Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kesilmez saglam zincir onerilerinizi bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250 + CB750 Hornet
    ben zintaş 14mm zincir kullanıyorum ancak kilitleri yale kilit diye geçiyor, zincirden eminim ancak o kilitleri değiştirmek gerekir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylemek istediğim çok pahalı zincir yerine aynı fiyata takip cihazı taktırılması , o parayı gözden çıkarmışsanız takip cihazına harcayın , konu komşuya ihtiyacınız kalmaz telefonunuza 4-5 saniyede çağrı gelip uyarılıyorsunuz..
    Benim taşındığım ilçede egzos bağırtarak gezen arabalar ve motorlar çok etrafta. aftada en az bir iki kere sokaktan geçenler yüzünden alarmım çalıyor. giriş kattaki komşudan henüz şikayet gelmedi ama alarm süresini kısa ayarlasam iyi olacak, zaten telefonuma çağrı geliyor hemen pencereden bakıyorum ne olmuş diye. Herhalde takip cihazının alarmı 6 saniye çaldıktan sonra birileri kurcalamaya devam ederse yine çalacak, alarmı 3 saniyeye falan indirmeyi düşünüyorum, bu şekilde yolda geçen gürültü yüzündne çalarsa kısa çalsın en azından.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Zintaş hem milli hem sağlam görünüyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim taşındığım ilçede egzos bağırtarak gezen arabalar ve motorlar çok etrafta. aftada en az bir iki kere sokaktan geçenler yüzünden alarmım çalıyor. giriş kattaki komşudan henüz şikayet gelmedi ama alarm süresini kısa ayarlasam iyi olacak, zaten telefonuma çağrı geliyor hemen pencereden bakıyorum ne olmuş diye. Herhalde takip cihazının alarmı 6 saniye çaldıktan sonra birileri kurcalamaya devam ederse yine çalacak, alarmı 3 saniyeye falan indirmeyi düşünüyorum, bu şekilde yolda geçen gürültü yüzündne çalarsa kısa çalsın en azından.
    Turuncu Servis'i arayıp hassasiyetini onlar telefondayken düşürüp optimum bir noktaya ayarlayabiliyorsun. Benim motorun üzerine kedi çıktığında bile zor ötüyor. Ancak gidon kilidi kırma veya ayaktan indirme vb. bir sarsıntıda çalacak şekilde ayarlı şu anda.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turuncu Servis'i arayıp hassasiyetini onlar telefondayken düşürüp optimum bir noktaya ayarlayabiliyorsun. Benim motorun üzerine kedi çıktığında bile zor ötüyor. Ancak gidon kilidi kırma veya ayaktan indirme vb. bir sarsıntıda çalacak şekilde ayarlı şu anda.
    Kedi çıkınca öttü bir kere, kedi nasıl kaçacağını bilemedi, artık uzaktan bakıyor motora.
    Ama telefonla arayıp ayarlatıcam. önce motogaraj çadır'ı monte edip onun içindeykenki halini göreyim diye bekledim.
    şu anki hassasiyeti uygulamadna yaptığım düşük ayarda çok dikkatlice arka tekerdeki zincir kilidin anahtarla açabiliyorum, o sırada ötmüyor alarm ama yoldan egzos bağırtan dallamalar geçince ötüyor bazen ama o sırada etrafta 1-2 arabanın daha alarmı ötüyor zaten.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abus'un disk kilidini kullanan bir arkadaşım anahtarı kilit içinde kırdı. Abus'ta aynı sıkıntıyı yaşayan 1-2 kişiyi daha okumuştum forumda. Bu konuyu da bir araştırın, çünkü benim arkadaş açamamış ve ön diskinden olmuştu.
    Bende aynı sorunu yaşadım ama silikon ile çıkardım içeride kalan anahtarı. Kod ile yeni anahtar sipariş ettim 200 lira gibi bir paraya 2 ayda getirtti distb.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atayizler de şiyababilir.
    CRF ve espresso bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    https://dosya.hizliresim.com/rNnTe23iAxOx4PM/file

14 mm lik 2 metre boy 1400 tl 1,5 mt 1000 tl

10 mm 2 metre 1100 tl kdv siz nakit fiyattır , motosiklet.net e özel fiyatlardır , internette Motoguard markasıylada satış yapmaktalar bakabilirsiniz , İstanbul'da Perşembe Pazarı Arap Kayyum Sk Altınkum Zincir adres burası , dükkanda Ömer bey sizlere yardımcı olacak , kendiside Vespa kullanıcısıdır bizim yıllardır gemi malzemesi tedarik ettiğimiz yer , bugün uğradım zincirleri görünce bu başlık aklıma geldi ;)
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Onguard marka 14mm 16mm

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben zincir olarak Abus Granit Extreme Plus modelini kullanıyorum. Markalılar içinde en sağlam ve en meşhuru. Özellikle markası görülecek şekilde takıyorum zinciri ki gören hırsız biliyorsa zaten bununla uğraşmaz yan sokaktadaki dandik zincirli motora gider diye.
    https://www.hepsiburada.com/abus-59-...m-HB0000030EYN

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    İstanbulda görünüyorsunuz. Size tavsiyem tuzla veya karaköy piyasasında halatcılara gidip zincirleri bi inceleyin derim. Satıcılarında tavsiyesi ile güzel bir zincir alacagınızı düşünüyorum
    espresso bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçeye bağlı olmakla birlikte, Abus'un 13-14mm üstü zincirleri tercih edilebilir.

Bütçe biraz düşük olursa Zintaş'ın zincirleri kaliteli. Ben Zintaş hex 13 kullanıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maggi Fort Knox Star 150Cm/16Mm. 3 yıldır şahsen kullandığım zincir.
    https://www.motoliz.com/urun/maggi-fort-knox-star-150cm-16mm-zincir-newmenir-73-11-kilit

Ne Abus ne Securage alayı fasafiso. İnternetten çeşitli karşılaştırma videolarını görebilirsin. Ve bu zinciri kesemiyorlar. Yani illa kesilir lakin o kesilene kadar farklı alternatif düşünür bence hırsızlar. O yüzden Maggi + arka tekere U kilit veya iyi bir takip cihazı içinizi rahatlatmanıza yardımcı olacaktır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)