Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Z800 vs MT-07

Katılımcı sayısı
35. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Z800

30 85.71%
  • MT-07

5 14.29%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Z800/MT-07 Kararsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar

21 yaşındayım ve yurtdışında yaşıyorum.Önümüzdeki 6 ay içinde yeni bir motora geçme fikrim var. Uzun uzun araştırmalar sonucu A2 limitlenmiş olarak kullanabileceğim modeller arasında MT-07 ve Z800 arasında kaldım. Türkiye piyasasında MT serisinin kawasaki modellerine karşı açık ara daha çok tercih edildiğini gördüm. Piyasa fiyatları olarak yaşadığım bölgede 2017-2020 MT veya Z serisi arasında fiyatlar burun buruna gidiyor. MT'nin torku ve hafifliği ilgimi çekiyorken öte yandan Kawasaki'nin teknolojik üstünlüğü ve dört silindir olması kafamı karıştırıyor. MT'nin fren ve süspansiyon kalitesi başlıca eksilerindenken öte yandan Kawasaki 231 kilo ağırlığı ile hayabusa mı sürüyoruz dedirtiyor insana.Her iki motorsiklet içinde abs olan modelini tercih edeceğim

Tecrübelerinize ve fikirleriniz için şimdiden teşekküler
    Herkese iyi forumlar

Tecrübelerim:
    piaggio medley 125 (17k km)
    Honda cbr 125 (12k km)
    Honda cbr 500 (14k km)
    Ktm Duke 390 (9k km)
    Aktif olarak 14-17 arası pist sonrasında 17-21 arası pist/uzun yol/şehir içi olacak şekilde motorsiklet kullanıcısıyım
    Boy 181 ve kilo 80

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Bence Türkiye’de Kawasaki’nin bu kadar ölü olması Z Moto’nun ayıbı. Benim tercihim Z800 den yana olurdu.
    Dxsec bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    z800 üst segment bir motor zaten konumu belli.aralarında zerre fark yok lastik ebatları haricinde.z800 çok güzel bir motor 4 silindiri yaşatan görüntüsüyle waşş abow bana öyle dedirtten kaliteli dayanıklı hızlı bir motor.240 kilo olması çok yakıyor olması çok ısınıyor olması burada karar verdiren unsurlar olucak.mt07 bana göre gelmiş geçmiş en iyi yüksek hacim şehir motosikletlerinden.çok hızlı çok torklu kaliteli dayanıklı tipi güzel az yakıyor makul kullanım ücretleri her yönden herkese hitap eden bir motor.senin kullanım şeklin aslında karar almanı kolaylaştırır.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    İzmir Karaburun arası yeni yol yapılmadan önce arkadasimin yeni aldigi Z800 ü ile gitmiş, MT07 dönmüş birisi olarak, tek yorumum iki motosiklet arasinda dağlar kadar fark var. Motor aksamı olayına hiç girmeden, Şasi, süspansiyon ve frenler resmen yavaşlattı beni, hatta Korkuttu. Yeni modellerini tecrube etmedim ama bindigim MT7 onkadsr guvensizdi ki anlatamam. Pist tecrubesi olan arkadaşlar daha iyi anlayacaklardir soyledigimi, viraj icinde arka resmen yaniniza geliyor burkuluyor. Gidisteki Z800 ün Davranislarina alisinca neye bindim dedim donuste. Bu katagoride hayatim boyunca bu kadar guvensiz bir motosiklete daha binmemistim. O saatten sonra cevremdeki kimseye MT07 aldirmadim bir daha.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    mt07 hiç kullanmadım ama, kawa hastası olarak bir tur bindiğim z800 tecrübem;
    makina çok ağır, aşırı ağır, felaket ağır, bu sebeple şehiriçi kullanmak (istanbul) aşırı zor ve kötü,
    ama uzun yolda, otobanda oldukça güven ve zevk veriyor, gidişi duruşu dört dörtlük bir makina, ağır demişmiydim?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Yeni hornet ve suzuki gsx800 varken bu ikisine bakma bile.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir Karaburun arası yeni yol yapılmadan önce arkadasimin yeni aldigi Z800 ü ile gitmiş, MT07 dönmüş birisi olarak, tek yorumum iki motosiklet arasinda dağlar kadar fark var. Motor aksamı olayına hiç girmeden, Şasi, süspansiyon ve frenler resmen yavaşlattı beni, hatta Korkuttu. Yeni modellerini tecrube etmedim ama bindigim MT7 onkadsr guvensizdi ki anlatamam. Pist tecrubesi olan arkadaşlar daha iyi anlayacaklardir soyledigimi, viraj icinde arka resmen yaniniza geliyor burkuluyor. Gidisteki Z800 ün Davranislarina alisinca neye bindim dedim donuste. Bu katagoride hayatim boyunca bu kadar guvensiz bir motosiklete daha binmemistim. O saatten sonra cevremdeki kimseye MT07 aldirmadim bir daha.
    Agirliktandir belki. Z800'un islak agirligi neredeyse 50 kilo daha fazla MT7'den. Saka bir yana Z800'un agirligi degil bu zamanda, uretildigi zaman bile kotuydu. 230 kilo orta sinif naked mi olur yahu? Eski 4 silindir Honda CB750'ler bile daha hafif be.

