Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

190 km hızla gerçekleşen motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Video eski midir bilmiyorum ama eksisozlukte denk geldim..

Ablama sunu soylemek istiyorum: "Lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince ; 'omg /fck/fcking vs vs' "

Gece vakti makas ata ata ayı gibi ilerle, sonra vay başıma gelenler.

Not : Video bir adet dişi barzo içerir.

https://streamable.com/dq2f5b
    espresso bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    190 km/h ile yapılan bir kaza için ablamız oldukça şanslı görünüyor.
    Düştükten sonra beton bariyerlere de çarpabilirdi.
    Muhtemelen adrenalin ve şok hali ile acısını henüz hissetmemiş. Sadece küfür ediyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Eksisozlukte gordum gun videoyu. Abla Allahin sevdigi kuluymus.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bu makas ata ata ayı gibi ilerlemek mi?

Evet hızlı olabilir, gereksiz risk alıyor olabilir. Bir şekilde aynı hobiyi paylaştığımız insanlara bu kadar gömmekten ne haz alıyoruz?

Yani bu kaza, en azından 4 saniyedir aynı şeritte giden bir aracı fark etmeyip, (muhtemelen bakmadığı için) aniden şerit değiştiren birisi yüzünden oluyor.
    Motorlu önceden makas attı diye hızı yüksek diye birisinin bu insanı cezalandırmaya hakkı mı var? Hızı astronomik bir hız da değil, gece olduğu için farı da yandığı için aynaya azıcık gözünü seyirten birinin bu motoru farketmeme şansı sıfır.

Türkiye otoyollarında motosikletlerin hız limiti 100kmh.
    Ben 120kmh ile sol şeritte yol alıyorken bir anda birisi önüme atlasa çarpsam beni mi gömmek lazım? Ne fark var? Bu videoyu 11. saniyeden başlatsak fikirler aynı mı olacaktı?
    Geçen hafta bir makas attıysam onun yüzünden bu hafta birisi ben motorla geçerken kafama yumurta mı atmalı?
    natijax, ilkeronat, The-Rock ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Panik yapmasa kurtarabileceği durumdan panik sebebiyle kaçamamış. Gece vakti görüşün kısıtlı olduğu zamanda makas atarak bu kadar hızlı motosiklet kullanan kişi bazı şeyleri göze alarak yapar. Haklının kim olduğu çok da fark etmiyor biz nalları diktikten sonra. İki taraf da hatalı ama otomobil sürücüsünün burnu bile kanamazken motosiklet sürücüsü binde bir gibi şansla yaralı olarak hayatta.(güzel bir doku kaybı da cabası)
    espresso, killingroad, BatuhanK. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Akşam ilerlemesiyle ilgisi yok, yol oldukça aydınlatılmış ve güzel bir görüş sağlıyor, herhangi bir sorun yok. Ablamız sadece panikledi, panik yapmasaydı durumu düzeltebilirdi, geçmiş olsun.*

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece vakti görüşün kısıtlı olduğu zamanda makas atarak bu kadar hızlı motosiklet kullanan kişi bazı şeyleri göze alarak yapar. Haklının kim olduğu çok da fark etmiyor biz nalları diktikten sonra. İki taraf da hatalı ama otomobil sürücüsünün burnu bile kanamazken motosiklet sürücüsü binde bir gibi şansla yaralı olarak hayatta.(güzel bir doku kaybı da cabası)
    Konu tam da bundan ibaret, tesekkurler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Motosiklet kullanan kişilerin otomobil de kullanmış olması gerekiyor. Örnek olarak, ortalama hızın 100 km/h ile aktığı bir trafikte, 180 km/h hızla gidiyorsan "önüme kırdı" deme lüksün kalmıyor çünkü belki de adam aynaya baktığında sadece uzakta bir far görüyor ve 2 saniye sonra yanında olacağını tahmin edemiyor.

Bu tip sürüşlerde ona göre hareket etmek lazım ki bu sürücünün manevra yapıp kaçacak alanı da, zamanı da varmış gibi gözüküyor.

