Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 ay içinde 2. Kazamı yaptım motordan aşırı soğudum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese hayırlı günler öncelikle içimi dökmek istedim artık. Bundan 4-5 ay once 3. Motorum TNT 125 ile ilk kazamı yaptım talus kemigimi kırdım hiç hevesim kırılmamişti ama ayağa kalktigim ilk gün motora bindim ve sürmeye devam ettim . Sonra TNT yi satop 13 binde kız gibi orjinal bir YBR aldım çok mutluydum . Kendim japon hastasıyım zaten neyse geçen hafta andavalin biri sağına soluna bakmadan birden yola atladı bende frene bastım ama nafile adam gazdan çekmedi ayağını rahat bı 50-60 la girdi bana bende 30 la falan girdim ayağa kalktım aynı ayağım yine şişmişti ağlamak geldi içimden ağlayamadim yine aynı yaticaktim değnekle gezmek zorunda kalicaktim hepsi aklıma geldikçe daha kötü oldum ve nedense artık motora binme hevesim kalmadı sizce bu hissi nasıl atlatabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    tommygun, espresso ve CRF bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en temizi motoru bırakmak.

bence deli işi motosiklet sürmek. soğuduysan uğraşmadan tertemiz kurtul bundan
    espresso, killingroad ve iptaluyelik04 bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    soğuduysan direk bırak. biz akılsız olduğumuzdan soğuyamıyoruz
    arndiol ve iptaluyelik04 bunu beğendiler.

İlle de süreceğim diyorsan güvenli ve ileri sürüş eğitimi kesinlikle almalısın. Faydasını fazlasıyla göreceksin

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Çok genc oldugunuzu tahmin ediyorum. Paranızı toparlayıp eğitim alın, Gecmis olsun.
    zihnigonen ve espresso bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    ilk kazamı bisikletle hızlı giderken çöp kutusuna çarparak yaptım ikinci kazamı da elektrikli skutıra bindim(martı) onunla da 40 la giderken tümseğe girmeden yandaki boşluktan geçeyim dedim kaldırım kenarına sürtmesi yüzünden uçtum kaza yaptım yüzüm kolum hepten şişti 2 hafta geçti halen tam iyileşemedim

olanlar yüzünden evdekiler asla asla 2 tekerlekli araçlara binmeme izin vermiyor yoksa evden atacaklar

senin moralin bozuksa benim ki ney :D

tavsiye olarak en az 2 yıl b ehliyetle araba kullanarak trafiği iyi öğrenmeniz sonra motora geçmeniz

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kışa giriyoruz zaten ara var şöyle bir 5 6 ay sonrasında bir eğitim alarak tekrardan başla.2. seçenek bırak içinde korku varken süremezsin hata yaptırır sana.zamana bırakıcaksın bunu başka çaresi yok sana söylicek zaten beynin bidaha sürüp süremiceğini

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar...

Soğuduysanız ara verin. Ben de soğumuştum bir ara. Paylaştım daha önce. Bir kaç yıl ara verdim. Sonra bir şekilde yine döndüm. Hiç bir şey kaybetmedim. Muhtemelen kazandım. Motosiklet çok daha riskli bir araç. Bakın size çarpan adam olayı unutmuştur bile. Siz ise bir sürü dert çile...
    iptaluyelik04 bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    araba da, motor da stressiz, korkusuz adamın işidir benim nezdimde.
    korkularını yenebiliyorsan ani stresli durumda stresini kontrol edip doğru kararlar verebiliyorsan bu iki aracı da sürmen gerekir veya ciddi manada defansif sürmen gerekir.

bana kalırsa ve korkuyorsan zaten motoru bırak. değecek bir şey değil. çok güzel evet ama hayat daha güzel sağlam yaşandığında.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Alıntı Seyfox2001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizce bu hissi nasıl atlatabilirim ?
    Motora değil, kaliteli ekipmanlara yatırım yaparak.

