Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Foruma uzun bir süre ara vermiş olan eski üyeler

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Türkiye'de motosikletin altın çağlarında motor sürmüş, gezilere katılmış, forumdan bir çok arkadaş edinmiş eski üyelerden bazılarının uzun bir sürenin ardından gerek eski nick'leriyle gerek yeni kullanıcı adları alarak aramıza yeniden dönmeleri çok güzel. Demek ki bu meret bırakılamıyor, sadece ara veriliyor. Şu an bu işlere gerek aile baskısı, gerek ekonomik şartlardan kaynaklı tövbe edip mesela 10 sene sonra geri dönsek acaba nasıl hissederdik?
    espresso, Guven, yaşlıveacemi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de motosikletin altın çağlarında motor sürmüş, gezilere katılmış, forumdan bir çok arkadaş edinmiş eski üyelerden bazılarının uzun bir sürenin ardından gerek eski nick'leriyle gerek yeni kullanıcı adları alarak aramıza yeniden dönmeleri çok güzel. Demek ki bu meret bırakılamıyor, sadece ara veriliyor. Şu an bu işlere gerek aile baskısı, gerek ekonomik şartlardan kaynaklı tövbe edip mesela 10 sene sonra geri dönsek acaba nasıl hissederdik?
    Ben kaza yaptıktan sonra 2 seneden fazla süre ara vermiştim, hatta motoru sat dendiği halde nasıl olsa kapalı garajda güvenli şekilde duruyor, bir fırsat elbet çıkar deyip satmamıştım, kimse almıyor piyasası yokmuş bu markanın diye geçiştirmiştim. Pandemiyi bahane edip bu devirde metrobüse binmeyeyim çok tehlikeli diyerek tekrar yeni bir kask alıp sürmeye başlamıştım. BU 2 sene ara bile çok uzun gelmişti, 10 yıl ara çok daha zor olsa gerek.
    tommygun ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kaza yaptıktan sonra 2 seneden fazla süre ara vermiştim, hatta motoru sat dendiği halde nasıl olsa kapalı garajda güvenli şekilde duruyor, bir fırsat elbet çıkar deyip satmamıştım, kimse almıyor piyasası yokmuş bu markanın diye geçiştirmiştim. Pandemiyi bahane edip bu devirde metrobüse binmeyeyim çok tehlikeli diyerek tekrar yeni bir kask alıp sürmeye başlamıştım. BU 2 sene ara bile çok uzun gelmişti, 10 yıl ara çok daha zor olsa gerek.
    Abi adamlar 10 sene ve üstü ara verip yeniden geri dönmüşler. Ben hikayelerini dinlemek isterim.
    espresso ve ufoz bunu beğendiler.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Gerçek bir motorcunun ne sebeple olursa olsun 10 yıl ara vermesi bildiğin İŞKENCE olur
    Ben yüksek cc motosikletimi sattım, 6 aydır hala yenisini alamadım, iki teker olarak binecek bir şeyler olmasına rağmen her gazlayan motor sesi duyduğumda içim cız ediyor
    Allah kimseyi motorsuz bırakmasın…
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yaşım ne kadar genç olsada bu motosikletsizliğin ne olduğunu çok çok iyi bilirim, mesela bu foruma 2. üye oluşum ve ilk üyeliğim 29 Kasım 2021 de yapmışım. O zamanlar motosikleti bırakmaya bu forumu bırakarak bırakmaya çalışmıştım ama sonuç nafile, bu motosiklet tutkusu rüyalarıma varana kadar girince artık anlıyorumki bu işten dönüş yok . Nasip olursa artık hayalimdeki işleri koşuşturmaya ve ona adımlar atmaya kaldığım yerden devam edicem, nasip olursa ömrüm varsa bir güzelinden cruiser almak hayalim var.
    tommygun bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    para ihtiyacından dolayı motosikletimi satmıştım. motosikletsiz kaldığım bir süre (1,5- 2 yıl) boyunca otoparkta normalde park ettiğim duvarın yanından geçerken yerinde büyük bir boşluk vardı. (Geç bulup çabuk kaybetmiştim. Hicran olmuştu hayat bana) O zaman karar verdim. Bir daha asla yenisini almadan satmayacağım ve yerini boş bırakmayacağım. Binmesem de kış boyu orada beklemesi bile büyük keyif veriyor. Evet şimdi bir motosikletim var ama ben hala çarşı pazar demez sağda parketmiş, yanımdan geçen, uzaktan sesi gelen her motosikleti motor hacmi, menşei, kullanım amacı farketmeksizin çok hoş duygularla seyrederim. Arabada ya da motosikletimdeyken beni geçen motosikletleri izleyebilmek için beni geçebilecekleri bir sürate düşerim. Değişik bir motosiklet görsem başında durur sanki çok parçalarından anlarmış gibi incelerim. Bakalım 10 yıldan uzak kalanlar aşklarını nasıl ifade edecekler?
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onlardan biri değilim ama eskilerden yorumlarını aradığım birkaç üye var...
    Açıkçası 2010'da 2012'den beri, muhabbetim olmasa da hatırladığım birinin güncel yorumunu görünce eski bir dostu görmüş gibi mutlu oluyorum.

