Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB750 Yeni Hornet VS Suzuki GSX-8S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    8S videosu bu hafta gelir =)

Hornet'i sürdüm diyemem çok kısa üstüne oturdum diyelim. Bildiğim motorlara yaptıkları yorumlar üzerinden benimle aynı pencereden baktığını düşündüğüm yurtdışı yazarların fikirleriyle kıyaslama yapabiliyorum. Hornet'e de bir test videosu çekme niyetindeydim aslında bir arkadaşımda vardı, sattı =)
    8S'in sürüşü beni şaşırttı. O ağırlığı ve o aks mesafesi ile hantal olmasını bekliyordum, değil. Konforla sürüş keyfi arasında çok güzel bir denge tutturmuşlar. Traction'ı falan güzel çalışıyor, ABS'si zırt pırt devreye girmiyor.

Hornet'in biraz daha ele avuca sığmaz ama stabilitesi eksik bir sürüşü olduğunu düşünüyorum. Suzuki bu harmanı gerçekten çok iyi yapmış. O paralara ikisini de almayacak olsam da bu ikisi arasından muhtemelen 8S'i tercih ederdim gibime geliyor.

Tasarım tabii göreceli bir şey, 8S'in farlarına çok uyuz oldum ama ondan daha çirkin bir şey arasam Hornet'ten başka örnek gelmez aklıma.
    Cyan ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha birde benim standartlarım var aşşağısını kabul edemem her zaman derim sen aslan'ı ot yerken gördün mü göremezsin! aslan açlıktan ölür ama ot yemeyi kabul etmez
    Pujafardfsdd

Yaaa, yok abi motosiklet.net i nasil birakayim ben
    boyle absurd yorumları baska nerde okuyabilirim ki ?

Bizim de bir kuzu var haci, oldursen agzina et koymuyor ahagdfag
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    @Hırbonen

Hocam Ayvalık kontenjanından bir el atsan benim duruma

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Zack Courts da bayağı sevmiş Suzikiyi. An itibariyle birinci sırada! Youtube da "daily rider Suzuki" diye aratınca çıkar muhtemelen...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Hırbonen

Hocam Ayvalık kontenjanından bir el atsan benim duruma
    Puctum bak doğru soyle kalkamissin di mi yakaladim seni.yine.

Manyak yaptin beni herkesi kalkamis saniyom..gerci genelde hakli cikiyorum.

Hornet tamam cok tipli bir motor degil ok de 8s cok mu guzel

Turkiye de hornet alinir gecilir bence.

Motosikleti
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kalkamış kim?

Yok valla hocam, siteye zar zor üye olan (çok eski altyapı nedeniyle) bir faniyim...

Ayrıca da Ayvalık'lıyım Bu yüzden yazdım. Sanıyorum siz de orada yaşıyorsunuz. Geldiğimde o motordan ben yakalayacağım sizi. Zira Ayvalık'taki kuba scooterlar arasında kesin sırıtacak Africa Twin

O değil de, sizin üslup falan bana bisikletforum ve skiciyiz.biz forumlarından birini çağrıştırıyor. Ben mi haklı çıkacağım acep ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Bu arada iki motor arasındaki fark, Ayşen Gruda ile Filiz Akın arasındaki kadar bariz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kalkamış kim?

Yok valla hocam, siteye zar zor üye olan (çok eski altyapı nedeniyle) bir faniyim...

Ayrıca da Ayvalık'lıyım Bu yüzden yazdım. Sanıyorum siz de orada yaşıyorsunuz. Geldiğimde o motordan ben yakalayacağım sizi. Zira Ayvalık'taki kuba scooterlar arasında kesin sırıtacak Africa Twin

O değil de, sizin üslup falan bana bisikletforum ve skiciyiz.biz forumlarından birini çağrıştırıyor. Ben mi haklı çıkacağım acep ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Bu arada iki motor arasındaki fark, Ayşen Gruda ile Filiz Akın arasındaki kadar bariz...
    Gozumden kacmadiysa kimse bahsetmemis.

https://www.suzuki.com.tr/tr/motosik...ak-firsat.html

12 ay 300.000 tl sifir faiz.
    Cok iyi kampanya

Ama hornet te 46.000 tl ucuz.

https://shbd.io/s/Ceqz53yC

Motorlar artik liste fiyatindan veriliyor.tayyip piyasayi duzenledi helal olsun :p

Motosikleti
    Gozumden kacmadiysa kimse bahsetmemis.

https://www.suzuki.com.tr/tr/motosik...ak-firsat.html

12 ay 300.000 tl sifir faiz.
    Cok iyi kampanya

Ama hornet te 46.000 tl ucuz.

https://shbd.io/s/Ceqz53yC

Motorlar artik liste fiyatindan veriliyor.tayyip piyasayi duzenledi helal olsun :p
    Öyle değil o iş

300.000 değil, 30.000 TL takas desteği var...