Umarım yaraları çabuk iyileşir (kıyafet konusu bambaşka bir fiyasko).
    Mr.wind, Khaira, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Otomobille yolculuk yaparken motosiklet sürücülerinin başına bir iş açmaktan çok korkuyorum. Bilhassa İstanbul'a geldiğimde sağımdan solumdan kaşla göz arasında aynama sıfır geçebilen motosikletçi arkadaşlar için çok endişeleniyorum. İstanbul'lular duruma alışkın oluyorlar belki lakin benim gibi trafiğin aşırı yoğun olmadığı şehirlerden gelenler için yan yana iki şeritte yanında da bir araba ile ilerken araya bir motosikletin girivermesi ihtimali akla gelir bir durum olmuyor. İnsanın dikkati dağılır, yahut yolda yerde bir şey görür lastiği kaçırmak ister 10-15 cm sağa ve sola kaçabilir. Zira mantık olarak o esnada o şeritin tamamı benim aracıma ait. Allah göstermesin, kaza maza olsa benim bir kanuni yükümlülüğüm olmaz belki ama olayın vicdani yükümlülüğü bambaşka bir sorun. O süratle geçen motosikletlere en ufak bir temasım kalıcı birçok hasara yol açar. Bence motosiklet sürücüleri herkesin bir motosikletçi kadar pratik araç kullanamayacağını iyi analiz ederek kendilerini maksimum seviyede korumaya almalılar. Biz de bir laf var: Geç olsun da güç olmasın. Arkadaşlar acele gidenler ecele gidiyor. Haklı da olsa gidiyor, haksız da olsa gidiyor.
    tommygun, ilker a., Khaira ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobille yolculuk yaparken motosiklet sürücülerinin başına bir iş açmaktan çok korkuyorum. Bilhassa İstanbul'a geldiğimde sağımdan solumdan kaşla göz arasında aynama sıfır geçebilen motosikletçi arkadaşlar için çok endişeleniyorum. İstanbul'lular duruma alışkın oluyorlar belki lakin benim gibi trafiğin aşırı yoğun olmadığı şehirlerden gelenler için yan yana iki şeritte yanında da bir araba ile ilerken araya bir motosikletin girivermesi ihtimali akla gelir bir durum olmuyor. İnsanın dikkati dağılır, yahut yolda yerde bir şey görür lastiği kaçırmak ister 10-15 cm sağa ve sola kaçabilir. Zira mantık olarak o esnada o şeritin tamamı benim aracıma ait. Allah göstermesin, kaza maza olsa benim bir kanuni yükümlülüğüm olmaz belki ama olayın vicdani yükümlülüğü bambaşka bir sorun. O süratle geçen motosikletlere en ufak bir temasım kalıcı birçok hasara yol açar. Bence motosiklet sürücüleri herkesin bir motosikletçi kadar pratik araç kullanamayacağını iyi analiz ederek kendilerini maksimum seviyede korumaya almalılar. Biz de bir laf var: Geç olsun da güç olmasın. Arkadaşlar acele gidenler ecele gidiyor. Haklı da olsa gidiyor, haksız da olsa gidiyor.
    dediğinizde yüzde yüz haklısınız ancak ben genelde en sol şeritte ve en sağ şeritte sol şerit çizgisine çok yakın sürerim. yani sağı baya açarım. giden sağdan gitsin diye. ve sol şerit çizgisine o yakınlığımı hiç bozmamaya çalışırım öyle alışkanlık edindim. orta şeritte de tam ortada hiç şerit içinde oynamamaya çalışıyorum.

düzenli ayna kontrolü yaparım ama böyle yapınca sağımdan motorcu geçerken korkmuyorum çarpar diye. zaten baya yol verdim öküz değilse geçer.

edit: zaten en sol şeritte de solun en dibinden gittiğim için solumdan geçecek ayı varsa onu tamamen engellemiş oluyorum. vs vs.
    fazil bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Büyük bir sorun yok bence. Şükür etme sorunu var kadının biraz. Ama şok sebebiyle ne dediğinin farkında değildir muhtemelen.

Sapasağlam duruyor. Bacak için 1 hafta tatil, 2 hafta biraz dikkat, 3. hafta bittikten sonra sapasağlam, enfeksiyon kapmadığı müddetçe. Derinin renginin yerine gelmesi 1 yılı alabilir, ama tamamen kozmetik bir sorun.

Tahminim doğruduzgün bir pantolon ve bot alıp motosiklete devam eder, trafiğe çok daha fazla dikkat ederek tabii ki.

Araba aşırı yanlış bir şey yapmamış bence. Kadın aşırı hızlı. O hızda polis yakalasa tutuklayabilir bile. Yasalar bir yana, o yolda o hızda gitmek için her araçla arana en az bir şerit koyman lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hızlı olabilir, gereksiz risk alıyor olabilir. Bir şekilde aynı hobiyi paylaştığımız insanlara bu kadar gömmekten ne haz alıyoruz?
    Bir çok sebebi olabilir. Söz meclisten dışarı, ortalamada ciddi empati ve şefkat yoksunu insanlarız.

Başka bir videoda vardı, kamyon şoförü sürerken önünde bir binek araç kayıp yolun dışına yuvarlanıyor, kamyon şoförü "aferin, aferin..." diyor. Yahu öküz herif, hiç mi hayatında karda kaymadın, hiç mi başına kaza gelmedi? "ulan bir şey oldu mu acaba, iyiler mi ki" diye hiç mi aklından geçmez... Bu ne psikopatlıktır, televizyon izlemiyorsun, önünde gerçek insanlar kaza geçiriyor, içeride kadın çocuklar var belki... Yuh.

Bu bir örnek tabii ki. Ama genel olarak başkasının başına gelene çok aldırış etmeme sorunumuzun olduğunu düşünüyorum.