Velhasil Z800 oturakli, stabil, dayanikli, yere saglam basan bir motosiklet; bir nevi tir gibi Ezici bir ustunlugu var

Agirlik farkindan dolayi MT07 secmistim ama ikisini de denemedigim icin ne desem yalan...
    BoraKara bunu beğendi.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni hornet ve suzuki gsx800 varken bu ikisine bakma bile.
    Gönül isterdi fakat ülkedeki A2 Limitlenmiş motorsikletler belli başlı ve saydıklarınız KG/KW limitini aştığı için lisans alıp sürme şansım yok. Limit olayı olmasa GSXR diye yanıp tutuşuyor içim. Bu arada herkese teşekkürler yeniden fikirleriniz için.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Her iki motosikleti de taniyan biri olarak şunu denemenizi isterim.

Önce bi 5 km MT7 sürün. Sonra z800’ü 1 km sürseniz bile yeter. ‘Z800 motosikletse mt7i nedir ya?’ dedirtir.

Kıyaslanması bile ayıp bence. z800ün biraz ağır olduğunu anımsıyorum. Tek eksisi o bence.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Nerede kullanacaksan ağırlıklı olarak. Ona göre seçim yap. O kadar ağırsa şehiriçi yorar adamı. Yani sen önceliğine göre seçeceksin.
    maximusti, bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Motosiklet gurusu degilim elbette ama MT 07 bloğu kadar sağlam bir blok yok bence. Teker meker islerini de seviyorsanız biçilmiş kaftan. Mt 07 tam olarak vur kır parcala motosikleti. z800 ün sesi gidişi güzel ama arkadasların dedigi gibi , chopper gibi ağır naked olmaz. z1000 den 20 kg kadar agır.

Benim oyum MT 07 den yana.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Caddede apaçilik yapacaksan 07. Yok ben makina kullanmak istiyorum götü, başı ayrı oynamasın dersen z800. Kısıtlama yapılabilirse cb 650r/f en ideali ama.
    maximusti, bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    O ağırşığı ile Z800 demek istemiyorum, ama MT-07'yi de heralde kesseler almam. Anca kuryelik falan yapmaya terlik niyetine kullanacak büyük motorlu bir şey lazım olursa, ki yazarken bile garip bir senaryo oldu. İlle de ikisinden biriyse ağır mağır Z800 derdim sanırım. Z650 yok mu Almanya'da?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    MT07 hayranları bile bu karşılaştırmada "içinden gelerek" MT07 diyemez diye düşünüyorum. Derse de psikolojik olarak farklı sorunları olabilir düşüncesindeyim. "İkinci el avantajı, servis avantajı, parça bulma avantajı" vb. dışında tercih edilecek bir yanı yok. İşin diğer yanı, 2. el piyasasında da, MT07 model motosikletin eskisi gibi çok hızlı satılmadığını söylemek isterim.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her iki motosikleti de taniyan biri olarak şunu denemenizi isterim.

