoktur.

Ölçülere de çok takılmayın. Siz ideal kilonuza düşünce kolunuz zaten 38 civarı olacak, bu da normal. Kas yapmaya çalışırken gereksiz besin alınca, kas çevresine çok fazla yağ ve su toplanıyor. Bu da aslında size ait olmayan bir ölçü demek.

Çok basit bir matematik vardır. Bir adamın boyu neyse, birim olarak kilosu da o civarda olmalıdır, gerisi hikayedir.

1.70 adam yağsız 70 kilo civarı gezer.
    1.80 adam yağsız 80 kilo civarı gezer vs.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gıdı için yapılabiliyorsa belki cerrahi bir müdahale yaptırabilirsin.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butik mekanlar çıktıktan sonra Mcdonalds gibi zincir mekanların anlamı kalmadı, ancak amerikada nasıl ki fakirler yiyorsa o şekilde ucuz satmaları lazım ama hala kendilerini lüküs sanma kafasında gidiyorlar. Zaten zincir hamburgercilerin lüks algısının biteceği müşterilerin butik yerlere kayacağı, eskisi gibi güzel karların kalmayacağını anlayan anadolu grubu türkiyedeki mcdonaldsları araplara sattı, uğraştığımıza değmez deyip üç otuz paraya verdiler.
    evet ucuz satsalar bir nebze gidip yiyelim komedi ötesi mc gibi zıncırlerın durumu. bir ara hadi bi nebze ercan burger ucuzdu. mcye gore de bı tık ıyı tadı ınsan yıyordu arada. bir de o pahalanmış. hayır neden gelip sende yiyeyim o paraya dicem ama yiyen yiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Üstat 1.76 boy 92 kilo normal değil. Anabolik steroid vs. kullanmıyorsanız yağ oranınız çok yüksek demektir. 1.76 adam 73-79 kilo arası yağsız gezer o da max.

Ölçülere de çok takılmayın. Siz ideal kilonuza düşünce kolunuz zaten 38 civarı olacak, bu da normal. Kas yapmaya çalışırken gereksiz besin alınca, kas çevresine çok fazla yağ ve su toplanıyor. Bu da aslında size ait olmayan bir ölçü demek.

Çok basit bir matematik vardır. Bir adamın boyu neyse, birim olarak kilosu da o civarda olmalıdır, gerisi hikayedir.

kesinlikle öyle. hedefim 75 kilo en azından ilk etapta. baktım karın kası yok devam edicem. karın kası bu arada takıntı değil. sadece kendım ıcın bir amaç olacak. karın kasım sulandı mı dıyetı sertleştircem. iyi mi rahat takılcam olay böyle bir şey olacak. karın kasından ziyade rahat bir hayat yaşamak amaç. rahat hareket etmek. suratımın ınce olması. rahat eğilmek vs vs.

hem fit, hem yorulmayan güzel, zinde bir vücut. nerden baksan kârdır

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ...
    Sanırım bu biraz da yaşla orantılı. Boyum 1.85, 80 kilo altına kadar indim, ama doğru düzgün net karın kası görmedim malesef. Yağ oranım da %18 altıydı.

Paylaştığınız fotoğraflar sanırım genç yaşta bir erkek için. 40 sonrası verilen yağ oranlarıyla o görüntünün elde edilmesi zor sanki.

Edit. Gerçi belki benim vücut yapımdan kaynaklı olabilir...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Valla ağalar yukarıdan aşağı baktığımızda göbekten kaynaklı dalgayı göremediğimizde diyet, spor her kombinasyonu denemeye başlayacağız. Bu yaştan sonra dalga büyümeyeceğine göre göbeği küçültmek daha mantıklı bir fikir.
    kryeck, otopsici ve espresso bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu biraz da yaşla orantılı. Boyum 1.85, 80 kilo altına kadar indim, ama doğru düzgün net karın kası görmedim malesef. Yağ oranım da %18 altıydı.

Paylaştığınız fotoğraflar sanırım genç yaşta bir erkek için. 40 sonrası verilen yağ oranlarıyla o görüntünün elde edilmesi zor sanki.

Edit. Gerçi belki benim vücut yapımdan kaynaklı olabilir...
    Haşmet çok sıkıntı etme yav
    185 boyla 86 kiloyum iğrenç bir göbeğe sahibim
    çok uğraştım şekle sokmak için 40 dan sonra şekle girmiyor.
    bundan daha kötü hale gelmesin yeter bana
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)