Eski beğendiklerime bir göz gezdirdim de.

Eski dostum BLACK_ICE
    cenkito
    ilkerabi
    oluroyle
    beko12345
    Khutuck
    Zeda3000
    acayüp
    piyanist_irf
    inzell
    Mengu16
    yasdal
    Carl Gustav ....

Umarım bir gün tekrar aramızda aktif görürüz.
    tommygun ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Güzel konu. Başlığı açan Tommygun Kaan beyi tebrik ederim, güzel konular açıyor, valla son zamanlarda açıkçası en çok kendisinin paylaşımlarını gezilerini okumak için giriyorum foruma; motosikletçiliği, yaptığı uzun geziler, tavsiye ettiği köfteciler, rotalar, yeme içme işleri hayata bakışı tam benim kafadan. Sizin gezilerde ben de olmak isterdim valla Kaan bey, kısmet. Hırbonen de iyi adam; üslubu sivri dilli, ters adam ama, motor işinden anlıyor, honda konusunda fazla fanatik ama olur o kadar

motor hevesim 90'lı yıllarda başladı, mobilet ile. 2000 yılından beri de 15 yıl spor motosiklet sürdüm, 600-1000 çeşitli motorlar. 2015-2021 arası v Strom alıp geziler yapayım, akdenize gittim geldim çok, bi defa batı karadeniz. ucundan kıyısından Balkanlar.

2021 de ağır patlayınca kazada, 4 ameliyat birsürü platin falan, 1 sene ara verdim, bu sene mayısta mt 25 aldım, sağ bileğim ağrıyor hala ama, ufak ufak urla, Foça yakın yerlere gidiyorum.

Motor benim en büyük tutkum, eskisi kadar formda olmadığımı biliyorum, eskisi gibi gözü kara süremiyorum, yaş oldu 40, geçen zx4 rr çıkmış içim cız etti, hakkını vererek sürebilecek olsam alırdım herhalde. aynı şekilde 600rr, o da beni eskiye götürdü. ama şimdi sürmeye pek vaktim olmasa da otoparkta duruyor ya mt25 , hah diyorum motorum var mı var, bineriz elbet bir gün

Kenan Sofuoğlu bir zaman şöyle bir şey demişti Red Bull belgeselinde mi ne; ''hayatımda motosikletin yerine koyabileceğim hiç bir şey yoktu, halen de yok.'' benim de yok.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçen hafta otomobille İzmir'e gittim geldim , az da olsa Tommy'nin bahsettiği yada sorduğu o hissiyatı yaşamış oldum , yok aga bizim motosikletten aldığımız keyfi artık hiçbirşey vermiyormuş bunu anladım , uzun zamandırda otomobille şehirler arası gitmemiştim bi değişiklik olur falan dedik ama yok her virajda şimdi motorla burda ne dönerdim be dedim , radar muhabbetine 100-110 gitmekten gına geldi :(
    espresso, yec, -Black- ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yok.
    Söyledikleriniz motorsikletin yerine baska bir sey koyamamaktan kaynaklandigini düsünüyorum ve bu da gayet normal.

2007 den 2016 yilina kadar aktif olarak motorsiklet kullandim. Belki sizler kadar uzun yol yapamasamda hemen hemen her gün motorsiklet üstündeydim.. Daha sonrasinda denize merak sardigimdan dolayi, hanimin istegiyle tabiki, tekne olayina girince iki tane kumanin eve fazla gelecegini dusunup, yeni kuma daha cok heyecan verdiginden dolayi motorsikletimi sattim. Bu karari almamdaki diger husus ise yolda giderken farima gelen öndeki arabadan firlayan tasin da etkisi var tabiki.