Önce bi 5 km MT7 sürün. Sonra z800’ü 1 km sürseniz bile yeter. ‘Z800 motosikletse mt7i nedir ya?’ dedirtir.

Kıyaslanması bile ayıp bence. z800ün biraz ağır olduğunu anımsıyorum. Tek eksisi o bence.
    Teşekkür ederim fikirleriniz için, önümüzdeki hafta test sürüşü için her iki markadan randevu aldım. Bakalım ne olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ağırşığı ile Z800 demek istemiyorum, ama MT-07'yi de heralde kesseler almam. Anca kuryelik falan yapmaya terlik niyetine kullanacak büyük motorlu bir şey lazım olursa, ki yazarken bile garip bir senaryo oldu. İlle de ikisinden biriyse ağır mağır Z800 derdim sanırım. Z650 yok mu Almanya'da?
    Avrupa genelinde z650 rağbet görmedi pek, nedenini bilmiyorum. Aslında çokta hoşuma giden bir motor ama artık biraz daha yüksek hacimlerde gözüm var

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Caddede apaçilik yapacaksan 07. Yok ben makina kullanmak istiyorum götü, başı ayrı oynamasın dersen z800. Kısıtlama yapılabilirse cb 650r/f en ideali ama.
    Pek caddede apaçilik yapma şansım yok açıkçası, benden önce eve gider memurlar plakayı görürlerse.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne Amerika da, ne de Japonya da, Kawasaki markası hakkında Türkiye'deki gibi bir kalite ve üstünlük algısı söz konusu değil. Velhasıl Türkiye'nin bu Kawasaki fetişi nasıl ortaya çıkmış acaba?
    BoraKara ve killingroad bunu beğendiler.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne Amerika da, ne de Japonya da, Kawasaki markası hakkında Türkiye'deki gibi bir kalite ve üstünlük algısı söz konusu değil. Velhasıl Türkiye'nin bu Kawasaki fetişi nasıl ortaya çıkmış acaba?
    Zzr1100 den cikmistır. 90 lı yıllarda Cbr1100xx blackbird gelene kadar zzr1100 bir efsaneydi, motosiklet nedir bilmeyen adam zzr1100 desen bilirdi. O zamanlar icin çılgın hız kabul edilen 320 km/h kadrani, kahvehanelerde bile konusulmustur. Eskiler bilirler.
    hasmet, Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT07 hayranları bile bu karşılaştırmada "içinden gelerek" MT07 diyemez diye düşünüyorum. Derse de psikolojik olarak farklı sorunları olabilir düşüncesindeyim. "İkinci el avantajı, servis avantajı, parça bulma avantajı" vb. dışında tercih edilecek bir yanı yok. İşin diğer yanı, 2. el piyasasında da, MT07 model motosikletin eskisi gibi çok hızlı satılmadığını söylemek isterim.
    Bizim ülkemizde mt nin tutulmasının iki büyük nedeni var
    1 yamaha nın parça bolluğu ve ucuzluğu
    2 mtnin motorunu şimdiye kadar apaçilerin bile bozamamış oluşu
    Kawasaki nin tercih edilmemesinin tek nedeni var
    Zmoto
    ben yurt dışında olsaydım (biliyorsunuz bizim tüketici hakem heyeti muhabbeti tırt)
    Kesinlikle ve kesinlikle tercihim z800 den yana olurdu
    Fakat bu ülkede asla
    fakebitchess bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Kawasaki ağır sert motor.Gaz açınca mt ile alakası yok ona göre düşünün.

Triumph trident 660 nokta.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler