Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeniden merhaba. Polonya'ya davet.

Motovento
    REKLAM ALANI
    U_W_O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :( daha alamadım
    İlk mesajmi 2005 yılında ilk motorumu almak için tavsiye sormak için atmışım sonra motoru alinca bı daha yazmaya fırsat olmamış demekki.😆
    Arkadaşlar o zamandan bu güne birkaç motor ve ülke değiştirdim. 7 yıldır polonyadayim motosiklet sezonunun kısa olması dışında güzel bir ülke. Gölleri, kaleleri, ormanları vs vs. Harika bir doğa. Buradaki tecrubelerimi kar amacı olmaksızın sizlerin kullanimina açıyorum. Amacım 6-10 kişilik grup organize edip sizlerle birlikte harika vakit geçirmek. Rota, gezilecek, konaklayacak yerler hepsine ben yardımcı olurum. Ilgilenenlerle tartışalım bunu ve önümüzdeki yaza planımızı yapalım istiyorum.
    freasy, Ranke, tommygun ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    U.W.O (Undefined Walking Object)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    foruma tekrardan hoşgeldin hocam.

7 sene önce sen giderken dolar 2.3 tl idi, su an 28 lira

bu fakirlikte böyle bir organizasyon düzenlenebilirse bu forumda cidden şaşırıp kalırım
    espresso ve maximusti, bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bizim bütçe anca edirne'ye kadar yeter
    espresso, Alman_, ersinylmzi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim bütçe anca edirne'ye kadar yeter
    edirne kapıdan selam verir geri geliriz
    maximusti, bunu beğendi.

U_W_O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :( daha alamadım
    Ben bı detaylı plan çalışması yapıyım bakiyim maliyet ne çıkacak. Sıkıldım solo gezmekten burda.
    F54 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Polonya'da güzel bir köfteci varsa ben, Cyan ve espresso katılım sağlayabiliriz.
    Cyan, freasy, iskampavya ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar dikkatli olun, bobrekleriniz gidedebilir

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dikkatli olun, bobrekleriniz gidedebilir
    Bizim böbrek para etmez de acaba bir şekilde motosiklet ayağına iltica edebilir miyim onu kovalıyorum.
    espresso ve sedattemiz bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı U_W_O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk mesajmi 2005 yılında ilk motorumu almak için tavsiye sormak için atmışım sonra motoru alinca bı daha yazmaya fırsat olmamış demekki.��
    Arkadaşlar o zamandan bu güne birkaç motor ve ülke değiştirdim. 7 yıldır polonyadayim motosiklet sezonunun kısa olması dışında güzel bir ülke. Gölleri, kaleleri, ormanları vs vs. Harika bir doğa. Buradaki tecrubelerimi kar amacı olmaksızın sizlerin kullanimina açıyorum. Amacım 6-10 kişilik grup organize edip sizlerle birlikte harika vakit geçirmek. Rota, gezilecek, konaklayacak yerler hepsine ben yardımcı olurum. Ilgilenenlerle tartışalım bunu ve önümüzdeki yaza planımızı yapalım istiyorum.
    merhaba tekrardan hoşgeldiniz umarım istediğiniz tarz da bir grup kurabilirisiniz
    özel değilse bende başka birşey sormak istiyorum polonya ya iş dolayısıyla mı gittiniz ? mesleğiniz ne?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba tekrardan hoşgeldiniz umarım istediğiniz tarz da bir grup kurabilirisiniz
    özel değilse bende başka birşey sormak istiyorum polonya ya iş dolayısıyla mı gittiniz ? mesleğiniz ne?
    Maasi da sorsana haci
    iskampavya, Jeansque, DickName ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polonya'da güzel bir köfteci varsa ben, Cyan ve espresso katılım sağlayabiliriz.
    Ben de gelirim ben de Arkanızdan yavaş yavaş 😂
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gelirim ben de Arkanızdan yavaş yavaş ��
    Ben xmax ile onları yeterince yavaşlattığım için yavaş yavaş gelmene gerek kalmaz.
    tommygun ve DickName bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yola cikmisken Amerika'ya da bekleriz Ucan motosiklet yapan biri vardi hani, motosiklete kanat taktiydi, beceremediydi. Icinde kalmistir kesin. Gaza getirirseniz yuzen motosiklet yapabilir bence. Balik tuta tuta gelirsiniz. Begenirseniz iltica da edersiniz. Malum Trump yok artik. Benzin sudan ucuz. Motosiklet ha keza. Turkiye'deki iphone 15 pro max fiyatina bir VTX1800 cruiser edinip o eyalet senin bu eyalet benim gezerik... Yolda birbirimizi kaybedersek te cat pat Ingilizceyle yolunuzu bulursunuz. Polonya'da Lehceyle zor o is. Lakin kofteci olayi biraz sikinti, ama iyi biftek ve balik bol... Dusunun bence.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yola cikmisken Amerika'ya da bekleriz Ucan motosiklet yapan biri vardi hani, motosiklete kanat taktiydi, beceremediydi. Icinde kalmistir kesin. Gaza getirirseniz yuzen motosiklet yapabilir bence. Balik tuta tuta gelirsiniz. Begenirseniz iltica da edersiniz. Malum Trump yok artik. Benzin sudan ucuz. Motosiklet ha keza. Turkiye'deki iphone 15 pro max fiyatina bir VTX1800 cruiser edinip o eyalet senin bu eyalet benim gezerik... Yolda birbirimizi kaybedersek te cat pat Ingilizceyle yolunuzu bulursunuz. Polonya'da Lehceyle zor o is. Lakin kofteci olayi biraz sikinti, ama iyi biftek ve balik bol... Dusunun bence.
    Sizin bifteklerin Helal sertifikası var mı?
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

asıl mevzu ya hiç yaklaşılmamış

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Üstad asıl mevzu çok güzel, mantıklıda; malesef polonyaya gidiş masrafları vs çok O yüzden de biraz dalgaya alınıyor halimizin vahimliği..
    BatuhanK., ehil ve espresso bunu beğendiler.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı ehil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asıl mevzu ya hiç yaklaşılmamış
    Sen vize alabiliyorsun mu?
    ehil, espresso ve DickName bunu beğendiler.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Tenere700
    Güzel plan, ben Bulgaristan'dan katılabilirim. Tabi iş ciddiye binince whatsapp grubu açarsanız iyi olur, herkez birbiriyle tanışır kafalar uyuşacak mı yola çıkmadan anlaşılır zaten.

Balkanlarda hava çabuk soğuyor ama ben kışında olsa yerler buz değilse çıkıyorum ara sıra, buraların 20 derecesi ile Türkiye'nin 20 derecesi çok farklı. Mesela şu an yazlık fileli mont üşütüyor.

Sonraki yaz planı yapmak için biraz erken ama tam kışa girmeden Transfăgărășan planım var 3,4 günlük.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben xmax ile onları yeterince yavaşlattığım için yavaş yavaş gelmene gerek kalmaz.
    Oldu o zaman🙂Birimiz öne birimiz arkaya geçer kontrollü süreriz Polonyaya doğru, hem de ekonomik sürüş olur biraya da ekstra kaynak çıkar😎🙃 Tommy'e diyelim de organize olalım yavaştan, haşmet biftek, balık güzel dedi beni benden aldı.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam fikir güzel de, arkadaşların da dediği gibi, Euro 29 TL olunca bize biraz ..oyuyor oraların fiyatları. Yazın eşim ve 4 kızımla birlikte Balkanlar turu yaptım kendi aracımla. 10-12 gün toplam harcamamız konaklama, sigortalar, yeme içme vs. 950 Euro harcadık. 5036 km yol yaptım. 11-12 bin TL sadece yakıta harcadım. 350 Euro konaklamalara gitti. Nasıl bu kadar az tuttu, pastamızı böreğimizi sarmamızı çayımızı termosumuzu arabaya aldık. Arabada 220 volt prizden çalışan 30 litrelik buzdolabım da vardı. Peynir, domates vs. de orada muhafaza ettik. Yani yeme içmeye pek para harcamadık desem doğru olur. Sadece Saraybosna ve Üsküp' de iki öğün dışarda yemek yedik. O da köftesini merak ettiğimizden dolayı. Yola çıkmadan Çerkezköy' de arabanın boş yerlerine 24 adet 1,5 lt lik su aldım. Gezimiz boyunca suya hiç para harcamadık. Balkanlarda genelde sebillerde ve diğer çeşmelerde sular içilebilir vaziyette. Boşalan şişelerimizi sürekli sebillerden doldurduk. Avrupa'da bu imkan olmayacaktır. Örnek olsun diye söylüyorum, Ohrid' de merak edip 1,5 litre suyun fiyatını sorduğumda 1 Euro demişti. Biz günde nerden baksanız 8-10 şişe su içtik çocuklarla.
    Misal harcama notlarıma bakıyorum şimdi, Bosna Hersek'te şu çiçek ekmekler oluyor ya, onlardan iki tanesine 3 KM ödemeşim. Yani 1,5 Euro. 45 TL.. Bu sadece ekmek...
    Bu örnekler sadece su ve ekmek...
    Motosiklet ile yola çıkılacak olduğu için bu imkanlar maalesef motosikletlerde olmayacaktır.
    Yani eğer motorlara yeme içme için ekstra bi şeyler alınabilirse ve oralarda yeme içmeye pek harcama yapılmazsa masraflar azaltılabilir.
    Ayrıca tura katılmak isteyenlerin vize vs işlemleri de sorun olabilir. Yeşil pasaport varsa eğer hiç sorun olmayacaktır.
    Sonuç olarak düşüncede güzel ama icraatta işlerliği zor bir teklif bence. Hayırlısı ...
    espresso, tommygun, Alman_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)