Simdi ise uzaktan bakildigi zaman tam bir motorsiklet cenneti sayilabilinecek bir yerde yasiyorum. Finansal olarak motorsiklete ulasmak zor degil. Yollar, asfalt kalitesi cok guzel, insanlar motora saygili v.s ama nedense icimden motorsiklet alip tekrardan sürme istegi yok. Muhtemelen sizin kadar motorsiklete asik olmadigimdandir. Bilemiyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2019 sym-jet 14 125 cc /// 2016 pulsar 150 ns
    2016 yılında bekar bir kardeşiniz olarak cbf kullanan paketci kankam ve harley tarzı motorlara çanta vb. yapan akrabamın zorlamasıyla 10.000 tl kredi çekip 5750TL pulsar 150 ns almıştım 2 yıla yakın kullandım bu süre zarfında AEA videolar ile kendimi bilinçlendirmeye çalıştım. Evlilik aşamasında motor satıldı kutu gibi arabaya mahkum oldum.Hep aklımda kalan motor kullanmayı evlendikten 3 yıl sonra eşimi ikna ederek düğünden kalan son 2 adet bileziğini bozarak 20.000 tl ye sym jet 14 aldım ve şuan 2 yıldır sym ile şehir dışı ve şehir içi geziler işe git gel yaparak kullanmaktayım. Motordan inince mutluluğumu gören eşim ise bir yandan seviniyor bir taraftanda kızımız olduğu ve beni görüp heveslendiği için motor kazaları görüp tehlike arz ettiği için ise bir tarafı endişeli şuan için kazasız belasız binmeye devam ediyorum. Masa başı çalıştığım için forumu sürekli takipteyim. Konuyu açan Tommy abi seni keyifle takip ediyorum teşekkürler.
    espresso, Alman_ ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta otomobille İzmir'e gittim geldim , az da olsa Tommy'nin bahsettiği yada sorduğu o hissiyatı yaşamış oldum , yok aga bizim motosikletten aldığımız keyfi artık hiçbirşey vermiyormuş bunu anladım , uzun zamandırda otomobille şehirler arası gitmemiştim bi değişiklik olur falan dedik ama yok her virajda şimdi motorla burda ne dönerdim be dedim , radar muhabbetine 100-110 gitmekten gına geldi :(
    Motosiklete 3-4 ay binmedikten sonraki hislerim bunlar. Çok iyi viraj yapabilen biri değilim ama yapabildiklerimden sonra kask içindeki keyif kahkahalarının tadı bambaşka.
    espresso bunu beğendi.

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2006 üyelik tarihiyle bende eski üyelerden sayılabilirim sanırım ( 12 günle bu başlığa yazan en eski üye sıfatını kaybettim ) , artık motosiklet sürmüyorum. Hala arada ne var ne yok diye girip bakarım. Niye sürmüyorum zamanım ve ihtiyacım yok sanırım. Bu sene oldukça heveslendim küçük bir motosiklet almayı düşündüm sonra dedim ki kendime Zafer ne zaman süreceksin? sabah işe gidiş geliş ? hayır toplu taşıma kolayıma geliyor. hafta sonu gezisi? hanım var artık bir yere giderken otomobil daha kolayıma geliyor. eskisi gibi arkadaşlarla sosyalleşmek ciğer yemeye Edirne'ye gitme bahaneleri falan? yok, zamanım varsa eşimleyim. e onu da al arkana deseniz o riski alamam. açıkçası kalbim buralarda ama bedenim motosikletten uzak artık. Eskiden beraber sürdüğüm beraber yiyip içtiğim forum eski üyelerinden bir kaç arkadaşımı motosiklet kazasında kaybetmenin etkisi? tabi ki var.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kuvvermira ya ne oldu yaaa ?

Filozof gibi adamdi,keske yazsa.

Bi de zileli gelse keske..muthis adam.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    911 zevkli değil mi yahu? Superduke kadar olmasa da eski S2000'im bayağı zevkliydi kıvrımlı yollarda kullanırken... BRZ de fena değil ama S2000 çok daha zevkliydi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    911 zevkli değil mi yahu? Superduke kadar olmasa da eski S2000'im bayağı zevkliydi kıvrımlı yollarda kullanırken... BRZ de fena değil ama S2000 çok daha zevkliydi.
    911 i 3.0 dizel Touareg ile takasladım mazot 40 lira olunca onuda sattım 1.5 dizel Dacia Duster aldım :D Duster şaka gibi GS den az yakıyor ama tadı tuzu yok gerçi Lamborghini Urus olsa fark etmez 110 km yi geçtin mi her türlü öpüyorlar , motosiklette sıkıntı yok..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası 2010'da 2012'den beri, muhabbetim olmasa da hatırladığım birinin güncel yorumunu görünce eski bir dostu görmüş gibi mutlu oluyorum.

Eski dostum BLACK_ICE
    cenkito
    ilkerabi
    oluroyle
    beko12345
    Khutuck
    Zeda3000
    acayüp
    piyanist_irf
    inzell
    Mengu16
    yasdal
    Carl Gustav ....

piyanist_irf : İrf motor, bizim Sym Wolf.lere vakti zamanında ne güzel koruma demirleri imal etmişti.
    mengu16'yı ben de hatırlıyorum.
    inzell de ara ara yazıyordu sanki foruma.
    Carl Gustav: Allah rahmet eylesin, Barkın Bayoğlu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel konu. Başlığı açan Tommygun Kaan beyi tebrik ederim, güzel konular açıyor, valla son zamanlarda açıkçası en çok kendisinin paylaşımlarını gezilerini okumak için giriyorum foruma; motosikletçiliği, yaptığı uzun geziler, tavsiye ettiği köfteciler, rotalar, yeme içme işleri hayata bakışı tam benim kafadan. Sizin gezilerde ben de olmak isterdim valla Kaan bey, kısmet. Hırbonen de iyi adam; üslubu sivri dilli, ters adam ama, motor işinden anlıyor, honda konusunda fazla fanatik ama olur o kadar

motor hevesim 90'lı yıllarda başladı, mobilet ile. 2000 yılından beri de 15 yıl spor motosiklet sürdüm, 600-1000 çeşitli motorlar. 2015-2021 arası v Strom alıp geziler yapayım, akdenize gittim geldim çok, bi defa batı karadeniz. ucundan kıyısından Balkanlar.

2021 de ağır patlayınca kazada, 4 ameliyat birsürü platin falan, 1 sene ara verdim, bu sene mayısta mt 25 aldım, sağ bileğim ağrıyor hala ama, ufak ufak urla, Foça yakın yerlere gidiyorum.

Motor benim en büyük tutkum, eskisi kadar formda olmadığımı biliyorum, eskisi gibi gözü kara süremiyorum, yaş oldu 40, geçen zx4 rr çıkmış içim cız etti, hakkını vererek sürebilecek olsam alırdım herhalde. aynı şekilde 600rr, o da beni eskiye götürdü. ama şimdi sürmeye pek vaktim olmasa da otoparkta duruyor ya mt25 , hah diyorum motorum var mı var, bineriz elbet bir gün

Kenan Sofuoğlu bir zaman şöyle bir şey demişti Red Bull belgeselinde mi ne; ''hayatımda motosikletin yerine koyabileceğim hiç bir şey yoktu, halen de yok.'' benim de yok.
    Ben Ocak sonrası iş amaçlı İzmir'e taşınacağım gibi gözüküyor. Tanışır bol bol gezeriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Geçen hafta ben de otomobille İzmir'e gittim geldim. Gerçi otomobil dediğim de Ford Tourneo Courier. Yemin ediyorum bu kadar saçma bir araba olamaz. Ben İzmir'e motorla gidip dönen adamım zerre bel ağrım olmaz, arabada belim sırtım ağrıdı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Farklı ve güzel konu açtığın için tebrik ederim.

Konuyu okuyunca aklıma bir çok eski isim geldi, sonra içimde bir burukluk oldu, yaşlanıyor muyuz ne?

Şahsen tanımasam da bir çoğunu özledim.
    tommygun, espresso ve DickName bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eski dostum BLACK_ICE
    cenkito
    ilkerabi
    oluroyle
    beko12345
    Khutuck
    Zeda3000
    acayüp
    piyanist_irf
    inzell
    Mengu16
    yasdal
    Carl Gustav ....

Çoğuyla halen sosyal medya üzerinden görüşüyorum.
    hepsi ayrı ayrı çok değerli ve kaliteli insanlar ve onları tanımanın keyfini inanın anlatamam.
    Özellikle bu listeye Alper_tim, sinanaksu, motorhead, ve adını sayamadığım nice dostları da eklemek isterim
    Kuvvetmira seni unuttum sanma çay borcun var halen bana
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]....Geçen hafta ben de otomobille İzmir'e gittim geldim. Gerçi otomobil dediğim de Ford Tourneo Courier. Yemin ediyorum bu kadar saçma bir araba olamaz. Ben İzmir'e motorla gidip dönen adamım zerre bel ağrım olmaz, arabada belim sırtım ağrıdı.
    O arabadan şirkettede var koltukları çok alçak iki büklüm oturuyorsun aynı custom chopper motorlar gibi , bu tip araçların genelde tavanı yüksek oluyor ama Ford bunu tam tersine alçak üretmiş , yol tutuşu ise o sınıfa göre iyiydi gerçi Ford'un yol tutuşu kendi sınıfında efsanedir özellikle Focus un viraj kabiliyeti çok üst seviyededir..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)