Amerika'da sokakta bir sebeple öylesine dursam bile biri gelip "var mı bir sorun, yardıma ihtiyaç?" diye gelip soruyor genelde. Çok başıma geldi. Kaza durumunda hep benden önce biri 911'i aradı ve en geç 10 dakika içinde ambülans, polis, itfaye geldi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah göstermesin, kaza maza olsa benim bir kanuni yükümlülüğüm olmaz belki ama olayın vicdani yükümlülüğü bambaşka bir sorun.
    İstanbul da taksi şoförlüğü yapıyorum. Bu kuryeler artık insanı delirtecek seviyeye geldi. Her yerden kural tanımadan haşere sürüsü gibi çıkıyorlar.

Bazen delilenip jübilemi bunlardan birine çarpıp yapacağım diyorum. Tabi o an ki sinirle söylüyorum yoksa kimsenin kılına hiç bir şekilde zarar vermek istemem.
    espresso bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tamamen tecrübe eksikliği.. İncecik strech kot pantolonun daha 2.saniyede erimesi güzel bir ders aslında.. Allahtan ayağındaki nayk ayakkabı çıkmamış.. eldivene de çok şaşırdım.. O hale gelecek kadar yüksek hızlı bir kaza değildi bence.. Edilen küfürler bence olayın şokundan...Normal..
    espresso bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araçların hızını tahmin etmek kolay amma motorların hızını kestirmek zor. Yavaşmı hızlımı bilmek zor. Ablanın yapacak birşeyi yokmuş. Aracı görse kontra falan yapardı ama aracı farketmedi. O hızda dengesi bozulan bir raysing motoru istediğin kadar heyecan yapmasan bile kontrol etmek zordur.

Birkere Adana otobanında araçla sol şeritte 140 km hızla birini solluyordum. Arkamdan uçarak gelen bir araç vardı. Sağ şeride girmesem beni biçecekti. Kontrolsüz şerit değiştiren aynaya bakmaktan bir hal olan tüm sürücüler. O araç götünüze girsin. Ayna ne için var gidin öğrenin. Değiştireceğin şerit kontrol edilmeden manevra yapılmaz. Mal oğlu mal. Senin canının hiç kıymeti yok. Ya masum ve hiç bir suçu olmayanların ne suçu var. Daha geçen gördüm. Hiç bir suçu olmayan adamı yoldan çıkarıp ölümüne sebep oldu bir dinazor. Bunlar toplumda birer embesil. Daha ağır yazmak istiyorum ama yazsan ne fayda. Bu embesiller araçlara binince farklı bir boyuta ulaşıyor. Embesillikte çığır açıyor. Aynaya bak öküz. Götüne girsin o ayna.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O hale gelecek kadar yüksek hızlı bir kaza değildi bence..
    Gösterge km değil mil üzerinden. Kazadan hemen önce 124 oldu, ki 200 km hıza tekabül eder. O hızda asfalta düşüp kayınca ne derisi olursa olsun eldivenin ömrü saniyeler.

Bir de hız harbiden çok yüksek. Amerika'da hiç bir otoyolda hiz sınırı 80 mil üzerinde değil. 120'yle yakalansa direk tutuklanabilir. Kurtlarını gidip pistte ya da virajlı bir yolda daha düşük hızlarda dökmesi lazım.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    arkadaşlar uzun uzun yazıp sildim, ama hayatınızla kumar oynamayın.

If you like to gamble
    I tell you, I'm your man
    You win some, lose some
    It's all the same to me
    tommygun bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Kız şanslıymış. Ellerinde hiç birşey yok ama bacaklar fena , yerde dizlerinin kayması çok fenaydı bence.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kurtardığı pozisyondan kaza çıkartmayı başarmış ablamızı tebrik edelim

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Üste başa bak yaptığı hıza bak, tamamen cahillik, Amerika gibi üst baş çok uygun alabileceği bir yerde anca cahillik böyle kot, sıradan ayakkabı ile motor sürdürür.

Genç ve bilgisiz olabilecek arkadaşlara sesleniyorum, motorda üst kısmınız kadar alt kısmınız da güvende olmalı, günümüzde günlük kullanabileceğiniz kevlar korumalı pantolonlar var, dizlikler var, korumalı botlar var, hem de fiyat olarak uygun olanlar da var, bu kızımız gibi cahil olmayın, kask, mont, eldiven, pantolon ve bot, motosiklet için uygun olanlarından almadan motor almayın yoksa böyle lime lime yanık içinde bacaklarınız, kırık ayak bilekleriniz olur.
    espresso ve abyasar bunu beğendiler.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Genç ve bilgisiz olabilecek arkadaşlara sesleniyorum, motorda üst kısmınız kadar alt kısmınız da güvende olmalı
    Kendilerini ölümsüz sanan bir güruh var. Bir kere uf olup hemen "Motosiklet tehlikeli aaabi" demeye başlıyo bi de bunlar. "Motosiklet kaşınanı kaşır" sözü yeterince ciddiye alınmıyor.
    Metela ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)