GSX-8S liste fiyatı 409.9000 TL. 12 taksit yapacaksanız bu fiyatı bölüyorlar. Peşin öderseniz 30.000 TL indirip yapıp fiyatı 379.900 TL yapıyorlar. Ama bu fiyata Quickshifter dahil geliyor motor.

Hornet liste fiyatı 364.750 TL. Bu rakamı peşin ödemeniz gerekiyor. Bu durumda Suzuki ile Hornet arasındaki peşin fiyat farkı sadece 15.150 TL. Ama Hornette bu fiyata Quickshifter dahil DEĞİL. QS yaklaşık 10.000 TL. Hatta belki daha fazla. Net rakamı öğrenmedim ama bu hafta öğreneceğim.

Dolayısı ile her iki modeli QS dahil olarak neredeyse aynı fiyata alabiliyorsunuz. Fiyat burada temel belirleyici unsur değil yani...

Motosikleti
    Evet,

O mu, bu mu derken bugün Hornet'i teslim aldım...

Hornet çok da çirkin değilmiş yav Müthiş keyifli makineymiş. Hep söyleniyordu ama bugün kendim de duydum, çok güzel ve tok bir egzoz sesi var.

[COLOR="Silver"]
    Cyan, espresso, shruikan ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Güle güle, kazasız belasız.
    Punctum bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    korna orda sırıtmış
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 1200 xrx
    Siz Suzuki için karar vermişsiniz ama kamoyundan onay almaya çalışıyorsunuz.Önemli olan sizin o motoru garajda görünce ve üzerine binince ne hissetiğiniz.Gönlünüz Suzuki, diyorsa alın geçin.Para sizin hayat sizin kimsenin ne dediğini de umursamayın.En kötü satarken de 3-5 eksiğe satar nazım parama geçer dersiniz.Yıllarca Yamaha ve Hondaya bindim.Pandemi ve sonrasındaki karaborsacılık , galeri üzerinden sıfır aracı 3 liralık aksesuarla 50 lira pahalıya çakma sevdaları ve aç gözlülükleri yüzünden bu arkadaşlar benim için bitti.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Suzukiyi gerçekten çok seviyordum genel marka olarak. Honda motosikletlerim oldu 2sinde de en ufak problem yaşamadım hiç. Suzuki kullanmadım ama en son yaşanan suzuki araba skandalı sonrasında (şasisi paslı sıfır arabanın genel merkezden dahi daha edebilirsiniz, 3. dünya ülkesisiniz davalarınız çok uzun sürüyor falan demişler. Yazan haber böyleydi en azından) markanın tutumundan sonra ışık hızıyla uzaklaştım elimde olmadan. Benzer durum yaşansaydı honda farklı bir tavır takınır mıydı ya da daha önce yaşandı mı bilmem ama ben sırf o sebepten suzukiyi komple listelerimden çıkardım mesela. Araçta hata olur -ki bence olmamalı- ama arkasında durabilmeleri lazımdı bence. Ayrıca hornet daha üstün bir motosiklet olarak görünüyor belirttiğiniz teknik verilerde. Piyasa şartlarını da düşünürsen bence net hornet :D

Motosikleti
    Alıntı hsolmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz Suzuki için karar vermişsiniz ama kamoyundan onay almaya çalışıyorsunuz.Önemli olan sizin o motoru garajda görünce ve üzerine binince ne hissetiğiniz.Gönlünüz Suzuki, diyorsa alın geçin.Para sizin hayat sizin kimsenin ne dediğini de umursamayın.En kötü satarken de 3-5 eksiğe satar nazım parama geçer dersiniz.Yıllarca Yamaha ve Hondaya bindim.Pandemi ve sonrasındaki karaborsacılık , galeri üzerinden sıfır aracı 3 liralık aksesuarla 50 lira pahalıya çakma sevdaları ve aç gözlülükleri yüzünden bu arkadaşlar benim için bitti.
    Hornet'i aldım zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzukiyi gerçekten çok seviyordum genel marka olarak. Honda motosikletlerim oldu 2sinde de en ufak problem yaşamadım hiç. Suzuki kullanmadım ama en son yaşanan suzuki araba skandalı sonrasında (şasisi paslı sıfır arabanın genel merkezden dahi daha edebilirsiniz, 3. dünya ülkesisiniz davalarınız çok uzun sürüyor falan demişler. Yazan haber böyleydi en azından) markanın tutumundan sonra ışık hızıyla uzaklaştım elimde olmadan. Benzer durum yaşansaydı honda farklı bir tavır takınır mıydı ya da daha önce yaşandı mı bilmem ama ben sırf o sebepten suzukiyi komple listelerimden çıkardım mesela. Araçta hata olur -ki bence olmamalı- ama arkasında durabilmeleri lazımdı bence. Ayrıca hornet daha üstün bir motosiklet olarak görünüyor belirttiğiniz teknik verilerde. Piyasa şartlarını da düşünürsen bence net hornet :D
    GSX-8S gerçekten güzel bir motosiklet. Teknoloji olarak Hornet'in gerisinde kalsa da, tasarım olarak daha iyi. Ama benim için yüksek ve fazla ağır kalacaktı. Bir de Honda'da nazım geçiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korna orda sırıtmış
    Ben de kullanırken sırıtıyorum

Valla bu motosiklet tasarım hariç 10 numara. Ama işte Caponlar'a akıl sır ermiyor...
    Barisozde ve hsolmaz bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hornet'i aldım zaten [COLOR="Silver"]

Ben de kullanırken sırıtıyorum

Valla bu motosiklet tasarım hariç 10 numara. Ama işte Caponlar'a akıl sır ermiyor...
    Hayırlı olsun.

Kullanırken sırıtıyorsanız hiç başka söze gerek yok, güle güle kullanın, en önemlisi bu zaten, kullanırken sırıtıyorsanız en süper motordur o.

Motorun şekil güzelmiş. Ne güzel köfte turuna çıkılır onunla, denemek lazım 100km'de kaç kilo köfte yaktıracak.
    Alman_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

Kullanırken sırıtıyorsanız hiç başka söze gerek yok, güle güle kullanın, en önemlisi bu zaten, kullanırken sırıtıyorsanız en süper motordur o.

Motorun şekil güzelmiş. Ne güzel köfte turuna çıkılır onunla, denemek lazım 100km'de kaç kilo köfte yaktıracak.
    Bu motor enteresan biçimde fotojenik değil arkadaşlar

Gerçekten...

Kanlı canlı ne denli hoş duruyorsa, fotoğraflarda o denli kötü duruyor...

Bir de siyah rengi çok daha agresif ve estetik. Beyazın çok daha basit bir görünümü var. Tabii bu tamamen kişisel bakışla ilgili. Sarısını mesela hiç canlı görmedim. Bir de yurtdışında satılıp, Türkiye'ye getirilmeyen gri rengi var.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız inşallah. Millet niye bu kafa tasarımını beğenmiyor ben de anlamadım.
    Benim motorun kafa tasarımı da aynı ve benim çok hoşuma gidiyor. Hele bir de motor siyah renk olunca daha güzel görünüyor kafa tasarımı.

Motosikleti
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız inşallah. Millet niye bu kafa tasarımını beğenmiyor ben de anlamadım.
    Benim motorun kafa tasarımı da aynı ve benim çok hoşuma gidiyor. Hele bir de motor siyah renk olunca daha güzel görünüyor kafa tasarımı.
    Teşekkür ederim. Siyah renkte kafanın çirkinliği bir nebze kayboluyor.

Kafa tasarımı demode hocam. Kabul etmek gerek...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Teşekkür ederim. Siyah renkte kafanın çirkinliği bir nebze kayboluyor.

Kafa tasarımı demode hocam. Kabul etmek gerek...
    Honda'nın modeller arasında ortak parça kullanma / parça paylaştırma sevdasından o: Far camı ve far ünitesi 500 serisi ile bire bir aynı gibi duruyor. Böyle daha çok parça vardır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın modeller arasında ortak parça kullanma / parça paylaştırma sevdasından o: Far camı ve far ünitesi 500 serisi ile bire bir aynı gibi duruyor. Böyle daha çok parça vardır.
    Tasarım aynı ama far teknolojisi yeni. Caponların kafa farklı çalışıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)