+1 eğitim almak.
    espresso ve maktama bunu beğendiler.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    İnsanın krakteri motosiklet sürüşüne yansır. Agresif, aşırı heyecanlı, çabuk öfkelenen veya risk alma eğilimi yüksek insanlar gibi, bazı insanların motosiklet sürmemesi gerekebilir. Buna en sağlıklı kararı kendisi verir.
    Erdem Tşkrn bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu iş her ne kadar gönül işi olsa da bazen korkuların üzerine gitmek gerekiyor bazen de bir süre bekleyip sürmemek. Ben Temmuz'da yaptığım kazanın ardından 1 ay süremedim ve sürebildiğim ilk anda korkumun üzerine gidip ufak bir iki gezinin ardından uzun yola çıktım. Bir ay gibi kısa bir süre sürmemek bile insanın melekelerini geriye götürüyor, ben ilk sürüşümde inanın çok korktum. Kazalarımızdan ders almak çok önemli, siz de burada sağına soluna bakmayan andavala kızacağınıza konumlanma, frenleme ya da engelden kaçış gibi konularda "ben nerede hata yaptım?" ya da "neyi daha farklı yapabilirdim?" sorularının cevaplarını düşünün. Eğer kendinizi rahat hissetmiyorsanız bir süre dinlenin, sürmeyin.

Buarada eğitim derken kapalı alandan bahsetmiyoruz, tamam o da temel ve gerekli ama sizdeki sıkıntının çözümü yol eğitimlerinde.
    espresso ve Erdem Tşkrn bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    la git araba al
    momentS bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanın krakteri motosiklet sürüşüne yansır. Agresif, aşırı heyecanlı, çabuk öfkelenen veya risk alma eğilimi yüksek insanlar gibi, bazı insanların motosiklet sürmemesi gerekebilir. Buna en sağlıklı kararı kendisi verir.
    Çok doğru ama kaç kişi kendisinde bu özelliklerin olduğunu dürüst bir şekilde itiraf edebiliyor? Ya da itiraf diye negatif olarak söylemeyelim, kaç kişi kendinin farkında?

Mesela ADHD hastası motosiklet sürücülerinin kazaya karışma oranları toplama göre oldukça yüksek. Ama bir çok ADHD sahibi bunu bir terapi gibi de kullanıyor ve kaza oranları yüksek olmadığı gibi mental durumlarına da iyi geliyor motor sürmek.

Dediğin temelde doğru ama insanın buna karar verebilmesi için yüksek bir farkındalığı olması gerekiyor.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Ben de 2 sene evvel tek yolculuk yapmaktan ve sıcağı ayrı soğuğu ayrı külfet olması sebebiyle soğudum,
    ara sıra bu sitede paylaşılan seyahatleri izlemek/okumak için geliyorum.
    İçimde zerre kadar heves kalmadı,demek ki bu hikaye de bitti.
    Bittiyse de zorlamamak lazım başka şeyleri denemek lazım.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ağustos ayında 3 kaza yaptım..Arkadaş taksisi ile çekerken peşinde sürükledi..Aradan 1 hafta geçti stajyer sürücünün birisi soldan çarptı..Yine bunun üzerinden 8 gün geçti kedi çarptı direksiyon göğsüme geldiği için hastanelik oldum..
    Daha çok seviyorum ama..

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Hazır sogumuşsun tekrar başlamamanı tavsiye ederim.
    iptaluyelik04 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 2 sene evvel tek yolculuk yapmaktan ve sıcağı ayrı soğuğu ayrı külfet olması sebebiyle soğudum,
    ara sıra bu sitede paylaşılan seyahatleri izlemek/okumak için geliyorum.
    İçimde zerre kadar heves kalmadı,demek ki bu hikaye de bitti.
    Bittiyse de zorlamamak lazım başka şeyleri denemek lazım.
    Ahh ahh teker teker gidiyor o güzel Er6F'ler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)